Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 14:17




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
2015 Skoda Superb III 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Co zlego w liftbacku? Bardzo praktyczne sa.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Czw, 19.02.2015, 5:46
Profil

Postów: 292
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Oczywiście, że są szalenie praktyczne. Lecz mi zawsze ta praktyczność kojarzyła się z tym, że mieści się bez problemu butla z gazem, albo można przewieźć zmywarkę. W sedanie się nie da, więc właściciela sedana musi być stać na firmę przewozową :D :D


Czw, 19.02.2015, 8:43
Profil

Postów: 166
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Sam mam hatchbacki od "zawsze", bo niby bardziej praktyczny od sedana, ale nie wiem czy ze 2 razy w życiu przydało się to składanie siedzeń i inne zalety 5 drzwi :) A jak wymieniałem jakiś czas temu lodówkę to nie dość że mi dowieźli na miejsce to jeszcze wnieśli... Oczywiście jeśli ktoś wozi wielkogabarytowe rzeczy to tak, ale wtedy kupi zwykłe kombi...


Czw, 19.02.2015, 11:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Dla mnie sedan to jest niedorzeczna forma karoserii. Liftback wygląda identycznie, a jest 2 razy praktyczniejszy. W mojej ocenie osobiście wszystkie sedany mogłyby zniknąć z rynku i zostać zastąpione liftbackami. A praktyczność, broń Boże, w życiu nie kojarzyła mi się z bidą. Powiedz tu takiemu właścicielowi X5 czy XC90, że nie stać go na firmę przewozową :roll:


Czw, 19.02.2015, 14:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Jakoś nie widzę sobie S-klasy w wersji liftback zamiast sedan :roll:

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 19.02.2015, 16:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Przecież wyglądałaby tak samo :roll:


Czw, 19.02.2015, 16:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Tak samo jak np A4 sedan i A5 sportback :twisted:

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 19.02.2015, 17:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Bzdurny argument. Przecież A5 Sportback ma celowo taką, a nie inną sylwetkę nadwozia. Przecież bez problemu można zrobić lifbacka, który nie zdradza swoim kształtem rodzaju dostępu do bagażnika. W przypadku S klasy akuratnie jedynym problemem byłaby wielkość tylnej klapy ;)


Czw, 19.02.2015, 19:33
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Osobiście nie lubię liftbacków, które się z tym "nie kryją". Jak ktoś chce praktyczne auto to po prostu kupuje kombiaka. :)


Czw, 19.02.2015, 19:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2015 Skoda Superb III
cobra napisał(a):
Jak ktoś chce praktyczne auto to po prostu kupuje kombiaka. :)

A jak ktoś chce szybkie, to kupuje supercara - przecież to oczywiste :roll:
Każdy kupuje, co mu się podoba i pasuje. Nie raz widziałem akcje typu Ikea, czy nawet jakieś sklepy RTV, gdzie do A8 ktoś nie mógł zapakować TV 46" w kartonie, a w liftbacku już takich problemów nie ma. I nie potrzeba do tego kombiaka.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 20.02.2015, 8:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Też sobie nie wyobrażam użytkowania sedana. Może codziennie się czegoś nie przewozi, ale nawet mały hacz jest o niebo praktyczniejszy niż duży sedan... grandziakiem nie raz przewoziło się pralkę czy inną kuchenkę, o pustakach, farbach , panelach, workach z drzewem nie mówiąc :wink: Dla mnie nadwozie typu liftback to świetna sprawa, praktyczność mega, no i nie jest się skazanym na często kwadratowe kombi.


Pią, 20.02.2015, 18:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Ja lubię liftbacki, wg mnie bardzo uniwersalna forma nadwozia - elegancka, ale praktyczna i dynamiczna (szczególnie Mazda 6 II :wink: ) Niemniej, mimo że dla mnie forma sedana w sumie mogłaby dzisiaj już spokojnie nie istnieć, to jednak rozumiem, że komuś może być niepotrzebny super łatwy dostep do bagażnika. Praktycznie wszysktie sklepy oferują dostawę większych rzeczy za niewielką opłatą, więc jeśli ktoś nie ma firmy lub nie pracuje w branży czy nie ma hobby, które zmusza go do przewożenia dużych przedmiotów, to nie widze problemu w posiadaniu sedana. Ale do dziś nie kumam np., dlaczego ta forma nadwozia jest np. tak gloryfikowana w Chinach i ogólnie traktowana jako bardziej prestiżowa. Bez sensu.

No chyba, że utożsamimi sedany z klasą wyższą i limuzynami


Pią, 20.02.2015, 18:35
Profil

Postów: 620
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Niby agresywne te detale w postaci wszelkich przetłoczeń, ale w białym najlepiej widać pokrewieństwo z Rapidem i Octavią. Wygląda właśnie jak BigRapid, pookraszany lampami Seata Ibizy, rysami przodu Audi A7 Sportback i bryłą BMW 6 Gran Turismo. A tak naprawdę wygląda jak wielki Rapid, będzie jeździł jak duża Octavia i okaże się przereklamowany jak wszystko od VW AG.
Poza tym wszystko w porządku - praktisch, quadratisch...

Kto się tym będzie emocjonował za 10 lat? Trzy ostatnie generacje Renault Espace będą bardziej ponadczasowe niż ten samochodowy pozer.


Nie, 22.02.2015, 14:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2015 Skoda Superb III
A którą inną Skodą ktoś się będzie emocjonował? Nie od tego jest ten wóz.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 22.02.2015, 15:55
Profil

Postów: 27
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Spaprali wóz. Widać, że szykują auto pod rodzinną limuzynę niż flagowy samochód firmowy. No more liftback's.

_________________
Ten User nie nabija postów. Ten User nabija się z piszących głupty


Pon, 23.02.2015, 13:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Właśnie, w AŚ piszą, że to nie żaden sedan tylko zwykły liftback. Jednostek napędowych jest 8, w tym 3 diesle (najmocniejszy 2.0 TSI 280KM). W sumie niezła paleta. Miejsce z tyłu to chyba jak klasę wyżej.

Co ciekawe, do modelu trafią tym razem aż dwie parasolki :mryellow:


Wto, 24.02.2015, 12:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 629
Miejscowość: WESTSIDE
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Zarówno OIII jak i Superb jest na MQB (OIII 1.8TSI i 2.0TDI ma wielowahacz z tyłu tak jak Superb).
Pytanie czy będzie różnica w komforcie jazdy.
Czy SIII (kombi) będzie lepszym samochodem rodzinnym niż OIII (kombi) zakładając, że rodzice jadą z przodu, dzieciaki z tyłu i graty w bagażniku a rowery na dachu/haku? Bagażnik porównywalnie przepastny, ilość miejsca z przodu podobna a dzieciaki różnicy i tak nie wyczują.
Do tego SIII (z tym samym silnikiem co OIII) będzie droższy w zakupie, więcej palił, wolniej przyspieszał, będzie go trudniej zaparkować, ubezpieczenie będzie droższe.
Dla kogoś kto ma być wożony z tyłu to jest nadal "za cienki" samochód - musi być min. A6/5-er/E-klasa.

_________________
Skoda OII FL 1.4 TSI, Venga 1.4 DOHC, czerwony rower :)
było... Audi A3 8L FL 1.9TDI, Corsa B 1.2i LPG


Nie, 01.03.2015, 12:28
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2015 Skoda Superb III
HILTI napisał(a):
Dla kogoś kto ma być wożony z tyłu to jest nadal "za cienki" samochód - musi być min. A6/5-er/E-klasa.


No nie do końca. W "prywatnych" rękach raczej jak ktoś zamierza siedzieć z tyłu, to A6 i reszta nie jest też jakimś grubym autem, chyba że na taksówkę ;) A Superb to bardzo często wybór tam, gdzie leci za nim przetarg i liczą się koszta i flotowo (czy w sektorze prywatnym, czy publicznym) Superb bardzo często wygrywa.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 01.03.2015, 13:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: 2015 Skoda Superb III
Octavia ma sporo miejsca mniej rowniez z przodu, jest tez sporo wezsza. Pozatym jakosc wykonczenia, mozliwosc konfiguracji tez jest wieksza w Superbie. Superb bedzie zdecydowanie bardziej komfortowym pojazdem od Octavii- ciezszy, znacznie wiekszy rozstaw osi, wieksza szerokosc zrobi na pewno roznice. Podejrzewam, ze wiekszosc urzednikow wysokiego szczebla oraz sporo menedzerow bedzie jezdzic takowymi za jakis czas. :P


Nie, 01.03.2015, 14:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Skoda Superb III
HILTI napisał(a):
Zarówno OIII jak i Superb jest na MQB (OIII 1.8TSI i 2.0TDI ma wielowahacz z tyłu tak jak Superb).
Pytanie czy będzie różnica w komforcie jazdy.
Czy SIII (kombi) będzie lepszym samochodem rodzinnym niż OIII (kombi) zakładając, że rodzice jadą z przodu, dzieciaki z tyłu i graty w bagażniku a rowery na dachu/haku? Bagażnik porównywalnie przepastny, ilość miejsca z przodu podobna a dzieciaki różnicy i tak nie wyczują.
Do tego SIII (z tym samym silnikiem co OIII) będzie droższy w zakupie, więcej palił, wolniej przyspieszał, będzie go trudniej zaparkować, ubezpieczenie będzie droższe.
Dla kogoś kto ma być wożony z tyłu to jest nadal "za cienki" samochód - musi być min. A6/5-er/E-klasa.


Przy 2.0 TSI też ma w OIII wielowahacz z tyłu (no ale to chyba powinien być standard przy tej mocy :>), Ale nie wiem czy przypadkiem 1.4 też nie ma.

Swoją drogą, nie znam się specjalnie na mechanice samochodowej, ale pamiętam niegdyś test Automaniaka, gdzie nowy Focus z (bodajże) wielowahaczem z tyłu (nie jestem pewien, czy takim, ale ma na pewno jakieś niezależne zawieszenie z tyłu) przegrał wszelkie możliwe testy w konfrontacji z nowym Civiciem, opartym na zwykłej belce. Więc nie wiem, czy to takie dobre jest...

Swoja drogśą, jeśli walną dobrą cenę, to i tak Superb się sprzeda. Już ten co jest nieźle się sprzedawał, szczególnie zwracając uwagę na jego wątpliwą urodę.


Nie, 01.03.2015, 20:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018