Miejsce na forumowe pogaduchy, niekoniecznie tematycznie ściśle związane z motoryzacją ;)
Wyślij odpowiedź

Re: Mam prośbę / problem!

Pią, 24.10.2014, 19:14

czy można zeskanować kadr z negatywu i przekolorować cyfrowo na pozytyw?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Re: Mam prośbę / problem!

Pon, 03.11.2014, 21:53

Czym mógłbym usunąć niewielką plamę po smarze na podsufitce dachu?

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 04.11.2014, 7:54

Nalej trochę Ludwika do ciepłej wody i delikatnie przetrzyj szmatką.

Re: Mam prośbę / problem!

Śro, 19.11.2014, 3:03

Czy ktoś mógłby polecić jakiś program do obróbki filmów?
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Re: Mam prośbę / problem!

Czw, 20.11.2014, 0:11

Easy RealMedia Producer do konwersji na .rmvb.

Re: Mam prośbę / problem!

Śro, 03.12.2014, 8:47

Ostatnio bawiłem się z filmikami kilka lat temu, ale VirtualDub chyba nadal jest dobry - http://www.dobreprogramy.pl/VirtualDub, ... 13335.html

Re: Mam prośbę / problem!

Pon, 02.02.2015, 21:04

Mam problem ze swoim lapkiem, od kilku miesięcy miałem kilka blue screenów wyskakujących przy wyłączaniu. Od paru tygodni zauważyłem spowolnienie przy internecie, wszystkie gry chodzą wolniej. Skanowałem wszystkimi programami typu CC cleaner, próbowałem formatować c, ale nagrywarka od asusa już mi nie bootuje płyt. Pożyczałem RAM innego laptopa, niestety w wydajności bez zmian. Dalej próbować nowego windowsa czy szukać pomocy u specjalisty?

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 03.02.2015, 8:17

Żadne uniwersalne programy nie przyspieszą działania komputera. Można próbować programów typu combofix etc., żeby pousuwać zbędne śmieci, ale trzeba trochę kojarzyć się w temacie. Najlepiej format, bootuj z USB.

Re: Mam prośbę / problem!

Pią, 06.02.2015, 23:52

Mam problem z moim laptopem. Ostatnio zaskakuje mnie swoim ...rozładowywaniem się bez ostrzeżenia, że "zostało 10 % baterii, podłącz do zasilania". Nic samemu nie wyłączałem i nie wiem o co chodzi ;) Czy ktoś wie gdzie mogę przywrócić tą opcje. Windows 8.1

Re: Mam prośbę / problem!

Sob, 07.02.2015, 7:25

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... tification

Jeśli to nie pomoże to możliwe, że:
- masz wadliwą baterię, która nagle pada
- układ zasilania w lapku niepoprawnie odczytuje stan baterii
- sterowniki w systemie odpowiadające za zarządzanie zasilaniem się wysypały

Re: Mam prośbę / problem!

Sob, 07.02.2015, 12:31

Dzięki ;) teraz pozostaje mi czekać na rozładowanie się ;) Mam nadzieje, że żadna z trzech ostatnich opcji podanych przez Ciebie nie wchodzi w grę ;)

Re: Mam prośbę / problem!

Sob, 07.02.2015, 14:18

Cholera jasna ... zrobiłem tak jak jest tam napisane i wyłączył się bez żadnego ostrzeżenia :roll: Najlepsze, że podłączyłem go do ładowania, włączyłem, od razu odłączyłem i pokazało 32 procent. Chyba nie możliwe żeby naładował się do takiego stanu w tak krótkim czasie ? Co w takim razie sugerujesz PiasQ ? Bateria padła ?

Re: Mam prośbę / problem!

Sob, 07.02.2015, 15:24

IMO Najbardziej prawdopodobny problem to z samą baterią. Długo już używasz tego laptopa?

Re: Mam prośbę / problem!

Sob, 07.02.2015, 16:33

Bateria lub układ ładowania, chociaż najczęściej to pierwsze. Spróbowałbym jednak przeinstalować sterowniki układu zasilania, zapewne producent Twojego lapka ma coś tam na stronie.

Re: Mam prośbę / problem!

Sob, 07.02.2015, 18:58

Ice napisał(a):IMO Najbardziej prawdopodobny problem to z samą baterią. Długo już używasz tego laptopa?


Będzie gdzieś koło dwóch lat. Dokładnie nie pamiętam. Początkowo chyba źle używałem baterie. Laptop leżał po prostu na biurku i był ciągle podłączony do ładowania. Od kilku miesięcy po naładowaniu go odłączam, to podobno zdrowsze dla baterii :> Chyba, że jestem w błędzie ?
PiasQ napisał(a):Bateria lub układ ładowania, chociaż najczęściej to pierwsze. Spróbowałbym jednak przeinstalować sterowniki układu zasilania, zapewne producent Twojego lapka ma coś tam na stronie.


Poszukam na stronie Samsunga i ewentualnie przeinstaluje. Dzięki za pomoc.

Re: Mam prośbę / problem!

Sob, 07.02.2015, 20:48

Co do baterii, myślę, że warto odłączać lapka od prądu. Moja bateria po trzech latach bardzo rzadkiego używania, czasem tylko raz na miesiąc, nic nie straciła ze swoich parametrów. Kolegi laptop, ciągle podłączony i bateria wystarcza teraz na kilkanaście minut.

Co do mojego systemu: nie udała się próba boota z usb, nawet mój kolega się poddał (zmiany kolejności, zmiany portów, włączanie opcji, stosowanie kombinacji).
Ostatecznie powstał drugi system na innej partycji, pracujący bez problemów.

Re: Mam prośbę / problem!

Nie, 08.02.2015, 11:13

Kobi napisał(a):
Ice napisał(a):IMO Najbardziej prawdopodobny problem to z samą baterią. Długo już używasz tego laptopa?


Będzie gdzieś koło dwóch lat. Dokładnie nie pamiętam. Początkowo chyba źle używałem baterie. Laptop leżał po prostu na biurku i był ciągle podłączony do ładowania. Od kilku miesięcy po naładowaniu go odłączam, to podobno zdrowsze dla baterii :> Chyba, że jestem w błędzie ?


Ja też wyciągałem baterie, bo laptop pierwszy rok działał tylko w formie stacjonarnej ;) 2 lata to zdecydowanie czas, w którym bateria mogła już się zużyć i ma dosyć i w niej bym upatrywał problemu ;)

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 10.03.2015, 12:29

Mam HTC HD7, niestety przestał działać klawisz regulujący głośność z boku telefonu. Czy w tym modelu da się inaczej ustawić głośność dzwonka i rozmowy? W menu dzwięk/ustawienia jest tylko możliwość ustawienia melodii dzwonka, wyciszenia i włączenia wibracji.

Re: Mam prośbę / problem!

Pią, 13.03.2015, 17:18

Wypróbuj coś takiego

Re: Mam prośbę / problem!

Pią, 13.03.2015, 17:59

HD7 jest na Windows Phone 7. Może istnieje jakaś apka w Windows Store.

Edit:
O tutaj rozwiązanie dla WP7.
http://www.xda-developers.com/busted-vo ... -solution/
Wyślij odpowiedź