Obecny czas: Śro, 29.03.2017, 2:22

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Reklama 

2016 Peugeot 3008 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zgierz [EZG]
Samochód: Pininfarina 199
Post Re: 2016 Peugeot 3008
Widziałem w zeszłym tygodniu ten model i musze przyznać, że to jeden z ładniejszych SUVów na rynku obecnie. Jestem pod wrażeniem, aż chyba przejadę się do salonu go obejrzeć.

Wto, 07.03.2017, 9:51
Awatar użytkownika

Kilka dni temu odebrałem mój egzemplarz:) allure+ 2.0hdi, 150KM, miedziany brąz z czarnym panoramicznym dachem.
Mam porównanie z Tucsonem, Peugeot jeździ zaje...scie, trzyma się drogi jak przyklejony, a przy tym zawieszenie nie jest przesadnie twarde. Oświetlenie full led jest warte dopłaty, samochód bardzo dobrze doświetla drogę. Wyświetlacze zastosowane w 3008 charakteryzują się wysoka rozdzielczością (w porównaniu np do Renault), są wyraźne, a w nocy nie oślepiają. Bardzo fajna obsługa dzięki rzędowi dedykowanych głównym funkcjom przycisków. Wbrew temu co niektórzy piszą czy mówią, obsługa klimatyzacji jest sprawna i nie wymaga grzebania w menu systemu. Fajną opcją jest możliwość ustawienia liczników z widokiem nawigacji, w końcu navi interesuje głównie kierowcę. Kierownica jest mała, bardzo poręczna.
Nic nie dobija, nie trzeszczy, wszystko jest dobrze i starannie spasowane. Fotele przednie bardzo wygodne, na początku przeszkadza trochę dość szeroki tunel środkowy, ale po kilkuset kilometrach jest Ok. Bagażnik duży i funkcjonalny jak na te klasę samochodu, jedyny minus to ilość miejsca na tylnej kanapie, wyższe osoby mogą narzekać na brak miejsca na nogi. Skrzynia biegów jest precyzyjna i wbrew niektórym opiniom umieszczona w dobrej odległości od kierowcy, jedynie skok dźwigni mógłby być trochę krótszy. Mam prawie 1,90m wzrostu i nad głowa Ok 1cm do podsufitki, ale to akurat zasługa dachu panoramicznego (otwieranego), który zabiera Ok 5-6cm z wysokości wnętrza. Spalanie po 700km oscyluje w ok 7,2 l/100km w mieście/ 5,3 l/100km w trasie.

Śro, 08.03.2017, 8:36

Gratulacje!
Automat czy manual?

Pisząc o spalaniu w mieście jakie przejazdy masz na myśli?
Znajomy ma chyba ten sam silnik w innym Peugeocie, ale poniżej 8 mu nie schodzi (przejazdy od 5 do 10 km w mieście).

Śro, 08.03.2017, 8:45
Awatar użytkownika

Manual. Zrobiłem 120km po Warszawie, cześć korki w centrum, cześć po Ursusie, Ursynowie przy mniejszym ruchu. Samochód jest dość lekki jak na suva, pewnie stad dość niskie spalanie ON.

Śro, 08.03.2017, 9:30
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Reklama 

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4