Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 9:12




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
2017 Citroen C-Elysee/Peugeot 301 FL 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2017 Citroen C-Elysee/Peugeot 301 FL
Image

Image

Image

Image

Image

Cytuj:
Kompaktowemu sedanowi spod znaku chevrona zaaplikowano face-lifting. Cechy wyróżniające nowej wersji to m.in. zmodyfikowany przód z innym niż dotychczas układem reflektorów.

Citroen C-Elysse – oraz jego "brat" bliźniak w postaci Peugeot 301 – to modele globalne, które koncern PSA oferuje głównie na rynkach rozwijających się. Samochody cechuje wysoka funkcjonalność i walory użytkowe przy zachowaniu konkurencyjnej ceny.

C-Elysee, wprowadzony do oferty pod koniec 2012 roku, okazał się bestsellerem marki na takich rynkach jak Chiny, Turcja czy Algieria. Dotychczas auto zebrało na koncie około 400 000 sprzedanych egzemplarzy.

Teraz marka znad Sekwany zaaplikowała sedanowi zmiany modernizacyjne. C-Elysee wersję 2017 wyróżnia przeprojektowany przedni pas – z nową osłoną chłodnicy, nowym kształtem reflektorów oraz zmienionymi otworami wlotu powietrza w dolnej części zderzaka i obudową świateł przeciwmgielnych. Do tego tylne światła z efektem 3D, nowe obręcze kół, jak również dwa dodatkowe lakiery nadwozia do wyboru.

C-Elysee otrzymał również m.in. system Citroen Connect Radio oraz Citroen Connect Navi z 7-calowym tabletem dotykowym do obsługi poszczególnych funkcji. W najbogatszej wersji modelowej między zegarami umieszczono nowy wyświetlacz graficzny z białymi znakami, przekazujący informacje z jazdy.

Aktualna wersja Citroena C-Elysee kosztuje na polskim rynku od 39 990 złotych (1.2 PureTech 82 Attraction).

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 15.11.2016, 9:20
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2017 Citroen C-Elysee FL
Wnętrze nadal wygląda bardzo budżetowo. Swoją drogą ciekawe czy kolejna generacja nie pożegna się z Europą, bo hitem to na naszym kontynencie raczej nie jest (poza Turcją jako oczywistym wyjątkiem ;)).


Wto, 15.11.2016, 9:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Citroen C-Elysee FL
Czy ja wiem? Trochę tego jeździ. A lifting jak najbardziej na +

Z zewnątrz przód w końcu zaczął wyglądać jakoś normalnie, a nie jakby mu guza nabili. To znaczy ja zawsze miałem takie wrażenie, teraz wydaje mi się ładniejszy. Wcześniej miałem problem wyróżnić spośród bliźniaków, który jest brzydszy (bo za ładne to one ogólnie nie były), a teraz wiem, że ten wydaje mi się ładniejszy. Ciekawe jak i czy w ogóle zmienią 301.

Zastanawia mnie, czy ten 7-calowy ekran będzie dostępny od podstawy? Chyba nie? Ogólnie, w przeciwieństwie do Cobry, nigdy nie miałem wrażenia jakiejś strasznej budżetowości tego wnętrza. Jeśli chodzi o projekt, to jest co prawda prosty, ale chociażby w zestawieniu z Dacią, czy nawet niektórymi obecnymi Suzuki/Mitsubishi i tak wypada moim zdaniem okej. Jakość materiałów nie poraża, ale nie należę do osób, które w trakcie jazdy macają deskę rozdzielczą - już wole np. lepiej wykończony schowek niż jakiś super miękki materiał na desce. Jakość montażu też jakoś mojej uwagi nie przykuła niczym negatywnym. Jedyne co przeszkadza, to przyciski do sterowania szybami przeniesione na tunel środkowy - wymaga przyzwyczajenia, chociaż niegdyś w Escorcie też takie miałem i w sumie kwestia paru dni, albo nawet przejazdów.

W sumie nie miałem okazji prowadzić tego auta nigdy (jechałem jako pasażer), ale jedyne na co zwróciłem uwagę jadąc to to, że przy przebiegu 50 iluś tysięcy km coś się już tłukło. Z drugiej strony było to auto zastępcze, więc pewnie niezbyt szanowane.

Dobrze, że zrobili FL, pewnie w obawie przed konkurencją ze strony dobrego Tipo. Życzyłbym sobie jednak, żeby kolejna generacja auta była liftbackiem.


Wto, 15.11.2016, 20:40
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2017 Citroen C-Elysee FL
Z tymi autami zastępczymi to musi być coś na rzeczy. Ja miałem się okazję bliżej przyjrzeć bliźniaczej 301-ce, która była właśnie samochodem zastępczym (sąsiad, który na co dzień jeździ Jettą, był z tego powodu niepocieszony :D).


Śro, 16.11.2016, 12:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2017 Citroen C-Elysee/Peugeot 301 FL
Brat bliźniak Peugeot 301 ;)

Image

Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 03.12.2016, 21:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Citroen C-Elysee/Peugeot 301 FL
O ile wcześniej trudno było mi wyróżnić z tej dwójki swojego faworyta pod względem wyglądu, o tyle teraz na prowadzenie moim zdaniem wyszedł Citroen.


Sob, 03.12.2016, 21:49
Profil

Postów: 797
Post Re: 2017 Citroen C-Elysee/Peugeot 301 FL
Jechałem tym (przed liftingiem) kiedyś jakieś 50 km.
Samochód miał silnik 1.6 HDI 90 KM, ale musiałem sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym, bo takim mułem nie jechałem od lat.
Przy 3 osobach na pokładzie i 2 walizkach nie mógł podjechać na II biegu pod niewielkie wzniesienie.
Przyspieszenie 0-100 chyba z 16-17 sekund, a w środku tanizna jak nie wiem. Po odpięciu pasów klamra spadała na podłogę jak w FSO/Polonezie, prawie zero wyciszenia, goła blacha pod pokrywą bagażnika - po prostu porażka.


Sob, 03.12.2016, 22:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2017 Citroen C-Elysee/Peugeot 301 FL
Taki mieli niski budżet, że na zdjęciach Citroena mają dwa rodzaje felg na jednym samochodzie :lol:

Lifting jak najbardziej na plus, szczególnie 301 bardzo dobrze wygląda.


Nie, 04.12.2016, 16:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018