Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 13:38




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
2016 Renault Talisman / Samsung SM6 
Autor Wiadomość

Postów: 292
Post Re: 2016 Renault Talisman
Przynajmniej uzdolniony praktykant. W przeciwieństwie do alfy romeo żuljii, którą projektował jakiś hamburgejros, który słyszał coś kiedyś o Europie, ale nie wie, w jakim stanie leży.
Jakoś przy zezowatym masztaronie z włoch nie przeszkadzało Ci wszechobecne podobieństwo do prawie każdego obecnie produkowanego sedana bmw, jaguara czy kia, a wielu o tym pisało. W Talismanie zaś dostrzegasz cechy, których nie ma. Magia, gdy Keira Knightley staje się dla kogoś podobna do Anny Grodzkiej, tylko dlatego, że obie mają w dowodzie wpisaną tę samą płeć. Alfa to przy tym co najwyżej Janeane Garofalo, przy tym taka, która nigdy się nie uśmiecha.


Wto, 07.07.2015, 5:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Renault Talisman
Alfisti, jestes zenujacym fanatykiem. Piejesz z zachwytu nad Giulia i dam sobie uciac dwie rece ze jakby Talisman mial Scudetto to bys rowniez sie spuszczal - oslabiasz.

W tym segmencie ogolnie coraz wiecej aut wyglada na drozsze i premium, ale to tylko zaleta. W zasadzie jak spojrze na A4 czy Mercedesa klasy C to wizualnie Talisman wcale od nich nie od biega, ba! Ten 1 nie dorasta mu do opon. Jakbym mial mowic co z dwojki A4 vs Talisman nalezy do klasy premium bedac laikiem bez wahania wskazuje Talismana.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 07.07.2015, 9:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: 2016 Renault Talisman
Wymiarowo to sredni rywal Audi A4. A4 sporo zyskuje na zywo- minimalizm tez ma swoj urok. Talisman nie jest brzydki, ale szybko sie zestarzeje, jak chociazby Espace czy Megane żelazko. A do Giulii nawet nie ma co tego czegos porownywac.


Wto, 07.07.2015, 9:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Renault Talisman
Masz rację. Giulia wygląda tak tragicznie, że już na wejściu zebrała 99% negatywnych komentarzy, a statystyki nie kłamią. Auto nie zdąży się nawet zestarzeć nim zniknie z rynku razem z całą firemką. Talisman będzie się wolno starzał, bo wbrew pozorom jest zaprojektowany statecznie i zachowawczo, tylko detale jak kły w lampach przednich i tylne przedłużenie w tylnych nadają mu nowoczesnego sznytu, a ogólnie to projekt pokroju Superba i Passata.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 07.07.2015, 10:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: 2016 Renault Talisman
Mi sie Giulia bardzo podoba, jak dla mnie numero uno w swojej klasie i pod wzgledem wygladu zewnetrznego jak i wnetrze. Wbrew pozorom design przypominajacy bardziej niemieckie i japonskie pojazdy premium moim zdaniem tylko pomoze w odbudowaniu pozycji Alfy. To Talisman jest nastepca Laguny?


Wto, 07.07.2015, 10:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Renault Talisman
No tak, we wrześniu pokażą jeszcze kombi. Z ciekawostek auto jest lżejsze o 200kg od Laguny i masa własna waha się od 1220 do 1400kg, pojemność bagażnika 608l w sedanie, w kombi może być z 700 lekko, producent obiecuje także najwięcej miejsca w 2 rzędzie w swojej klasie.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 07.07.2015, 10:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: 2016 Renault Talisman
Jesli nie patrzec na ten samochod przez pryzmat klasy premium, tylko przez pryzmat Passata, Superba, Insignii, Avensisa i innych, to musze przyznac, ze to bedzie naprawde ciekawa oferta. Do tego mocne, nowoczesne silniki i niska masa pojazdu- zapowiada sie naprawde ciekawy samochod. To teraz wybor w tej klasie bedzie calkiem trudny- Superb, Mazda 6 czy Talisman? Z tym miejscem z tylu Superba raczej bardzo ciezko im bedzie przebic. Chyba, ze szefostwo Renault nie liczy go do tej klasy, tak jak wielu ludzi.


Wto, 07.07.2015, 10:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2016 Renault Talisman
Szczerze powiedziawszy nei zachwycił mnie i dziwi mnie zachwyt niektórych, no ale każdy ma inny gust :P Dla mnie od przodu do połowy mniej więcej wygląda świetnie, agresywnie, rasowo i prestiżowo. A w dodatku solidnie, ale później coś się zaczyna dziać nie tak, jakby im zabrakło zdecydowania w ręce przy projektowaniu. To przetłoczenie takie, jakby go w ogóle nie miało być, a ten fragment światła z tyłu co idzie do znaczku moim zdaniem najgorszy - już wolałbym połączone światła. Niemniej ogólnie projekt na plus, chociaż wolałbym liftbacka :P


Wto, 07.07.2015, 15:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2016 Renault Talisman
rocker1 napisał(a):
Przynajmniej uzdolniony praktykant. W przeciwieństwie do alfy romeo żuljii, którą projektował jakiś hamburgejros,....

Masz jakiś problem ze sobą, a może masz coś do mnie, bo jakoś tylko moja, niezbyt pochlebna i entuzjastyczna wypowiedź odnośnie designu ubodła ego "pana rocker1" :?:
Wyraziłem swoje zdanie, a tu jakieś wywody, porównania, tylko po co :?: Nawet nie przeczytałeś (i ewidentnie nie rozumiałeś) dokładnie mojej wypowiedzi o wspomnianej Alfie ale to już Twój problem :mryellow:
Iceman napisał(a):
Alfisti, jestes zenujacym fanatykiem. Piejesz z zachwytu nad Giulia i dam sobie uciac dwie rece ze jakby Talisman mial Scudetto to bys rowniez sie spuszczal - oslabiasz.

Nigdzie nie "piałem z zachwytu" nad Giulią :roll: Napisałem o Renault, że spodziewałem się czegoś ciekawszego a nie "Passat by Renault" i już problem. Francuzi potrafią zaprojektować ciekawe auta jak np. Espace ale Talisman nie jest porywający :wink: Gdyby Talismana pokazano z silnikiem V6 o mocy ponad 500 koni i napędem na tył to bym się nad "spuszczał" :>

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 07.07.2015, 20:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Renault Talisman
Ośmieszaj się dalej człowieku, piszesz że Talisman jest zniemczały co jest wadą dla ciebie, a jednocześnie jara cię całkiem zniemczała Alfa Romeo wyglądająca jak mix BMW z Audi nie mając w sobie nic włoskiego. Czy tobie coś przygrzewa 365 dni w roku? Co za fanatyk oł maj gasz.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 07.07.2015, 20:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2016 Renault Talisman
Renault przeczytało mi w myślach... w końcu regulowane siedzisko pod uda!
Image
planeterenault

Ciekawa galeria zdjęć:
http://www.largus.fr/actualite-automobi ... hotos.html

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 07.07.2015, 21:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: 2016 Renault Talisman
el_Presidente napisał(a):
To Talisman jest nastepca Laguny?

Laguny i Latitude

Cytuj:
Z tym miejscem z tylu Superba raczej bardzo ciezko im bedzie przebic.
Zależy..,,Renault chwali Talismana za dużą ilość miejsca wewnątrz. Jak podaje producent, od poziomu siedzisk do dachu na przednich fotelach jest 902 mm przestrzeni. Z tyłu ten sam wymiar mierzy 855 mm.Renault podaje też, że Talisman ma jedną z największych przestrzeni na kolana tylnych pasażerów w swoim segmencie. Mierzy ona 262 mm długości.'' Autokult
,,Superb Z tyłu odstęp na wysokości kolan wynosi 157 mm, wysokość nad głową z przodu 995 mm, z tyłu 1001 mm.'' regiomoto.pl, AMiS

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Śro, 08.07.2015, 0:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2016 Renault Talisman
Chłopaki, nie ma się o co bić! :P Prawda jest taka, że zarówno Włoszka jak i Francuz mogłyby być lepsze i zarówno żabojady jak i Ci z wielkiego buta chcieli ewidentnie sięgnąć po klientelę niemiecką - ot co. Na szczęście zgoła odmienną. Wczoraj usłyszałem już 3 opinie, że Talisman wygląda z przodu jak Passat. No i chcąc nie chcąc - bez wąsów idzie je pomylić xd Z kolei podobieństwo Alfy do BMW jest tak mocno uderzające, że od tego uderzenia Alfa aż zeza dostała :twisted: Mogę się założyć, że cały czas usiłuje spojrzeć na swój grill, aby upewnić się, czy przypadkiem nie ma tam dwóch nerek i śmigiełka :roll:

Szkoda, że w klasie średniej niedługo zostaną nam już praktycznie tylko Niemcy :C


Śro, 08.07.2015, 2:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2016 Renault Talisman
Ja o dziwo jestem mocno ucieszony podobieństwem Talismana do nowego Passata, bo i nowy Passat z zewnątrz (szczególnie pas przedni) mi się strasznie podoba (o zgrozo :shock: )...
Nadal jednak nie przekonuje mnie paleta silnikowa. Na francuskich portalach pisze się o nowym silniku 1.8TCe (modyfikowany 1.6TCe), który ma mieć premierę w nowych Alpine i przy okazji trafić do palety Renault (moce do 300KM). Problemem jest jednak to, że obecne EDC ciągnie tylko do 220KM/260Nm, więc i skrzynię muszą dopracować...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 08.07.2015, 3:15
Profil

Postów: 292
Post Re: 2016 Renault Talisman
Dokładnie, nie ma się o co kłócić. Są gusta i guściki.
To jak z modą, jedni noszą eleganckie garnitury i casual, drudzy noszą białe spodnie, nażelowane włosy, są chodzącą reklamą solarium i muzyki techno.
Tak samo w motoryzacji jednym będzie podobał się Talisman, drugim Żul. Nikogo na swoją drogę się nie nawróci.

A sam Talisman wygląda poprostu bardzo elegancko i poprzez swoją mocno "skupioną" formę solidnie. A pewnie o to chodziło stylistom Renault.


Śro, 08.07.2015, 6:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2016 Renault Talisman
Aż trudno uwierzyć, że to Renault - wygląda świetnie, chociaż ja chciałbym zobaczyć go w wersji średniej, albo biednej, jak wtedy będzie wyglądał. Bez LEDów z przodu, ogromnych felg, efektownych rur wydechowych, dużego wyświetlacza.

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Śro, 08.07.2015, 9:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: 2016 Renault Talisman
Z zewnątrz nowy model podoba mi się bardziej niż Superb. Natomiast wnętrze to porażka. Do tego ledowe światła wkomponowane na siłę. Gdzie będzie produkowany? (Korea, Turcja?)

Cytuj:
Bez LEDów z przodu, ogromnych felg, efektownych rur wydechowych, dużego wyświetlacza.


LEDy oraz wyświetlacz za pewne będą standardem. Pozostaje Ci nic innego jak zakupić jeden egzemplarz i ogołocić go własnoręcznie :wink:


Śro, 08.07.2015, 10:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: 2016 Renault Talisman
Felgi 16 do 19. Wyświetlacze standard 4.2 cale,wyżej 7 cali i 8.2

Miejsce produkcji: Douai

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Ostatnio edytowany przez zygix, Śro, 08.07.2015, 12:56, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 08.07.2015, 12:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: 2016 Renault Talisman
Nie jestem przekonany.

Wygląda niby dobrze. Mocny, pewny siebie, nawet agresywny. Gdyby był japoński, nic bym nie zarzucił. Po francuskim oczekuję jednak trochę finezji i szkoda, że tego brakuje.

Wnętrze stara się za bardzo i nie wygląda spójnie. Tu listwa drewniana, tu listwa led, tu skóra, tu coś jeszcze. Jakby designer kombinował, co jeszcze dodać...


Śro, 08.07.2015, 12:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2016 Renault Talisman
Iceman napisał(a):
Talisman jest zniemczały co jest wadą dla ciebie

No i jest to moja opinia z którą masz ewidentny problem :?
Iceman napisał(a):
ara cię całkiem zniemczała Alfa Romeo wyglądająca jak mix BMW z Audi nie mając w sobie nic włoskiego

Ma silnik zbudowany przy współpracy z Ferrari, który ma zostać użyty w przyszłym modelu Dino, do tego napęd na tył który zniknął z wielkoseryjnych AR ponad 2 dekady temu, Scudetto z przodu oraz czepie z poprzednich modeli Alfy wiele elementów stylistycznych więc mi się podoba :>
Iceman napisał(a):
oł maj gasz

Image
Sodówka do głowy uderzyła chyba komuś, bo bronisz tego Talismana jakbyś go chociaż zaprojektował albo miał zbić na nim majątek a moja dezaprobata dla tego projektu miała się przyczynić do zerowej sprzedaży Renault :roll:
smog napisał(a):
Po francuskim oczekuję jednak trochę finezji i szkoda, że tego brakuje.

Jak widać, nie tylko ja uważam, że Renault zabrakło jaj aby pokazać coś ciekawego :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 08.07.2015, 14:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018