Obecny czas: Śro, 22.05.2024, 17:44




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1848 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 93  Następna
Świat wokół nas 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2290
Miejscowość: Wrocław
Post 
W Singapurze jest takie coś: miasto jest podzielone na takie jakby warstwy. Centrum miasta jest środkiem, wokół centrum jest pierwsza warstwa, potem inna i tak dalej. Na granicach pomiędzy tymi warstwami są specjalne nadajniki. Każdy samochód ma urządzenie, do którego w czasie jazdy trzeba włożyć kartę kredytową. Mijająć granicę, nadajnik wysyła sygnał do samochodu i kasuje ileś tam forsy z karty. Im głębiej wjeżdzasz w miasto, tym więcej płacisz.

_________________
HLVS!


Nie, 03.12.2006, 1:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3006
Post 
u mnie centrum jest doslownie ogrodzone fotoradarami.samochod wjezdza,aparat robi fotke-jesli samochod nie jest zarejstrowany w centrum to $ i juz.

p.s. sadzac po tym jak hamuja ludzie ktorzy zauwazaja aparaty w ostatniej mozna sadzic ze mandaty sa wysokie :wink:

_________________
NIE KIKAJ W TO

Kto zajmuje sie Twoja dziewczyna gdy ty jestes tu?

ze swiata statystyk-90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes ;)


Nie, 03.12.2006, 2:00
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Seth napisał(a):
stacji benzynowych w centrum za duĹĽo nie ma.

ale nie chodziło mi to samą sprzedaż jako sprzedaż, że stacje z centrum nie będą zarabiały, tylko chodzi mi o podatek w paliwie. Mogę sobie nawet na peryferiach tankować, ale to paliwo zużywam także jadąc po centrum. Jesli zostawie auto na parkingu przed centrum i wsiąde w tramwaj - paliwa nie zużywam, czyli statystycznie spada mi np. przebieg o 1/3 i o tyle mniej oddaje do budżetu państwa. Zawsze mi się po prostu wydawało, że państwu zależy na tym, abyśmy jaknajwięcej jeździli, bo z tego są same zyski ;)


Rules napisał(a):
Mysle, ze ma to główie na celu rozkorkowanie duzych miast, a nie zysk, z biletu, czy jak to nazwac za wjazd

Nie czytasz uwaĹĽnie:
Dziennik napisał(a):
"Przede wszystkim podreperujemy budżet. Będziemy mieć więcej pieniędzy na budowę dróg" - zaciera ręce poseł (PiS).

Dziennik napisał(a):
"Należy jak najszybciej zająć się tym pomysłem. Musimy poprawić stan dróg, a bez dodatkowych pieniędzy tego nie zrobimy" - przekonuje Janusz Kołodziej z LPR.



A na koniec najlepsze ;)
Dziennik napisał(a):
I już nawet wie, ile kierowcy musieliby płacić. "Podatek mógłby wynosić (...) tyle co na zachodzie Europy" - cieszy się.

A ja się ucieszę, jak oprócz europejskich opłat za wszystko, państwo wprowadzi europejskie pensje i warunki.


Edit: Co do rozliczania, to jasne że nie będzie ani bramek, ani nadajników i kart kredytowych. Będzie się pewnie na stacjach benzynowych kupowało coś a la winiety a 1 dzień, na tydzień, na miesiąc etc... i jeśli straż miejska zobaczy że nie masz tego pod szybą, to mandacik i już.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Nie, 03.12.2006, 10:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
wiesz, to co oni piszą, do czego to by miało służyć, to albo pobożne życzenia, albo chwyt pod publiczkę :)
Tomasz napisał(a):
Zawsze mi się po prostu wydawało, że państwu zależy na tym, abyśmy jaknajwięcej jeździli, bo z tego są same zyski

państwu zależy na zyskach, an ie na jeżdżeniu ;) czyli "każdy sposób jest dobry"

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Ostatnio edytowany przez Seth, Nie, 03.12.2006, 11:51, edytowano w sumie 1 raz

Nie, 03.12.2006, 11:31
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Seth napisał(a):
państwu zależy na zyskach, an ie na jeżdżeniu

ale to jest rĂłwnowaĹĽne ;)

_________________
Rover 75 V6 & other...


Nie, 03.12.2006, 11:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
Cytuj:
ale to jest rĂłwnowaĹĽne

nie do końca... zrobią tak, żeby mieć większe zyski przy mniejszym jeżdżeniu ;)

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Nie, 03.12.2006, 11:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Strat jako takich jak np. na paliwie IMO nie będzie i to problem nie jest. Pomysł ciekawy, ale wg mnie nie na nasze realia. Zmniejszy to ruch, doda kosztów tym, co muszą tam jeździć, czyli zyska tak naprawdę na tym budżet i paru, który po centrum jeżdżąc będą mieli puściej.

Pomysł jednak praktycznie nie ma czas, by wszedł póki co w zycie.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 03.12.2006, 13:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3006
Post 
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... 207905.558
:shock: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
NIE KIKAJ W TO

Kto zajmuje sie Twoja dziewczyna gdy ty jestes tu?

ze swiata statystyk-90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes ;)


Pon, 04.12.2006, 5:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1581
Miejscowość: Bolków
Post 
wierzysz w to że leperowi jeszcze staje?? ja myśle że szuka ona sensacji

_________________
" the truth will find you "


Pon, 04.12.2006, 7:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3006
Post 
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=12cc6 :>

po za tym w firmach tak dziewczyny dostaja prace,w filmach,w agencjach modelek... przykadow sa setki wiec .... kto ich tam wie

_________________
NIE KIKAJ W TO

Kto zajmuje sie Twoja dziewczyna gdy ty jestes tu?

ze swiata statystyk-90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes ;)


Pon, 04.12.2006, 13:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1581
Miejscowość: Bolków
Post 
moĹĽe i tak ale nie z leperem!

_________________
" the truth will find you "


Pon, 04.12.2006, 18:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17041
Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
Post 
kur*a ci niemcy szukają zaczepki. :? Trza zebrac ekipę i im chyba wpierdolić.
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news ... 23886,2943

_________________
Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!


Pon, 04.12.2006, 18:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post 
Ja myśle, że sami sobie robimy taką opinie na zachodzie wcale się nie dziwie, ze sie z nas śmieją, trzeba przyznać, ze po prostu mają z czego.


Pon, 04.12.2006, 18:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Niemcy oddawna mają nas głeboko gdzieś i ciesze się, że rząd nie włazi w tyłek, tylko stara się nieco usamodzielnić od swoich "współtowazyszy" z UE.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 04.12.2006, 19:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1044
Miejscowość: Kraków
Post 
Ehh.. LejÄ… z naszego prezydenta w ĹĽywe oczy.
Żenada.

_________________
PORUSZANIE TEMATU MAYBACHA I RR NA TYM FORUM , MOŻE GROZIĆ ŚMIERCIĄ LUB KALECTWEM.


Wto, 05.12.2006, 8:03
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Już kiedyś to szczegółowo mówiłem - mają powody, mają z czego się śmiać, i gdybyśmy to my byli na ich miejscu, to sami zlewalibyśmy się z takich polaczków.

Na dziennik.pl była wczoraj ankieta czy władze powinny jakoś zareagować na te powtarzające się żarty i pośmiewiska.
74% odpowiedziało, że nie.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Wto, 05.12.2006, 10:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
Tomasz napisał(a):
Na dziennik.pl była wczoraj ankieta czy władze powinny jakoś zareagować na te powtarzające się żarty i pośmiewiska.
74% odpowiedziało, że nie.


alleluja, czyżby świadomość tego kraju wzrosła w jakiś znaczący sposób? choć z drugiej strony internauci to specyficzny gatunek obywatela, zazwyczaj inteligentniejszy (choć daleko szukać przypadków nie trzeba, że jednak nie ;) )

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Wto, 05.12.2006, 10:16
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
To oczywiste, że gdyby ankietę robiono przed kościołem (bez obrazy dla wierzących - wiadomo co mam na myśli), wyniki byłyby odwrotne.

Podobnie jak ta sama ankieta dana na różnych stronach, dałaby dla każdej z goła odmienne wyniki - poczynając od strony "naszego dziennika", poprzez blog 13-latki, nasze forum, kończąc na witrynach stricte informacyjnych, z założenia dla ludzi troszkę inteligentniejszych ;)

_________________
Rover 75 V6 & other...


Wto, 05.12.2006, 10:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
niby tak, ale jak czasami patrze na wyniki internetowe, to teĹĽ siÄ™ lekko "przestraszam"

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Wto, 05.12.2006, 10:33
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
To teraz z innej beczki ;)

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=24019

Oto Polska właśnie! ;)
Cieszyć może jedynie to, że się zbłaźnili i że może (ale tylko może!) polecą jakieś stołki...
"Ręcznie" dopowiem jeszcze jedną sprawę o której nie wspomniano w w/w linku - Serafin powiedział, że jest prawie przekonany, że wszystko zostało ukartowane, że napewno jeśli on się poda do dymisji, to policjanci się momentalnie znajdą.
Dziś już wiadomo, że auto mogło mieć wypadek - dachowało, jest w rzece, tylko nie wiadomo jeszcze czy oni są w środku.

***

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=23995

A tego to już w ogóle nie rozumiem :? Raz UE nakłada wysokie kary za niewykorzystywanie ich środków i zabiera dotacje, innym razem daje właśnie tym, co ich niewykorzystują.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Wto, 05.12.2006, 10:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1848 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 93  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018