Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:35




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
2015 Fiat Tipo / Egea 
Autor Wiadomość

Postów: 306
Miejscowość: ślunsk SCI
Samochód: Lancia Delta :)
Post 2015 Fiat Tipo / Egea
Jego długość to 4,5 metra, szerokość 178 centymetrów i wysokość 148 cm. 264 centymetrowy rozstaw osi ma powodować, że wnętrze jest przestronne i według zapewnień producenta pomieści 5 dorosłych pasażerów. Nowy Fiat Ægea oferuje ładowność na poziomie ponad 510 litrów.

Nowy samochód Fiata będzie oferował szeroką gamę silników. Dwa silniki turbodiesel Multijet II i dwa silniki benzynowe z manualną lub automatyczną skrzynia biegów i mocą od 95 do 120 KM. Szczególnie silniki diesel charakteryzują się naprawdę ograniczonym spalaniem: poniżej 4 litrów oleju napędowego na 100 km, to wynik porównywalny z miejskim samochodem, takim jak Fiat Panda.

We wnętrzu znajdzie się system Uconnect z dotykowym, 5-calowym ekranem, Bluetooth do zestawu głośnomówiącego i streamingu audio, oraz czytnik SMSi na zamówienie kamera cofania oraz nawigacją TomTom.

Image
Image
Image
Image
Image

pasioneautoitaliane

Image

focus.de


Ostatnio edytowany przez GRZ3S, Czw, 21.05.2015, 11:21, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 21.05.2015, 10:27
Profil

Postów: 292
Post Re: Fiat Ægea 2015
Wreszcie świeży powiew w stylistyce fiata. Cieszy mnie to, bo autko jest bardzo ciekawe.


Czw, 21.05.2015, 10:40
Profil

Postów: 797
Post Re: Fiat Ægea 2015
Chiński jakiś taki :|

W przodzie ma coś z Dodge Darta, ale ogólnie to znowu będzie taki suckcess jak swego czasu Marea.


Czw, 21.05.2015, 11:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Fiat Ægea 2015
Z przodu inspirowali się nowym Mustangiem :lol: Z tyłu widzę wygładzoną skodę rapid. Może wkleisz jakieś dane techniczne?


Czw, 21.05.2015, 11:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: Fiat Ægea 2015
Idiotyczna nazwa, jakaś Egea jak nazwa mutacji Eboli. Ogólnie słaby projekt, auto na niższych konfigach będzie wyglądać słabo przez bułowatą bryłę nadwozia, detale takie jak lampy wyglądają na projektowane w ostaniej chwili, dziwnie powyginane i wciśniete w karoserię aby po prostu coś było. Kierownica z ich jedynego rozwijanego modelu też razi. Zasiedzieli się w 500tkach i nie potrafią zaprojektować ładnego auta innego segmentu, dramat. Już się boję o hatchbacka, na pewno sprofanuje świetne Bravo :roll:

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Czw, 21.05.2015, 11:25
Profil

Postów: 306
Miejscowość: ślunsk SCI
Samochód: Lancia Delta :)
Post Re: Fiat Ægea 2015
Le Cobusier napisał(a):
Z przodu inspirowali się nowym Mustangiem :lol: Z tyłu widzę wygładzoną skodę rapid. Może wkleisz jakieś dane techniczne?


Już wklejone dane techniczne a wg mnie to taki mix dart'a / fluence / c-elysse :mryellow:


Czw, 21.05.2015, 11:26
Profil

Postów: 36
Post Re: Fiat Ægea 2015
Passat made in Italy.


Czw, 21.05.2015, 11:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: Fiat Ægea 2015
Jeszcze chciałem dodać, że auto na pewno nie projektowane w Europie, tył tak daje 200 po FL, że doskonale wiadomo że w projekcie przodowali ludzie z Ameryki. Pewnie będzie to jakiś nowy model Chryslera (może 100).

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Czw, 21.05.2015, 11:28
Profil

Postów: 306
Miejscowość: ślunsk SCI
Samochód: Lancia Delta :)
Post Re: Fiat Ægea 2015
Iceman napisał(a):
Idiotyczna nazwa, jakaś Egea jak nazwa mutacji Eboli.


Nie Egea tylko Aegea i sedan został zaprojektowany we Włoszech w Centrum Stylu FCA i będzie produkowany w Bursie (Turcja) - w jednym z najnowocześniejszych zakładów przemysłu samochodowego na świecie. Stąd nazwa modelu - Fiat Ægea, która jest wyrazem uznania dla Turcji, która od dziesięcioleci odgrywa strategiczną rolę dla Fiat Chrysler Automobiles, stanowiąc symboliczny pomost pomiędzy Wschodem a Zachodem.


Czw, 21.05.2015, 11:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Fiat Ægea 2015
Prezentuje się naprawdę dobrze :mryellow: U nas pewnie nie zdobędzie popularności bo to sedan ale wersja hatchback może, jeśli będzie wyglądać równie ciekawie :>

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 21.05.2015, 11:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post Re: Fiat Ægea 2015
Dla mnie okropny. Ciężka bryła, detale i przetłoczenia przekombinowane a przy tym mało ciekawe, wnętrze po prostu nudne.

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Czw, 21.05.2015, 12:35
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Fiat Ægea 2015
Jako tako wygląda na zdjęciach "studyjnych", na tym ostatnim z prezentacji już gorzej. Z lekka pokraczna i spasiona bryła. Podobna sytuacja jak w 301-ce i C-Elysee czyli tragedii nie ma, ale pięknisiem to on nie zostanie. Wnętrze wygląda fajnie, przy czym ten 5-calowy ekranik jest o jakieś 2 cale za mały. ;) No i max. 120 koni dla takiego kloca to jednak ciutkę za mało.


Czw, 21.05.2015, 12:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: Fiat Ægea 2015
Chyba BMW będzie pozywać

Image

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Czw, 21.05.2015, 13:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: Fiat Ægea 2015
A jak dla mnie wyszedł b. zgrabnie. Podoba mi się.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Czw, 21.05.2015, 13:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Fiat Ægea 2015
Nie podoba mi się. Z boku i z tyłu wygląda jak jakiś skurczony w praniu miks BMW serii 3 z Passatem i Skodą Superb. Z przodu natomiast jak Dart przemielony przez Ottimo w dodatku z jakimiś zaciekami pod nosem. Już bym wolał, żeby dalej mielili stylistyke 500, bo o ile jest to nudne, to przynajmniej zawsze wiadomo, że wyjdzie w miarę ładnie. A to wygląda jak chińska zabawka. Linea już była ładniejsza...


Ostatnio edytowany przez MoonWalk, Czw, 21.05.2015, 16:36, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 21.05.2015, 15:36
Profil

Postów: 620
Post Re: Fiat Ægea 2015
MoonWalk napisał(a):
Linea już była ładniejsza...

A w życiu. Może miała bardziej charakterne lampy z przodu, z tyłu i grill, ale rozstaw osi Fiata Bravo (von Stilo) w połączeniu z szerokością drugiego, mniejszego dawcy (Grande Punto) rozwalił proporcje tego auta. Jamnikowate nadwozie Linei było już w założeniach konstruktorów koszmarnym, tanim kundlem, którego styliści ładnie opakowali dość przyjemnym nadwoziem.
Tutaj mamy przód nowego Doblo - i to było moim największym zdziwieniem. Na plus - przynajmniej tutaj nie "beknęło się" Fiatowi "Pięćsetką". Ciekawe jest nadanie nazwy jako ukłon w stronę tureckiego rynku. Stylistyka spójna i poprawna, kolejne auto miażdży beznadziejnego Rapida liftback. Trochę jakby za mało w niej fiatowskich smaczków, ale chyba sztandar markowej "niu łera" wiezie tutaj... Doblo fl. Sugerując, że będzie obok rodziny "pięćsetek" także rodzina trochę tańszych Fiatów dla ludu. Skoro tak, to czekamy na coś tańszego od Pandy, dość kiepskiej - bo stojącej okrakiem między "500" i starą Pandą, gdy tak naprawdę wystarczyło obniżyć linię dachu, środek ciężkości i wstawić porządniejsze siedzenia.


Czw, 21.05.2015, 16:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Fiat Ægea 2015
Nie chodziło mi o reflektory ani światła, a bardziej o linię boczną. Mimo wszelkich utrudnień w postaci cięć kosztów, które przejawiły się faktycznie gdzieniegdzie "ponaciąganiem" karoserii do odpowiednich wymiarów (chociaż Linea jest jednak nieco szersza od Punto no i nie zapominajmy, że Fiat Bravo też nie ma zbyt wielkiego rozstawu osi, co zresztą wynika chyba z zacofania technologicznego platformy :roll: ), Linea finalnie nie wyszła najgorsza. To znaczy, te międzyklasowe wymiary może nie są dobrym sposobem na marketing (przynajmniej dla osób obeznanych w temacie), ale wyjątkowo temu autu posłużyły, bo zamiast kolejnej pokraki typu Renault Thalia czy Honda City dostaliśmy coś, co faktycznie wyglądało jak sedan i to nie ściśnięty na chamca w imadle. Moim zdaniem to zasługa linii bocznej właśnie, która sama w sobie optycznie mocno wydłużyła auto. Fakt, proporcje nie są idealne (mnie przeszkadza szczególnie kufer), ale moim zdaniem pod tym względem Aegea wypada gorzej (tu z kolei bagażnik wygląda jak pies z podkulonym ogonem). Mam wrażenie, jakby projektantom zabrakło pomysłu.


Czw, 21.05.2015, 16:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Fiat Ægea 2015
Mi to wygląda na konkurencję dla tych wszystkich nowych budżetowych sedanów i pseudosedanów typu Rapid, 301, C-Elysee.
Przekonamy się jak pojawią się ceny.
Jedno jest pewne - Polski i reszty Europy tym nie zawojują. Ale na rynki rozwijające się może się nadać. W Turcji pewnie będzie hitem.


Czw, 21.05.2015, 17:56
Profil

Postów: 306
Miejscowość: ślunsk SCI
Samochód: Lancia Delta :)
Post Re: Fiat Ægea 2015
Image
Image
Image
Image

alvolante.it


Czw, 21.05.2015, 21:14
Profil

Postów: 292
Post Re: Fiat Ægea 2015
Mówcie co chcecie, ale dla mnie to jeden z ładniejszych niedużych sedanów. Ma zadatki, by nie zestarzeć się zanadto w ciągu kolejnych 10-15 lat, bo nie jest przekombinowany. Szczególnie podoba mi się przód i linia auta, a ostatnio to nie zdarza się za często.
Jest tylko jedna rzecz, która mi przeszkadza, mianowicie za mocne wcięcie na tylnej klapie (pod chromowaną listwą).


Czw, 21.05.2015, 21:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018