Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 8:05




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
1987–1992 Ferrari F40 / F40 GTE / F40 LM 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 9888
Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
Post 
Kobi napisał(a):
Masz strasznie spaczony gust

Ty, Kobiaszwili, idz się lepiej poślinić na Mercedesem-Maybachem :twisted:

_________________
ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!


Śro, 21.12.2005, 9:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1369
Post 
lordzofmafia napisał(a):
Chicken napisał(a):
PS: Silnik V6 ? czy ja o czyms nie wiem

Oczywiście V8, bład w druku Widać to nawet na zdjęciu silnka.


Cholera nie zwróciłem uwagi :evil:

Silnik to jednostka o oznaczeniu F120B 90 st. V 8 umieszczony centralnie, wzdłużnie
Pojemność skokowa to 2936 ccm (82.0 x 69.5 - średnica x skok), 4 zawory na cylinder,
cztery wałki rozrządu umieszczone w głowicy
układ wtryskowy Weber-Marelli, dwie turbosprężarki IHI oraz dwa intercoolery Behr,
pięć łożysk wału korbowego, 12.5 litra oleju na pokładzie silnika.

Wynalazłem też, że wersja GTE czyli ta startująca w BPR Endurance Championship
miała silnik o pojemności 3.5 l w generacji Evo I i 3.6 l w Evo II
uzyskano to przez zwiększenie skoku tłoka. Model GTE miał już 6-biegową
skrzynię biegów firmy X-Trac, oczywiście manual, podczas gdy "zwykłe"
LM dysponuje 5-biegowÄ….

Chicken napisał(a):
ponoć wersja LM została wyprodukowana w bodajze 20 egzemplarzach


Tak, dokładnie w 19 w latach 1989-94.

Aha, na pierwszy rzut oka LM GTE i LM różnią się przednimi i tylnymi spojlerami. Chyba tak je najłatwiej od siebie odróżnić.

(c) samochody świata 1991

_________________
Pomóż biednemu, czytaj o tuningowanych autach na tym blogu regularnie :)
Zobaczy! Jak, jak...


Ostatnio edytowany przez olgierd Pią, 23.12.2005, 23:38, edytowano w sumie 2 razy

Śro, 21.12.2005, 16:22
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
el_payaco napisał(a):
Ty, Kobiaszwili, idz się lepiej poślinić na Mercedesem-Maybachem



Nie wiedziałem , że mam aż tylu przyjaciół ze spaczonym gustem :twisted:



[joke] ;) różni ludzie , zupełnie odmienne gusta :twisted:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 21.12.2005, 17:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2394
Miejscowość: Tczew
Post 
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

:wink:

(C) redjupiter.com

Image Image Image Image Image Image Image Image

(C) amotor.com

Image

(C) texasdriverstore.com

Zaraz się chyba rozpłynę :mryellow:

_________________
http://www.wagaciezka.com

Pozdrawiam :P


Nie, 09.04.2006, 10:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

(C) swisscarsightings

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Śro, 19.04.2006, 21:40
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Image Image Image Image Image Image Image

:mryellow:


Źródło: autozeitung.de

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 24.08.2006, 16:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post 
Miodzio!! :mryellow:
Chyba śnie. :mryellow:
Cudne auto najlepszy supercar ze starej szkoły-mało elektroniki, za to technika zajebista. :P


Czw, 24.08.2006, 16:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1645
Post 
no w zasadzie fotel, koła i silnik ;) to jest prawdziwe autko, ale nie na codzień.

_________________
Driving an E-Type Jaguar roadster with the top down along a winding country road in the late evening summer sun must surely rate as one of the world's finest driving experiences.


Czw, 24.08.2006, 17:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Miła uczta dla oka :mryellow: jedno z piękniejszych Ferrari w historii marki :!:

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Pią, 25.08.2006, 7:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

(C) swisscarsightings

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Wto, 14.11.2006, 23:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post 
ech popatrzyłam na mój model, który jest na półce, potem na te zdjecia i wiem jedno, to jest jeden z najpiekniejszych samochodów świata. :wink:


Śro, 15.11.2006, 18:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1369
Post 
Image

foto:www.supercars.net

_________________
Pomóż biednemu, czytaj o tuningowanych autach na tym blogu regularnie :)
Zobaczy! Jak, jak...


Sob, 16.12.2006, 23:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Fotka starsza niĹĽ internet :twisted: :twisted:

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Sob, 16.12.2006, 23:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

(C) swisscarsightings

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Czw, 21.12.2006, 21:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post 
MuszÄ™ siÄ™ pochwalić, ĹĽe jechaĹ‚em F40. JechaĹ‚em to moĹĽe troszkÄ™ przesada, nie miaĹ‚em moĹĽliwoĹ›ci „depnąć na gaz” i prawdÄ™ mĂłwiÄ…c nie mogĹ‚em nawet wĹ‚Ä…czyć drugiego biegu. To auto osiÄ…gaĹ‚o ponad 100 km/h na jedynce, a ja jechaĹ‚em nim tylko kilka km/h.

BÄ™dÄ…c na lotnisku Kennedy’ego w Nowym Jorku zobaczyĹ‚em, ĹĽe jakiĹ› trucker Ĺ‚aduje pod AlitaliÄ… nowe Ferrari na swojego trucka, wiÄ™c zapytaĹ‚em, czy nie mĂłgĹ‚bym mu podstawić tego F40 pod rampÄ™. Na to siÄ™ zgodziĹ‚, ale juĹĽ nie na sam wjazd do naczepy. Nie dziwiÄ™ siÄ™ mu, bo samochĂłd kosztowaĹ‚ oficjalnie $399 tys dolarĂłw, a poniewaĹĽ byĹ‚a to maĹ‚a seria, ogĹ‚oszenia o sprzedaĹĽy mĂłwiĹ‚y o milionie. Ale czy to byĹ‚o 5 km/h, czy nie, nie jest to takie istotne, bo i tak być moĹĽe jestem jedynym Polakiem, albo jednym z bardzo niewielu, ktĂłry w ogĂłle siedziaĹ‚ w tym samochodzie i mĂłgĹ‚ go zapalić, wcisnąć sprzÄ™gĹ‚o, wsadzić jedynkÄ™ i ruszyć z miejsca.

Auto nie wygląda tak pięknie, jak na innych zdjęciach, bo jest prosto z samolotu, zakurzone i nie przygotowane jeszcze do oficjalnego oglądania. Mnie zaskoczyło tylko, jak mały to samochód. Ale waga jest głównym wrogiem osiągów, więc nic dziwnego, że nie jest taki kompaktowy. Ja też w roboczych ciuchach, bo spotkanie przypadkowe, jak byłem w pracy.

Image Image

_________________
FORUM

YOU TUBE


Pon, 25.12.2006, 19:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
hiob napisał(a):
Mnie zaskoczyło tylko, jak mały to samochód


Też jak zobaczyłem je po raz pierwszy byłem w szoku bo byłem pewien że to większe jest. Co do tego jak jeździ to niestety nie mialem okazji sie nim przejechać ale nieraz widziałem jak to auto startuje spod świateł :shock: Powiem krótko: masakra :!: a dzwieku silnika nie da sie porównać z żadnym innym.

hiob, gratulujÄ™ zdobyczy :mryellow:

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Pon, 25.12.2006, 19:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post 
kazdy supercar taki duzy sie na fotach prezentuje, w RL sie okazuje ze to jak wiekszy go-kart :mryellow:

_________________
http://www.tanidrift.pl


Pon, 25.12.2006, 20:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1645
Post 
hiob: gratuluję, miałeś okazję przejechać się z jednym z najlepszych (jeśli nie najlepszym) samochodów świata. To niesamowite auto, które będzie zapamiętane na wieki. Amen.

_________________
Driving an E-Type Jaguar roadster with the top down along a winding country road in the late evening summer sun must surely rate as one of the world's finest driving experiences.


Pon, 25.12.2006, 21:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post 
marcel911 napisał(a):
hiob: gratuluję, miałeś okazję przejechać się z jednym z najlepszych (jeśli nie najlepszym) samochodów świata.


Od tego czasu nawet samo Ferrari wyprodukowało parę godnych następców tego modelu, ale wtedy rzeczywiscie był to niekwestionowany King of the Road. :D Miałem opory przed spytaniem się tamtego kierowcy, czy mogę mu to auto podstawić, ale stwierdziłem, że nic nie tracę. Najwyżej mi odmówi.

Jak się zgodził, to najpierw nie wiedziałem, jak go zapalić (ma osobny guzik startera, nie zapala się go przekręceniem kluczyka), potem mi zgasł, jak ruszałem. Sprzęgło jest bardzo twarde, a silnik głośny, węc bałem się za bardzo podnieść obroty przy ruszaniu i zdławiłem silnik. Ale cóż, nie mam zbyt wielkich doświadczeń w jeździe samochodami tej firmy ;).

Jeździłem trochę Acurą NSX mojego byłego sąsiada (Dla Was to Honda NSX), ale to jednak nie całkiem ta sama klasa. Z wygladu może i ferrari, ale silnik to zwykłe V6 i jeżdzi się tym niemal jak zwykłym accordem. Ferrari zaskoczyło mnie brzmieniem silnika i charakterystyką pracy sprzęgła.

_________________
FORUM

YOU TUBE


Pon, 25.12.2006, 21:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post 
Znalazłem jeszcze parę zdjęć. Wnętrze naczepy z załadowanym już Ferrari 348 (Nawiasem mówiąc jak te czasy się zmieniły. To auto osiągało setkę w 6 i pół sekundy. Teraz Toyota Camry z silnikiem V6, najlepiej sprzedające się rodzinne auto w USA, ma takie przyspieszenia). Potem zdjęcia z załadunku auta. Tylne drzwi naczepy odchylają się pod kątem 90 stopni i tworzą rampę. Rampa podnosi się na szynach, równolegle do jezdni, a sterowana jest pilotem połączonym kablem z naczepą. Po podniesieniu się na jeden z dwóch poziomów naczepy można wjechać do środka. Ostatnie zdjęcie, to zwykły Ford Thunderbird, zrobiony na auto ferraropodobne. Oczywiście bywają lepsze podróbki, ale temu nie chodziło o to, żeby go mylono z Ferrari, ale o zaakcentowanie pewnych typowych cech stylistycznych, jak wlot powietrza ala Testarossa. :D

Image Image Image Image Image

_________________
FORUM

YOU TUBE


Sob, 30.12.2006, 22:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018