Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 7:54




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Fotoradary w waszym mieście 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Miałem napisać, że to dobre, ale... sam nie wiem...

Cytuj:
Coraz częściej mówi się o kontrolach prędkości na autostradach i o metodach, którymi należy to robić. Z tego powodu niemałe zdziwienie wśród kierowców spowodowało ustawienie na autostradzie A1 znaków informujących o odcinkowym pomiarze prędkości.

Pojawienie się nowych znaków na odcinku z Rusocina do Nowych Marz zaskoczyło kierowców i spowodowało wiele spekulacji. Spieszymy uspokoić. Jak zapewnia Ewa Łydkowska, rzecznik prasowy Gdańsk Transport Company zarządzającej północnym odcinkiem A1, żaden nowy system nie został wprowadzony. Jest to jedynie informacja o działającym od początku istnienia autostrady pomiarze, polegającym na sprawdzeniu czasu przejazdu między bramkami. Dokonywany on jest na podstawie informacji o godzinie wjazdu na autostradę i jej opuszczenia. Pomiar ten jest rejestrowany wyłącznie na potrzeby zarządcy i nie może być podstawą do wystawienia mandatu.

- Wszystkie działania są wykonywane w ramach dbania o bezpieczeństwo użytkowników autostrady, gdyż mimo, że autostrada jest bardzo bezpieczna to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków - podkreśla Łydkowska. Nie wyklucza jednak możliwości wprowadzenia nowego systemu w przyszłości. Jednak aktualnie jest "zbyt wcześnie, żeby podać więcej informacji".

Systemy mierzące średnią prędkość przejazdu znane są już w wielu krajach, na przykład w Wielkiej Brytanii. Rejestrują one samochód na początku i na końcu określonego odcinka drogi. W sytuacji, gdy średnia prędkość pojazdu była wyższa niż dopuszczalna zdjęcie zostaje zapisane, a odpowiednie służby wystawiają mandat. Dotychczas barierą przed wprowadzeniem takiej metody pomiaru prędkości w Polsce był brak odpowiednich zapisów prawnych. Jednak już wkrótce się to zmieni. Na podpis Ministra Infrastruktury już czeka odpowiednie rozporządzenie regulujące prawo w tej materii.

Co to oznacza dla użytkowników autostrad? Tego typu urządzenia faktycznie mogą się pojawić i to już latem. Jak informuje Łydkowska, jest to najwcześniejszy możliwy termin, ale też mało prawdopodobny. Oczywiście taki system będzie zarządzany przez odpowiednie służby, czyli policję, a później inspekcję transportu drogowego, gdy ta przejmie obowiązki związane z automatycznymi systemami pomiaru prędkości.

Jak się okazało, pojawienie się nowych znaków nie niesie jeszcze za sobą żadnych zmian. Jednak należy się spodziewać, że w bliżej lub dalszej przyszłości odcinkowy pomiar prędkości trafi też na nasze autostrady.


wp.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 05.05.2011, 10:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Ci co piszą te artykuły to totalni idioci. A przynajmniej ten nagłówek, bo dalej nie chciało mi się czytać. Na A1 nie ma żadnych kamer odcinkowych. Mierzony jest jedynie czas przejazdu na podstawie biletu. Mandatu nikt nie wlepia, bo nie ma takiej podstawy. Inna sprawa, że policja lubi sobie stać za bramkami i jak kierowca w kasie dostanie bilecik z ostrzeżeniem, że za szybko jechał, to policaje biorą na bok i trzepią auto ...
A co do radarów odcinkowych, zarządca drogi jeszcze nawet nie wie kiedy będą zainstalowane, ale nie szybciej niż w lipcu.

P.S.
O widzę, że RR wrzucił "poprawny" artykuł ;)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 05.05.2011, 10:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Słyszałem o tych planach, i m.in. trasa Wawa - Kraków ma być tak okamerowana. Wypas ^^

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 05.05.2011, 11:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Na 8 też trochę tego stoi... ma zacząć działać od lipca, przynajmniej takie plany są. Chyba trzeba mi będzie zostać posłem. Tylko wtedy da się normalnie jeździć po tym kraju ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 05.05.2011, 18:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Cytuj:
Image

Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła oklejanie żółtą folią odblaskową skrzynek z aktywnymi fotoradarami. Jeszcze w tym roku sieć 75 urządzeń pomiarowych wzbogaci się o 300 kolejnych

Od 1 lipca br. Inspekcja Transportu Drogowego czuwa nad siecią fotoradarów w Polsce. Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem, skrzynki z czynnymi urządzeniami zostaną oklejone żółtą folią.

http://moto.pl/MotoPL/1,90109,9980371,Pierwsze_oklejone_fotoradary.html

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Czw, 21.07.2011, 7:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 437
Miejscowość: Tichau
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Odstatnie 10 lat życia spędziłem na trasie, Bielsko-Tychy, jest tam tylko fotoradar w Piasku,reszta to atrapy. A i on , niezawsze działa, następny radar, który wygląda na autentyczny, jest w Szczyrku, na wyjeżdzie z miasta.

_________________
Teoretyk ostatnio ...


Pon, 25.07.2011, 23:23
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Polecam: http://fotoradary.net.pl/

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 26.07.2011, 7:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Spoko, na tej trasie, w Goczałkowicach obok komisów samochodowych ktoś się wpienił i spalił fotoradar. Czuję przed nim prestiż.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Wto, 26.07.2011, 9:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 437
Miejscowość: Tichau
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Dostałem w życiu trzy mandaty z fotoradarów, trzy razy były to maszty na których lampa była ok pół metra nad puszką , jest ktoś na forum kto dostał mandat z takiego jak kilka postów wyżej? Tzn , taki na którym lampa jest na puszce ?

_________________
Teoretyk ostatnio ...


Wto, 26.07.2011, 22:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 437
Miejscowość: Tichau
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Dziś w Goczałkowicach zauważyłem żółty fotoradar. Stanołem pooglądać. Obiektyw , był zasłonięty przez jakąś zakurzoną osłone :> W ..uja nas ładują ??? Czy co ??? Firmówkami na SBI nawet nogi z gazu nie sciągali :/

_________________
Teoretyk ostatnio ...


Wto, 02.08.2011, 0:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Brać folię śniadaniową, owinąć i podpalić.

Nie będzie *ten kto jest odpowiedzialny za fotoradary* pluł nam w twarz!

_________________
http://www.tanidrift.pl


Wto, 02.08.2011, 12:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Dziś podczas wywiadu z Radomskim MZDiK ich rzecznik prasowy zabłysnął:

- Dlaczego nie usunięto atrap i pojawiły się na razie worki na śmieci?
- Bo trwa przetarg na firmÄ™, ktĂłra usunie atrapy
- A dlaczego to trwa tak długo?
- Nie wiem.
I na tym koniec wywiadu :lol:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 02.08.2011, 13:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 437
Miejscowość: Tichau
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
RR ltd Co. napisał(a):


Forum dla naiwnych :wink: fotoradar na tym linku to budka dla wróbli, ludzie robią z nim co chcą, nawet z wygladu , śmiech na sali
Image

Ubolewam, że ktoś się złapał na taką imitacje :lol: :lol: :lol:

w

_________________
Teoretyk ostatnio ...


Śro, 10.08.2011, 0:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Cytuj:
Dowodem może być wyłącznie takie zdjęcie z fotoradaru, które jest oryginalne i niemodyfikowane. Jeżeli wprowadzane są w nim jakiekolwiek zmiany, to nie można ukarać kierowcy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Niewidoczne tablice rejestracyjne i niewyraźny wizerunek kierowcy to dwa podstawowe zarzuty, na jakie powołują się przed sądami właściciele pojazdów, które w czasie wykroczenia uwiecznił fotoradar. Kluczową kwestią w takich sprawach jest stwierdzenie, czy zdjęcie nie podlegało przeróbkom graficznym.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/zmodyfikowane-zdjecia-z-fotoradarow-nie-sa-dowodem,1682623,324

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Czw, 18.08.2011, 10:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
http://regiomoto.pl/portal/zachodniopom ... na-drogach :mryellow:


Śro, 24.08.2011, 17:00
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Fotoradary w waszym mieście
Pełna lista aut z numerami rejestracyjnymi, kolorami oraz miastami w których polują funkcjonariusze ITD

http://www.bezwypadkowy.net/forum/47-hy ... yjne#34230

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 25.11.2012, 14:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018