Obecny czas: Pią, 03.05.2024, 19:20




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1848 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 93  Następna
Świat wokół nas 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Świat wokół nas
Triumph4111 napisał(a):
Najsmutniejsze jest to:

Cytuj:
W 2002 roku procent ofert w serwisie Allegro z licytacją wynosił 72%, a z opcją Kup Teraz 18%. Obecny poziom ofert licytacji to 15%, a z Kup Teraz 82%.


Allegro przestawia się na dużych sprzedawców, a zwykłych, okazjonalnych wyprzedawaczy zaczyna mieć w poważaniu. Ostatnia zmiana layoutu to jakaś masakra. To już nie portal aukcyjny, a zwykły sklep. Nie zdziwiłbym się, jakby za jakiś czas całkiem odeszli od licytacji...

Na Allegro przedmioty wystawiają ludzie którym widocznie forma licytacji przestała odpowiadać i dlatego taka zmiana w strukturze ofert :> Czy allegro ma na to wpływ? Raczej sami ludzi wolą coś wystawiać za konkretną cenę niż na licytację :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 06.06.2013, 14:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 54
Post Re: Świat wokół nas
Licytacja kusi, że można znajdzie się klient, który zapłaci więcej niż oczekujemy, tylko, że "zabawy" dowcipnisiów w sztuczne windowanie ceny bez odpowiedzialności, psują to :!:

_________________
Dziękuje, że przeczytałeś...


Czw, 06.06.2013, 14:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Świat wokół nas
Alfisti4ever napisał(a):
Na Allegro przedmioty wystawiają ludzie którym widocznie forma licytacji przestała odpowiadać i dlatego taka zmiana w strukturze ofert :> Czy allegro ma na to wpływ? Raczej sami ludzi wolą coś wystawiać za konkretną cenę niż na licytację :wink:


Inaczej. Taki skrót myślowy - mówiąc licytacje miałem na myśli ogół zwykłych ludzi, którzy sprzedają jakieś tam niepotrzebne rupiecie z domu, również przez Kup Teraz. Gdy allegro zawojowało polski rynek i zaczęli go używać przedsiębiorcy do prowadzenia swoich sklepów, władze portalu zaczęły zaniedbywać tę pierwszą grupę, zapominając, że to dzięki nim portal w ogóle zdobył popularność. Nie mam nic przeciwko sklepom na allegro, ale uważam, że i zwykli okazjonalni sprzedawcy i sklepy powinny być traktowane podobnie. Chociażby takie drobiazgi jak obecne jeszcze do niedawna na stronie głównej zakładki "najpopularniejsze", "kończące się aukcje" itp. Gdybym teraz po raz pierwszy w życiu odwiedził stronę allegro, to w nigdy bym nie zgadł, że to portal aukcyjny.

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Czw, 06.06.2013, 16:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Świat wokół nas
http://www.blogomotive.pl/index.php/2013/06/06/381-plaster-w-koncu-sam-odpadnie/ bardzo ciekawy wpis nt. współczesnych samochodów i tego, że są lepsze niż się powszechnie sądzi.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Czw, 06.06.2013, 22:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Świat wokół nas
Dżony napisał(a):
bardzo ciekawy wpis nt. współczesnych samochodów i tego, że są lepsze niż się powszechnie sądzi.

Za długie. Przydałoby się streszczenie :mryellow: A co do tej "lepszości" to wydaje się być pojęciem względnym. Obecnie samochody na pewno są lepsze pod względem bezpieczeństwa, jakości materiałów, ekonomiczności, komfortu i z tym nie ma co się sprzeczać ;)

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 06.06.2013, 22:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1015
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza [SD]
Samochód: S.Felicia Fiesta mk7
Post Re: Świat wokół nas
Jest jakas aplikacja badz program do zlokalizowania telefonu komorkowego?

_________________
Ahh... ta Skoda :) Przemyslane Rozwiązania
Ahh... ten Ford :) Feel the Difference - Kinetic Design
Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi
Urodziłem się po to,aby jeździć ...


Nie, 09.06.2013, 8:37
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Świat wokół nas
Jest.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 09.06.2013, 12:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Świat wokół nas
Ja najczesciej korzystam z tego

http://www.teapetece.com/moviles/

_________________
locha lover


Nie, 09.06.2013, 15:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7506
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Świat wokół nas
przedwczoraj ok. godz. 18:40 w al. Prymasa Tysiąclecia jakiś gość jechał z ... otwartym bagażnikiem :!: I to wcale nie z powodu ładunku :shock:

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Czw, 13.06.2013, 11:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Świat wokół nas
Adam, znów zaczynasz???
Przecież temat jest "Świat wokół nas", a Ty tu o bagażnikach.... Co Ty bierzesz?

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 13.06.2013, 13:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Świat wokół nas
Image

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Czw, 13.06.2013, 13:22
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Świat wokół nas
:lol: :lol: :lol:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 13.06.2013, 14:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Świat wokół nas
Też padłem xD

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Czw, 13.06.2013, 14:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Świat wokół nas
Cytuj:
Dodatkowe opłaty, podatki i badania? Stare auto może wydrenować kieszeń

Wprowadzenie dodatkowej opłaty ekologicznej na auta liczące powyżej 10 lat, podwyższenie stawek za polisy OC dla aut w wieku powyżej 12 lat, zakaz ponownej rejestracji takiego auta w przypadku zmiany właściciela, dodatkowe obowiązkowe kontrole starszych aut - to tylko część pomysłów na wyprowadzenie z zapaści polskiego rynku samochodowego. Przygotowało je Stowarzyszenie Dealerów VW i Audi w Polsce i wpisało w pakiet ustaw, które zamierza złożyć w Sejmie.

- Zmiany przysporzą korzyści nabywcom i użytkownikom samochodów, są istotne dla ochrony środowiska, poprawią kondycję stacji dilerskich, a co za tym idzie, pozwolą utrzymać, a nawet zwiększyć zatrudnienie w sektorze motoryzacyjnym oraz w poważny sposób zasilić budżet państwa - twierdzi Ryszard Hada, dyrektor stowarzyszenia.

Zmiany mają zniechęcić Polaków do kupowania starych aut, a zachęcić do nabywania nowych. W praktyce dotknęłyby kieszeni nawet kilkunastu milionów Polaków. Bo dziś Polacy kupują głównie stare auta, a na zakup nowych stać niewiele osób. "Każdego roku do Polski sprowadza się z zagranicy 700 tys. używanych aut i tylko około 270 tys. nowych. Średni wiek sprowadzanych samochodów przekracza 10 lat. Zdecydowana większość z nich nie spełnia wymogów bezpieczeństwa i norm ekologicznych obowiązujących w Unii Europejskiej" - czytamy w raporcie.

Stowarzyszenie proponuje wprowadzenie podatku: "Bezpieczna Droga" dla firm ubezpieczeniowych. Towarzystwa Ubezpieczeniowe musiałyby podwyższyć cenę polisy OC dla aut w wieku powyżej 12 lat o 10 proc. - Według danych KNF w 2012 r. aż 60 proc. aut spośród blisko 19 mln wszystkich aut jeżdżących dziś po polskich drogach ma ponad 12 lat - przytacza statystyki stowarzyszenie. Łącznie posiadacze aut zapłaciliby 500 mln zł więcej, a podatek trafiłby do budżetu.

To nie wszystko: posiadaczy starszych samochodów uderzyć miałby również po kieszeni podatek ekologiczny. Jego wysokość uzależniona miałaby być od wieku auta. Propozycja zakłada, że posiadacz auta w wieku powyżej 12 lat zapłaciłby 100 zł. - W efekcie budżet zyskałby dodatkowe 1 mld 138 mln zł - wynika z wyliczeń.

Kolejne rozwiązanie proponuje wprowadzenie zakazu ponownej rejestracji auta powyżej 12 lat w przypadku zmiany właściciela, jeżeli było uprzednio zarejestrowane za granicą. W praktyce zablokuje to całkowicie możliwość sprowadzania starszych aut.

Zmienić miałby się też system złomowania aut. Stowarzyszenie proponuje przyznawanie właścicielowi za złomowanie kompletnego samochodu państwowego świadectwa złomowania o wartości 1000 zł. Kupując nowe auto w salonie, posiadacz świadectwa mógłby uzyskać 1000 zł zniżki.

Jednocześnie dowolny podmiot sprowadzający pojazd (nowy lub używany) z zagranicy - od każdego wprowadzonego po raz pierwszy na terytorium Polski auta - musiałby uiścić opłatę 1500 zł brutto.
To nie wszystko: importerzy chcą też wzmocnić nadzór nad stacjami kontroli pojazdów, wprowadzić obowiązek zawarcia na umowach sprzedaży aktualnego przebiegu pojazdu wg wskazań licznika, a także wprowadzić obowiązkowe badania poziomu emisji CO2.

Kontrowersyjne propozycje zawarto w projektach ustaw opracowanych przez Instytut Studiów Podatkowych. Przekazano je do ministerstw, klubów i komisji sejmowych.


źródło: polskatimes.pl

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Śro, 26.06.2013, 14:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Świat wokół nas
Co w tym złego, że jeżdżę starym samochodem? Dlaczego mam za to dodatkowo płacić?
Mam nadzieję, że to nie przejdzie, bo większość pomysłów jest wyjątkowo absurdalna. Patrząc z perspektywy biednego studenta jak nie będzie mnie stać na utrzymanie mojej 14-letniej Cytryny, to po prostu wrócę do komunikacji miejskiej, a nie kupię nowy samochód. I tak będzie z większością. A pomysł zakazu ponownej rejestracji samochodu ponad 12-letniego to jakaś kpina.


Śro, 26.06.2013, 20:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Świat wokół nas
Jeśli to wprowadzą to kupię strucla, nie zarejestruje go i nie kupię OC, rozbiję lub mi go rozbiją to zostawię go na środku drogi i sobie pójdę (jeśli będę w stanie). a po paliwo bym jeździł na Białoruś.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Śro, 26.06.2013, 22:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Świat wokół nas
Cytuj:
Stare auto może wydrenować kieszeń

Jakby jazda starym autem obecnie była sielanką bez zmartwień i za darmo :roll:
Jak to tak czytam to mam wrażenie, że ci dealerzy uważają, że Polacy jeżdżą starymi autami bo chcą :roll: Nie dlatego, że ludzi nie stać na nowe auta tylko wszyscy się uwzięli na biednych dealerów i nie kupują nowych auta :/

Moja odpowiedź na te propozycje :wink:
Image

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 26.06.2013, 23:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Świat wokół nas
Widok tak dużego wypadku jak na GTP daje sporo do myślenia :( Szokujący widok ... Ciągle mam to przed oczami ... Staliśmy z Mateuszem zaledwie 50 metrów od miejsca gdzie to się stało ... Gdyby nie ta latarnia o którą zahaczył CCX to nie chce nawet myśleć co by się stało :(

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 30.06.2013, 22:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Świat wokół nas
No ja do teraz mam obraz przed oczyma... była jakaś masakra...


Nie, 30.06.2013, 23:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Świat wokół nas
Najgorsze jest to, że w mediach teraz mowa jest o tym, że kierowcy super aut się popisują i nie panują nad autem, a fakt jest taki że organizator zabezpieczył trasę tragicznie, bo w takim miejscu widzów nie powinno być. Na Auto Tuning Show w Krakowie jak był pokaz driftu, to organizatorzy zwracali uwagę nawet jeżeli jedna osoba stała w niebezpiecznym miejscu.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 01.07.2013, 8:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1848 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 93  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018