Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:14




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
2017 DS7 Crossback 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 DS7 Crossback
W sumie powoli zaczynał mi sie podobać, ale ta wersja ostudziła moje uczucia :P kwestia tego, czy te super reflektory przednie będą dostępne tylko w najbogatszej wersji za dopłatą, czy może już od jakiejś środkowej w standardzie lub za niewielką dopłatą.


Sob, 08.04.2017, 5:05
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Ze wzorem felg w bazowej wersji mogli bardziej zaszaleć, poza tym nie wygląda tak źle.


Nie, 09.04.2017, 10:09
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Cytuj:
Po objęciu urzędu prezydenta Republiki Francuskiej, Emmanuel Macron na swój pierwszy przejazd wybrał DS 7 Crossback, nowy model DS Automobiles, którego premiera odbyła się dwa miesiące temu. „Prezydencki” DS 7 Crossback jest odpowiednio spersonalizowany. Wyposażony został m.in. w otwierany dach, aby umożliwić nowo wybranemu prezydentowi Republiki Francuskiej swobodne pozdrawianie Francuzów zebranych na Polach Elizejskich.

Dla marki to powód do wyjątkowej dumy. DS 7 Crossback został wybrany przez prezydenta do pierwszego przejazdu z okazji objęcia urzędu prezydenta Republiki. Dzieje się to na kilka miesięcy przed wprowadzeniem modelu do sprzedaży. W tej historycznej chwili marka DS Automobiles, która pragnie stać się symbolem francuskiej innowacyjności i know-how w motoryzacji, wpisuje się w tradycję i staje kolejną krajową marką, która dostarcza oficjalne samochody dla francuskich prezydentów. Modele DS są samochodami, które szły z duchem czasu i odcisnęły swój ślad na historii Piątej Republiki.

„Prezydencki” DS 7 Crossback:

- Pierwszy DS 7 Crossback na drodze: inżynierowie i wytwórcy z DS Automobiles wykorzystali całą swoją bogatą wiedzę przy personalizacji tego unikatowego, „prezydenckiego” modelu na 7 miesięcy przed wprowadzeniem do sprzedaży w styczniu 2018 roku.

- Samochód ma nadwozie w kolorze atramentowym Granatowy Encre, otwierany dach, który został wykonany na miarę oraz elementy charakterystyczne dla funkcji tego modelu (napis „République Française”, uchwyt do mocowania flagi i inne).

- Wnętrze zostało wyposażone w skórzaną tapicerkę Art Leather w kolorze czarnym (wnętrze tzw. Inspiration Opéra), wzbogaconą francuską specjalnością w postaci elementów z „toile de laque”, materiału zaprojektowanego i wytwarzanego w warsztacie artystycznym Atelier Maury.

- Na 20-calowych obręczach kół umieszczono złocone elementy personalizacji.

- Samochód ma także pełne wyposażenie high-tech, dostępne w gamie DS 7 Crossback a w szczególności: system DS Connected Pilot, który otwiera drogę do w pełni autonomicznej jazdy oraz zawieszenie Active Scan Suspension, które reaguje z wyprzedzeniem na nierówności drogi poprzez ciągłe sterowanie pracą amortyzatorów.

„Prezydencki” DS 7 Crossback będzie eksponowany we flagowym salonie marki w Paryżu.


Image

Image
samar.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 23.05.2017, 8:32
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Ciekawy musiał być przetarg na prezydencką limuzynę, bo to Talisman wydaje się raczej oczywistym kandydatem. ;)


Wto, 23.05.2017, 10:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Z tego co kojarzę to PSA ma jakąś wyłączną umowę na samochody dla prezydenta i to chyba bezterminowo od czasu C6


Wto, 23.05.2017, 11:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2017 DS7 Crossback
Cytuj:
DS 7 Crossback – mierzący na długość 4,57 metra – stanowić ma nowe otwarcie we francuskiej marce. Marce, która w portfolio Grupy PSA występuje teraz jako odrębny podmiot na równi z Peugeot oraz Citroenem. Francuzi chcą podebrać część klientów takim graczom jak BMW, Audi czy Mercedes-Benz. A chcą to zrobić lansując samochód w jakże modnym obecnie segmencie SUV-ów.

Na pokładzie DS 7 mamy pod dostatkiem luksusowych elementów wyposażenia, które nie tylko umilą czas pasażerom, ale również podnoszą jakość postrzegalną i podkreślają dbałość o szczegóły. Klient znajdzie tu zatem chociażby pięć różnych rodzajów personalizacji wnętrza do wyboru (wśród propozycji takie materiały jak drewno, alcantara, skóra licowa i nappa), dwa ekrany na desce rozdzielczej o przekątnej 12" każdy, specjalne elementy oświetlenia nastrojowego, fotele podgrzewane z funkcją masażu i wentylacji czy system audio renomowanej firmy Focal.

Pierwsza cena
Na listę wyposażenia weszła ponadto m.in. funkcja umożliwiająca jazdę samochodem w trybie półautonomicznym czy zawieszenie, które umie wykrywać i reaguje z wyprzedzeniem na nierówności nawierzchni sterując w sposób ciągły pracą amortyzatorów.

Na razie wiemy tyle, że bazowa wersja modelu DS 7 Crossback zaczyna się na polskim rynku od 124 900 złotych. Niecierpliwie czekamy na dalsze informacje oraz ceny...

samar.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 26.11.2017, 16:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 DS7 Crossback
A to rzucili...

20 cm mniejsze Q3 startuje od ponad 126... Co prawda bazowy silnik ma z 20 KM więcej, przy czym większy DS pewnie będzie cięższy (nie mogłem nigdzie znaleźć danych o masie), no ale jednak różnica wielkości jest ogromna. A chyba nikomu nie trzeba mówić, jak wyglądają Audi w bieda edyszyn i ile kosztują do nich dodatki...

Z kolei 10 cm większe Volvo XC60 startuje od ponad 180. Ma sporo mocniejszy już silnik, ale zastanawia mnie, jakby juz cenowo wypadł DS gdyby zrównać je mniej więcej mocą.

Mi osobiście najbardziej konkurencyjnym modelem może się tu wydawać Lexus NX bo też jest takim "stylowym" SUVem, do tego ma zbliżone wymiary. Co prawda jest wyraźnie droższy, ale i ma dużo mocniejsze jednostki (chociaż zakresy wyboru mniejszy). Ale nie jest aż tak drogi jak Volvo i też robi dobre wrażenie. A pewnie niedługo dostanie lifta i z tej strony bałbym się konkurencji na miejscu DS'a/

Niemniej dla mnie to auto w podstawie będzie super dla tych, którzy chcą mieć SUVa premium do miasta. Sam nie jeżdżę szybko i moc nie ma dla mnie takiego znaczenia, więc 130-konna wersja w zupełności powinna starczyć na potrzeby.

W ogóle jak już mi się trochę opatrzył, to zaczął mi się podobać i, kto wie, ale może w przyszłości sam się na niego skuszę ^^


Nie, 26.11.2017, 18:19
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018