Obecny czas: Wto, 14.05.2024, 16:38




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 527 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna
Mam prośbę / problem! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: Mam prośbę / problem!
Swoją drogą, pierwszy raz z takim wynalazkiem się spotykam :) Na allegro też po nazwie 'grit guard' można znaleźć.

Czy w swoich playerach używacie opcji filtrów ffd video? Polecacie jakieś dobrego ustawienia, czy lepiej zostawić standard?


Pią, 21.09.2012, 0:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7519
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Mam prośbę / problem!
od jakiegoś czasu gdy otwieram nowe karty to zamiast pustej strony ładuje mi się strona domowa z pierwszej karty. Co zrobić, żeby w następnych kartach (od drugiej wzwyż) otwierała się pusta strona (przeglądarka Internet Explorer 9) :?: Za wszelkie info z góry dziękuję.

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Nie, 23.09.2012, 0:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1062
Miejscowość: Głowno (EZG)
Samochód: Hyundai Coupe
Post Re: Mam prośbę / problem!
kulikowski
Narzedzia -> Opcje Internetowe -> zakładka ogólne, ostatni punkt to karty, klikasz ustawienia -> "przy otwieraniu nowej strony otwieraj" i wybierz co ci odpowiada

_________________
Zapraszam na Petrolheads Polska. Ciekawostki/Nowości/Relacje


Nie, 23.09.2012, 9:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Mam prośbę / problem!
przemekp14 napisał(a):
Już widzę, jak ktoś wynajmujący mieszkanie kupuje super junkers, z zabezpieczeniami. W większości mieszkań ( a oglądałem ich prze ostatnie wakacje naprawdę sporo w Krakowie ), są urządzane typowo pod wynajem. Wszystko co najtańsze, byle działało. Nie zdziwię się, jak u Ice'a również będzie 15 letnia terma, która z działającymi zabezpieczeniami lub w ogóle ich posiadaniem nie ma zbyt dużo wspólnego.

Sorry, ale nawet najzwyklejszy i najtańszy entry-level piecyk Junkersa, Aristona czy każdego innego producenta, z zapłonem elektronicznym, ma taki czujnik. To jest standard chyba wymagany przepisami. Faktycznie piecyk musiałby być z PRL, by takiego zabezpieczenia nie mieć...

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Nie, 23.09.2012, 19:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
Patrząc na design najnowszy nie jest, jednak to odcięcie według tego co znalazłem w necie ma. Znalazłem chyba ten sam model:

:arrow: http://piecgazowy.pl/2011/04/22/piec-ga ... h-group-2/

Pod ofertą jest napisane:

Cytuj:
Piec jest wyposażony w zapalarkę piezzo-elektryczną, oraz cały system automatycznego odcięcia gazu wrazie jakichkolwiek nieszczelności instalacji gazowej.


Jednak tak jak wspomniałem - nie znam jego historii serwisowej, a biorąc pod uwagę że zakup tego czujnika nie jest duży, ba przy koszcie wynajmu to grosze, które nam i tak zwrócą właściciele mieszkania. Zatem raczej wybór padnie na ten model:

http://www.eltrox.pl/autonomiczny-czujn ... -1803.html

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 24.09.2012, 11:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Mam prośbę / problem!
Ten system to tak na prawdę dwa czujniki. Jeden wykrywa spaliny, drugi wzrost temperatury. Gdy komin nie odbiera spalin, powoduje to nie tylko ich cofanie do pomieszczenia, ale także przegrzanie pieca (komin odbiera też nadmiar ciepła). Nawet jeżeli jeden czujnik padnie, to zawsze zostaje jeszcze drugi. Prawda jest taka, że prędzej piec wyłączy czujnik temperatury, niż spalin. Jeżeli spaliny i ciepło nie mają ujścia przez komin, temperatura piecyka wzrasta gwałtownie. Po maksymalnie minucie czasu osiągnie on taką temperaturę, że czujnik termiczny odetnie dopływ gazu.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pon, 24.09.2012, 11:54
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
No tak, tylko jednak wypadki się zdarzają i czy w takim razie wynikają one z posiadania piecyków a la PRL marki krzak bez tego typu zabezpieczeń?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 24.09.2012, 12:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Mam prośbę / problem!
Nie znam statystyk dotyczących takich wypadków. Wydaje się jednak logicznym stwierdzenie, że większa ich część to właśnie wina piecyków bez zabezpieczeń...

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pon, 24.09.2012, 12:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Mam prośbę / problem!
Panowie, poszukuję info dotyczące pojemności baku Passata B4 Variant i sedan w wersji 1.9 TD 75 KM. Z tego co znalazłem, wynika, że jest 70 l. Pytanie, czy były montowane większe baki np. 90 litrow?

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Nie, 07.10.2012, 10:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Mam prośbę / problem!
Jak poradzić sobie z gryzoniami które znajdują sobie przytulne mieszkanko pod maską samochodu ? Słyszanym że są jakieś urządzenia które po zamontowaniu wydają jakieś ultradźwięki i odstraszają je a lezie prawie wszystko-kuny,szczury nawet kreta raz wyciągaliśmy.Co ciekawe to gryzonie upodobały sobie tylko i wyłącznie Mondeo brata, w Astrze i Escorcie nawet śladów bytności takich zwierząt nie ma :lol: .

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Śro, 10.10.2012, 7:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Mam prośbę / problem!
Słyszałem, że najtańszym i ponoć skutecznym sposobem jest powieszenie ...kostki wc pod maską ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 10.10.2012, 9:04
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Mam prośbę / problem!
miałem juz różne patenty - ultradźwiękowe odtraszacze, stroboskopowe, sierść psa, kostki wc a nawet mydło w skarpetce. Nie pomaga nic. Jedynie śmierć tych paskudztw rozwiąże problem :!: Teraz chowam auto do garażu więc jest luz, w zimie znów bedzie nocować pod chmurką (aby nie gniło zbyt szybko, bo jak wiemy garaż w zimie to akcelerator dla działania soli) ale mam nadzieje że do tego czasu zapadną w zimowy sen :twisted:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 10.10.2012, 17:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Mam prośbę / problem!
pardon napisał(a):
miałem juz różne patenty - ultradźwiękowe odtraszacze, stroboskopowe, sierść psa, kostki wc a nawet mydło w skarpetce. Nie pomaga nic. Jedynie śmierć tych paskudztw rozwiąże problem :!: Teraz chowam auto do garażu więc jest luz, w zimie znów bedzie nocować pod chmurką (aby nie gniło zbyt szybko, bo jak wiemy garaż w zimie to akcelerator dla działania soli) ale mam nadzieje że do tego czasu zapadną w zimowy sen :twisted:

Powodzenie jak ci takie wejdzie gdzieś to nawiewu i tam padnie :lol: Lepiej zapobiegać niż rozbierać pół auta żeby wyciągnąć rozkładającego się szczurka z nawiewu :)

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Śro, 10.10.2012, 18:24
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Mam prośbę / problem!
kiedyś kuna wlazła mi między osłonę dolną silnika a kolektor wydechowy, usmażyła się żywcem ale reszta zwłok zaczęła gnic, smród był kur*a masakryczny, chyba 3 dni z tym padłem jeździłem, pod maską czysto ale buchało masakrycznie, w końcu zajrzałem pod spód i zobaczyłem zwisający ogon, ta było tak ciasno że pół dnia mocowałem się wyciąganiem 40-centumetrowego truchła, głowa owinięta ręcznikiem zlanym wodą kolońską, inaczej sie nie dało, a ubrania po całej operacji nadawały się do pieca ...nie polecam dlatego od wiosny do lata - garaż, w zimie baskont

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 10.10.2012, 18:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Mam prośbę / problem!
Panowie proszę o pomoc.

Wiem że jest u nas na forum palu zapaleńców od komputerów i elektroniki więc myślę że mi pomożecie ;)

Mianowicie w laptopie Toshiba Satelite L300 ( taki starszawy ) po każdym wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu jest inna godzina. W stacjonarnym kompie to objaw wyczerpania baterii BIOSu a jak to wygląda w laptopie ?

Od razu dodam że główna bateria laptopa nie działa od jakiegoś czasu, mianowicie jeżeli odłączy się komputer od zasilania to wyłącza się. Tak jak bym mu wyjął baterie. Wcześniej mimo że już od jakiegoś czasu bateria jest padnięta godzina była dobra za każdym razem od kilku tygodni występuje taki objaw.

Co to może być i jaki koszt wymiany / naprawy ?

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Czw, 11.10.2012, 18:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Mam prośbę / problem!
bateria kompletnie nie spełnia już swojej funkcji. koszta, to cena zakupu nowej baterii. ps. nie trzymaj lapka na kablu jeśli jest w nim bateria. często powoduje to przedwczesny zgon baterii.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Czw, 11.10.2012, 21:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Mam prośbę / problem!
Słyszałem, że to jednak jest mit... 8)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 12.10.2012, 15:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 355
Miejscowość: wietrzne miasto
Post Re: Mam prośbę / problem!
Pewnie ze mit. Baterii z laptopa sie nie wyciaga bo to nic nie zmienia. A wrecz przeciwnie. Jak za dlugo polezy w szufladzie to sama szybciej sie wykonczy.

Grzyws napisał(a):
W stacjonarnym kompie to objaw wyczerpania baterii BIOSu

W laptopie tez jest taka sama bateria do potrzymania BIOSu aczkolwiek jest przewaznie trudno dostepna.


Pią, 12.10.2012, 15:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Mam prośbę / problem!
Mit nad mity :) Od roku używam Asusa X53S, zawsze pod gniazdkiem, zawsze z baterią, czasem kilka dni na chodzie non stop, wyłączony zostaje pod prądem. Efekt jest taki, że przez pierwszy miesiąc gdy starałem się go czasem rozładowywać żeby bateria się "nie znudziła", jej pojemność spadła o 5%, teraz, po kolejnych 10 miesiącach gdy mam to gdzieś zużycie baterii to 6% :) W razie potrzeby śmiga na baterii aż miło. Gdy jest pod zasilaczem, bateria jest odłączona samoistnie i nie jest w kółko ładowana - prąd idzie prosto z zasilacza.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Pią, 12.10.2012, 16:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Mam prośbę / problem!
Czyli bateria na płycie głównej jest do wymiany tak ? :)

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Pią, 12.10.2012, 21:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 527 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018