Obecny czas: Śro, 15.05.2024, 19:22




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 230 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
2009 Seat Exeo\ST 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
Veni, vidi, vici :twisted:
Miałem okazję pojeździć Seatem Exeo 1.8T Sport i zapraszam Was do przeczytania TESTU mojego autorstwa ze znakomitymi, jak zawsze, zdjęciami Kacpra Szczepańskiego.

Image

Image

Image

_________________
http://www.exoticcars.pl


Śro, 14.10.2009, 11:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
wygląda ekstra, dobrze, że wrzuciłeś takie duże zdjęcia

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 14.10.2009, 11:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
RR ltd Co. napisał(a):
wygląda ekstra, dobrze, że wrzuciłeś takie duże zdjęcia


Ładne, prawda?

PS: Sarkazm zbędny, zaraz będzie dobrze. Wybacz mistrzu, że złamałem regulamin...

_________________
http://www.exoticcars.pl


Śro, 14.10.2009, 12:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 248
Samochód: 2006 Mitsubishi Colt
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
Tragedia jednym słowem. Wolałbym kupić sobie używane A4.


Czw, 15.10.2009, 11:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
markus napisał(a):
RR ltd Co. napisał(a):
wygląda ekstra, dobrze, że wrzuciłeś takie duże zdjęcia


Ładne, prawda?

PS: Sarkazm zbędny, zaraz będzie dobrze. Wybacz mistrzu, że złamałem regulamin...

ale ja poważnie, fajnie na takich fotach wygląda, a nie zawsze chce mi się klikać na miniaturki

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 15.10.2009, 11:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
RR ltd Co. napisał(a):
markus napisał(a):
RR ltd Co. napisał(a):
wygląda ekstra, dobrze, że wrzuciłeś takie duże zdjęcia


Ładne, prawda?

PS: Sarkazm zbędny, zaraz będzie dobrze. Wybacz mistrzu, że złamałem regulamin...

ale ja poważnie, fajnie na takich fotach wygląda, a nie zawsze chce mi się klikać na miniaturki


A, to ja przepraszam :oops:
nirv9090 napisał(a):
Tragedia jednym słowem. Wolałbym kupić sobie używane A4.


Tragedia pod jakim względem? Wyglądu? Całokształtu?

_________________
http://www.exoticcars.pl


Czw, 15.10.2009, 15:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 248
Samochód: 2006 Mitsubishi Colt
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
markus napisał(a):
Tragedia pod jakim względem? Wyglądu? Całokształtu?


Tak, głównie chodzi o wygląd. :) Byłoby to jeszcze do zaakceptowania gdyby auto kosztowało wyraźnie mniej od "świeżych" konkurentów a nie tylko ciutkę mniej. Dlatego mówię, że wolałbym się rozejrzeć za zadbanym A4 poprzedniej generacji.


Czw, 15.10.2009, 15:48
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
Faktycznie ładne zdjęcia, a auto wiadomo czym jest i jak ktoś to akceptuje to może sie podobac w koncu to Audi :twisted:

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Czw, 15.10.2009, 15:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
nirv9090 napisał(a):
markus napisał(a):
Tragedia pod jakim względem? Wyglądu? Całokształtu?


Byłoby to jeszcze do zaakceptowania gdyby auto kosztowało wyraźnie mniej od "świeżych" konkurentów a nie tylko ciutkę mniej.


Zależy z kim porównujesz.Exeo należy raczej porównywać z segmentem Premium (bądź, co bądź to Audi A4 B7 8) ). I tak - testowane Exeo 150 KM kosztuje 87k PLN. BMW 318i (143 KM) kosztuje 122k PLN, Audi A4 1.8 TFSI (160 KM) bodajże 121k PLN, a Merc C180K (156 KM) ponad 123k PLN. Jakby na to nie patrzeć, każde z tych aut kosztuje 50% więcej niż Exeo. A to na pewno nie jest "ciutka".

_________________
http://www.exoticcars.pl


Czw, 15.10.2009, 17:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
Kosztują więcej i nie są odgrzewanymi kotletami i w większości to nowe konstrukcje. Poza tym - Exeo to premium? Seat premium? Koncepcja i ogólny zamysł tego auta wg mnie nie kwalifikuje go do segmentu premium tylko do auta dla ludu, cokolwiek nie byłoby dawcą jego organów. Na segment premium trzeba sobie zasłużyć, a samo to, że jest to prawie Audi nie wystarczy; a jeżeli producent zalicza i reklamuje auto jako segment premium to w moich oczach naraża się na śmieszność albo inaczej - chamstwo.

_________________
locha lover


Czw, 15.10.2009, 17:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
Z premium? :lol: . Markus chyba z byka spadłes. Samochod jest słabszy w wiekszosci aspektow od aut takich jak ford mondeo, honda accord, mazda 6 czy citroen c6. Auto jak na podstarzały samochod, ktory jest 9 rok na rynku jest dobre ale za konkurecja.


Czw, 15.10.2009, 17:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
Panowie, nie twierdzę, że Exeo to segment Premium ale jego protoplasta (a to przecież w zasadzie identyczne konstrukcje) bez wątpienia do segmentu Premium należy. Znam trochę nowe Mondeo i Mazdę 6 - porównajcie chociażby jakość wykonania czy układ jezdny tych aut z Exeo - obydwa modele nie mają czego szukać przy Seacie. Dzisiaj odebrałem Insignię do testów i mam te same uwagi co wyżej. Ja też byłem sceptycznie do Exeo nastawiony, ale kilka dni i kilkaset km zrobionych tym autem zmienia mocno zdanie na jego temat.

_________________
http://www.exoticcars.pl


Czw, 15.10.2009, 17:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
markus napisał(a):
Panowie, nie twierdzę, że Exeo to segment Premium ale jego protoplasta (a to przecież w zasadzie identyczne konstrukcje) bez wątpienia do segmentu Premium należy. Znam trochę nowe Mondeo i Mazdę 6 - porównajcie chociażby jakość wykonania czy układ jezdny tych aut z Exeo - obydwa modele nie mają czego szukać przy Seacie. Dzisiaj odebrałem Insignię do testów i mam te same uwagi co wyżej. Ja też byłem sceptycznie do Exeo nastawiony, ale kilka dni i kilkaset km zrobionych tym autem zmienia mocno zdanie na jego temat.


czyli świadczy to o tym jak dobrym autem było Audi A4 B7, jednak Exeo jest pomiedzy przysłowiowym młotem a kowadłem, jako konkurencja Mondeo, Insignia jest za małe, mniej przestronne itp, jako konkurent z klasy premium dostał by baty za gorszą jakośc, prowadzenie, brak prestiżu i mało wersji do wyboru, konkurencja :?: może równie leciwy Saab 9-3

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Czw, 15.10.2009, 19:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
Cytuj:
Hiszpański producent unowocześnia gamę dostępnych jednostek napędowych, które zastąpią dotąd montowane 1,8 Turbo i 2,0 TFSI.

Pierwszą nowością jest czterocylindrowy silnik 2,0 TSI, który znany jest już z VW Golfa GTI i Seata Leona FR. W modelu Exeo otrzyma on moc 155 kW, zamiast dotychczasowych 147 kW i identyczny moment obrotowy. Od 0 do 100 km/h będzie on przyspieszał w ciągu 7,1 sekundy, a więc o 0,2 sekundy szybciej niż dotychczas. Prędkość maksymalna wzrośnie do 244 km/h (+ 3 km/h). Średnie zużycie paliwa wynosi 7,7 l/100 km.

Jednostka ta będzie dostępna z sześciostopniową przekładnią manualną lub siedmiostopniową automatyczną Multitronic. Kolejnym nowy silnikiem jest czterocylindrowy 1,8 TSI o mocy 110 kW, który zastąpi 1,8 Turbo o mocy 88 kW i 118 kW.

W ofercie pozostanie nadal podstawowa jednostka ośmiozaworowa o pojemności skokowej 1,6 l i mocy 75 kW. Bez zmian pozostaje oferta silników wysokoprężnych - 2,0 TDI o mocy 88 kW, 105 i 125 kW.

autoinfo

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 11.05.2010, 11:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
Cytuj:
Seat Exeo with LED rear lights and new equipment:
ImageImage
Image
Source: http://es.autoblog.com/2010/06/16/el-se ... -traseros/

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Śro, 16.06.2010, 14:43
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Źródło: auto-news.de

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 05.08.2010, 21:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
Ze tak nieśmiało zapytam... a cos sie zmienilo oprocz tych diodowych swiatel? :)

A swoja droga, szukam samochodu i jezdzilem ostatnio EXEO/Jetta/Golfem VI/Corollka.
I bezsprzecznie exeo to klasa wyzej, choc musze powiedziec ze golf VI tez nie ma sie czego wstydzic pod wzgledem wykonania wnetrza, zastosowanych materialow. Rowniez wyciszenie w golfie prawie dorĂłwnuje temu z exeo. Jedno tylko zaskoczenie... Exeo z zewnatrz jest spooory... a w srodku nie wiem jak oni to zrobili ale czulem sie klaustrofobicznie. Kokpit jest jakos tak wyprofilowany ze kierowca jest szczelnie obudowany, a w dodatku konsola srodkowa uwierala mnie w kolano, w rezultacie w golfie czulem sie znacznie przestrzenniej, no i obiektywnie nawet z tylu w golfie jest luzniej... Z pewnym niedowierzaniem wczesniej czytalem posty ze w exeo ciasno, ale naprawde takie jest wrazenie :)

Jeszcze zrobie male OT. Podobna sytuacja jest z v50-ka ktora z zewnatrz mala tez nie jest, ale jak zajmÄ™ wygodna pozycje za kierownica, to pasazer za kierowca ma skandalicznie malo miejsca na nogi. Stopy bytuja pod siedzeniem kierowcy i naprawde trudno jest wyjsc stamtÄ…d :). aaaa jeszcze... w Mazdzie 3 to samo, tylko tam siedzisko kierowy jest mocno skrocone i kosztem wygody kierowcy pasazer ma ciut wiecej miejsca na nogi(chociaz i tak malo).

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Pią, 06.08.2010, 16:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
okol napisał(a):
Ze tak nieśmiało zapytam... a cos sie zmienilo oprocz tych diodowych swiatel? :)


Że tak nieśmiało zapytam ... a co miało się zmienić ? Przecież to nie face lifting :roll:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 06.08.2010, 21:29
Profil

Postów: 9
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
kenji napisał(a):
Kosztują więcej i nie są odgrzewanymi kotletami i w większości to nowe konstrukcje. Poza tym - Exeo to premium? Seat premium? Koncepcja i ogólny zamysł tego auta wg mnie nie kwalifikuje go do segmentu premium tylko do auta dla ludu, cokolwiek nie byłoby dawcą jego organów. Na segment premium trzeba sobie zasłużyć, a samo to, że jest to prawie Audi nie wystarczy; a jeżeli producent zalicza i reklamuje auto jako segment premium to w moich oczach naraża się na śmieszność albo inaczej - chamstwo.


Smieszne jest to o czym piszesz
Skoro nie jest tdo klasy premium) to jakim cudem "koncepcja i ogólny zamysł tego auta " nie kwalifikuje go dzis do klasy premium? Ten sam samochod rozni sie JEDYNIE logo producenta .
Wiec jesli cos Exeo nie kwalifikuje do klasy premium to to tylko ten znaczek.
A samo klasyfikowanie aut to dluzszy temat poniewaz pospolity znaczek nie jest warunkiem przynaleznosci do klasy premium . Chyba nikt sie nie odwazy kwestionowac "premium" takich modeli jak chocby VW Phaeton czy Touareg .


Sob, 14.08.2010, 19:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2009 Seat Exeo\ST
Kolejny fanatyk VAG haha, na autogalerii juz cie maja dosc? :twisted:

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Sob, 14.08.2010, 19:56
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 230 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018