Obecny czas: Nie, 05.05.2024, 18:02




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 527 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna
Mam prośbę / problem! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Mam prośbę / problem!
Mam problem z Firefoxem. Mianowicie od czasu automatycznej aktualizacji do wersji 13.0.1 ,,nie widzę,, filmików na stronach typu joemonster, vimeo itp. Obraz jest dopiero w trybie pełnoekranowym.

Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić ?

tak to wygląda:


http://www.youtube.com/watch?v=1On9bS77 ... e=youtu.be

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Pon, 02.07.2012, 16:07
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: Mam prośbę / problem!
Czy ktoś wie jak powiększyć pasek zakładek w Firefox 12? Rozwijanie podmenu gdzie je mam jest cholernie uciążliwe :roll: W 3.6 miałem tak jak by 3 "piętra" i wszystko było na wierzchu.

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Nie, 08.07.2012, 7:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Mam prośbę / problem!
Słuchajcie jak to jest z prowadzeniem roweru pod wpływem alkoholu ? Pisząc prowadzenie mam na myśli idę obok roweru nie siedząc na nim i nie pedałując.Słyszałem już dwie wersje od Policjantów. Jedna że prowadząc rower jesteśmy w ruchu i łamiemy prawo a drugi powiedział że iś obok roweru będąc pod wpływem mogę,oczywiście nie zataczając się od jednej krawędzi jezdni do drugiej.

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Pon, 16.07.2012, 6:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
I mają rację i nie mają. Owszem możesz łamać prawo, ale nie ma to w tym wypadku nic wspólnego z prowadzeniem roweru pod wpływem i ewentualnym straceniem prawa jazdy. Prowadząc rower obok siebie jesteś pieszym. Możesz zostać ukarany za stwarzanie zagrożenia, tak samo jak i bez tego roweru łażąc po drodze wzdłuż i wszerz. W żaden sposób nie jesteś w tym momencie traktowany jako osoba, która porusza się rowerem i prawo jazdy jest bezpieczne ;) I pamiętajmy, że dotyczy to drogi, bo po lesie możemy nawet i na bani jeździć...

A inna kwestia - w takiej sytuacji to bardziej rower prowadzi Ciebie, więc IMO rower trzeba ukarać :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 16.07.2012, 12:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Mam prośbę / problem!
Orientuje się ktoś może ile wynosi pula pytań do nauki na prawo jazdy kat. C ?
i gdzie taką znajdę? robiłem na B 3 lata temu i mam nadzieję, że nic się od tego czasu nie zmieniłow kwestii puli pytań (że jest powszechnie znana)

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Pią, 20.07.2012, 19:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Mam prośbę / problem!
Miałem ci ja coś takiego: http://allegro.pl/tuner-media-tech-mt41 ... 04154.html
wytknięte na stałe w usb działało nawet nieźle. Niestety podczas letnich porządków Wiolka jebła w to z kolana i okazało się, że ułamała końcówkę czegoś, co na aukcji jest określone jako "Przejściówka do podłączenia standardowej anteny TV" - z jednej strony kabla gniazdo antenowe żeńskie, z drugiej malutki wtyk z cienkim bolcem do usb. Ten mały skubany bolec się złamał. Jest szansa gdzieś dokupić taki kabel czy muszę kupić następny tuner?

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Wto, 24.07.2012, 17:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: Mam prośbę / problem!
Mam problem z MulitColor Zune (stylem do Windowsa), który po każdym włączeniu przestawia się automatycznie na klasyczny wygląd ala Win 98.
Na innym komputerze wszystko działa ok, włącznie z ponownym uruchamianiem.

Dodam, że w PC na którym występuje problem jest NET framework 4.0 i win XP SP2. Any ideas?


Pią, 27.07.2012, 12:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Mam prośbę / problem!
Jak zabezpieczyć samochód, jeśli chcę go zostawić na kilka miesięcy w garażu (a dokładniej stodole)? Wyjeździć do końca LPG, czy może sobie stać? Oczywiście wyjmę akumulator i zarzucę jakiś pokrowiec, żeby się mocno nie zakurzył...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Pią, 03.08.2012, 21:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Mam prośbę / problem!
Nie wiem jak z LPG ale wiem, że Z PB lepiej żeby był zatankowany pod korek jeśli ma długo stać to i z LPG lepiej tak samo ;) Jeśli chcesz zarzucić pokrowiec to lepiej dobrze umyj i wysusz (to najważniejsze) auto. Żeby pod pokrowcem nie zbierała się wilgoć i nie zrobiła niczego nie pożądanego ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 03.08.2012, 22:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Mam prośbę / problem!
Zbiornika LPG nie da się wyjeździć do końca ;).

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 03.08.2012, 23:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
Najlepiej byłoby nieco amory i koła odciążyć. Zawias nieco może dostać po tyłku, a przede wszystkim z opon zrobią się jaja, więc zwróć też na to uwagę ;) Dobrze byłoby gdyby ktoś tym autem raz na miesiąc chociaż się bryknął ;)

Co do wachy to bez większej różnicy. Auto nie będzie stało parę lat więc resztą bym się nie przejmował szczególnie.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 04.08.2012, 21:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Mam prośbę / problem!
Triumph4111 napisał(a):
samochód, jeśli chcę go zostawić na kilka miesięcy w garażu (a dokładniej stodole)?

To chyba nienajlepszy pomysł na zwiększenie wartości auta :wink:
Nie boisz się, że jakieś gryzonie zniszczą auto :?: Jak wejdą do komory silnika albo do wnętrza do masakra :/
Ice napisał(a):
Najlepiej byłoby nieco amory i koła odciążyć.

Można podstawić coś pod auto żeby koła nie dotykały ziemi albo ściągnąć koła i niech stoi na cegłach :wink: Podstawić coś pod pióra wycieraczek bo chyba też się psują :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Sob, 04.08.2012, 22:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
Alfisti4ever napisał(a):
Podstawić coś pod pióra wycieraczek bo chyba też się psują :wink:


Że co takiego?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 04.08.2012, 22:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Mam prośbę / problem!
Ice napisał(a):
Alfisti4ever napisał(a):
Podstawić coś pod pióra wycieraczek bo chyba też się psują :wink:


Że co takiego?

Nie psują dosłownie tylko niszczą się i szybę :>
Cytuj:
Wycieraczki starzeją się również gdy nie są używane, czyli np. podczas dłuższego postoju czy latem, przy bezdeszczowej pogodzie. W tym czasie materiał, z którego są wykonane jest narażony na promieniowanie UV, twardnieje guma, odkształcają się ramiona, zmienia się siła i kąt nacisku pióra na szybę.

wycieraczkisamochodowe.eu

Znalazłem coś takiego jeszcze :wink:
Cytuj:
A oto co mówi instrukcja:
- ustawić samochód w pomieszczeniu zamkniętym, suchym i możliwie przewiewnym,
- włączyć bieg,
- sprawdzić, czy hamulec postojowy nie jest zaciągnięty,
- odłączyć zacisk bieguna ujemnego od akumulatora i sprawdzić jego stan naładowania. Po doładowaniu akumulatora sprawdzać jego stan co kwartał. Doładować, gdy wskaźnik optyczny znajdujący się na akumulatorze zmieni barwę na ciemną bez zielonej w środku,
- wyczyścić i zabezpieczyć powierzchnie lakierowane samochodu woskiem ochronnym,
- wyczyścić i zabezpieczyć metalowe części błyszczące środkami ochronnymi, dostępnymi na rynku,
- posypać talkiem gumowe pióra wycieraczek szyby przedniej i tylnej i zostawić je odchylone od szyb,
- otworzyć lekko szyby,
- przykryć samochód pokrowcem z materiału lub dziurkowanego tworzywa sztucznego. Nie stosować pokrowców ze spójnego tworzywa sztucznego, które nie pozwala na odparowanie wilgoci, znajdującej się we wnętrzu samochodu,
- pompować opony do wartości ciśnienia 0,5 bar wyższego w stosunku do normalnie zalecanego i okresowo je sprawdzać,
- jeżeli nie odłączy się akumulatora od instalacji elektrycznej, sprawdzać stan naładowania co 30 dni i w przypadku gdy wskaźnik optyczny zmieni barwę na ciemną, bez zielonej strefy w środku, doładować akumulator,
- nie opróżniać układu chłodzenia silnika.

fiatpunto.com.pl

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Sob, 04.08.2012, 23:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Mam prośbę / problem!
Tak jak pisze Ice, to będzie najważniejsze obok zabezpieczenia lakieru (wosku użyć nie szkodzi tak jak dokładnie wysuszyć auto jak już pisali wcześniej). Zdejmij koła i postaw go na cegłach ;) To będzie najlepsze wyjście, pod warunkiem że koła też nie będą stały w nieodpowiedniej pozycji. Ogólnie to najlepsze są wieszaki/stojaki łapiące otwór centralny w feldze, ale nie każdy ma takie bajery w garażu, tym bardziej w stodole.

PS: Pacz, otwarłem temat jakiś czas temu, nie sprawdziłem postów i mnie już połowa forumowiczów uprzedziła ;)

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Sob, 04.08.2012, 23:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
Pióra po jakimś czasie tak czy inaczej parcieją, więc trzeba je wymienić i tyle. A auto nie będzie stało tu na słońcu więc bez przesady.

Ja bym jeszcze jakoś auto porządnie okopał dookoła, żeby nic gumowych przewodów nie przegryzło :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.08.2012, 9:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Mam prośbę / problem!
Dzięki za rady. Gryzoni się nie obawiam, bo w stodole nie ma siana, więc nie bardzo mają gdzie mieszkać, a poza tym koty czuwają :wink: Zdaję sobie sprawę z tego że nie jest to idealne miejsce do przechowywania samochodu ale innej alternatywy nie mam :/

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Nie, 05.08.2012, 18:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Mam prośbę / problem!
A można wiedzieć co tak zostawiasz gablotę na kilka miesięcy w szopie? :wink:

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Nie, 05.08.2012, 18:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Mam prośbę / problem!
Wyjeżdżam do Luksemburga - nie wiem na jak długo :wink: Tam byłby problem z parkowaniem i tankowaniem LPG, więc postanowiłem zostawić wóz w kraju...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Nie, 05.08.2012, 19:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mam prośbę / problem!
Wydzierżaw go komuś, kto nim sobie bryknie chociaż raz na miesiąc rundkę po mieście :twisted: Z mojego doświadczenia wynika, że jednak auto, które stoi niszczeje zdecydowanie szybciej niż intensywnie eksploatowane :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.08.2012, 20:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 527 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018