Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:51




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
2014 Renault Twingo 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post 2014 Renault Twingo
Temat zacznę nietypowo; od samych danych i braku fotek, więc proszę, aby go nie usuwać - zrobimy małą rewolucją na forum :twisted:

Pojawiły się oficjalne informacje na temat auta:

Wymiary
Długość 3630 mm
Szerokość 1700 mm
Wysokość 1500 mm

Nowe Twingo powstało we współpracy z Daimlerem. W ofercie początkowo 2 silniki: 1.0 75KM oraz 0.9TCe 90KM, oba 3-cylindrowe.

Ma pojawić się także wersja hybrydowa na bazie 0.9TCe z dodatkowym silnikiem elektrycznym o mocy 45KM co da łącznie 135KM i pozwoli pokonać dystans 40km na samym silniku elektrycznym.

Auto będzie miało napęd RWD i silnik umieszczony z tyłu. Twingo będzie mieć dwa bagażniki, z czego znana jest pojemność przedniego, a ta wynosi tyle co w maluchu - 100l.

Pierwsze zdjęcia:

Image Image Image

Źródło: Worldscoop / Carscoops

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Ostatnio edytowany przez Iceman, Czw, 13.02.2014, 16:19, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 12.02.2014, 23:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2014 Renault Twingo
To już nie mogłeś poczekać tych 17 godzin?
Szkoda, że nie wracają do historycznej nazwy Renault 5

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 13.02.2014, 7:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post Re: 2014 Renault Twingo
Trochę szkoda, ale też niepotrzebnie by to mieszało w nazewnictwie. Skoro cała gama ma normalne nazwy to nie ma sensu temu jednemu modelowi dawać numerycznej.

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Czw, 13.02.2014, 11:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post Re: 2014 Renault Twingo
Przecieki z carscoops

Image
Image
Image

_________________
>>>


Czw, 13.02.2014, 16:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2014 Renault Twingo
Wrzuciłem fotki w 1 post, żeby po wejściu w temat były od razu widoczne. Zajebiste to Twingo, wg mnie najładniejsze w klasie, świetne proporcje w stosunku do konkurencji, szkoda tylko, że klamki kasetowe, ale ogólnie jest bdb :wink:

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Czw, 13.02.2014, 16:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: 2014 Renault Twingo
Znowu zaczynasz z tymi klamkami...Nie chcę się wypowiadać zbyt śmiało na temat tego auta po tak wstępnych wizualizacjach, ale to nie wygląda wcale proporcjonalnie, a w dodatku nie rozumiem sensu RWD w aucie tego segmentu. Generalnie czekam na więcej fotek, a wtedy się może dam przekonać.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Czw, 13.02.2014, 16:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2014 Renault Twingo
Napęd RWD to tylko plus, ze względu na ten fakt już dla mnie reszta segmentu jest skreślona, poza tym takie rozwiązanie to cięcie kosztów bo jak podałem auto to owoc współpracy z Daimlerem, na bazie Twingo będzie oparty nowy Smart, który rowniez bedzie RWD ;)

Link do stream'u z premiery: http://www.undressnewtwingo.com/

Jestem pod ogromny wrażeniem, strasznie krótkie zwisy nadwozia co zaowocuje zapewne jednym z najbardziej przestronnych wnętrz w klasie, jak nie najprzestronniejszym.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Czw, 13.02.2014, 17:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2014 Renault Twingo
Czyli jednak silnik z tyłu. Ktoś sobie przypomina kiedy ostatnio debiutował samochód tej klasy z silnikiem z tyłu? Czekam na zdjęcia bagażników i silnika.

A tak poza tym to całkiem zgrabny.


Czw, 13.02.2014, 17:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post Re: 2014 Renault Twingo
Trochę bułowata sylwetka, tutaj trochę maskują to dobre detale ale w biedniejszych wersjach może nie być tak ładnie.

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Czw, 13.02.2014, 17:27
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2014 Renault Twingo
Wygląda zdecydowanie lepiej niż kompletnie nijaki poprzednik, dość sympatyczny z wyglądu, ciekawe czy będzie wersja 3d bo wtedy autko powinno mieć lepsze proporcje (patrz concept, nie pamiętam nazwy) Co do napędu RWD, jak i silnika z tyłu w teorii niby fajnie ale z jakiegoś powodu wszyscy (nie liczą Smarta) mają silnik i napęd z przodu, oby nie wyszło to Renault bokiem. Jedno jest pewne będzie świetna baza do stworzenia małego potworka spadkobierca 5 Turbo czy Clio V6.

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Czw, 13.02.2014, 17:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2014 Renault Twingo
3co napisał(a):
Ktoś sobie przypomina kiedy ostatnio debiutował samochód tej klasy z silnikiem z tyłu?

W 1998 roku :wink:
Autko ciekawe ale chyba bardziej zabawka niż praktyczne autko miejskie :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 13.02.2014, 18:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2014 Renault Twingo
Mam nadzieję, że to cecha wersji przedprodukcyjnej, inaczej za free będzie prześwit na poziomie SUV-a :lol:

http://i58.servimg.com/u/f58/17/84/30/43/t210.jpg

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Czw, 13.02.2014, 18:54
Profil

Postów: 620
Post Re: 2014 Renault Twingo
Z grubsza i kolokwialnie jest to pięciodrzwiowa "500" wpadająca w kanty historyczne Renault "5", przez co wygląda sto razy lepiej od wszystkich wariacji na temat "500" (czyli każdej "500" z jakąkolwiek literką oprócz "C")


Czw, 13.02.2014, 20:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Re: 2014 Renault Twingo
Wygląda jak cząstka glutenu pod mikroskopem.


Czw, 13.02.2014, 22:04
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2014 Renault Twingo
Pomysł na RWD i silnik z tyłu dość szalony w dzisiejszych czasach... ja najchętniej poczekam na trzydrzwiową wersję i do tego czasu wstrzymam się z ostateczną oceną. ;) No i chętnie zobaczę jak wygląda wnętrze.


Pią, 14.02.2014, 10:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: 2014 Renault Twingo
Coś mi się wydaje, że chyba niepotrzebnie czekacie na wersję trzydrzwiową. Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale myślę, że w przypadku Twingo będzie podobnie jak z Clio - zaprezentowano wersję 5d, rezygnując tym samym z 3d, która jest mniej pożądana na rynku, praktyczna, a w zamian dodano tylne drzwi, które z daleka wcale nie wyglądają jak druga para drzwi.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Pią, 14.02.2014, 10:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: 2014 Renault Twingo
Mnie się pomysł z silnikiem z tyłu i RWD podoba-to jest prawdziwa oryginalność i styl, a nie kaszaloty made by "Zitroen". Przód krótki jak w Matizie, ciekawi mnie jak wypadnie czołówka w crash-testach( z przodu nie ma silnika)?


Pią, 14.02.2014, 11:37
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2014 Renault Twingo
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

netcarshow

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 14.02.2014, 11:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2014 Renault Twingo
Silnik z tyłu i napęd na tył, dlatego maska taka krótka ;) Także ciekawi mnie wynik NCAP-u, chociaż wątpię, że będą np. 3 gwiazdki - Renault już go dobrze przetestowało, aby mieć przynajmniej te 4, a na bank mają chętke na 5 - dziś 4 gwiazdki w NCAP to porażka dla producentów :twisted:

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Pią, 14.02.2014, 12:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 62
Samochód: IT i FR
Post Re: 2014 Renault Twingo
Co Wy z tym silnikiem z przodu?
To właśnie silnik przy mocniejszych uderzeniach jest największą zgryzotą dla konstruktorów, gdyż miażdży przegrodę wewnętrzną i wpada pasażerom na kolana.
Dlaczego najbezpieczniejszym autem przebadanym w USA jest Tesla Model S? Bo nie ma z przodu silnika…tylko belki absorbujące zderzenie w czystej postaci….
Twingo może wypaść nadspodziewanie dobrze w crash - testach.

_________________
Życie jest jedno, a ludzie jeżdżą autami z grupy VW gdyż przejmują się pojęciem "utrata wartości". Jakby byli wieczni...


Pią, 14.02.2014, 13:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018