Forum dotyczące samochodów seryjnych, produkowanych obecnie (choćby w ilościach śladowych) bądź oficjalnie zaprezentowanych
Wyślij odpowiedź

Re: 2015 Skoda Superb III

Wto, 17.02.2015, 22:39

Jestem pod wrażeniem.
Nareszcie ładny tył.

Re: 2015 Skoda Superb III

Wto, 17.02.2015, 22:58

Dosyc ladny, ale na tym zdjeciu wyglada jak nieco wiekszy Leon w sedanie.

Image

Re: 2015 Skoda Superb III

Wto, 17.02.2015, 23:11

No a co sie dziwic jak ten pepicki Kaban tez kresli dla Seata.

Re: 2015 Skoda Superb III

Wto, 17.02.2015, 23:26

Ja to nie bardzo rozumiem polityke stylistyczna VW, zaden inny koncern nawet w przyblizeniu nie zatrudnia takiej ilosci stylistow. Maja najlepsze studia, a projektuja tak konserwatywne samochody. Widocznie im sie oplaca.

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 1:15

Ladny taki bialy :)

Image
Image

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 8:38

Tył nadal trochę za długi, ale i tak nie ma porównania do obrzydliwej obecnej generacji. Czekam na kombiaka.

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 8:45

Wnętrze to designerska katastrofa (nie mylić z ergonomią bo ta jest wzorowa).
W dobie iPadów, smarfonów i dużych ekranów VAG funduje nam kokpit godny Passata z lat 90-tych. Po godzinie trzeba z tego uciekać i odsapnąć na świeżym powietrzu….
Dlaczego Volvo może (XC90) i Renault może (Espace) zbudować kabinę na miarę czasów i możliwości technicznych?

Ale muszę przyznać że po I generacji będącej klonem Passata i II generacji będącej stylistyczną karykaturą (no kombi ujdzie) ta Skoda mi się bardzo podoba.
Dużo fajnych przetłoczeń i ostrych linii. Będzie się sprzedawać zdecydowanie lepiej niż poprzednie.

I mówię to jako zagorzały przeciwnik aut dla drwali i rzeźników, czyli VAG-ów.

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 8:46

To bedzie zwykły sedan, czy taki ukryty liftback bo jakoś nie mogę dojrzeć?

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 8:52

Faktycznie fajna, stonowana i elegancka, lecz nie przesadnie konserwatywna.
Obawiam się tylko efektu skody octavii, którami się szalenie podobała na początku. Jednak popularność, nadmierny marketing sprawiły, że auto juz się opatrzyło i (nie wiem jak wam, ale mi) wydaje się jakby atylistycznie przestarzałe mimo stonowanego designu.

Edit- zwykły sedan, bez systemu twindoor.

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 9:58

Gdyby Skoda oferowała do tego możliwość podmiany znaczka na inny, to istnienie Passata traci sens :twisted:

Nie no, uważam, że kazdy kto ma w głowie rozum i nie kieruje się stereotypami typu "Skoda dla biedy" - a takich osób w Polsce jest jeszcze niestety bardzo wiele - mając oczy, wybierze to auto. Wygląda świetnie, a tym razem to Passat powinien brać z niej przykład. Bardzo mocny wewnętrzny konkurent.

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 10:44

Dla niektórych znaczek dyskwalifikuje Superba. Jednak skoro wychodzi trzecia generacja, to znaczy, że jednak wielu to nie przeszkadza. Mi podobała się już druga gen., ale ta jest jeszcze lepsza. Ciekawe nadkola, sportowe przetłoczenia. Szczerze, bardzo bliska w rysunku do A6 i może zjeść trochę VAGowego tortu.

Z takiego nowego Poloneza byłbym dumny i zazdroszczę Czechom :)

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 12:22

nevport napisał(a):To bedzie zwykły sedan, czy taki ukryty liftback bo jakoś nie mogę dojrzeć?


Na razie zaprezentowano liftback'a

Image

Według mnie z profilu prezentuje się fatalnie

Image

Przód auta jest za bardzo przekombinowany

Image

Porównanie tyłu obecnej i nowej generacji ( opinii nie będę dublował)

Image

Image

Teraz trochę danych:
Rozstaw osi wyniesie 2,84 m przy wydłużeniu nadwozia o 3 cm względem poprzednika. Auto poszerzono o 4,7 cm. Bagażnik 626 l ( bez możliwości uniesienia tylnej szyby tzw. systemu twindoor). Silniki jedynie 4-cylindrowe ( benzynowe 110-280 KM oraz diesele o mocy do 190 KM). Pojawi się możliwość dokupienia systemu DCC ( ok. 4 tys. zł). Inną nowinką mają być uchwyty na tablety dla pasażerów jadących z tyłu (m.in. sterowanie nawigacją).

Źródło:
auto-swiat.pl
autoforum.cz

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 13:26

Zrezygnowano z sytemu TwinDoor więc Superb będzie liftbackiem choć z możliwością otwarcia klapy...stopą ;)

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 14:54

Ila ma kosztowac ?

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 16:58

Tył jest obłędny.

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 17:05

Rozdmuchane Toledo nic ciekawego :>

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 17:25

Jak dla mnie wygląda lepiej niż nowy Passat. Bez rewelacji, ale szybko też się nie zestarzeje. No i w porównaniu do poprzednika to niebo, a ziemia.

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 20:59

Ciekawe. W ostatnim wydaniu "Motoru" pisali, że to ma być zwykły liftback :> A Motor jest z poniedziałku :idea:

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 21:45

Ja za to czytałem gdzieś (nie pamiętam gdzie), że to ma być zwykły sedan. A tu proszę, jednak liftback. Właściwie to logiczne, bo passat nie ma w ofercie liftbacka, superb nie będzie miał sedana. W jakiś sposób chcieli ograniczyć wewnętrzną konkurencję.
Sam nie wiem co bym wybrał, gdybym miał kupować tego typu auto (mój ulubiony segment zresztą), Passat jest w sedanie, a ja najbardziej lubię sedany i choć jest atrakcyjny, to znowu superb podoba mi się stylistycznie bardziej, jednak tu nie ma sedana, a za liftbackami nie przepadam (kojarzą mi się zawsze z oplem vectrą, czyli wieśniackim szpanem, albo z oplem inżygnią jeszcze bardziej wieśniackim szpanem).

Re: 2015 Skoda Superb III

Śro, 18.02.2015, 23:04

No ale tu ludzie piszą, że jednak ma być sedan, nie liftback. A właściwie nie ma być, tylko już jest.
Wyślij odpowiedź