Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 5:11




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
2015 BMW 2-Series Active Tourer 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Cytuj:
The Active Tourer is a compact sized model measuring 4,342mm (170.2 inches) long, 1,800mm (70.9 inches) wide and 1,555mm (61.2 inches) in height, with a wheelbase of 2,670mm (105.1 inches). Its footprint is similar to Germany's other premium small MPV, the Mercedes-Benz B-Class. [...] Motivation is provided by the BMW Group's new family of turbocharged three- and four-cylinder engines. When it goes on sale in Europe (we still do not know if it will come to North America), there will be three available powerplants.

The range will kick off with a 136PS (134hp) 1.5-liter 3-cylinder turbo petrol for the 218i that returns a combined fuel consumption of 4.9l/100km (48mpg US / 57.7 mpg UK).

Next up is the 218d with a new 2.0-liter four-cylinder diesel that musters 150PS (148hp) and 330 Nm (243 lb-ft), giving a combined cycle economy of 4.1l/100km (57.4 mpg US / 68.9 mpg UK), while completing the 0-100km/h (62mph) sprint in 8.9 seconds and maxing out at 205km/h (127mph).

Sitting at the top is the 225i with a 2.0-liter turbo'd gasoline inline-four pushing out a VW Golf GTI-matching 231PS (228hp) that dashes to 100km/h (62mph) in 6.8 seconds and reaches a maximum speed of 235km/h (146mph). This model has a combined fuel economy of 6.0l/100km (39.2 mpg US / 47.1 mpg UK).


Image
Image
Image
Image

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

carscoops

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 14.02.2014, 16:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Jako BMW w sumie może być, jako auto w szerokim pojęciu - w ogóle mi się nie podoba, jakiś mix starej FR-V z Kią i Mercedesem, ale w złym guście, wolę zdecydowanie B-Class. Czekam kiedy BMW dosięgnie ogólna moda i wprowadzi 2 cylindrowy silnik np. do serii 3 - ten 3 cylindrowiec to jakiś żart mimo pojemności i mocy w aucie tej klasy.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Pią, 14.02.2014, 16:34
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Z zewnątrz ładne kopiuj-wklej Mercedesa klasy B. ;)


Pią, 14.02.2014, 16:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
O! Carens. Albo nie, B-Class. Albo nie, wszystko inne. Jakiś taki nijaki, te tylne światła też nie pasują.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Pią, 14.02.2014, 16:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Brzydkie to strasznie, w dodatku przednionapędowe. Musieli to coś wprowadzić pod swoją marką? Jaskieś Mini minivan by starczyło :roll:

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 14.02.2014, 17:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Mieszane uczucia, chociaż wnętrze jest świetne. W Niemczech pewnie zapowiada się nowe ulubione auto emerytów ;)

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Pią, 14.02.2014, 17:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Zrobili to... Wygląda jak kiła carens:(


Pią, 14.02.2014, 17:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
r_lukas napisał(a):
Zrobili to... Wygląda jak kiła carens:(

Gorzej.

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Pią, 14.02.2014, 18:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Wg mnie nowy Carens wygląda dużo lepiej, a do tego jest 2x tańszy :twisted:

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Pią, 14.02.2014, 18:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
No Carens jak się patrzy. Ale Carensowi taki wygląd pasuje i jest dobrze, a to jest BMW - no kurcze powinni trzymać jakieś standardy a nie wypuszczać takie niewiadomoco.


Pią, 14.02.2014, 19:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
No i stało się, przednionapędowe BMW z 3 cylindrowym silnikiem, to jednak koniec jakiejś ery, auto zwyczajne, przeciętne wyglądające, po prostu van. Naprawdę mogli sobie darować

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pią, 14.02.2014, 19:52
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Jakoś B'klasa od Mercedesa mnie nie razi, tak samo jak dawna A'klasa. Ale tego typu wózek od BMW - hmm... no traktuje to jak Kię Pro Cee'd. Niby wszystko z nim ok, ale nie wiem po co ktoś miałby go kupić.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 14.02.2014, 20:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Z jednej strony wóz totalnie oderwany od rzeczywistości BMW, przynajmniej tej dotychczasowej. To może szokować, czy razić. Czy ładny? Owszem, wygląda dobrze, schludnie, elegancko z lekką nutą dynamiki, nie jest nawet ociężały wizualnie, tak jak inne pojazdy podobnego pokroju. Można powiedzieć, że pojazd ten to profanacja, ale jakby się tak dobrze zastanowić, to jest w tym jakaś metoda. Wiele osób ceni, lub nawet uwielbia samochody bawarskiego producenta. Ludzie ci marzą i tęsknią całymi latami za BMW. Marzenia, jak to marzenia....często rozbijają się o ścianę smutnej rzeczywistości. Nie kupię "trójki" w coupe bo mam pociechy, bo potrzebuję wygodniejszego i bardziej ustawnego pojazdu w dalekie trasy, bo boli mnie staw biodrowy i nie mogę sobie pozwolić na wygibasy przy wsiadaniu. Takich argumentów można jeszcze parę wymyślić. Ci wszyscy biedni ludzie, chociaż chcieliby, nie mogli pozwolić sobie na swoją ulubioną markę. Teraz to się zmienia i w sumie to jeden z powodów, dla których nie mam nic przeciwko temu pojazdowi. Jeśli tylko cię stać, a potrzebujesz czegoś bardziej użytkowego, proszę, oto twoje wymarzone BMW. Nawet jeśli ma FWD, to uważam, że i tak powinno zachować najlepsze cechy swojej marki. Nie sądzę, żeby inżynierowie zawiedli. W ten oto sposób pewna nisza klientów może wybrać pojazd bez kompromisów, mając ulubiony, dobrze prowadzący się, wygodny i doskonale wykonany samochód, bo o to jestem spokojny.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Pią, 14.02.2014, 21:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Ice napisał(a):
Jakoś B'klasa od Mercedesa mnie nie razi, tak samo jak dawna A'klasa. Ale tego typu wózek od BMW - hmm... no traktuje to jak Kię Pro Cee'd. Niby wszystko z nim ok, ale nie wiem po co ktoś miałby go kupić.

Np. Niemiecki emeryt (nawet w Polsce widuje się wąsatych siwych panów w B-Klasach i Golfach Plus, ta sama liga modelowa) albo jakiś zamożniejszy pan z rodziną. Auto wygląda na całkiem sensownie rozplanowane wewnątrz więc na pewno się znajdą chętni z pociechami i większym portfelem.

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Pią, 14.02.2014, 21:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1886
Miejscowość: Stalowa Wola / Lublin
Samochód: e46 coupe
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Mnie zastanawia tylko jedno. Skoro jest fwd to dlaczego ma taki wielki srodkowy tunel w tylnym rzedzie siedzen co w minivanach sie raczej nie zdarza.


Pią, 14.02.2014, 22:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Jak już powstał, to mogli go chociaż sensownie nazwać, np gender


Sob, 15.02.2014, 11:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
W Polsce raczej nie zrobi kariery :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Sob, 15.02.2014, 17:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
WTF?! Ale żenada...

_________________
locha lover


Sob, 15.02.2014, 17:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
A ja się wyłamię, mi się podoba. Wbrew pozorom samochód ma sens. Rodzina z dajmy na to dwójką dzieci, która często porusz się po mieście, a czasem rusza w dłuższą trasę na pewno będzie z niego zadowolona.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Sob, 15.02.2014, 19:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2015 BMW 2-Series Active Tourer
Naprawdę niezły miks jeśli chodzi o wygląd. Z przodu przypomina Carensa jak niektórzy zauważyli, linia boczna jak w klasie B, a patrząc bardziej w tył lampy zachodzące na bok przypominają X5 ;) Wnętrze w stylu aktualnych trendów w tej marce. Przedni napęd ...hmm jeśli będzie to dobrze jeździć to nie mam nic naprzeciwko. Ja tym jeździć nie będę :twisted:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 15.02.2014, 21:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018