Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:40




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna
Telefony komórkowe 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Telefony komórkowe
Jeśli chodzi o porównanie z 720'ką, to płynność działania jest tylko delikatnie na plus dla 720'ki, choć nie bardzo wiem z czego to wynika - w środku mają to samo. Dla mnie w cenie 520'ki nie ma dla niej tak naprawdę rywala, jedynymi minusami telefonu ( dla mnie ) są brak latarki i brak aparatu z przodu do rozmów chociażby na skype. Płynność i szybkość obsługi jest bardzo dobra, próżno szukać czegoś takiego w androidzie nawet segment lub dwa wyżej. W zasadzie to kumplowi ze studiów S4'ka potrafi pomyśleć, nawet często. Jakość wykonania również na plus dla 720ki, ale i w 520 nie ma mowy o jakiejś tandecie czy skrzypieniu. 520 jest bardzo poręczna i zgrabna. Jedynym momentem kiedy odczułem że mam 512mb ramu, była chwila kiedy czytałem o Fifie 14 na Lumie, która wymaga 1GB. Aha, jak masz otworzonych kilka kart w przeglądarce, to w chwili przełączania się między nimi wczytuje stronę od nowa. Mi to nie przeszkadza, ale komuś może. Najważniejszym plusem 720 jest bateria. Korzystając około 20min dziennie z sieci 3G, około 1-1,5h rozmów dziennie bez grania i zabaw na telefonie, bateria trzyma 5-6dni ( ja używam telefonu bardzo dużo, ładuję co 2 dni ). Dla 520 absolutny maks ( u mnie ) to trzy dni. Standardowo jednak wytrzymuje 2 lub dzień. Ja 720 mam już dobrą chwilę ( koniec listopada jakoś ) i nigdy nie zdarzyło mi się, aby telefon się zawiesił/wyłączył czy zrobił cokolwiek co by mnie zdenerwowało. W androidzie średnio raz na parę dni miałem ochotę wyrzucić telefon przez okno. Nie daj sobie wcisnąć kitu, że na Windowsa nie ma potrzebnych aplikacji. Nie spotkałem się jak dotąd z żadną, której bym potrzebował, a nie byłoby jej w markecie. Odczuwalna różnica względem androida to brak wielu gier, ale z każdym dniem sytuacja się poprawia. Mnie akurat gry wiszą. W Nokii dostajesz jeszcze świetną nawigację HERE Drive, ja osobiście zrezygnowałem z automapy na rzecz nawigacji w telefonie. Nie wiem jeszcze jak sprawuje się za granicą ( w Polsce jest za darmo, za mapy europy czy tam świata trzeba zapłacić 70zł ) sprawdzę pewnie dopiero w maju. Jakbyś miał jakieś konkretne pytania, to pisz na pewno odpowiem. Jeśli jednak szanujesz nerwy żony ( a przy okazji swoje ) to Lumia 520 będzie dobrym wyborem. Świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

P.S Kolorowe obudowy są takie słodkie :twisted:


Pon, 24.03.2014, 21:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Telefony komórkowe
To, że ma być Windows, jesteśmy niemal przekonani. Zarówno ja jak i żona mamy ochotę swoimi androidami rzucić o ścianę :P. Dzięki w każdym razie dzięki za odpowiedź - ja tylko się zastanawiam, czy naprawdę nie poczekać na 530/630.
Co do nawigacji, same mapy HERE to stary dobry Navteq, który dostarcza mapy Europy do Automapy :). Here (dawniej Navteq) zaopatrza w mapy większość fabrycznych nawigacji w autach.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 24.03.2014, 21:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Telefony komórkowe
Wszystko tak naprawdę zależy od pieniędzy. W tej chwili 520ke w każdym abonamencie bierzesz za 1zł. 720ke ciężko w ogóle dostać u kogoś. Jeżeli mają różnić się sprzętowo na spora korzyść dla 530, to można czekać. Aktualizacje do 8,1 na pewno 520 dostanie. Ja przesiadając się z 920 na 720 nie odczuwam jakiegoś zamulania czy większej różnicy. W zasadzie tylko mając oba telefony w ręku da się zobaczyć że taki Skype załadował się o 0,2s szybciej.


Pon, 24.03.2014, 21:47
Profil

Postów: 7
Post Re: Telefony komórkowe
Jeśli zamierzasz zakupić Nokię z systemem Windows, zdecydowanie polecam nie wiązać się żadnymi umowami z operatorem, tylko kupić telefon za własne pieniądze, szczególnie, że obecnie cena Nokii 520 jest niska.


Pią, 04.04.2014, 7:57
Profil

Postów: 2
Post Re: Telefony komórkowe
benny napisał(a):
Jeśli zamierzasz zakupić Nokię z systemem Windows, zdecydowanie polecam nie wiązać się żadnymi umowami z operatorem, tylko kupić telefon za własne pieniądze, szczególnie, że obecnie cena Nokii 520 jest niska.


A dlaczego? Jeśli mamy umowę, wtedy przysługuje nam więcej praw co do ewentualnych gwarancji i roszczeń.

_________________
Pozdrawiam, Jacek
Zapraszam także na moją stronę, gdzie znajdziesz gry przeglądarkowe na każdą okazję w które możecie sobie pograć do woli.


Wto, 08.04.2014, 21:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
:lol: :lol: :lol:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 09.04.2014, 6:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Korzysta ktoś z Ablocka na Androidzie? U mnie zbyt często samoczynnie się wyłącza, może to tylko wina mojego telefonu. Na razie będę czekał na stabilniejszą wersję.
Ciekawe, że nie ma go w GooglePlay, dostępny tutaj https://adblockplus.org/en/android


Śro, 07.05.2014, 10:31
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
Kiedyś próbowałem z niego korzystać, ale usunąłem po dwóch dniach bo zwyczajnie nie działał.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 07.05.2014, 13:08
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Telefony komórkowe
Stąd pewno brak akceptacji i dystrybucji przez GooglePlay.
Przy okazji warto przeczytać: http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... irma_.html

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 07.05.2014, 13:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Dokładnie ten sam artykuł czytałem i uważam, że to jest jednak sukces Adblocka, że przez tyle lat opiera się wciskaniu reklam, a póki co mało który portal spełnia założenie 'nienachalna reklama' - a wobec takich nie jestem (tak bardzo) nieprzychylny.


Śro, 07.05.2014, 19:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Kupiłem dzisiaj myPhone'a z Biedry za 350 zł klik , będę testował go pod kątem zastąpienia swojej Xperii J. Każda zaleta będzie się liczyć podwójnie, ponieważ Xperia kosztowała 570 zł.

Ostatnio, gdy oglądałem w zimie GoClever Quantuma 4 za 200 zł, telefon wyglądał w miarę znośnie, ale wyświetlacz dawał zimne kolory, czego strasznie nie lubię. Niestety, w Biedrze był rozładowany i tylko jeden. Zaryzykowałem i kupiłem - najwyżej sprzedam z niekoniecznie dużą stratą.

Sprawdzę jak śmiga dual sim, aero2, kartę 16GB.


Sob, 07.06.2014, 18:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Telefony komórkowe
Z MyPhonem mialbym jeden problem- beznadziejna nazwe wymyslili, tak bezczelnie podchodzi pod Iphona. Swego czasu wiekszosc produktow produkowanych dla biedronki miala nazwy podchodzace pod inne marki, widac dzis tez sie zdarza.


Sob, 07.06.2014, 20:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Nazwa kiepska rzeczywiście. Ale na moim modelu nie ma ani jednego napisu MyPhone :wink:
Z chinoli najładniej brzmi IMO Prestigio (zaraz się myśli o Passacie w TDI itd :> ).

Bawię się tak z godzinkę tym czymś i na razie:
- żadnych problemów z konfiguracją aero2 i drugiej karty Orange,
- Internet nieźle ogarnia zarówno na Chrome i wbudowanej przeglądarce,
- film mp4 720p idzie oglądać,
- ekran znowu z kalkulatora. Jestem szczególnie wrażliwy na jakość kolorów, nawet w Lumii 520 mi się nie podobały; ale tu jest większa tragedia. Regulowanie jasności nie zmienia nic, tzn. w ogóle nie działa (edit: z belki podświetlenie działa :wink: ). Na fotkach porównanie z Xperią J (http://i801.photobucket.com/albums/yy296/haczykM5/Zdj132_zpsc7376abc.jpg ; http://i801.photobucket.com/albums/yy296/haczykM5/Zdj133_zps4187a1e0.jpg
- jakość materiałów niby podobna, ale subiektywnie sam telefon jest mało subtelny i 'drewniany'


Sob, 07.06.2014, 20:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
el_Presidente napisał(a):
Z MyPhonem mialbym jeden problem- beznadziejna nazwe wymyslili, tak bezczelnie podchodzi pod Iphona.


Nazwa jest jaka jest, MyPhone był 2 lata przed IPhone'm ;)

A tego typu elektronika - powiem tak, ujdzie, jeśli chodzi o użytkowanie to nie jest tak, że za pół ceny dostajemy pół wszystkiego. Problemem jest nadmierna usterkowość, jak to w przypadku wszelakiej biedronkowo-chińskiej elektroniki niezależnie czy mowa o telefonach czy tabletach i innych.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 08.06.2014, 17:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Coś w tym jest, trzeba przyznać. Jednak dzisiaj z wielu powodów, od zunifikowanego dość znacznie designu dotykowców, wszędobylskiego Androida i rosnącej konkurencji, może warto jednak spróbować?

Pod koniec drugiego dnia kończę z 14% baterii i będę miał spory dylemat. Telefon robi naprawdę niezłe wrażenie. Nie czuć, że jest wybrakowany, zrobiony na odwal i byle po taniości. Wszystko działa tak jak chcę, nie było w softwarze takiej rzeczy, która by działała nieprawidłowo lub nawet sprawiała wrażenie przeciążenia.

GPS na 100% jest słabszy i chodzi na 4/5 satelitach, zamiast na 8/9, a złapanie sygnału też może potrwać (do minuty). Sprawdziłem znowu GPS ponownie z ręką za balkonem i MyPhone nie złapał fixa przez minutę :? Pod tym względem Sony pokazuje klasę. Nie dość, że od razu bierze, to nie ma problemu z natychmiastowym fixem w mieszkaniu. Jednak co mnie zdziwiło - zostawiony na biurku przez 5 minut MyPhone też w końcu złapał sygnał.

Kolejne wady:
-Bluetooth nie wiadomo dlaczego - z przesyłaniem z laptopa tylko 110kb/s.
-Jakość nagrywanego video (zdjęcia też nie powalają) - quasi HD, rozmiar robi wrażenie a jakość słaba... https://www.youtube.com/watch?v=I3ClsSoRH4o
-Ładowanie trwa i trwa (możliwe, że na od 0 do 100% zeszło co najmniej 3 godziny)
-mimo mocnego i czystego ogólnego sygnału na Sennheiserach, zwiększenie tonów niskich brzmi bardzo nieprzyjemnie i trzeba zapomnieć o głębi

Ale i zalety:
-mocny sygnał wifi
-czuły dotyk
-nie skrzypi i nie ma luzów
-radio ma świetny tuner, wyszukuje wszystkie stacje 10/10

Jest to z pewnością telefon, którego za takie pieniądze nie można nie polecić. Ciekawe, jak sobie radzi serwis MyPhone.


Pon, 09.06.2014, 0:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Telefony komórkowe
Moje dzieci mają dwa MyTaby (ta sama firma) 10'' i 8'' i w sumie nie narzekają, tylko, że jeden już był w serwisie na wymianie wyświetlacza, a drugi zaraz pojedzie na ta sama operację. Ale serwis działa sprawnie (door to door), a gwarancja jest dwuletnia.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 09.06.2014, 8:12
Profil

Postów: 15
Post Re: Telefony komórkowe
A ja zakupiłem sobie jakiś czas temu niskobudżetowy tablet Lenovo A1000 (który kosztował mnie niecałe 400 zł) - czyli ten tutaj http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/7042113
Generalnie jest całkiem szybki, nie zawiesza się, bardzo dobry do codziennego przeglądania internetu, słuchania muzyki czy grania w jakieś proste gierki. Odczytuje pliki w formacie PDF i pakietu Office.
Szczerze mówiąc mógłby być trochę większy o te 2 czy 3 cale. Mało ale robi różnicę. Nie jest też jego mocną stroną kont patrzenia, najlepszy obraz to ten spod 90 stopni :)


Pią, 18.07.2014, 6:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
To nic tylko się cieszyć :)

Zauważyłem, że największe pretensje posiadaczy polsko-chińskich telefonów odnoszą się do popękanych wyświetlaczy. Przecież o ile mi wiadomo nie ma żadnej marki, która rozbity po upadku ekran naprawia w ramach gwarancji. W Samsungach zdarzają się ponadto pęknięcia w czasie gdy telefon leży i niestety, serwis tego nie przyjmuje do wiadomości.


Pią, 18.07.2014, 19:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
Ale są telefony, w których wystarczy je ścisnąć w kieszeni i ekran pada, a są takie, które muszą naprawdę porządnie walnąć o beton, żeby cokolwiek się stało.

A w których Samsungach ekran pęka od leżenia? Bo to bardzo ciekawa teoria...

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 18.07.2014, 20:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
http://wozik.com/?p=483

kontynuacja:
http://wozik.com/?p=491

Ekran pada podczas ładowania, powód - spuchnięta bateria. Kropka nad i to ten artykuł:
http://www.wykop.pl/link/1980654/spuchniety-akumulator-w-goclever-tab-r105bk-wideo/


Pią, 18.07.2014, 21:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018