Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 9:47




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 78  Następna
Telefony komórkowe 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 20
Post Re: Telefony komórkowe
ja hulam na Xperi i jest ok :) x8


Pią, 25.10.2013, 9:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: Telefony komórkowe
3co napisał(a):
Miał ktoś kiedyś do czynienia z telefonami Pentagrama? Przymierzam się do Combo. Ceny całkiem przyjemne, ale nie wiem jak z serwisem i jakością wykonania.


Brat ma Monstera od grudnia 2012 r. Kupował dosłownie w pierwszym tygodniu sprzedaży. Kupiony dla Androida, obsługi Aero2 oraz potężnej baterii, która akurat trafiła się bardzo dobra. Powiem tak: ja używam S2 i szczerze mówiąc Pentagram działa ok, choć soft ma czasami zwiechy i restarty, ale ponoć poprawiono to w v2.0. Bateria rewelacja: 14 dni w trybie używania jako telefonu i od czasu do czasu net (kompletny brak fb). GPS łapie fixa szybko. Jakość wykonania - ok.

Jednak jest coś, co każe powiedzieć "uważaj". Serwis gwarancyjny. Pentagram kompletnie olewa klientów, każe czekać na naprawy (jeśli dojdą do skutku) nawet dwa miesiące. Poza tym jest jeden równie poważny problem: rozrzut jakościowy. Albo trafisz na dobry egzemplarz (jak mój brat), albo na totalnego złoma. Coś jak u Japończyków: albo robią najlepsze rzeczy na świecie, albo ... najgorsze w galaktyce (cyt. za złomnik :D).

Aczkolwiek ciekawy jestem jak będzie z nowym Monsterem X5 z dwoma bateriami (3000 i 6000 mAh) oraz 4-rdzeniowym procesorem za 999,-.

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Pią, 25.10.2013, 18:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Telefony komórkowe
Dzięki za odpowiedź, ale już ponad tydzień mam Combo. Dzisiaj przyszła karta aero2 i muszę powiedzieć, że internet chodzi nadspodziewanie szybko. Nie wiem w jakim stopniu jest to uzależnione od zasięgu, ale całkowicie wystarcza do przegladania internetu i nawet z ładowaniem na youtube nie ma problemu.
Co prawda ten tydzień to niewiele, ale póki co jestem zadowolony. Bateria 1300 mAh po naładowaniu na razie leży nie używana, a na co dzień używam 3000 mAh. Nie trzyma jakoś rewelacyjnie długo, ale to zapewne przez to, że używam go na razie dość intensywnie (wiadomo - nowy telefon). Cztery rdzenie to jednak duży plus - wszystkie aplikacje działają bardzo płynnie. Generalnie największy atutem tego telefonu jest cena i, z tego, co słyszałem w sklepie, idzie jak woda.

Mam nadzieję, że z serwisem nie będę musiał się kontaktować.


Pią, 25.10.2013, 18:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: Telefony komórkowe
Prędkość Aero2 to 512 kb/s, a od zasięgu zależy stabilność łącza. Generalnie ja na ten zasięg narzekać nie mogę, bo jest bezapelacyjnie najlepszy w domu (Plus). Aero2 naprawdę daje radę i na laptopie (korzystam jak mi braknie transferu w Play Online).

Czterordzeniowce oprócz mocy obliczeniowej często są mniej prądożerne. Kwestia optymalizacji i architektury, i samego Androida, który tak naprawdę zżera nie tyle GHz, co MB RAMu.

Gratuluję wyboru i życzę szczęśliwego egzemplarza. W celu wydłużenia życia baterii oprócz aplikacji sztandarowych jak Better Battery Stats czy Greenify, polecam Lamę. Programujesz w niej akcje i zdarzenia, np. możesz ustalić, że w godzinach 06:00-22:00 telefon będzie miał włączone dźwięki na maksa, jak znajdziesz się w rejonie 'praca' (ustala na podstawie gps albo masztów), to wycisza telefon. Ja mam np. profil, który w godzinach 22:00-06:00 uruchamia tryb samolotowy, czyli odłącza sieć komórkową - to naprawdę poprawia czas trzymania na baterii. Potem mam drugi warunek: 06:00 wyłączenie trybu samolotowego :)

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Sob, 26.10.2013, 15:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6
Post Re: Telefony komórkowe
Ja planuję w niedługim czasie zmienić telefon (teraz mam Samsung Avila). Co prawda nie mam problemów z obecnym, jednak chciałabym coś nowocześniejszego. :) Jaki moglibyście polecić mi telefon z ekranem dotykowym tak do około 500-600 zł?

_________________
Ktoś szuka liga mistrzów wyjazdy lub ogląda mecze barcelony ?


Sob, 09.11.2013, 17:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Pati33 za tę kwotę masz dość szeroki wybór. Prawdopodobnie najlepiej, gdybyś oceniła telefony mając je w ręku przez jakiś czas. Najważniejsze, to jakiego rozmiarowo oczekujesz telefonu, dla mnie te z ekranami do 4 cali to maksimum.
Wiele osób poleci Ci Nokię Lumię 520. Jeśli lubisz Androida, możesz wybierać między HTC Desire X, HTC One V, Alcatelem One Touch Idol, całą gamą Samsungów i Sony Xperii.
Ja niedawno zdecydowałem się na Sony Xperię J, z której jestem zadowolony. Jeśli lubisz bardziej kanciasty, niż zaokrąglony kształt, na pewno by ci się spodobała. Jeśli nie, spróbuj Galaxy Ace 2 (dzisiaj miałem okazję, by się z nim zapoznać) w porównaniu do Sony:
-ma bardziej logiczny i wygodny układ qwerty w poziomie, mimo mniejszego wyświetlacza (spacja jest szersza)
-można wrzucić film hd 720p i płynnie chodzi (w Sony J mamy ścinki)
-gniazdo kart microsd jest na boku telefonu (w Sony trzeba wyjmować baterię)
-ma malutką ładowarkę (Sony prawie 2x większa)
-jest mniejszy rozmiarami
-pewnie się go trzyma w dłoni (Xperia jest cieńsza i dłuższa)
-w dolnym panelu przycisków klawisz cofania jest po prawej, w Sony po lewej - niesamowicie irytujące, zwłaszcza, że mamy do czynienia z tym samym systemem (zdecydowanie wygodniej, gdy mamy klawisz po lewej)

W Sony Xperii J cieszą oko drobne detale: podświetlenie dolnej części telefonu, które zmienia kolor w zależności od motywu na tapecie (nie jest zbyt mocne, więc nie przeszkadza w używaniu) oraz delikatnie świecąca na granatowo dioda nad ekranem, gdy mamy nieodebrane połączenie bądź sms, także przy ładowaniu zmienia kolor.

Poza tym telefony, przynajmniej bez głębszych testów, zdają się działać podobnie, ale w grach na pewno wygrywa Ace 2.


Nie, 10.11.2013, 1:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6
Post Re: Telefony komórkowe
Jeśli chodzi o rozmiar ekranu to myślałam właśnie o około 4 calowym. Androida lubię, no i chyba wolałabym niż z Windowsem, choćby ze względu na duży wybór aplikacji (w większości darmowych). Bladyhel twój opis bardzo zachęcił mnie do telefonu Galaxy Ace 2. Nie mam jednak niestety możliwości zobaczyć go z bliska, gdyż nikt ze znajomych go nie ma. :( A orientujesz się może jak w tym telefonie działa np. czytnik pdf? zdarza mi się czytać w podróży, jednak przy obecnym fonie musiałam wszystkie pliki przerobić (powiększyć dużo czcionkę i zapisać ponownie do pdf, gdyż tu powiększanie jest bardzo kłopotliwe). Oraz czy jest tam funkcja wibracji i dzwonka naraz? tzn. żeby i wibrował i dzwonoł jednocześnie? Kwestią, która by mnie też interesowała jest nagrywanie z dyktafonu, robienie zdjęć i filmów z możliwością zapisania ich na karcie, a nie w pamięci telefonu.

_________________
Ktoś szuka liga mistrzów wyjazdy lub ogląda mecze barcelony ?


Nie, 10.11.2013, 23:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Telefony komórkowe
Pati33 napisał(a):
Jeśli chodzi o rozmiar ekranu to myślałam właśnie o około 4 calowym. Androida lubię, no i chyba wolałabym niż z Windowsem, choćby ze względu na duży wybór aplikacji (w większości darmowych). Bladyhel twój opis bardzo zachęcił mnie do telefonu Galaxy Ace 2. Nie mam jednak niestety możliwości zobaczyć go z bliska, gdyż nikt ze znajomych go nie ma. :( A orientujesz się może jak w tym telefonie działa np. czytnik pdf? zdarza mi się czytać w podróży, jednak przy obecnym fonie musiałam wszystkie pliki przerobić (powiększyć dużo czcionkę i zapisać ponownie do pdf, gdyż tu powiększanie jest bardzo kłopotliwe). Oraz czy jest tam funkcja wibracji i dzwonka naraz? tzn. żeby i wibrował i dzwonoł jednocześnie? Kwestią, która by mnie też interesowała jest nagrywanie z dyktafonu, robienie zdjęć i filmów z możliwością zapisania ich na karcie, a nie w pamięci telefonu.

Ja mam Galaxy Ace 2, jeśli chodzi o porównanie z Xperią J, to wygrywa w przedbiegach jeśli chodzi o szybkość działania czegokolwiek. PDFy czyta bez problemu, można włączyć wibrację i dzwonek jednocześnie, dyktafon można ściągnąć. Będę sprzedawał swojego początkiem grudnia. Wtedy będzie miał jeszcze 1,5 roku gwarancji.


Pon, 11.11.2013, 11:00
Profil

Postów: 10
Post Re: Telefony komórkowe
Ja przesiadłem się z Iphone 3s na HTC 8s. Wniosek? IPHONE jest przereklamowanym telefonem. HTC jest idealnym dla mnie telefonem. Szybkie i wygodne przeglądanie internetu, facebooka, pisanie sms. Rewelacja. Gorąco polecam :)

_________________
http://rimkowalczyk.pl/category/akcesoria-motoryzacyjne - Akcesoria motoryzacyjne


Wto, 12.11.2013, 12:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Przereklamowanym, czy za drogim? Gdyby nie cena, bardzo bym się zastanowił nad jego kupnem.


Wto, 12.11.2013, 13:54
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
Iphone poniżej 4 to jednak już przedpotopowa technologia ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 12.11.2013, 15:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Telefony komórkowe
Panowie znający się na rzeczy, w grudniu zmieniam telefon i powoli rozglądam się w temacie. O ile nic się nie zmieni w kwestii oferty operatorów ( a zapewne nie zmieni się zbyt wiele ) w grę wchodzą telefony za około 700-900zł. Skłaniam się na 90% w stronę Windowsa, bo chce troszkę odpocząć od humorów Androida, choć nie skreślam tego systemu. Konstruktywne argumenty są mnie w stanie przekonać. Najpoważniej patrzę na Nokię Lumie 720, Lumia 625 wydaje się zbyt duża, a 820 ma słabą baterię ( a przynajmniej tak twierdzą w testach... ). Zależy mi na niezłym wyświetlaczu ( ale bez przesady, wiem że to nie ten przedział cenowy ), SZYBKOŚCI I STABILNOŚCI, aparat nie musi być super hiper ekstra, ten w Ace 2 wystarcza mi w zupełności - do robienia zdjęć mam odpowiedni sprzęt. Bateria musi być znośna, poziom Ace 2 to taki rozsądny poziom. Zależy mi na jakości urządzenia, mam dość skrzypienia, rysowania się itd. choć nie ukrywam że o elektronikę bardzo dbam. Czasem zagram w jakąś gierkę, ale raczej nie jakieś wymagające tytuły. Jak w rzeczywistości wygląda dostępność aplikacji na Windowsa ? Sporo osób mnie tym straszy, a z drugiej strony 170 000 aplikacji to nie tak mało ( chyba ). Telefon na 2 lata, chyba że bardzo się z nim zżyje ( w co szczerze wątpię ) to wtedy na dłużej.


Śro, 13.11.2013, 19:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: Telefony komórkowe
Jak 900zł to może wyrwiesz Nexusa 4 -on jest IMO pozbawiony androidowych humorów. Mam go od m/w pół roku i przez ten czas ani razu się nie zawiesił, może ze dwa razy się zrestartował, generalnie działa szybko i idealnie. Już prawie zapomniałem o traumie z moto milestone ;) Skoro nie wymagasz bóg wie jakiego aparatu to też będzie wystarczający.
Rozmiar telefonu, mimo że na papierze 4,7" wydawało mi się dużo za duże jest bardzo dobry.
Jedyne co to zaraz po zakupie warto zaopatrzyć się w jakieś etui bo ja szybko zbiłem tylną szybkę (ja mam gumowego S-line'a za 8zł, plastikowego nilkina za jakieś poważniejsze pieniądze i bumpera Lg z promocji w euro za 10zł- najlepszy jest S-line bo chociaż brzydki to dobrze leży w dłoni ;)).
Wracając do tylnej szyby bardzo łatwo jest ją wymienić - zamówiłem na ebay'u taki zestaw naprawczy z śrubokrętami i taśmami za m/w 80zł i po 40 minutach miałem nową szybkę gotową do tłuczenia ;)


Śro, 13.11.2013, 19:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Telefony komórkowe
A miał ktoś może styczność z telefonem Samsung Ativ S ? Jak ma się on do Lumii 720 ? Jak z solidnością ?


Czw, 14.11.2013, 19:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Telefony komórkowe
Kupiona Lumia 720. Nareszcie płynność :twisted:


Wto, 26.11.2013, 16:12
Profil

Postów: 7
Post Re: Telefony komórkowe
w cenie lumii 720 można mieć s3 mini - http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/5592344
moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż windows phone.


Śro, 04.12.2013, 15:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7455
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Telefony komórkowe
czy mógłby ktoś doradzić - szukam telefonu o poniższych parametrach:

• klient e-mail
• HTML
• Wi-Fi
• dual-SIM
• GPS
• aparat cyfrowy z lampą błyskową
• polska czcionka (!)
• radio
• dyktafon
[• aplikacja do FB - niekoniecznie]

najbliższe co znalazłem to LG L3 E405 Dual SIM (ale mankament - aparat cyfrowy bez lampy błyskowej!). Zaznaczam, telefon nie musi być markowy, może być "budżetowy", zależy mi na funkcjonalności, proszę o podanie orientacyjnej ceny (w wolnej sprzedaży)?

Za wszelkie info z góry dziękuję.

PS. Jakie są opinie nt. Kazam 4 lub Kazam 5 :?:

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pią, 13.12.2013, 20:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Telefony komórkowe
Nie wiem, czy na polskim rynku znajdziesz coś z polską czcionką, ale powodzenia.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 13.12.2013, 21:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7455
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Telefony komórkowe
ke? przecież polska czcionka startuje już od najniższej półki cenowej (vide Nokia 1800). A abstrahując od polskiej czcionki?

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Sob, 14.12.2013, 2:12
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: Telefony komórkowe
kulikowski napisał(a):

PS. Jakie są opinie nt. Kazam 4 lub Kazam 5 :?:

Raczej pozytywne chociaż aparat to dramat (stary SE K750 robi lepsze). Tu masz recenzję: http://gsmonline.pl/artykuly/test-plus-kazam-4

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Sob, 14.12.2013, 9:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 78  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018