Obecny czas: Wto, 19.03.2024, 7:22




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
2017 Seat Ateca 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2017 Seat Ateca
Pierwszy SUV SEATa otrzyma w podstawie turbodoładowaną jednostkę 3-cylindrową o pojemności 1,0l dającą 110 KM. Następny w kolei jest turbo 1,4l 150 KM, posiadający opcję odłączania cylindrów. Są i diesle: 110-konny TDI 1,6l i 150- lub 184-konny 2.0 TDI. Wszystkie silniki standardowo mają skrzynię 6-biegową, a mocniejsze silniki mogą mieć także dwusprzęgłową skrzynię 7-biegową. Zamówić można będzie seatowski system 4x4 o nazwie 4Drive.

Image

Image

Image

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

worldcarfans

Darek, chyba się pomyliłeś co do nazwy ;-)

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 10.02.2016, 20:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2017 Seat Ateca
Image

Zaniemówiłem. Pamiętam 20v20, a oni seryjnie pokazują takie g..no, które jest po prostu podpompowanym Leonem z wieloma liniami Skody (przypuszczam, że Kodiak będzie mieć tylko inne detale). Myślałem, że po Leonie wyszli na prostą, ale się myliłem. Już nowe Sportage lepiej się prezentuje od tego kombivana, bo SUV to na pewno nie jest. I pomyśleć, że zajęło im tyle lat opracowanie tego auta, bo pamiętam że już wiele latemu przymierzali się do niego. Tragedia.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Ostatnio edytowany przez Iceman, Śro, 10.02.2016, 21:27, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 10.02.2016, 21:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2017 Seat Ateca
Iceman, szkoda, że u nas na forum nie ma jak na FB przycisku "Lubię to!"...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 10.02.2016, 21:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2017 Seat Ateca
Po udanym stylistycznie Leonie, teraz takie nudne niejakie toczydło.

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Śro, 10.02.2016, 21:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2017 Seat Ateca
I tak się zajebiście sprzeda...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 10.02.2016, 21:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2017 Seat Ateca
RR, taka prawda. Naprawdę nie wiem, który producent mając tak doskonale przyjęty concept nawet przez przeciwników marki zdecydowałby się wypuścić taką Atecę, ale ja znam powód - obawy mamusi Wieśwagena, że może się sprzedać lepiej niż archaicznie wyglądający Tiguan, a do tego nie można dopuścić w koncernie przecież, lepiej robić brata Skody po kosztach. Nawet pożałowali charakterystycznego, rozdzielonego przetłoczenia po boku, żeby lepiej tłoczyło się blachy do Kodiaka. Życzę słabej sprzedaży, takich projektów nie należy doceniać, bo nie są robione nawet w połowie z miłości do motoryzacji, za to w 500% z miłości do zysku.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Śro, 10.02.2016, 21:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2017 Seat Ateca
Też mnie Ateca rozczarowała - design super wygląda w Leonie, który jest niski i ostry. W podwyższonej Atece wypada zdecydowanie gorzej. No i to wnętrze przeklejone z Leona... szkoda

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Śro, 10.02.2016, 22:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2017 Seat Ateca
Iceman napisał(a):
może się sprzedać lepiej niż archaicznie wyglądający Tiguan,


Jest już nowa generacja przeca.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Śro, 10.02.2016, 23:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Seat Ateca
No nowa generacja wygląda niezbyt dzisiejszo... :P

Mi się tam podoba :roll: Pomijając nazwę. Chociaż podobieństwo do Skody zaczyna w Seacie coraz bardziej przybierać na sile. Można by już spokojnie znaczki podmieniać, poszerzyć grill i nikt by się nie zorientował.


Czw, 11.02.2016, 0:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2017 Seat Ateca
Nowy Tiguan w momencie debiutu wygląda jakby był na rynku z 5 lat minimum, tak oto wg definicji rzekomo neutralny design się nie starzeje - kolejny farmazon co widać na 'nowych' generacjach VW i Audi, jedynie Skoda ma faktycznie jakiś progres w stosunku do poprzednich generacji i coś czuję, że Kodiak wyjdzie lepiej niż Ateca, bo będzie prawdziwą, a nie przerabianą Skodą jak Seat.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Czw, 11.02.2016, 0:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: 2017 Seat Ateca
Seat mi się podoba, ale spojrzałem na Tiguana i to jest rzeczywiście krok wstecz. Rozumiem, że taka polityka, ale przecież poprzedni wyglądał lepiej :roll:


Czw, 11.02.2016, 11:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2017 Seat Ateca
Ja obawiam się, że przez dieselgate i gigantyczne kary takie unifikacje będą jeszcze częstsze - największy tutaj problem będzie miał Seat, bo trochę "podostrzoną" Skodę każdy zaakceptuje, a ugrzecznionego Seata już mniej.

A co do tego, że w VAG VW musi być na szczycie - słyszałem od osoby związanej z koncernem, że według przeprowadzonych badań ogromną bolączką marketingową Skody jest jej logo. Gdyby przeszło ono totalny redesign i odświeżenie, to znacząco odbiłoby się to na wynikach sprzedaży. Ale tak się nie dzieje, bo wtedy Skoda zagroziła by Volkswagenowi. Czy jest to prawda - nie wiem. Nie mam podstaw nie wierzyć.

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Czw, 11.02.2016, 14:30
Profil

Postów: 52
Post Re: 2017 Seat Ateca
Znowu pomarańczowy...


Czw, 11.02.2016, 15:02
Profil

Postów: 52
Post Re: 2017 Seat Ateca
RR ltd Co. napisał(a):

Darek, chyba się pomyliłeś co do nazwy ;-)


Powołałem się na portal, który wycofał się z własnej pomyłki :mryellow:


Czw, 11.02.2016, 15:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2017 Seat Ateca
MrWahacz napisał(a):
co do tego, że w VAG VW musi być na szczycie - słyszałem od osoby związanej z koncernem, że według przeprowadzonych badań ogromną bolączką marketingową Skody jest jej logo. Gdyby przeszło ono totalny redesign i odświeżenie, to znacząco odbiłoby się to na wynikach sprzedaży. Ale tak się nie dzieje, bo wtedy Skoda zagroziła by Volkswagenowi. Czy jest to prawda - nie wiem. Nie mam podstaw nie wierzyć.


Myślę, że to jest niedorzeczne dość. W końu w jednym logo są widły do gnoju, w drugim kura - jedno i drugie symbol wsi, także nie może to być powodem. Prędzej chodzi o pochodzenie, że z Czech i że niby mniej 'prestizowa', a wszyscy zniemczeni maja dziwne poczucie wartości i wola oryginal mimo, ze kupuja to samo. Jednak co do 20v20 jestem pewny, że gdyby tylko dali normalne ramki drzwi, klamki, koła etc nie zmieniając proporcji i bryły budy to byłby megahit bo w tym segmencie liczy się albo renoma albo wygląd, niestety Ateca nie ma i tego i tego wg mnie.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Czw, 11.02.2016, 17:50
Profil

Postów: 52
Post Re: 2017 Seat Ateca
Liczy się jeszcze przywiązanie do marki oraz to, że konkretna liczba klientów chce na parę najbliższych lat związać się z crossoverem - bo taka jest moda :mryellow: .


Czw, 11.02.2016, 21:00
Profil

Postów: 797
Post Re: 2017 Seat Ateca
Seata powinni - jak to mówią obecnie we władzach - wyciszać ;)
Niech go robią dla Hiszpanów, żeby się cieszyli ze swojej marki.
U nas nikt prawie juz tego nie kupuje, bo i po co. Jest Skoda i stosunkowo wcale nie droższy "oryginał" - VW.

I jeszcze do czegoś tak dużego wsadzają 1.0 3-cylindrowe pierdzidełko?
Suckces murowany :twisted:


Czw, 11.02.2016, 22:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2017 Seat Ateca
Jakiś nieznany Francuz z Facebooka ma lepsze pomysły niż brygada Seata:

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=57355FC0

Jakby tak wyglądał to bym miał zupełnie inne zdanie, ale woleli popsuć wszystko co się da :lol:

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Czw, 11.02.2016, 23:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Seat Ateca
Aveya napisał(a):
Seata powinni - jak to mówią obecnie we władzach - wyciszać ;)
Niech go robią dla Hiszpanów, żeby się cieszyli ze swojej marki.
U nas nikt prawie juz tego nie kupuje, bo i po co. Jest Skoda i stosunkowo wcale nie droższy "oryginał" - VW.

Suckces murowany :twisted:


Chyba żartujesz? Leon to IMO jeden z najlepiej jak nie najlepiej wyglądający kompakt na rynku... Jeszcze Cupra to już w ogóle. Moim zdaniem to VW właśnie w te marke powinie pompować więcej kasy, bo kojarzy sie lekko ze sportem i w tym kierunku powinni to rozwijać. Tym bardziej, że rowniez nie kojarzy sie z budżetowością nak Skoda.

A to o znaczku sam potwierdzę - wujek szukał auta, jak zaproponowałem Skodę to powiedział, że nie bo Skoda. Już nawet Kie i Hjundaja bardziej akceptował, bo to "modne" i "ładniejsze"


Pią, 12.02.2016, 16:56
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2017 Seat Ateca
Tyle lat go projektowali i wyszedł poprawnie wyglądający SUV, który nie wyróżnia się absolutnie niczym. Autentycznie można przysnąć oglądając kolejne zdjęcia.


Pią, 12.02.2016, 19:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018