Obecny czas: Pią, 26.04.2024, 12:20




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
[F1 2010] GP Japonii 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post [F1 2010] GP Japonii
16 eliminacja tegorocznych Mistrzostw Ĺšwiata

Mapka toru:
Image

Zdjęcie satelitarne
Image


Lokalizacja: Suzuka, Japonia
Data wyścigu: 10 października 2010
Tor: Suzuka Circuit

Pierwsze GP rozegrane na torze: 1987 r.
Długość toru: 5,807 km
Liczba okrążeń: 53
Dystans do pokonania: 307.471 km
Najdłuższa prosta: 900 m
Szerokość toru: 10-16 m
Ilość zakrętów: 18
Rekord okrÄ…ĹĽenia: 1:31.540 - K. Raikkonen (2005)
Start wyścigu według czasu lokalnego: 15:00
Start wyścigu według naszego czasu: 08:00
http://www.suzukacircuit.com

RamĂłwka

PiÄ…tek (8.10.2010)

Program: Polsat Sport Extra

05:30 - 07:00 Grand Prix Japonii- 1. trening
07:00 - 08:30 Grand Prix Japonii - 2. trening (na ĹĽywo)


Sobota (9.10.2010)

Program: Polsat Sport Extra

04:00 - 05:00 Grand Prix Japonii - 3. trening (na ĹĽywo)
06:20 - 07:00 Studio F1
07:00 - 08:00 Grand Prix Japonii - Kwalifikacje (na ĹĽywo)
08:10 - 08:40 Studio F1

Program: Polsat

06:45 - 07:00 Studio F1
07:00 - 08:00 Grand Prix Japonii - Kwalifikacje (na ĹĽywo)
08:00 - 08:15 Studio F1

Niedziela (10.10.2010)

Program: Polsat
07:30 - 08:00 Studio F1
08:00 - 10:00 Grand Prix Japonii - Wyścig (na żywo)
10:00 - 10:30 Studio F1

Program: Polsat Sport Extra
07:20 - 08:00 Studio F1
08:00 - 10:00 Grand Prix Japonii - Wyścig (na żywo)
10:00 - 10:40 Studio F1

Źródło: f1wm.pl, f1.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 07.10.2010, 20:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: [F1 2010] GP Japonii
Co tu dużo mówić, jeden z moich trzech (oprócz monzy i spa) ulubionych torów. Po tym szczególnie lubie jeździć w grach komputerowych - czysty przejazd daje wielką satysfakcję :D.

Co do faworytów/szans Kubicy to trudno powiedziec, ważne by Hamilton i Vettel nie nałapali za dużo punktów.


Czw, 07.10.2010, 21:49
Profil

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post Re: [F1 2010] GP Japonii
Wyniki 1 treningu:

Image

Wyniki 2 treningu:

Image

(c) f1wm.pl

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Pią, 08.10.2010, 9:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [F1 2010] GP Japonii
Człowiek w pracy był, chce zobaczyć wyniki, a tu okazuje się, że na 3 treningu nie dało się jeździć i niewielu kierowców wyjechało i zrobiło pełne okrążenie, a kwalifikacje w ogóle się nie odbyły ...


Wyniki 3 treningu:
Image

Cytuj:
Zgodnie z wczorajszymi przewidywaniami deszcz był głównym aktorem podczas ostatniej sesji treningowej i ku niezadowoleniu kibiców, mocno ograniczył aktywność kierowców.

Ogromna ilość wody i stopniowo pogarszające się warunki sprawiły, że tylko Jaime Alguersuari i Timo Glock zdecydowali się ustanowić czas okrążenia. Pozostali kierowcy wyjeżdżali na okrążenia instalacyjne, jednak zaraz potem chowali się w boksach. Poza zawodnikami, którzy ustanowili dzisiaj czas, tylko Buemi, Hulkenberg, Button, Kubica i Hamilton zdecydowali się pozostać na torze odrobinę dłużej i przejechali więcej niż jedno okrążenie.

W ostatnich minutach sesji kilku kierowców zdecydowało się jeszcze raz pojawić na torze. Lewis Hamilton określił warunki panujące na japońskim obiekcie jako „niewiarygodne”, dodając przy tym, że „ogromne rzeki” przecinają tor w kilku miejscach. Prognozy pogody na resztę dnia sugerują pogorszenie warunków, co stwarza wysokie prawdopodobieństwo opóźnienia kwalifikacji ze względów bezpieczeństwa.



Kwalifikacje

Cytuj:
Po trzykrotnym przekładaniu godziny rozpoczęcia kwalifikacji sędziowie zadecydowali, że zostaną one rozegrane w niedzielę przed wyścigiem.

Pogoda dała o sobie znać już podczas trzeciej sesji treningowej, kiedy to pomiarowe okrążenia przejechało tylko dwóch kierowców. Jednak o ile poranne jazdy były bardzo ograniczone, o tyle jazda podczas kwalifikacji nie była możliwa. Sędziowie już na początku zdecydowali się opóźnić rozpoczęcie sesji o pół godziny.

Kolejne inspekcje toru, w których brał udział Alex Wurz przyniosły kolejne przesunięcia terminu. Najpierw na godzinę 8 czasu polskiego, a następnie na godzinę 8.30. Po ostatnim wyjeździe samochodu bezpieczeństwa na tor o godzinie 8.15 sędziowie zdecydowali przełożyć kwalifikacje na niedzielę.

Godzina rozegrania sesji kwalifikacyjnej została ustalona na godzinę 10.00 czasu lokalnego, a więc kierowcy mają wyjechać na tor o godzinie 3.00 czasu polskiego.


I jeszcze wzmianka o Hamiltonie:

Cytuj:
Lewis Hamilton zostanie ukarany obniżeniem o pięć pozycji na starcie do jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Japonii na torze Suzuka.

W samochodzie Angilka zostanie wymieniona skrzynia biegów przed jutrzejszymi kwalifikacjami i nałożona kara oznacza, że wystartuje on z miejsca nie wyższego niż szóste, co jeszcze bardziej komplikuje jego sytuację w walce o tytuł.

Kierowcy mogą zmieniać skrzynie biegów po każdorazowym zakończeniu 4-wyścigowego cyklu. Dotychczasowa przekładnia w bolidzie Hamiltona została zamontowana podczas weekendu Grand Prix Belgii na Spa-Francorchamps. Ponadto team McLaren jeszcze nie podjął decyzji, czy użyć jutro nową wersję tylnego skrzydła.


Źródło: f1wm.pl

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 09.10.2010, 13:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: [F1 2010] GP Japonii
Godzina wyścigu nie ulega zmianie?

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 09.10.2010, 18:33
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [F1 2010] GP Japonii
bartez napisał(a):
Godzina wyścigu nie ulega zmianie?


Nie, ponieważ kwalifikacje są o 3:00 w nocy czasu Polskiego i 10:00 czasu lokalnego, natomiast wyścig jest tak jak było o godzinie 8:00 czasu Polskiego i godzinie 15:00 czasu lokalnego. Chyba, że będzie lało ...

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 09.10.2010, 22:28
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [F1 2010] GP Japonii
Wyniki kwalifikacji:
Image

Źródło: f1wm.pl






.... i niestety zupełnie inne ....

Wyniki wyścigu o GP Japonii
Image

Źródło: f1.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 10.10.2010, 8:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: [F1 2010] GP Japonii
Zanim wstałem to Kubica miał już pojechane :cry:

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 10.10.2010, 9:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: [F1 2010] GP Japonii
Kurcze, wróciłem o 7 rano z wesela, przez godzinę walczyłem ze snem żeby obejrzeć a tu klops :?
Mogło być podium.

co do odwołanych kwalifikacji i sobotnich rozrywek:
Image

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Nie, 10.10.2010, 16:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7496
Miejscowość: Warszawa
Post Re: [F1 2010] GP Japonii
leżę z tej karykatury - Tapir mistrzostwo SŚ - zabiłeś mnie :lol: a wyścig był mega nisko :(
Jednak mam nadzieję, że Robert się odbije i teraz będzie już dobrze.

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pon, 11.10.2010, 10:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: [F1 2010] GP Japonii
Cytuj:
Wadliwy pistolet dokręcający koła, był przyczyną odpadnięcia koła w bolidzie Roberta Kubicy podczas ostatniego GP Japonii. Polak może jednak mówić o dużym szczęściu, bowiem po wyścigu okazało się, że w aucie Roberta wszystkie koła były niedokręcone!
http://www.youtube.com/watch?v=Owmm76rP5Lg&feature=player_embedded#!
(...)Lider klasyfikacji generalnej Mark Webber Red Bull Racing, widział całe zdarzenie z kokpitu swojego bolidu, który podążał za Robertem. Przypomnijmy, że kilka chwil wcześniej Polaka ograł Australijczyka wyprzedzając go na starcie.

"Zobaczyłem, jak z bolidu Roberta odpada nakrętka na koło. Wciąż leciały na mnie jakieś drobne elementy z bolidu Polaka, więc byłem pewny, że zaraz go wyprzedzę" - opowiadał po wyścigu australijski kierowca.

więcej :arrow: http://sport.interia.pl/formula-1/formula-1/news/kubica-mogl-skonczyc-tragicznie-film,1543486

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 12.10.2010, 12:39
Profil

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post Re: [F1 2010] GP Japonii
byłem tak podjarany, że w treningach idzie dobrze.. 3 miejsce w kwalifikacjach.. nic tylko się cieszyć i dobrze wróżyć na wyścig.. a tu zonk.. fajt.. i koła nie ma.. tak się wk..m że już reszty nie oglądałem choć miałem nagrane. Dobrze, że chociaż Alonso 3 miejsce. Miliony ładuje się w ten sport i żeby korzystać z rozklekotanych pistoletów :? Szanse na wyprzedzenie mercedesa teraz są znacznie mniejsze.. bo 40 pkt w jednym wyścigu raczej nie odrobią, zwłaszcza że oba mercedesy punktują. Jeden z niewielu wyścigów, który zapowiadał się hitem.. skończył się porażką. RK to ma pecha do mechaników.
Pozdro dla quick Nicka za dobry rezultat :wink:

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Sob, 16.10.2010, 10:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018