Forum dotyczące samochodów seryjnych, produkowanych obecnie (choćby w ilościach śladowych) bądź oficjalnie zaprezentowanych
Wyślij odpowiedź

2018 Citroen Berlingo/Peugeot Rifter/Opel Combo

Pią, 16.02.2018, 22:03

Czy auto o charakterze typowo użytkowym może atrakcyjnie wyglądać ?

Citroen przekonuje nas, że tak ! Francuzi przedstawili nowe Berlingo, które otrzymało charakterystyczne dla takich modeli jak C3 Cactus czy C4 Picasso dzielone przednie światła. Nie zabrakło również charakterystycznych "poduszek" na bokach pojazdu w celu zmniejszenia ryzyka uszkodzenia nadwozia na parkingach.

Nowe Berlingo będzie dostępne w dwóch rozmiarach:
Krótsza - 4.4 metra przy rozstawie osi 2,78 m)
Dłuższa 4.75 metra przy rozstawie osi 2.97 m)

Citroen mimo oryginalnego stylu nie zapomniał o praktyczności. Pojemność bagażnika wersji krótszej wynosi 775 l, natomiast dłuższej 1050 l. We wnętrzu wygospodarowano również 28 schowków.

Producent zapewnia również bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa w tym automatyczne hamowanie w sytuacji awaryjnej czy aktywny tempomat.

Pod maską nowego Berlingo zagoszczą dwa silniki. Benzynowy 1.2 w dwóch wariantach mocy - 110 KM oraz 130 KM oraz wysokoprężny o pojemności 1.5 i mocach 75 KM, 100 KM oraz 130 KM.

ImageImageImageImageImageImageImageImage

Źródło: carscoops.com

Re: 2018 Citroen Berlingo

Sob, 17.02.2018, 10:37

Na carscoopsie jest więcej tych lajfstajlowo-outdoorowych zdjęć, zawsze mnie one bawią, nawet jak ktoś kupi wersję z tylną kanapą to i tak nadal będzie to głównie wół roboczy. Do przewożenia większych rodzin mamy Picasso. ;)

Re: 2018 Citroen Berlingo

Sob, 17.02.2018, 15:40

Bardzo ładny dostawczak, już jestem ciekawy wersji od Peugeot.

Re: 2018 Citroen Berlingo

Wto, 20.02.2018, 23:48

Będzie też automat 8 biegowy co mnie strasznie jara i bardzo chciałbym tym autem pojeździć :D

Re: 2018 Citroen Berlingo

Śro, 21.02.2018, 17:52

Wg mnie on nie jest zbyt urodziwy, a jaram się Citroenem... Jakoś mi ten design nie pasuje do tego typu auta. Ale ma bardzo ładne wnętrze w zamian za to ;)

Re: 2018 Citroen Berlingo

Sob, 24.02.2018, 22:16

RR ltd Co. napisał(a):Bardzo ładny dostawczak, już jestem ciekawy wersji od Peugeot.


Jest i Peugeot z nową nazwą oraz trzeci bliźniak...Opel Combo.

Peugeot Rifter/Opel Combo

PSA na Genewski salon oprócz nowego 508 przygotowało następce dobrze znanego modelu Partner.

Nowe wcielenie tego auta będzie nosić nazwę Rifter i jest mocno powiązane z nowym Citroenem Berlingo oraz Oplem Combo. Tylko ten ostatni nie zostanie zaprezentowany w Genewie. Cóż Opel po przejęciu przez PSA nie ma zbyt wiele do gadania ;)

Podobnie jak Combo i Berlingo, Rifter będzie oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych. Krótkiej - 4.4 metra oraz długiej 4.75 metra.

Riftera od swoich "bliźniaków" wyróżniać będzie możliwość zamówienia napędu na cztery koła

ImageImageImageImageImage

ImageImageImageImageImage

Źródło: carscoops.com

Re: 2018 Citroen Berlingo/Peugeot Rifter/Opel Combo

Sob, 24.02.2018, 23:04

Combo najbrzydsze z trojaczków... Ta marka traci sens istnienia.

Re: 2018 Citroen Berlingo/Peugeot Rifter/Opel Combo

Nie, 25.02.2018, 20:31

Peugeot najlepiej się prezentuje, Opel najgorzej :/
Ciekawe, że dla Riftera zmienili nawet deskę żeby przypominała tą z osobówek :>

Re: 2018 Citroen Berlingo/Peugeot Rifter/Opel Combo

Pon, 26.02.2018, 21:00

to juz wiem jak bedzie moj nowy van wygladal(zapewne to bedzie Rifter, Royal Mail ma kontrakt z Peugeotem na dostawe floty), ciekawe jestem tylko jak wyglada "bida werszion", bo takie Royal Mail kupuje... :twisted:

Re: 2018 Citroen Berlingo/Peugeot Rifter/Opel Combo

Wto, 06.03.2018, 13:10

Faktycznie opel wypada kiepsko, najbardziej przypadł mi do gustu citroen, troche sportowy charakter nadają mu kolorowe wstawki, chociaż peugeot też jest ciekawy, zeby chociaż przyłozyli się do wykonania wnętrza.

Re: 2018 Citroen Berlingo/Peugeot Rifter/Opel Combo

Pon, 30.01.2023, 21:38

Opel Combo

Image
Image
Image Wikimedia.org
Image Dixi-car.pl
Image Bagazniki.pl
Image Flickr.com
Image Rozmiary-Opon.pl
Image Kanclerz.com.pl
Image the-Blueprints.com
Image Mwauto.com.pl

Film:
Image DixiCar100 at Youtube.com

Wikipedia napisał(a):Opel Combo IV został zaprezentowany po raz pierwszy w marcu 2018 roku.

Czwarta generacja Opla Combo zadebiutowała na Geneva Motor Show w 2018 roku. Samochód zyskał zupełnie nową koncepcję w stosunku do poprzedników, nie będąc już ani zmodyfikowaną Corsą, ani bliźniakiem modelu FIATa. Nowe Combo jest większe i obszerniejsze w środku. Po raz pierwszy dostępne jest aż w trzech wariantach długości, z czego najdłuższy wariant umożliwia przewiezienie aż 7 osób na pokładzie.

Combo czwartej generacji dostępne jest zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej. Wariant osobowy ma w nazwie dodatkowy człon Life i pozycjonowany jest w gamie jako rodzinny model w miejscu, który dotychczas zajmowała Zafira.

Combo E dostępne jest w sprzedaży od drugiej połowy 2018 roku. Ponieważ Opel od 2017 roku należy do koncernu PSA Peugeot Citroen, samochód opracowano po raz pierwszy jako bliźniaczą konstrukcję wobec Citroena Berlingo i Peugeota Partnera/Rifter. Co ciekawe, od 2019 roku wytwarzany jest jeszcze czwarty bliźniak – Toyota ProAce City. Od 2021 roku samochód jest dostępny w wersji elektrycznej.

Dane techniczne:
Inne nazwy: Vauxhall Combo
Producent: Opel
Zaprezentowany: Geneva Motor Show 2018
Okres produkcji: od 2018
Poprzednik: Opel Combo D
Opel Zafira
Segment: kombivan segmentu C
dostawcze segmentu C
Typy nadwozia: 3-, 4- i 5-drzwiowy kombivan
Skrzynia biegów : 5-biegowa lub 6-biegowa manualna
Napęd: Przedni
Długość: Std: 4403 mm
XL: 4753 mm
Szerokość: 1848 mm
Wysokość: Std: 1841 mm
XL: 1880 mm
Rozstaw osi: Std: 2785 mm
XL: 2977 mm
Masa własna: Std: 1356–1524 kg
XL: 1430–1540 kg
Liczba miejsc: 2–7
Bagażnik: Std: 597–2126 L
XL: 850–2693 L
Ładowność: Std: 589–700 kg
XL: 545–705 kg
Modele bliźniacze: Citroën Berlingo
Fiat Doblò
Peugeot Partner/Rifter
Toyota ProAce City


(C) Wikimedia.org
Dixi-car.pl
Bagazniki.pl
Flickr.com
Rozmiary-Opon.pl
Kanclerz.com.pl
the-Blueprints.com
Mwauto.com.pl
DixiCar100 at Youtube.com
pl.Wikipedia.org
Wyślij odpowiedź