Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 10:06




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 527 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna
Mam prośbę / problem! 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Mam prośbę / problem!
oo taak, miałem kumpla co dostał w spadku forda scorpio mk1 w stanie mint po tesciu, nie jeździł nim tylko hodował go na parkingu przed blokiem dwa lata, w ciągu których z minta stał się mintaj :twisted: ... zgniły

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Nie, 05.08.2012, 21:03
Profil

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post Re: Mam prośbę / problem!
hej. ma ktoś jakąś poradę żeby pliki na karcie pamięci w telefonie były normalne? Bo porobiły się ukryte a opcja "ukryty" gdy wejdzie się we właściwości tego folderu jest wygaszona

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Sob, 11.08.2012, 11:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Mam prośbę / problem!
Poszukuję tableta za około 700zł, może ktoś coś zaproponować? Na szybko na allegro znalazłem takie coś
http://allegro.pl/tablet-ainol-elf-2-ii ... 92621.html

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 11.08.2012, 21:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Mam prośbę / problem!
Pytanie do osób z łódzkiego. Czy zna ktoś jakiegoś mechanika / specjalistę od sprawdzania samochodów z Sieradza, który sprawdziłby dla mnie auto przed zakupem? Nie chcę w ciemno jechać ponad 200 kilometrów.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Czw, 16.08.2012, 18:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
Siema,

W nowej chacie w Krakowie mam dwa telewizory i UPC. Internet od nich mi pasuje, jednak ponad sto kanałów za 74 zł jest mi zupełnie nie potrzebne. Z drugiej strony szkoda, żeby telewizory stały wygaszone. Ogarnia ktoś jakąś inną opcje w miarę taniego prostego pakietu do TV? Czy każdy łączy się z bawieniem w nową antenę, aktywacje etc?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 27.08.2012, 22:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Mam prośbę / problem!
Jak masz TV z tunerem DVB-T, to można wystawić antenę siatkową i za free odbierać kilkanaście cyfrowych kanałów.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 27.08.2012, 23:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
W mieszkaniu w Kraku mamy w łazience piecyk gazowy (popularny Junkers). Chce zamontować dla świętego spokoju jakiś czujnik czadu (czadu + gazu?). Ktoś ogarnia temat i jest w stanie coś doradzić? Na razie tylko z tego co się rozejrzałem to wiem, że koszt samego urządzenia jest niewielki, ale tak czy inaczej jestem zielony w temacie.

EDIT:
Wczytałem się trochę w necie i widzę, że ten teoretycznie spełnia wszelkie wymagania (posiada wszelkie certyfikaty weryfikujące jego prawidłowe działanie):
http://www.eltrox.pl/autonomiczny-czujn ... -1803.html

Jeżeli ktoś temat ogarnia proszę o pomoc.

Ewentualnie czy warto pójść w jakiś 2w1 czyli tlenek węgla + gaz?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 16.09.2012, 22:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Mam prośbę / problem!
Ice ja myślę że do tlenku spokojnie wystarczy ci taki czujnik. Czujnik z wykrywaczem gazu to trochę przerost formy nad treścią. Do gazu dodawana jest specjalna substancja zapachowa,której zadaniem jest powiadomienie o obecności ulatniającego się gazu w mieszkaniu czy innym pomieszczeniu . Lepiej zainwestować w czujnik tlenku węgla i dymu np taki jak ten: http://www.sklep.e-system.com.pl/go/_info/?id=1763&sess_id=4b937cd527f5a05836f876c13a4eb644

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Pon, 17.09.2012, 12:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
Twój link przekierowuje mnie do głównej strony.

Czujnik dymu myślę, że w tym wypadku tym bardziej jest zbędny. Czujnik od firmy Kidde który pokazałem wydaje mi się najsensowniejszy bo posiada niezależne zasilanie z baterii, więc jest to wygodne przy jakimkolwiek montażu, do tego LCD więc wiadomo co i jak. Cena ok, do tego wszystkie certyfikaty.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 17.09.2012, 13:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Mam prośbę / problem!
http://www.eltrox.pl/czujnik-dymu-i-cza ... -1587.html
Chodziło o ten czujnik. Ta sama firma,podejrzewam że spełnia te same certyfikaty.Delikatnie droższy. Jeśli nie potrzebny ci czujnik dymu to szczerze zrezygnował bym jeszcze z wyświetlacza LCD. Moim zdaniem to kolejny niepotrzebny bajer. Niech zmierzeniem poziomu zajmą się służby ratownicze. Po wykryciu zagrożenia powinno się natychmiast ewakuować. Poziom jest tu mniej ważny.

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Pon, 17.09.2012, 16:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
Czujnik dymu, szczególnie w łazience to raczej zbędny dodatek. LCD jakoś daje mi poczucie, że urządzenie na pewno działa i w jakiś czytelny sposób się ze mną komunikuje stąd ten model mi podpasował :>

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 17.09.2012, 17:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Mam prośbę / problem!
Że tak głupio spytam... Na co Ci to? Każdy piecyk jest wyposażony w zabezpieczenie przeciwko cofaniu spalin... Oznacza to, że odetnie dopływ gazu jak wyczuje, że komin ich nie odbiera. Ostatnio testował to mój brat (komin zapchany przez ptaki) i działa. Piecyk wyłączył się przed upływem minuty. W tym czasie nie wyprodukuje ilości czadu, która mogłaby Ci zaszkodzić...

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pon, 17.09.2012, 21:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
Dla bezpieczeństwa? Słyszy się o przypadkach zaczadzenia a przezorny zawsze ubezpieczony. Mieszkanie wynajmujemy, a na piecyku nie znam się na tyle, by stwierdzić czy wszystko faktycznie w razie czego odpowiednio zadziała. Wolę tego typu dodatkowe zabezpieczenie, bo koszta są dosyć symboliczne, a do tego właściciele nam koszt tego urządzenia odejmą od czynszu ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 17.09.2012, 21:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Mam prośbę / problem!
Jak taka ***** jesteś że się pieca boisz to w kurtce śpij xD

_________________
locha lover


Pon, 17.09.2012, 21:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
A co ma do tego kurtka?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 17.09.2012, 21:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Mam prośbę / problem!
Ice napisał(a):
Dla bezpieczeństwa? Słyszy się o przypadkach zaczadzenia a przezorny zawsze ubezpieczony. Mieszkanie wynajmujemy, a na piecyku nie znam się na tyle, by stwierdzić czy wszystko faktycznie w razie czego odpowiednio zadziała. Wolę tego typu dodatkowe zabezpieczenie, bo koszta są dosyć symboliczne, a do tego właściciele nam koszt tego urządzenia odejmą od czynszu ;)


Już widzę, jak ktoś wynajmujący mieszkanie kupuje super junkers, z zabezpieczeniami. W większości mieszkań ( a oglądałem ich prze ostatnie wakacje naprawdę sporo w Krakowie ), są urządzane typowo pod wynajem. Wszystko co najtańsze, byle działało. Nie zdziwię się, jak u Ice'a również będzie 15 letnia terma, która z działającymi zabezpieczeniami lub w ogóle ich posiadaniem nie ma zbyt dużo wspólnego.


Pon, 17.09.2012, 21:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
Tu na szczęście jest mieszkanie, które nie było pod wynajem, lecz normalnie w nim mieszkano, co nie zmienia faktu, że tak jak napisałeś - zgrubsza powody są podobne.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 17.09.2012, 22:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Guildford, Larch Avenue 65
Samochód: Składak
Post Re: Mam prośbę / problem!
Mam pytanko. Bo muszę kupić nowe dekielki na felgi do Bm-ki. i tak. kupiłem jakoś w marcu emblemat na maskę z allegro za około 20zł. Po kilku miesiącach popękał cały i niedługo nic na nim nie będzie widać. Chcę się dowiedzieć czy te dekielki z allegro za około 30/40zł wytrzymają mi zimę itp czy też 2 tygodnie ? ?

_________________
Aj koming bek, Jesturdej and my new name.


Pon, 17.09.2012, 23:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Mam prośbę / problem!
Panowie, poszukuję takiego wynalazku jak wiadro 10 - 15 l z siatką zatrzymującą syf na dnie, lub samej siatki. Nazywa się to chyba dirt guards, ale na alledrogo takiego wynalazku nie znalazłem, a ponieważ nie chce mi się za bardzo jeździć po marketach to pytanie - gdzie można takie coś poza alledrogo w necie kupić?

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Wto, 18.09.2012, 22:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Mam prośbę / problem!
Jurko napisał(a):
Panowie, poszukuję takiego wynalazku jak wiadro 10 - 15 l z siatką zatrzymującą syf na dnie, lub samej siatki. Nazywa się to chyba dirt guards, ale na alledrogo takiego wynalazku nie znalazłem, a ponieważ nie chce mi się za bardzo jeździć po marketach to pytanie - gdzie można takie coś poza alledrogo w necie kupić?


A choćby tutaj kolego :)


http://showcarshine.pl/1077-scratch-shi ... guard.html

Szacun za dbanie o auto jak mniemam :)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 19.09.2012, 21:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 527 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018