Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 6:15




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Głupie przepisy!!! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post GĹ‚upie przepisy!!!
Co sądzicie o ostatnich ustaleniach na nowy sezon WRC? Mam na myśli nie umieszczanie nazwisk pilotów rajdowych i nowy rozkład zapoznawania się z OS-ami (na szczęście ta metoda była tylko w Nowej Zelandii, a reszta organizatorów ma postępować wg "starych" zasad :)).
Dla mnie pomysł, aby nie umieszczać nazwisk pilotów rajdowych na autach jest uwłaczający ich profesji :evil:. Przecież Ci ludzie nie są systemem gaśniczym w samochodzie, że można ich tak olać!!! Gdyby nie Ci ludzie, to kierowca robił by pod siebie ze strachu podczas rajdu.

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Pon, 26.04.2004, 10:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
No, tu się zdziwiłem. Jak można nie umieszczać nazwisk pilotów na autach? Przecież kierowca bez pilota nie jest w stanie nic zrobić na rajdzie! Było nie było, pilot i kierowca stanowią przecież drużynę!!! Co to za głupi sposób faworyzowania kierowców???

_________________
http://www.exoticcars.pl


Pon, 26.04.2004, 11:22
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
No tez się zdziwiłem dosyć głupi przepis w końcu pilot też jeżdzie tym autem bez niego na pierwszym zakręcie kązdy by się wyjebał .

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 26.04.2004, 11:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Wogóle ostatnio FIA poj*****o. Nie dość,że mamy bzdurne przepisy w rajdach, to jeszcze głupsze szykują się dla F1. Według nich od 2008r silnik będzie miał 2.4l pojemności, 8 cylindrów i będzie musiał starczyć na dwa wyścigi (wraz z sesjami kwalifikacyjnymi). Pozatym opony maja mieć oprócz rowków wzdłużnych także poprzeczne. Paranoja.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pon, 26.04.2004, 11:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
Po ch*ja się oni mieszają :?: Starczy to co jest. K**wa świat sie stacza ... niesamowite ...

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Pon, 26.04.2004, 14:02
Profil

Postów: 1055
Miejscowość: Pabianice
Post 
Odnośnie F1 to nie będzie można zmieniać opon w trakcie wyścigu :!:

_________________
http://www.teampoland.prv.pl
internetowy projekt poszukiwania leku na raka


Pon, 26.04.2004, 15:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Te wszystkie "świetne" przepisy to podobno pomysł jakiegoś "napalonego" szefunia FIA.

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Pon, 26.04.2004, 15:37
Profil

Postów: 1055
Miejscowość: Pabianice
Post 
Panowie Mosley i Ecclestone czerpią krociowe zyski z rządzenia FIA i działają na zasadzie mafii. To dzięki nim zginął Senna. Teraz mają pełno w gaciach, bo czołowe firmy z F1 ogłosiły, że się wycofują i od 2008 tworzą własną serię wyścigową.

_________________
http://www.teampoland.prv.pl
internetowy projekt poszukiwania leku na raka


Pon, 26.04.2004, 15:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
No ale takie drastyczne ograniczenia napewno nie pomogą im zachować F1. Większość firm uważa, że dzisiejsze przepisy są zbyt restrykcyjne. Ciągłe dążenia do ograniczenia prędkości bolidów doprowadzą do odwrócenia się od niej i kibiców i zespołów wyścigowych. W serii CART na 2.5 milowych owalach bolidy osiągają nawet 400 km/h i nikomu to nie przeszkadza. W F1 na 2 czy 3 torach da się pojechać 340-350 km/h i to już niby jest za dużo. Moim zdaniem przepisy w F1 powinny regulować tylko pojemność silnika, jego system zasilania (z turbo lub bez), wymiary zewnętrzne bolidu, rozmiar felg i opon oraz masę minimalną. Reszta tzn. ile cylindrów będzie miał silnik, jakie będą spoilery, jakie opony, jakie zawieszenia itd, itp. powinno być pozostawione konstruktorom. W końcu F1 to ma być królawa motor sportu. To maja być cuda techniki na kołach. A dziś zwykły kompakt na drodze jest bardziej zaawansowany technicznie niż bolid F1. Kiedyś większość rozwiązań technicznych szło z F1 do zwykłych aut, teraz jest na odwrót. Przecież to jakaś paranoja. FIA zasłania się niby tym, że to kierowca ma prowadzić auto a nie komputer. Ale przecież dalej to kierowca go prowadzi. A że ma do pomocy aktywne zawieszenie, systemy kontroli trakcji i inne bajery pozwala mu się lepiej skupic na walce z innymi kierowcami a nie z własnym samochodem. Pozatym dzięki tym elektronicznym systemom napewno będzie bezpieczniej. No i co najważniejsze dla kibiców szybciej. Przecież na F1 chodzi się dla prędkości. Jak dla kogoś prędkość nie ma znaczenia to idzie na wyścigi Off Road'erów. Od zawsze najważniejszą rzeczą, która sciągała masy kibiców na tory wyścigowe była prędkość. Wyścig to jest święto prędkości.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pon, 26.04.2004, 18:52
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
M.in. z powodu tego całego burdelu, ze swoich zainteresowań odjąłem sport...

t.m.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Pon, 26.04.2004, 18:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
A ja jeszcze pozostałem ...

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Pon, 26.04.2004, 20:59
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Mi osatanio ze sportu spodobały się wyścigi F1 :) ale jak widać tam sie szukują gruntowne zmiany.

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 26.04.2004, 21:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
A ja tęsknię za czasami gdy na Eurosporcie były live wyścigi serii CART i NASCAR. Tam nie było głupich ograniczeń przepisami i rywalizacja była o wiele większa. Praktycznie do linii mety toczyła się walka o każdą pozycję. A w F1?? Schumacher rusza jako pierwszy i jako pierwszy dojeżdża do mety. Zero emocji.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pon, 26.04.2004, 21:35
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
No tak to jest w wyściga F1 ostatnio dlatego nabardziej emocjonującym miejscem jest miejsc 2 jakby nie patrzeć :D A wyścigi Nasar o ile się nie myle lecą jeszcze czasem na Eurosporcie tylkno nie wiem czy live i nie jestem w stanie powiedzieć kiedy bo tym sie zbytnio nie interesuje .

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 26.04.2004, 21:39
Profil

Postów: 1055
Miejscowość: Pabianice
Post 
Dj Boowzy napisał(a):
Mi osatanio ze sportu spodobały się wyścigi F1 :)

Obecnie F1 jest nudna jak flaki z olejem. W ostatnim wyścigu kompletnie nic się nie działo. Zero walki nawet o dalsze miejsca.

_________________
http://www.teampoland.prv.pl
internetowy projekt poszukiwania leku na raka


Wto, 27.04.2004, 9:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Dobrze, że chociaż w rajdach nadal jest spora grupa zawodników, którzy walczą między sobą i dzięki temu mamy sporą dawkę emocji (np. ostatni rajd Nowej Zelandii :)).

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Wto, 27.04.2004, 22:41
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Niedalej jak wczoraj oglądałem na Eurosporcie wyścigi nascar leciały o 23 45 Wyścigi nascarów : Seria Winston w Taladedze . Kraksa była że bania mała jeden kopnął drugiego a drugi spowodował karambol 10 samochodów co najmniej :P

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 28.04.2004, 7:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Hehehe...mnie się wydaje, że te zorpierduchy na torze to główna atrakcja tych wyścigów, na którą czekają kibice (oprócz napięcia, które wywołuje ciągłe tasowanie się zawodników na czołowych miejscach) :D.

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Śro, 28.04.2004, 7:38
Profil

Postów: 1055
Miejscowość: Pabianice
Post 
Mnie wyścigi na owalach absolutnie nie rajcują.

_________________
http://www.teampoland.prv.pl
internetowy projekt poszukiwania leku na raka


Śro, 28.04.2004, 8:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Talladega to najdłuższy (2.65 mili) i najszybszy triowal na świecie. Formuła NASCAR osiąga na nim prędkości rzędu 320-330 km/h. Bolidy serii CART dochodzą do 400 km/h. I to właśnie jest w niej fantastyczne. Mimo, że wszyscy pędzą dobrze ponad 300 km/h cały czas są zmiany na każdej pozycji. Każdy ma szansę wygrać. No a wypadki to jest kulminacja emocji. Może nie chodzi się dla nich ale są bardzo ważne.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Śro, 28.04.2004, 11:45
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018