Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 22:27




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
2015 Fiat Tipo / Egea 
Autor Wiadomość

Postów: 79
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Cóż, doszło do dziwnej sytuacji, że z całej trójcy najbardziej podchodzi mi Sedan. Odnoszę wrażenie, że (szczególnie hatch) zostały przygotowane na szybko, a sedan bardziej z pomysłem. Jako posiadacz Bravo II, jestem dość mocno zawiedziony stylistyką Tipo Hatchback - jeśli przyjmujemy, że Tipo jest następcą Bravo, bo czasem można przeczytać, że to kompakt, a czasem, że to twór pomiędzy klasą B a C.


Wto, 01.03.2016, 11:44
Profil

Postów: 292
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
O ile hatch jakoś wygląda, bo taka bulwa się sprawdza, chociażby w pulsarze, tak "kombi" to jakiś żart, Suzuki Liana to przy tym wzór idealnych proporcji...


Wto, 01.03.2016, 11:44
Profil

Postów: 306
Miejscowość: ślunsk SCI
Samochód: Lancia Delta :)
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

onet.pl


Wto, 01.03.2016, 13:54
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Jak na samochody budżetowe wyglądają całkiem przyzwoicie. A kombi będzie się nazywać SW, Weekend, czy Giardiniera? :-D

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 01.03.2016, 15:48
Profil

Postów: 292
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
RR ltd Co. napisał(a):
Jak na samochody budżetowe wyglądają całkiem przyzwoicie. A kombi będzie się nazywać SW, Weekend, czy Giardiniera? :-D

Bis :D


Wto, 01.03.2016, 16:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Hatchback nawet nawet, ale kombi dla mnie zgabniejsze.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Wto, 01.03.2016, 17:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Hatch trochę ciężki ale kombi super :mryellow: Ciekawe, że dali też zmienioną deskę :>

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 01.03.2016, 18:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 713
Miejscowość: skarland
Samochód: Focus 1.8 TDCI '08r.
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Bravo wygląda pięć razy lepiej.


Wto, 01.03.2016, 19:03
Profil

Postów: 52
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Nie spodziewałem się, że to napiszę: tylko sedan.


Wto, 01.03.2016, 19:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Oglądałem ostatnio sedana w salonie i na żywo bardzo dobrze się prezentuje. Wnętrze trochę ponure ale jakość spasowania lepsza niż w Bravo, górna część deski miękka w dotyku reszta twardy plastik. Miejsca trochę więcej niż u mnie zwłaszcza z tyłu. Cieszy wygodny dostęp do żarówek.

Bardzo ciekaw jestem hatchbacka na żywo i jego gamy silnikowej. Na zdjęciach taka trochę buła wyszła, jakoś Bravka bardziej mi leży pod kątem wyglądu.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Wto, 01.03.2016, 20:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Sedan jeszcze najlepiej wygląda z tego wszystkiego, od razu widac, ze powstal jako pierwszy, a dopiero potem 5d i kombi i wyszło jak wyszło. Hatchback to totalny Koros. Nie dziwie sie, ze nie ma mocniejszych motorow w sedanie, bo wtedy nikt by 5d nie kupil. Jedyny dodatkowy silnik w kombi i 5d to 1.4Turbo-Jet 215Nm 120KM.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 01.03.2016, 20:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Bravo pod względem wyglądu to zawsze będzie inna liga (świetne linie, które nadal wyglądają bardzo świeżo), ale mimo wszystko kombi im wyszło dobrze.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Wto, 01.03.2016, 21:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Owszem, mamy tu design znacznie mniej porywający niż 9 lat temu w Bravo. Nie zmienia to faktu, że auto jest schludne i chyba nikt nie powie, że jest brzydkie. Może to dobrze, że to auto tak wygląda, bo w tej klasie liczy się jednak prostota, użytkowość i normalność. Gdyby do tego dodać korzystną cenę, to mamy prawo oczekiwać sukcesu. Kombi wygląda równie dobrze, nie widzę w nim żadnych skopanych proporcji. Fajnie, że te pojazdy wyglądają solidnie, spójnie, bardzo dojrzale i że w ogóle są. Wreszcie to, czego w palecie Fiata brakowało. Miło byłoby, gdyby tymi modelami mogli podreperować pozycję na rynku, bo wydają się być tego warte.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Śro, 02.03.2016, 0:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Hatchback dla mnie wstrętny, jakby mu coś się uczepiło tyłu. Dużo bardziej pasowałaby mu ścięta klapa a'la Cruze. Kombi już lepsze, nihil novi.


Śro, 02.03.2016, 0:30
Profil

Postów: 248
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
rocker1 napisał(a):
...tak "kombi" to jakiś żart, Suzuki Liana to przy tym wzór idealnych proporcji...


https://pl.wikipedia.org/wiki/Suzuki_Liana
wrzucam link dla odświeżenia pamięci gdyż jak czytam krucho z nią :(

przy okazji daję link z ciekawymi wizualizacjami :)
http://passioneautoitaliane.blogspot.co ... -tipo.html


Nie, 06.03.2016, 22:14
Profil

Postów: 292
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
No i co to miało niby zdziałać. Tipo w wersji 5d i w szczególności kombi to niestety mało proporcjonalne auta ze względu na krótki rozstaw osi i nic tego nie zmieni. Nawet jakieś tandetne wizualizacje starające się udowodnić, że jest inaczej. Samo auto nie jest tragiczne, ale gdyby jednak fiat zdecydował się na zwiększenie rozstawu osi tak jak robi to konkurencja w przypadku kombiaków byłoby dobrze, a tak jest kiepsko.


Pon, 07.03.2016, 0:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Muszę przyznać, że w cenach, które rzucił Fiat, to całkiem niegłupia oferta. Za 60k można mieć full wyposażoną wersję z paroma bajerami, typu podgrzewane siedzenia czy coś. Moim zdaniem całkiem spoko. Oczywiście w bazowym silniku, ale nie oszukujmy się - tego auta nikt dla sportowych emocji raczej kupować nie będzie...


Pon, 07.03.2016, 3:51
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
MoonWalk napisał(a):
Muszę przyznać, że w cenach, które rzucił Fiat, to całkiem niegłupia oferta. Za 60k można mieć full wyposażoną wersję z paroma bajerami, typu podgrzewane siedzenia czy coś. Moim zdaniem całkiem spoko. Oczywiście w bazowym silniku, ale nie oszukujmy się - tego auta nikt dla sportowych emocji raczej kupować nie będzie...


Jeżeli mówisz o cenniku z poprzedniej strony to za około 60 tysięcy można mieć "tylko" wersję wyposażeniową Easy, a więc nie topową. Na dodatek nawet w niej trzeba dopłacić za takie rzeczy jak jak dywaniki, pełnowymiarowe koło zapasowe, podłokietniki czy alusy. O wyposażeniu bidawersji nawet nie ma co mówić, bo z czym tu do ludzi jak w 2016 roku oferuje się samochód rodzinny jedynie z dwoma poduszkami i bez dzielonej kanapy.


Pon, 07.03.2016, 9:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
cobra napisał(a):
Jeżeli mówisz o cenniku z poprzedniej strony

http://cenniki.fiat.pl/cenniki/fiat/Tip ... k_2016.pdf
Tutaj aktualny cennik :wink:
A podstawowa wersja ma tylko 2PP ale za to ma klimatyzację :wink: Nie wiem jak inni, ale ja częściej korzystam z tego drugiego udogodnienia aniżeli z tego pierwszego :wink: Wersja startowa ma to, czego trzeba żeby komfortowo się przemieszczać z pkt A do pkt B :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 07.03.2016, 17:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2015 Fiat Tipo / Egea
Gdyby to auto wyszło chwilę temu, to by zwojowało rynek, oby dla Fiata nie było za późno bo cennik bardzo zachęcający.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 07.03.2016, 18:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018