Obecny czas: Pon, 06.05.2024, 9:24




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Fotoradary w waszym mieście 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
blondas napisał(a):
w koszalinie rozwiazali to tak...
miasto ma kilkanascie sacjonarnych fotoradarow ale tylko JEDEN dziala danego dnia...
tak wiec nie wiadomo ktory akurat dzis dziala a ludzie wiedza gdzie one stoja i profilaktycznie zwalniaja...
poza tym co jakis kwartal odwracaja je stronami zeby sie ludzie za bardzo do kierunku robienia fotki nie przyzwyczaili...
ogolnie koszalin jest malutki i jezdzi sie po nim spoko a ze asfaltu malo w miescie nowego to i poszalec nie ma gdzie :wink:


parenaście gdzie :?: jeden jest na wlocie do koszalina od strony słupska i faktycznie odwracaja go co jakiś czas, o innych nie wiem

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Nie, 05.10.2008, 19:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
no rzeczywiscie sie rozpedzilem...
jest stacjonarnych az 5 ale przenosnych wiecej
http://www.antyradary.phi.pl/mapa_fotor ... szalin.htm


Nie, 05.10.2008, 20:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
po drodze nad morze jest miasteczko Bialy Bor
cale wakacje trzepali tam zdjecia turystom pamiatkowe...teraz jest po sezonie ,mniejszy ruch to wpadli na pomysl zeby co zrobic?
Image
postawili 2 fotoradary :lol:


Nie, 05.10.2008, 20:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Te dwie skrzyneczki, jedna obok słupka to fotoradar ? :shock: U mnie maszty są wysokie i lepiej widoczne :roll: Kto wie czy i ja nie dostał bym pięknego zdjęcia na tej drodze bo w życiu nie pomyślałbym, że to radar ...

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 05.10.2008, 20:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
te fotoradary na 19ce pieszczotliwie sa nazywane smietnikami :lol:


Nie, 05.10.2008, 20:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
podobny śmietnik stoi na wlocie do Mariampola od Kowna na Litwie, tyle, że jest 2 razy taki wielki, a lampa wystarczyłaby do oświetlenia drogi dla niejednego TIRa :|

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Nie, 05.10.2008, 21:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
chciałbym czasami żyć w czasach kiedy nie wynaleziono jeszcze tego kombajnu do zbierania kasy po kierowcach :evil:

_________________
http://www.tanidrift.pl


Nie, 05.10.2008, 21:40
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Kobi napisał(a):
Te dwie skrzyneczki, jedna obok słupka to fotoradar ?


Na szczęscie są jeszcze ostrzegające znaki ;) Chociaż czasem na trasie czasem z jednej strony nie ma bo ktoś urwał :/

Tak, czasy gdy policja stała w krzakach i nie było fotoradarów i fotorejestratorów były złote dla kierowców....

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.10.2008, 21:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
akurat te sfotografowane smietniki sa przenosne wiec zaden znak nie ostrzega o tym ze sie na nie mozna natknac...


Pon, 06.10.2008, 8:52
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
blondas napisał(a):
akurat te sfotografowane smietniki sa przenosne wiec zaden znak nie ostrzega o tym ze sie na nie mozna natknac...


Chwyt poniżej pasa IMO. Albo wszystkie powinny być oznakowane, albo żaden, zeby kierowca wiedział czy ma się skupić na jeździe, czy na poboczach i wypatrywaniu za śmietnikiem lub masztem.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 06.10.2008, 10:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
jaki kraj takie sa w nim smietniki... :lol:
u nas w PL jeszcze jest naprawde znisnie...latwo je wypatrzec...
w austrii to dopiero jest cyrk..
wkladaja fotoradary w prawdziwe smietniki,skrzynki na listy lub chowaja tuz za samochodem ze nie masz najmniejszej szansy bo sie skapowac ze jest tam cos czego akurat nie chcesz spotkac...a za tunelami policjanci z suszarkami ktore mierza Twoj wynik z odleglosci ponad kilometra
dziki kraj ogolnie ktory zawsze omijam szerokim lukiem jak tylko sie da :lol:
najfajniej jest w GB...
tam linniami poprzecznymi na asfalcie informuja Cie o zasieg dzialania radaru :wink:

tylko na zachodzie chodzi o to by kierowcy zwolnili i zeby ginelo mniej ludzi...a w takim Bialym Boze chodzi tylko o to by natrzepac zawsze brakujacej kasy mimo ze na prostym odcinku drogi gdzie poza polem i znakiem uwaga teren zabudowany nie ma praktycznie nic :!:


Pon, 06.10.2008, 11:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
blondas napisał(a):
a za tunelami policjanci z suszarkami ktore mierza Twoj wynik z odleglosci ponad kilometra

to już są te, no... laserówki ;) i nie wyglądają jak zwykłe suszarki tylko jak luneta i wtedy Cię namierza i nie wmówisz mu, że to ten na drugim pasie ;)

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Pon, 06.10.2008, 13:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 855
Miejscowość: Kołobrzeg
Samochód: Accord CM2
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Ja przez te dranstwa czekam na 2 fotki :(. Jedną ciachnęło mi od tyłu... jeden z tych słupów co ciężko z daleko zobaczyc... druga fotka to z przenośnego... postawili na 500m odcinku gdzie było ograniczenie no i cyk :/...

_________________
... hontou?


Wto, 07.10.2008, 16:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Zygfrydiusz napisał(a):
Ja przez te dranstwa czekam na 2 fotki :(. Jedną ciachnęło mi od tyłu... jeden z tych słupów co ciężko z daleko zobaczyc... druga fotka to z przenośnego... postawili na 500m odcinku gdzie było ograniczenie no i cyk :/...


oj chłopie to zaboli, małe szanse są ze ten co ci zrobił z tyłu może nie dojdzie, z przenośniego dostaniesz na bank + 100 zł jeśli nie miałeś zapiętych pasów :|

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 07.10.2008, 16:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 855
Miejscowość: Kołobrzeg
Samochód: Accord CM2
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
o pasy się nie martwię bo zawsze mam zapięte...

_________________
... hontou?


Wto, 07.10.2008, 17:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Zygfrydiusz napisał(a):
Ja przez te dranstwa czekam na 2 fotki :(.


A propos - to mnie bardzo denerwuje w fotoradarach. W przypadku każdej innej rzeczy odrazu dostaje się mandat i człowiek wie co i jak, a tutaj - czeka na wyrok i nie zawsze wie, że w ogóle go cykneło i nagle przychodzi ..

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 07.10.2008, 19:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
zawsze mozna odmowic przyjecia mandatu twierdzac ze to nie ja jechalem autem ale nie pamietam kto tego dnia nim mogl jechac gdyz milion osiem osob ma dostep do auta i zaproponowac przyjecie mandatu za wykroczenie jakim jest brak wskazania kierowcy...kase i tak trzeba wydac ale bez punktow i co najwazniejsze odmowic nie moga przyjecia Twojej oferty!


Wto, 07.10.2008, 19:15
Profil

Postów: 10
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Ostatnio jechałem xsara picasso i nie zawazylem ale za mna policja jechała a ja pedziłem 150 w niezabudowanym.I mnie skasowali ale tylko za niezapiete pasy :D :D :D

_________________
Bo w Bydgoszczy jest jeden klub ktory dał nam Bóg [Z]. [ZAWISZA]


Wto, 07.10.2008, 19:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
Jest cos lepszego od radarĂłw
Cytuj:
Kamery z "elki" przeciw piratom drogowym

Piraci drogowi już nie mogą czuć się w Łodzi bezkarni. To że na drodze nie ma radiowozu, wcale nie znaczy, że policjanci nie zobaczą ich wyczynów. Jak to możliwe? Policji w pilnowaniu porządku pomaga Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. I robi to bardzo skutecznie.

- Współpracujemy z policją - przyznaje Zbigniew Skowroński, dyrektor łódzkiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. - Nagrania z kamer zainstalowanych w naszych samochodach mogą trafić do policji za każdym razem, kiedy na drodze zostanie popełnione wykroczenie albo przestępstwo.

Tak właśnie stało się w ubiegłym tygodniu podczas poważnego wypadku, jaki zdarzył się na rondzie Solidarności. Kierowcy nie mogli porozumieć się co do wersji wydarzeń. Dlatego policja wystąpiła do WORD-u z prośbą o udostępnienie nagrań z kamer zainstalowanych w samochodach egzaminacyjnych.

- Był to strzał w dziesiątkę. Dzięki temu nagraniu udało się ustalić sprawcę zdarzenia i ukarać winnego - informuje podinsp. Mirosław Micor, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Głównym zadaniem kamer zainstalowanych w samochodach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego jest obserwowanie kandydatów na kierowców oraz czuwanie nad prawidłowym przebiegiem egzaminu na prawo jazdy. W Łodzi kamery działają już od dwóch lat. Teraz postanowiła je wykorzystać także policja.

- Nagrania z kamer zainstalowanych w samochodach egzaminacyjnych są dla nas dowodami w przypadku przestępstw i wykroczeń - przyznaje podinsp. Micor.

O zapis z jazdy "elką" mogą wystąpić policjanci. Zdarza się także, że sam egzaminator zgłasza się do komisariatu w celu przedstawienia dowodów. Do tej pory dzięki WORD-owskim kamerom udało się już policji złapać dwóch piratów drogowych oraz odnaleźć kierującego, który potrącił starszego mężczyznę na przejściu dla pieszych. Jednak kamery pomagają nie tylko w razie wypadków na drodze. Zapisy z jazdy "elką" przydają się także przy kradzieżach i napadach.

- W każdym przypadku, jeśli podejrzewamy, że w okolicy zdarzenia przejeżdżał samochód Wojewódzkiego Osrodka Ruchu Drogowego, prosimy o nagranie - podkreśla podinsp. Mirosław Micor.

UWAŻAJCIE NA ELKI!
:lol:

mlody-gniewny napisał(a):
Ostatnio jechałem xsara picasso i nie zawazylem ale za mna policja jechała a ja pedziłem 150 w niezabudowanym.I mnie skasowali ale tylko za niezapiete pasy :D :D :D

To juz wiem dlaczego masz nick mlody-gniewny :roll: ale masz rację, przy takiej prędkości to nawet pasy by Ci nie pomogły w razie najgorszego

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 31.10.2008, 10:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post Re: Fotoradary w waszym mieĹ›cie
z tymi eLkami to tak u nas w Białymstoku robią już do pewnego czasu, bo wiadomo... eLkę wyprzedzają wszyscy i wszędzie...

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Sob, 01.11.2008, 1:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018