Obecny czas: Śro, 22.05.2024, 18:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 78  Następna
Telefony komórkowe 
Autor Wiadomość

Postów: 173
Miejscowość: Brzeźno/Poznań
Post 
no czy tanszy to bym sie klucil bo poki co to na allegro chodzi po okolo 600 zl (choc bardzo spadl) a k750 to kupisz za 500 :P jesli ktos by mial cos jeszcze do dodania to prosze :)

_________________
przepraszam za błędy i brak polskich znaków :)


Sob, 15.09.2007, 20:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post 
ksyniu22 napisał(a):
no czy tanszy to bym sie klucil

no k750 tanszy oczywiscie, a wcale nie gorszy :wink:

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 15.09.2007, 21:05
Profil

Postów: 173
Miejscowość: Brzeźno/Poznań
Post 
tanszy bo po prostu starszy... zastanawiam sie wlasnie nad tymi modelami i nie wiem co wybrac... k550 nie ma karty pamieci w standardzie a z kolei k750 ma dzojstik ktory lubi sie psuc... trudny wybor...

_________________
przepraszam za błędy i brak polskich znaków :)


Sob, 15.09.2007, 21:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1581
Miejscowość: Bolków
Post 
no i co jeszcze ma c lubi sie psuć? miałeś ten model że tak gadasz ??

bo u mojej żony w pkt ery są same nokie do naprawy ( 4- 5 tyg) a SE zdarza sie rzadko, ostatnio był bo ktoś walnął o podłoge i wyświetlacz padł :?

mity o dĹĽojstiku sÄ… nudne tak samo jak to ĹĽe bmw to auto dresa :?

_________________
" the truth will find you "


Sob, 15.09.2007, 22:18
Profil

Postów: 173
Miejscowość: Brzeźno/Poznań
Post 
tak po prostu czytalem o tym dzojstiku...

_________________
przepraszam za błędy i brak polskich znaków :)


Sob, 15.09.2007, 22:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1156
Miejscowość: Jaworzno
Samochód: Opel Corsa D 1.3CDTI
Post 
Dr.West napisał(a):
mity o dĹĽojstiku sÄ… nudne tak samo jak to ĹĽe bmw to auto dresa :?



Nie powiedział bym że to są mity. Pewnie że nie kążdy musi paść, ale sie zdarza.


Nie, 16.09.2007, 7:21
Profil

Postów: 2831
Post 
Czy ktoś używa/używał telefonu Samsung Z370? Wiem, że markus kiedyś chciał taki sprzedać :P Biorę go pod uwagę myśląc o nowym tel. Nie wiem tylko jak jest z wytrzymałością tych nowych, cienkich Samsungów. Nie rzucam telefonem po ścianach, nie otwieram nim piwa, ale noszę go w kieszeni dżinsów i różnie to bywa :lol: Raz na jakiś czas coś zahaczę, raz na pół roku telefon mi wyleci z ręki... I interesuje mnie jak w/w Samsung znosi takie uzytkowanie? Jeśli ktoś miał kontakt z tym telefonem i jest mi w stanie odpowiedzieć - bardzo proszę o opinię.

_________________
← Szał trójek :) Był. Bo nie spodobał się jakiemuś prostakowi z uprawnieniami.


Pią, 21.09.2007, 23:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
znosi, kumpel miał taki (w Playu rozdawali) i mniej więcej użytkował go tak jak Ty mówisz. Telefon bardzo ok, tylko bateria dość słaba.

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Pią, 21.09.2007, 23:56
Profil

Postów: 2831
Post 
Rozumiem, dzięki :)

Bateria rzeczywiście dosyć słaba i z tego względu rozglądam się jeszcze za innymi telefonami :wink:

_________________
← Szał trójek :) Był. Bo nie spodobał się jakiemuś prostakowi z uprawnieniami.


Sob, 22.09.2007, 0:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
W związku z licznymi ostatnio tematami o telefonach komórkowych podjęto decyzję, aby stworzyć jeden temat o tej tematyce. Jak bazę posłużył nam temat o wyborze telefonu Ice jako, że w nim dyskusja była największa ;) Od teraz jeśli ktoś będzie miał jakiś problem ze swoim telefonem, będzie miał wątpliwości jaki telefon kupić bądź chciałby zasięgnąć rady na temat jakiegoś telefonu niech piszę to tutaj.

Cytuj:
Posty przeniesione z tematu "kupno se 750i"

aston napisał(a):
chce sobie kupic ten telefonik, no i mam pytanie do właścicieli i osób które się z nim kontkat, mam na mysli szczególnie obudowy i ich zmiany.
Czy taka obudowa jak np ta:

http://www.allegro.pl/item245406471_naj ... tisy_.html


będzie ok, czy zaraz się rozwali ?

mam dylemat czy kupić nówkę ze sklepu za około 650zł (niby mnie stać, ale ... sami wiecie) czy jakiś używany trochę porysowany telefon z angli za około 370zł np ten

http://www.allegro.pl/item250356321_son ... _1321.html


ze względów cenowych bardziej bym się skłaniał ku temu drugiemu, w końcu trzeba jeszcze karte dokupic itp


BmwM5 napisał(a):
skorzystam z tematu :) ktoś kiedyś widział obudowę do tej mobilki bez jakichkolwiek oznaczeń (napisów sonyericsson i loga) ???


MochleBoy napisał(a):
hmmm.. nigdy jeszcze nie zmieniałem obudowy w moim k750i... ale szczeze mowiac to zmieniłbym na tą czerwoną... :wink:
Co do samego telefonu... są po 500zł i tańsze... brałbym odrazu :wink:


bartez napisał(a):
MochleBoy napisał(a):
są po 500zł i tańsze

dokładnie, ja za swój niecały miesiąc temu dałem 470zł, nówka sztuka


under napisał(a):
bartez napisał(a):
MochleBoy napisał(a):
są po 500zł i tańsze

dokładnie, ja za swój niecały miesiąc temu dałem 470zł, nówka sztuka


A ja 3 miesiące temu 480 zł za nówkę. Porozglądaj się w komisach.


beckett napisał(a):
w komisach zazwyczaj jest drozej niz na allegro, z tego co slyszalem i widzialem w k750i mialy duzy problem z joystickiem...


somehow napisał(a):
beckett napisał(a):
w komisach zazwyczaj jest drozej niz na allegro

dolicz koszt wysylki i wyjdzie Ci to samo.
ja na Twoim miejscu kupilbym jednak uzywany, jesli jest w dobrym stanie to nie zauwazysz roznicy a zawsze to duzo taniej...


beckett napisał(a):
somehow napisał(a):
beckett napisał(a):
w komisach zazwyczaj jest drozej niz na allegro

dolicz koszt wysylki i wyjdzie Ci to samo.
ja na Twoim miejscu kupilbym jednak uzywany, jesli jest w dobrym stanie to nie zauwazysz roznicy a zawsze to duzo taniej...


No nie wiem moze zalezy to tez od miasta w ktorym ten komis istnieje.. u mnie roznica co najmniej 50 zl


MochleBoy napisał(a):
beckett napisał(a):
slyszalem i widzialem w k750i mialy duzy problem z joystickiem

to źle słyszałes/widziales


somehow napisał(a):
ja nigdy nie kupie telefonu z joystickiem, za kazdym razem jak mialem taki w rece mialem wrazenie ze to sie zacina i nie dziala tak jak powinno... a 98% znajomych po tygodniu wysylalo telefon do serwisu z tego powodu.
Chociaz pewnie to zalezy od uzytkowania, jesli masz zamiar grac w Quake'a na tym telefonie :D niz pisac smsy, to joystick dlugo nie pogra.


Ice napisał(a):
aston napisał(a):
ówkę ze sklepu za około 650zł


Ile? W komisie nowego kupisz za 500-550 zł. Do tego karta 2 GB za kolejną stówkę i za 600 zł masz nowy, pewny telefon.


trueno2 napisał(a):
MochleBoy napisał(a):
beckett napisał(a):
slyszalem i widzialem w k750i mialy duzy problem z joystickiem

to źle słyszałes/widziales

Zapewne pomyliło mu się z K700i.


beckett napisał(a):
trueno2 napisał(a):
MochleBoy napisał(a):
beckett napisał(a):
slyszalem i widzialem w k750i mialy duzy problem z joystickiem

to źle słyszałes/widziales

Zapewne pomyliło mu się z K700i.


mowie Ci co widzialem czlowieku i to w nie jednym k750i i twoimi przypuszczeniami mozesz sie podetrzec... "zenua"


MochleBoy napisał(a):
o jaaaa... to mi doyebałes :lol:


beckett napisał(a):
MochleBoy napisał(a):
o jaaaa... to mi doyebałes :lol:


Naprawdę nie mam zamiaru Ci "DOYEBAĆ" a co do przypuszczeń nie było do Ciebie :wink:.


Bonus napisał(a):
SPOKÓJ becket ledwo przyszedłeś na forum i już siejesz zamęt :/
co do Joysticków to zależy na jaki się trafi ja juz od długiego czasu użytkuje SE i jeszcze się nic nie dzieje co do mitów o joystikach to prawda ale w tych pierwszych modelach SE z joyem . PZDR


beckett napisał(a):
Bonus napisał(a):
SPOKÓJ becket ledwo przyszedłeś na forum i już siejesz zamęt :/
co do Joysticków to zależy na jaki się trafi ja juz od długiego czasu użytkuje SE i jeszcze się nic nie dzieje co do mitów o joystikach to prawda ale w tych pierwszych modelach SE z joyem . PZDR


zamet ? mowie co widzialem... a koles probuje mi wmowic ze opowiadam bajki no dajmy sobie spokoj ludzie.


somehow napisał(a):
beckett napisał(a):
a koles probuje mi wmowic ze opowiadam bajki

z tego co widze to on Ci tylko powiedzial ze musiales zle widziec/slyszesz :| a Ty sie rzucasz jakby Ci rodzine obrazil. dajcie spokoj...


mnap86 napisał(a):
W k750 nie ma zadnego problemu z joystickiem. Wczesniej mialem t630, i k750 jest wykonany tak samo dobze. Ojciec za to ma k700, i tu racja, ten telefon to pomylka. Od joysticka zaczynajac, na baterii konczac..

Na temat k750. Chyba najlepszy telefon z jakim kiedykowliek mialem doczynienia. Jest normalnych rozmiarow, nie za maly, nie za duzy. Wyglada eleganca, bez jakiegos kosmosu. Aparat przy dobrym swietle robi na prawde niezle fotki, ale musi byc jasno. Czytnik kart pamieci. Odtwarzacz mp3, niezla jakosc. Bateria, sluchajac non stop mp3 dojechalem z okolic szczecina do wroclawia i jescze mialem ponad 20% baterii. Normalnego uzytkowania to tydzien spokojnie. Telefon w miare wytrzymaly, pare razy mi spadl juz, nic sie nie stalo, jednak jak kazdy telefon, nie lubi przebywac w kieszeni z kluczami czy pieniedzmi. Co do zmian obudowy... nie przerabialem tego tematu, moj sie trzyma bardzo ladnie.

Moim zdaniem lepiej kupic tel w lepszym stanie, niz kupic taniej, zmieniac obudowe itd. Kupisz w lepszym stanie, dluzej pozyje.


aston napisał(a):
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, no w komisach patrzyłem ale tylko w kilku i akurat se 750i nie mieli, ale poszukam jeszcze.
470-480zł za nówkę dałbym bez zastanowienia, ale jeszcze nie widziałem takiej, no chyba, ze pseudo nówkę bez gwarancji, albo z gwarancją komisu.


somehow napisał(a):
ja nigdy nie kupie telefonu z joystickiem, za kazdym razem jak mialem taki w rece mialem wrazenie ze to sie zacina i nie dziala tak jak powinno... a 98% znajomych po tygodniu wysylalo telefon do serwisu z tego powodu.


siostra ma se 750i od jakiś 1.5 miesiąca i nie ma problemu, nie wiem jak dalej, będzie, ale żeby po tygodniu przestało działać ...
w tej chwili użytkuję już archaiczny telefon N7650, jednak mam go od końca maja 2003 roku no i słabo chodzi przycisk od włączenia, od zaznaczania tekstu i kiedyś miałem problem z gwiazdką (przedmuchałem sprężonym powietrzem i było już ok), ale nigdy z joystickiem


BmwM5 napisał(a):
przestańcie tworzyć jakieś niewyobrażalne historie o zrytych joystickach, producenci na bieżąco udoskonalają swoje produkty...


trueno2 napisał(a):
Co do użytkowania K750i, mam owy telefon, co prawda nie wykorzystuję jego wszystkich funkcji, ponieważ nie mam takiej potrzeby [SE działa jako drugi telefon]. Mimo wszystko jestem z niego badzo zadowolony, tak jak wygadą w obsłudze i jak narazie bezawaryjnocią. Równiez nie wiem o co chodzi z joy, jak sie dba o telefon to się ma na długi czas, chyba tyle w temacie.



Cytuj:
Posty przeniesione z tematu motorola k1

witek11 napisał(a):
jak w temacie, co o niej sadzicie? uzytkuje ja ktos z forumowiczow?


hideharu napisał(a):
chyba tak jak wszystkie motorolki - ladne z wygladu ale soft do bani wiesza sie i bateria slaba. Za taka cene lepiej kupic juz jakas nokie


hun napisał(a):
Nieee, motki się nie wieszają, mam ROKR E1 od półtora roku i ani razu nie padła.
Ale, że bateria słaba to fakt, ale to chyba wada wszystkich nowych telefonów z dużymi wyświetlaczami.
Denerwujący w motorolach jest słownik iTap i mało intuicyjne menu, poza tym bardzo fajne telefony.


witek11 napisał(a):
nom planuje kupic motorole albo k1 lub k3 lub v6.... oraz w alternatywie samsunga z400....

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 01.10.2007, 22:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3006
Post 
brawo Kobi wkoncu ktos z tym zrobil porzadek...

_________________
NIE KIKAJ W TO

Kto zajmuje sie Twoja dziewczyna gdy ty jestes tu?

ze swiata statystyk-90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes ;)


Wto, 02.10.2007, 10:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
Widziałem, we wcześniejszych postach ludziki się pytali o k550i
od kilku dni go mam
i testuje :mryellow:
Pierwsze wrażenia strasznie malutki, klawisze także nie dla tych co mają wielkie graby, (ja akurat nie mam) ale chyba się do tego można przyzwyczaić.
W komplecie słuchaweczki - dźwięk całkiem ok, kabelek USB i tutaj na razie mam problem bo musze zainstalować do xp sp2 bo bez tego instalator nie ruszy...
Za kilka dni postaram się dorzucić fotki, nim zrobione, wydaje mi się, że powinne być całkiem ok
Telefonik ma pewną wade ( :?: :wink: ) , by włożyć karte pamięci trzeba zdejmować tylną obudowe na baterie więc na pewno to nie będzie zbyt częste,
z drugiej strony zapewnia to osłone dla wymiennych pamięci,
Telefonik ma także 70MB własnej wbudowanej pamięci

tutaj jet fajne forum (trzeba się zarejestrować)
o SonyEricsson-ach - http://www.se24.pl

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Pią, 05.10.2007, 15:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 224
Miejscowość: z domu
Post 
Ice napisał(a):
Co tel ma mieć:
- przede wszystkim mi zależy na mp3 - przynajmniej z 50 mb wbudowaniej pamięci, 100 wystarczy w zupełności, a jeszcze najlepiej żeby była opcja z kartą dodatkową.
- reszta pierdół typu aparat, filmy czy coś - w sumie w każdym telefonie to teraz jest, nie zależy mi tu na niczym konkretnym.
- latarka lub coś w jej stylu mile widziane, choćniekoniecznie
- fajnie jak by był model "rozsuwany" ew. z klapką , choć też nie koniecznie i nie był jakąś krową.

Najbardziej mi zaleĹĽy na mp3. PreferujÄ™ NokiÄ™ i SE, inne marki mile widziane, chodĹş podchodzÄ™ do nich z dystansem


W takim razie polecam Nokie N73 ME. Posiadam ją od jakiegoś miesiąca i jest to naprawdę wypasiony telefon. Głównym atutem jest SYMBIAN. Jeżeli chodzi o MP3 to telefon gra naprawdę bardzo dobrze - obsługuje: MP3, AAC, eAAC, eAAC+ oraz WMA (sam byłem zdziwiony, że tak dobrze gra - jest lepszy od niektórych mp3'jek dostępnych na rynku :P). Posiada 42MB pamięci wew. ale można ją rozszerzyć do 2GB dzięki minSD. Dodatkowym plusem jest aparat (3,2 megapiksele), który robi naprawdę dobre zdjęcia. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić ten telefon!

P.S. Telefon nie jest duży ale za to posiada ekran 2.4 cala (:D) - bardzo dobrze ogląda się na nim film czy przegląda zdjęcia. :)

_________________
>>> www.ubuntu.pl <<<


Pią, 05.10.2007, 20:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1741
Miejscowość: Mochle
Samochód: Škoda Octavia Combi
Post 
icek juz dawno ma k750i :lol:

_________________
"Ten, kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem." - Samuel Johnson


Pią, 05.10.2007, 20:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 216
Miejscowość: Poznań
Samochód: Rover 214i
Post 
Chce zmienić telefonik na Nokie E65, co o niej sądzicie? Opłaca się wydać na nią 1200-1400 zł?

_________________
Juve per sempre


Pią, 05.10.2007, 20:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1741
Miejscowość: Mochle
Samochód: Škoda Octavia Combi
Post 
jak dla mnie to jest chore, wydawac na telefon tyle kasy... :roll:

_________________
"Ten, kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem." - Samuel Johnson


Pią, 05.10.2007, 21:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 224
Miejscowość: z domu
Post 
MochleBoy napisał(a):
icek juz dawno ma k750i :lol:


Dobrze wiedzieć :D :oops:

MochleBoy napisał(a):
jak dla mnie to jest chore, wydawac na telefon tyle kasy... :roll:


Zależy kto co oczekuje od telefonu (teraz telefony z tej górnej półki to powoli ciężko nazwać telefonami - już coraz bardziej podchodzą pod palmtopy) ale oczywiście jeżeli komuś nie są potrzebne te wszystkie funkcje to wydawanie tyle kasy na takie coś jest bezsensem.

_________________
>>> www.ubuntu.pl <<<


Pią, 05.10.2007, 21:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 216
Miejscowość: Poznań
Samochód: Rover 214i
Post 
MochleBoy napisał(a):
jak dla mnie to jest chore, wydawac na telefon tyle kasy... :roll:

SÄ… teĹĽ droĹĽsze telefony.
Problem w tym, że w mojej sieci nie jest on dostępny, a nawet gdyby był to i tam musiałabym zapłacić za niego spora kasę bo mam malutkie rachunki (niech żyją promocyjne stawki :D ). Chce mieć porządny telefon a nie jakiegoś sagema czy alcatela, nie wiem tylko jak sie ten telefonik sprawuje na dłuższą metę.

_________________
Juve per sempre


Sob, 06.10.2007, 4:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post 
Alexa napisał(a):
nie jakiegoĹ› sagema

Sagemy te najnowsze nie są takie złe

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 06.10.2007, 9:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3006
Post 
wlasnie-calkiem spoko pomysl by kazdy opisal swoj tel jesli ma jakis nowszy

w810i-ladny choc troche wazy,nie ma joysticka,ma specjalne klawisze dla "skrotow""walkmana"radia,glosnosci/zoomu,i guzik ktorym robi sie zdj.
-w kartonie z nowym tel sa sluchawki-swietnie graja(takie gumka dzialajace przy okazji jak zatyczki do uszu)karta pamieci 512mb,adapter memory stick duo,ladowarka,kabel do podlaczenia z kompem(mozna do laczyc przez kabel lub bluetooth.)
latam z nim od czerwca i mam tylko 1 zastrzezenie-ekran,wyglada na bardzo "rysowalny" i dlatego obchodze sie z nim jak z jajkiem,po za tym przez klapke "nad" karta pamieci wpadlo mi troszke piasku pod ekran i mnie wkur... ani tego wyjac ani tel mi nie wpadl w piasek... ta klapka jest szczelna jak durszlak chyba bede musial rozkrecac tel choc nie to ze mi ten piasek utrudnia zycie ale mnie denerwuje.
na poczatku klawisze wydawaly mi sie male ale kwestia przyzwyczajeni i juz nie narzekam
ogolnie wszystko spisuje sie bez zarzutu,odtwarzacz mp3 jest super i mozna juz w tel zorganizowac sobie playlisty,korektory,zmieniac nazwy utworow i je usuwac.aparat 2mpix tez wystarczy(oczywiscie funkcja i aparatu i kam vid.)
latarka daje super swiatlo i odziwo jak juz ja mam to nawet sa sytuacje w ktorych jej uzywam(mimo ze wczesniej wydawalo mi sie ze "na chu komu latarka w tel..." ;) )
tel ma funkcje zdalnego sterowania-po podlaczeniu tel do kompa przez bluetooth mozna np sterowac myszka,odtwarzaczem filmow i mp3 z kanapy za pomoca tel
plus moze pracowac jako modem choc nie probowalem
dobre zorganizowany manager plikow,przejrzyste menu ktore mozna jeszcze po swojemu ustawic,tel wogole ma mnostwo opcji personalizacji.
co wazne SE zmienil wtyczke ladowarki(ta w t630 doprowadzala mnie do szalu) i mam nadzieje ze tym razem nie bede mial z tym problemow.
jak mi sie cos przypomni to dopisze

http://i.expansys.com/i/b/b136049.jpg

--
edit-zaczalem sie nim bawic i znalazlem ;] - mianowicie on trzeszcy... to srebrne kolko nie jest metalowe tylko plastikowe i ono czasami trzeszczy przy naciskaniu

_________________
NIE KIKAJ W TO

Kto zajmuje sie Twoja dziewczyna gdy ty jestes tu?

ze swiata statystyk-90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes ;)


Ostatnio edytowany przez sl65amg Sob, 06.10.2007, 13:37, edytowano w sumie 3 razy

Sob, 06.10.2007, 10:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 78  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018