Obecny czas: Nie, 05.05.2024, 14:23




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 447 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Następna
Prasa motoryzacyjna 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Polski Top Gear?
Doczytałem do tekstu o Murcielago i podejme się małej krytyki tych 93 stron.

Cena - oczywiście śmieszna, ale każdy sobie zdaje sprawę, że to tylko tak na start, więc nie ma co się nią zachwycać. Przede wszystkim multum reklam, ale z czegoś muszą żyć, więc niech będzie, że "wcale nie jest ich tak dużo" ;) Szata graficzna mi średnio odpowiada, ale Wysokie Obroty również na początku wyglądały tragicznie, a tu jest zdecydowanie lepiej. Układ nieco wymagający przyzwyczajenia, jak chociażby Felietony, które chętnie bym czytał pod koniec, ale to już co kto lubi. Artykuł o wodnej formule - nie wiem po co, jeśli jako ciekawostka, to zbyt dużo ciekawostek w nim nie było. Tekst o Maybachu rzeczywiście kiepskawy, jednak jak narazie nie rozumiem jedengo - gdzie tu ten brytyjski klimacik, humor czy jak zwał tak zwał? Generalnie wsio się fajnie czyta, ale nic śmiesznego zbytnio nie dostrzegam, chyba, że mowa o tym, że w McDonaldzie ktoś zamawia Big Maców i do tego Cole Light, żeby nie utyć, albo tym, że komuś coś jest potrzebne jak rybie rower. Może i zabawne, ale jak miałem 14 lat i tego typu teksty się pojawiały pierwszy raz to było niezłe. Jeśli to ma być ten humor, to niestety ale mocno odgrzewany. Top Gear w wielu momentach przypomina mi gazetkę motoryzacyjną, dla 15'sto latka.

No to sobie ponarzekałem. A tak poza tym to Top Gear się fajnie czyta, cholernie się ciesze, że w co drugim zdaniu nie ma literówek, bo bym zwariował. Zobaczymy jak będą wyglądały kolejne "odcinki". Jeśli pozostanie jak jest i cenę podbiją do tych 12-13 zł, to jednak moja ręka predzej sięgnie po KMH niż TG.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 25.02.2008, 11:05
Profil

Postów: 43
Post Re: Polski Top Gear?
blondas napisał(a):
widze ze my ludzie z polnocy inaczej widzimy to pismo...moze dlatego ze patrzymy z gory na reszte Polski?? JOKE!


Blondas wiesz co ja w sumie też powinienem sobie napisać że z pomorza jestem :P 5 lat w Koszałkowie spedziłem :) POZDRO!!! :)

A co do tematu zgadzam siÄ™ z przedmĂłwcÄ… :)


Pon, 25.02.2008, 23:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Polski Top Gear?
Ice, generalnie to zgadzam się z Tobą, aczkolwiek tekst o Maybachu był sporo lepszy od tego o SLR, który był IMO tragiczny. Forma mi przeszkadza nadal - zaletą póki co ejst cena i grubość. Przy podbiciu do pow. 10zł zostaje przy kmh. Od czego jest empik :D tam sobie TG przejrzę :)

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Wto, 26.02.2008, 0:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Polski Top Gear?
Seth napisał(a):
lepszy od tego o SLR


Oj zdecydowanie. Test supercara SLR, w ktĂłrym 3/4 tekstu to rozwĂłd o tym czy wejdzie grubas do samochodu i motyw przewodni granie w lotka, a brak skupienia siÄ™ na samym aucie.

A tak OT - czytam KMH i dziś pdoczas sesji kibelkowej doszełem do wyprawy Oplem GT... KMH jak dla mnie jest genialne. TG przy nim póki co mocno odstaje, coś jak by Komputer Świat zestawić z CyberMychą... niby obydwie gazety o komputerach są...

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 26.02.2008, 10:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Polski Top Gear?
Cytuj:
Test supercara SLR, w ktĂłrym 3/4 tekstu to rozwĂłd o tym czy wejdzie grubas do samochodu

więc właśnie. Jest strasznie na siłę "śmieszny" a o samochodzie prawie nic nie ma

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Wto, 26.02.2008, 11:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 73
Miejscowość: warszafffka
Samochód: Fiat Bravo
Post Re: Polski Top Gear?
johny napisał(a):
TG rozpisuje się na temat superwozów ale w ocenie danego testującego, jego własne odczucia i nic więcej, ams przedstawia dokładne wyniki testów, pomiary, ceny, wyposażenie i wiele innych czynników po prostu dokładnie testują wozy a nie zdają osobistą relację z jazdy, obie formy są jak najbardziej słuszne mi jednak bardziej odpowiada styl ams, bardziej rzeczowo i konkretnie, bez czesto płytkiego humory no i o autach można dowiedzięc się jednak czegoś więcej. Ja to tak widzę
i masz racjÄ™ ale styl Top Geara to jak dla mnie kopia tego programu w TV.

Tam robią wielki show, pokazują świetne auta, katują je na torze, wyczyniają cuda i opowiadają jak im się jechało w sumie jedynym testem są przejazdy Stiga na torze...

Myślę że gazeta po prostu trzyma linię Top Geara z TV - no ale nie każdemu taki styl musi odpowiadać

A np. mojej dziewczynie podoba się Top Gear bo jak stwierdziła "w po przeczytaniu wiem o co chodzi" - wcześniej zasypywała mnie pytaniami typu co to common rail albo V6 itp. Top Gear jest również dobry dla laików jak widać :mryellow:


Wto, 26.02.2008, 14:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Polski Top Gear?
zwłaszcza artykuł o belkach i wielowahaczu :>

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Wto, 26.02.2008, 14:35
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Polski Top Gear?
Seth napisał(a):
Ice, generalnie to zgadzam się z Tobą, aczkolwiek tekst o Maybachu był sporo lepszy od tego o SLR, który był IMO tragiczny.


dokładnie autor więcej uwagi poświecił na to że można grubego bogacza wsadził do auta za pomocą dźwiga (mało śmieszne) niż na sam opis auta, pamietam test SLRa z KMH o niebo ciekawszy

O ile przedruki trzymaja formę, widac wprawę i styl oryginalnych autorów, to teksty naszych rodaków a szczególne tego naczelnego który miał być gwiazdą tego magazyna, dla mnie to lipa, ja bym juz lepeij to napisał. :roll:

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 26.02.2008, 14:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Polski Top Gear?
Kurde tez bym sobie poczytal to TG, ale nic nie zrobie :/
W kazdym badz razie na wakacjach mialem w lapach kmh i nie ukrywam, ten magazyn zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie. Uwielbiam AMiS, jadnak az bije od niego niemiecka prostota. Za to kmh oferuje / oferowal duzo wiecej za oczywiscie sporo wieksza kase. Osobiscie uwazam, ze najlepszymi polskimi motomagazynami sa ClassicAuto, co prawda pisza tam o starszych autach, to wedlug mnie tak powinien wygladac motomagazyn i kmh, swietne zdjecia, dobre teksty i nawet jakis felieton byl ciekawy. Pare ciekawych przepisow tez tam znalazlem. Ciekawy test Ducati.

Do dzis nie moge przezyc, ze do uesej nie wyslali 200tnego numeru AMiS, dziady jeb$%&e :evil:

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Wto, 26.02.2008, 15:49
Profil

Postów: 42
Post Re: Polski Top Gear?
Jeden człowiek siedzi za oceanem i chciałby poczytać TG a reszta tylko narzeka, na szczęście mamy wybór, jeśli nie odpowiada mi styl jakiejś gazety to zmieniam tytuł i z głowy:) Nie czytałem angielskiego wydania, przeglądałem tylko, ale myślę że do naszej twórczości na razie przynajmniej trzeba podejść z dystansem i dać im szansę. Zgadzam się że bycie śmiesznym za wszelką cenę daje mierny skutek.


Wto, 26.02.2008, 22:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 73
Miejscowość: warszafffka
Samochód: Fiat Bravo
Post Re: Polski Top Gear?
funmazda napisał(a):
Jeden człowiek siedzi za oceanem i chciałby poczytać TG a reszta tylko narzeka, na szczęście mamy wybór, jeśli nie odpowiada mi styl jakiejś gazety to zmieniam tytuł i z głowy:) Nie czytałem angielskiego wydania, przeglądałem tylko, ale myślę że do naszej twórczości na razie przynajmniej trzeba podejść z dystansem i dać im szansę. Zgadzam się że bycie śmiesznym za wszelką cenę daje mierny skutek.
wg mnie to kwestia proporcji. fakt, artykuł o SLR jest zbyt prześmiewczy a za mało w nim faktów. w tym o Maybachu jest już po równo i miło się czyta. widać więc że facet umie pisać, kwestia tylko żeby zachpwywał wspomniane proporcje


Śro, 27.02.2008, 15:36
Profil

Postów: 43
Post Re: Polski Top Gear?
Panowie...ale wiadomo...jednemu będzie się podobało a drugiemu nie :) standard :)


Śro, 27.02.2008, 21:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Polski Top Gear?
Na BBC Knowledge skończył się niedawno pierwszy odcinek z nowej serii... Nowej w polskiej TV.
Z całym szacunkiem dla lektora - Tomasz Knapik, chyba jeden z lepiej rozpoznawalnych głosów - do TG to się on nie nadaje.
Mogliby to zrobić z napisami w końcu.

_________________
locha lover


Śro, 27.02.2008, 22:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Polski Top Gear?
Jakby ktoś miał i wkleił jakiegoś torrenta to będe wdzięczny.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Śro, 27.02.2008, 22:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1185
Samochód: Schuka-B
Post Re: Polski Top Gear?
Rules napisał(a):
Jakby ktoś miał i wkleił jakiegoś torrenta to będe wdzięczny.

Finalgear? Mininova? wejdź na Finalgear, tam są linki do torrentów na mininovie, jak Ci się nie chce samemu na niej szukać...

_________________
"Oszczędny to będzie na przykład "golfik III w tedeiku", tyle że z radością z jazdy nie ma to wiele wspólnego. Już lepiej Poloneza, obciach mniejszy"

- mastah Jonas


Śro, 27.02.2008, 23:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Polski Top Gear?
Dzięki, zainstalowałem utorrenta kilka dni temu i dopiero się przyzwyczajam do obsługi, komutery i rzeczy z tym związane nie są moją najmocniejszą stroną. :)

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Śro, 27.02.2008, 23:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 73
Miejscowość: warszafffka
Samochód: Fiat Bravo
Post Re: Polski Top Gear?
kenji napisał(a):
Na BBC Knowledge skończył się niedawno pierwszy odcinek z nowej serii... Nowej w polskiej TV.
Z całym szacunkiem dla lektora - Tomasz Knapik, chyba jeden z lepiej rozpoznawalnych głosów - do TG to się on nie nadaje.
Mogliby to zrobić z napisami w końcu.
masz racje, Knapik nie nadaje się jako lektor do tego programu. w miarę dobry byl pierwszy lektor na TVN Turbo (bo ten drugi, późniejszy to już porażka). A tak w ogóle to też jestem za napisami :)


Czw, 28.02.2008, 14:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Polski Top Gear?
kupiłem dzisiaj nowy Kmh zawartość bardzo bogata, nowy i stary GT-R :D TG to do felg im nie dorasta.

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Czw, 28.02.2008, 15:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1391
Miejscowość: Racibórz
Samochód: 126p 652ccm
Post Re: Polski Top Gear?
Trochę się wczoraj wkurzyłem bo , włączam sobie tak za pięć dziewiąta BBC patrze a tu już top gear leci eh dobra patrze za chwile koniec nos do gazety przecież pisze że o 21 :|
Przełączam na inny program po pół godziny włączam BBC i leci kolejny odcinek ale to już w połowie było to już mi się odechciało .
Wie ktoĹ› kiedy lecÄ… powtĂłrki albo coĹ› ?


Czw, 28.02.2008, 16:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Polski Top Gear?
Wczoraj na tym BBC chyba non stop Top Gear leciał :lol:

_________________
locha lover


Czw, 28.02.2008, 17:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 447 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018