Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:02




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna
Telefony komórkowe 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
Nie, bo używanie czystego androida to trochę jak używanie czystego windowsa bez instalowania żadnych programów, czy kupno samochodu w najuboższej wersji. Chodzi w niższych klasach telefonu szybciej i nieco lepiej, tylko że jest goły ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 17.01.2014, 16:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1062
Miejscowość: Głowno (EZG)
Samochód: Hyundai Coupe
Post Re: Telefony komórkowe
Tutaj Ice się mylisz :)
Niestety ale Nexus 5 jest najlepszy pod względem softu wśród obecnych flagowców.
Czemu ? Bo nie mamy wszystkich śmieci od producenta które w większości tylko spowalniają nasz telefon, a jak czegoś potrzebujemy to bez problemu to znajdziemy w GP. No i jest najlżejszy dzięki czemu działa najszybciej. Szczególnie w porównaniu z TouchWizzem Samsunga który potrafi mulić na flagowcach.
I tutaj jest ta zaleta Androida, że nie ważne co producent zrobi to my i tak możemy sobie to zmienić tak jak będziemy chcieli.

_________________
Zapraszam na Petrolheads Polska. Ciekawostki/Nowości/Relacje


Sob, 18.01.2014, 12:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Telefony komórkowe
Ja używam czystego Androida i zdecydowanie lepiej mi się go używa niż tego z nakładką Sense od HTC ;) Niczego mu nie brakuje, i przede wszystkim nie żre ramu jak nakładka Samsunga więc nie musze się martwić o to czy zostawiłem jakąś apkę w tle i dodatkowo drenuje mi ram. Brak kilku ficzerów z nakładek producenckich jesteś w stanie uzupełnić apkami z marketu, a w HTC i Samsungu lagów i zacięć niestety niczym nie zrekompensujesz ;)

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Sob, 18.01.2014, 14:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Wyszła Xperia Z Compact - w końcu ciekawy parametrami telefon, którego nie trzeba nosić w plecaku. Jak cena trochę opadnie, prawdopodobnie mój następny telefon.

Image

Podgląd obok Z1.


Wto, 21.01.2014, 16:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Telefony komórkowe
Moim zdaniem i tak cena jest nieźle skalkulowana. No i wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i zrobił telefon z normalnym ekranem z parametrami z flagowca. Nie przepadam za smartfonami Sony ale ten nawet mi się podoba ;)

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Wto, 21.01.2014, 20:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
A ja chciałem zakomunikować, że moja Xperia Z przestała działać, najprawdopodobniej zamokła :lol:

Jeśli wejdzie na rynek to może być świetny następca: http://komorkomania.pl/526,wycieka-xper ... owiec-sony

Bo niestety z gabarytami Z1 nieco przegieli.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 21.01.2014, 20:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Telefony komórkowe
Mam pytanie, może ktoś to wyjaśni, bo ja nie mam pojęcia. Posiadam od 3 miesięcy Galaxy S III Mini. Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy, taka sytuacja: Wyciągam telefon z kieszeni, chcę go odblokować, a on na to, że karta SIM jest zablokowana i prosi o potwierdzenie kodem PIN. Po tym mogę normalnie korzystać z telefonu. Nie zdarza się to często, jednak miałem już chyba z siedem takich sytuacji do tej pory, a denerwuje mnie to, ponieważ nie wiadomo kiedy, coś takiego się wydarza i nikt do mnie nie może w tym momencie zadzwonić, a ja mając telefon w kieszeni jestem nieświadomie "odcięty" od komunikacji.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Sob, 25.01.2014, 12:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
Wyczyść styki karty i czytnika karty w telefonie np. spirytusem delikatnie. Możliwe, karta źle styka, albo gniazdo karty sim źle ją czyta, raczej nie jest to nic softowego.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 25.01.2014, 12:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Z powodu sesji, nadchodzi ochota na robienie wszystkich nieważnych i nienaglących spraw.

Parę spostrzeżeń laika po 3 miesiącach używania lowendu Xperii J (i Samsunga i8510, ale o tym później).

1. W sylwestra telefon zaliczył glebę na chodnik :twisted: - prezentując widowiskowy rozpad klapki obudowy i baterii, jednak ekran ocalał i tylko to mnie interesowało.
2. Jak wspominałem przed zakupem, wyświetlacz lepszy niż w Nokii 520. W porównaniu bezpośrednim do Ace 2 stoją na podobnym poziomie.
3. Oglądałem w kaulandzie coś takiego jak GOCLEVER Quantum 4 - ekran IPS, ale świeci niestety marnie - mamy nienaturalne przekłamanie kolorów tak samo jak w Samsungu Trend (biała barwa w jednym i drugi zalatuje błękitem).
4. Poziom głośności jest niestety za niski - chyba to mnie najbardziej boli w całym telefonie. Możliwe, że po roocie i pewnych zmianach parametrów coś się poprawi...
5. ...ale obecnie Sennheisery pod Xperią J to pomyłka. Soundbooster nic w nich nie pomaga, jednak używanie dokanałowych słuchawek jest już w pełni akceptowalne (MEElectronics MEE M2). Odbieranie przez słuchawki/działanie mikrofonu 10/10.
6. Gry/internet - nie jest to mocna strona. Po prostu są :mryellow:
7. Darmowa nawigacja offline OsmAnd działa i kieruje.
8. Klawiatura której nienawidziłem, po użyciu Swift Keya (i zmianie wielkości klawiszy w pionie na duże i małe w poziomie) dała bardzo dobre efekty.
9. Raz po zmianie kart sim wywaliły się wszystkie kontakty - dość spory minus (od teraz unikam przekładek :wink: )
9. W podsumowaniu, przejście z KU990 na taniego Androida to był krok naprzód w większości dziedzin. Lagowanie, jeśli już jest, to kilka razy mniejsze niż na KU990.
10. Podoba mi się nakładka którą daje Sony - wygląda zdecydowanie lepiej niż LG. Po dodaniu lockscreena iOS nic więcej mi nie trzeba.

Od 2 miechów mam też i8510 - kupiony jako zachcianka-marzenie z czasów jeszcze gimbazjum. Telefonik dobry, mógłbym zaryzykować, że w zagadnieniu 'telefon do dzwonienia' podoba mi się bardziej niż wszystkie moje komórki razem wzięte.
Muzyka w tym telefonie stoi IMO na wysokim poziomie, zarówno głośność jak i jakość potrafi zachwycić. Sam odtwarzacz również przypadł mi do gustu - chociaż brakuje odtwarzania folderów.
Slider chodzi już jak portowa dziwka - niemniej żadnych objawów usterki taśmy. Aparat oczywiście robi świetne, nasycone i ostre fotki. Do Xperii nie ma porównania.
Jednak mój egz jest raczej uszkodzony - zasięg, a raczej jego brak. Czasami blokuje się wybieranie kontaktu, smsy nie dochodzą/wychodzą - jedyne co pomaga, to reset od baterii. To mój telefon na drugi nr i tak bardzo mnie to nie martwi.

Jak na tandem KU990-K750i, który niedawno używałem, żałuję tylko, że nie zmieniłem ich wcześniej :>


Sob, 25.01.2014, 16:15
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Telefony komórkowe
Są to jacyś użytkownicy Lumii 520? Jak wrażenia? Potrzebny mi tani i w miarę solidny fon z "darmowym" GPS-em.


Sob, 25.01.2014, 17:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
cobra kilka stron wcześniej było pisane o 520 i to jest dobry telefon :)


Sob, 25.01.2014, 20:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Lublin
Samochód: Alfa Romeo Giulietta
Post Re: Telefony komórkowe
Jaki używany telefon do 800 zł byście polecili? Do tej pory same iPhoney, więc myślę o 4S, ale ostatnio też polecają mi Galaxy S3. Może jakieś inne?

_________________
Czy wiesz czym jest CHERUB? :: CherubCampus.net

Uzyskam największe odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i inne z OC - więcej na PW


Wto, 28.01.2014, 11:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
Jak jesteś zadowolony z iPhone'a to pozostań przy nim. Tylko używanego raczej bym nie kupił, bo gwarancja tutaj się przydaje - przy wielu usterkach po prostu wymieniają na nowy. Z używek S3 to fajna opcja, kwestia przyzwyczajenia się do kolorowego Amoleda ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 28.01.2014, 11:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7381
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Telefony komórkowe
od ok. miesiąca jestem posiadaczem Goclever'a Quantuma 4. Na razie sprzet nie sprawia większych problemów, brakuje zaczepu na smycz, ma trochę słabą baterię (ładowanie co 2-3 dni), jest trochę cichy, ale wziąwszy pod uwagę stosunek jakość/cena to na pierwszego smartfona daje radę :)

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Śro, 19.03.2014, 1:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Telefony komórkowe
Smartfon ładowany co 2-3 dni ... to super bateria ;). Ja muszę ładować co wieczór...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 19.03.2014, 8:41
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Telefony komórkowe
Ja też, choć widzę różnicę między Xperią P a Huawei G526 - na korzyść Huaweia.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 19.03.2014, 9:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Telefony komórkowe
Lol, ja swoją lumię 520 ładuję co tydzień. Na necie siedzę tylko w klopie ;D Ale dodam że dużo godzin idzie na słuchanie muzyki.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Pią, 21.03.2014, 9:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Telefony komórkowe
BmwM5 napisał(a):
Lol, ja swoją lumię 520 ładuję co tydzień. Na necie siedzę tylko w klopie ;D Ale dodam że dużo godzin idzie na słuchanie muzyki.

to ładnie Ci trzyma, mi Lumia 520 trzyma jeden dzień, a 720 2-4 dni przy normalnym użytkowaniu. Parę razy 720ka dotrzymała do tygodnia, ale nie robiłem praktycznie nic związanego z internetem i graniem w cokolwiek. Muzyki słucham 2 godziny dziennie.


Pią, 21.03.2014, 13:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Telefony komórkowe
Internet jak internet, ale granie dobija baterię. Włącz też te oszczędzanie baterii jak jest bliska wyczerpaniu. Ładnie wydłuża czas pracy telefonu.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Sob, 22.03.2014, 8:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Telefony komórkowe
przemekp14, jak ogólnie oceniasz Lumię 520 (i ewentualnie 720)? Czy 512MB RAM kiedykolwiek dało Ci się we znaki? Żonie kończy się umowa w play i szukamy czegoś przede wszystkim stabilnego i dobrego jakościowo. W grę jeszcze wchodzi przeczekanie (niestety po terminie zakończenia umowy) aż wejdą nowe modele (530, 630 - podobno mają pojawić się w kwietniu).

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 24.03.2014, 20:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018