Obecny czas: Śro, 22.05.2024, 1:25




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1047 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Następna
Forumowy brainiac... 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1741
Miejscowość: Mochle
Samochód: Škoda Octavia Combi
Post Re: Forumowy brainiac...
Dlaczego migacze migajÄ…, a nie np. pulsujÄ…? :>

_________________
"Ten, kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem." - Samuel Johnson


Sob, 07.06.2008, 14:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Forumowy brainiac...
Cytuj:
Dlaczego migacze migajÄ…, a nie np. pulsujÄ…?

que? że niby jaka to różnica?

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Sob, 07.06.2008, 15:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1741
Miejscowość: Mochle
Samochód: Škoda Octavia Combi
Post Re: Forumowy brainiac...
nie rozumiesz?
w swiatłach mijania zarówka poprostu miga (włacza sie i wyłacza), a dlaczego nie moze pulsowac? (powoli gasnąć a następnie się zapalac ) :>

_________________
"Ten, kto staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem." - Samuel Johnson


Sob, 07.06.2008, 15:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Forumowy brainiac...
a jaki jest sens robić takie urządzenie, skoro jeśli chodzi o widoczność, nic to nie daje, a tylko jest droższe i bardziej skomplikowane do zrobienia?

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Sob, 07.06.2008, 15:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Lublin
Samochód: Alfa Romeo Giulietta
Post Re: Forumowy brainiac...
To ja też mam pytanie. Dlaczego w większości krajów świata jeździ się po prawej stronie drogi, a w Anglii po lewej? Z tego, co kiedyś czytałem, to u nas jeździ się wbrew historii, bo (chyba) dawniej jeździło się po lewej stronie (oczywiście, nie samochodami ;) ).

_________________
Czy wiesz czym jest CHERUB? :: CherubCampus.net

Uzyskam największe odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i inne z OC - więcej na PW


Sob, 07.06.2008, 16:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Forumowy brainiac...
Seth napisał(a):
nie w niemieckich, a w samochodach VAG - i nikt tego nie wie, bo to bezsens straszny... prawdopodobnie wynika to z polityki cięcia kosztów... w nowych już od tego odchodzą.


Mówi się grosz do grosza... ale żeby oszczędzać na bezpieczeństwie ? głupota wielka...


Sob, 07.06.2008, 16:21
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Forumowy brainiac...
dlaczego jak się jedźie na wstecznym z auta wydobywa się charakterystyczny dźwięk :?:

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Sob, 07.06.2008, 17:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Forumowy brainiac...
Kari napisał(a):
To ja też mam pytanie. Dlaczego w większości krajów świata jeździ się po prawej stronie drogi, a w Anglii po lewej? Z tego, co kiedyś czytałem, to u nas jeździ się wbrew historii, bo (chyba) dawniej jeździło się po lewej stronie (oczywiście, nie samochodami ;) ).

A to slyszalem ze to dzieki Napoleonowi jezdzimy po prawej stronie :wink: Ruch lewostronny jest we wszystkich krajach przez ktore nie przejechal Napoleon. Sprawa jest naprawde blacha. Napoleon chcac zwiekszyc skutecznosc swoich wojsk oraz poprzez zaskoczenie przeciwnika nakazal swojemu wojsku walczyc prawa reka, ale "przez konia". Przeciwnik przyzwyczajaony był do walki prawa reką ale w ruchu lewostronnym. :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Sob, 07.06.2008, 17:28
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Forumowy brainiac...
johny, bo sie inaczej przekladnia zazebia.... Ten sam efekt jest w wyczynowych autach na wszystkich biegach. Iglowe zazebienie, daje wieksze mozliwosci przeniesienia energii, ale tez niestety duzo szybciej sie zuzywa, stad tez biegi do przodu w normalnych autach sa "lagodniesze", wstecznego nie uzwa sie az tak duzo, wiec zostal. Przynajmniej taka jest moja teoria.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Sob, 07.06.2008, 18:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Forumowy brainiac...
johny napisał(a):
dlaczego jak się jedźie na wstecznym z auta wydobywa się charakterystyczny dźwięk :?:

Bo się tłoki w przeciwną stronę kręcą :twisted:
A tak na serio to to pytanie też mnie nurtuje już od dosyć długiego czasu.

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Sob, 07.06.2008, 19:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 475
Miejscowość: Bestwinka k. Bielska-B.
Samochód: 126 & PII
Post Re: Forumowy brainiac...
Ja teĹĽ mam pytanko, dlaczego jak stuknie siÄ™ denkiem butelki w szyjkÄ™ butelki z piwem to robi siÄ™ piana?


Sob, 07.06.2008, 20:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Forumowy brainiac...
Roomcajs napisał(a):
To moĹĽe ja teraz. Czemu w niemieckich samochodach prawe lusterko jest mniejsze od lewego ??

Nie jest to żadne cięcie kosztów tak jak twierdzi Seth
Chodzi po prostu o to że w ten sposób VAG chciał aby samochodami łatwiej się parkowało w ciasnych szczelinach. Dzięki mniejszemu lusterku ponoć bardziej można było się "przytulić" prawą stroną do np. ściany

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Sob, 07.06.2008, 20:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Forumowy brainiac...
Mefisto napisał(a):
Roomcajs napisał(a):
To moĹĽe ja teraz. Czemu w niemieckich samochodach prawe lusterko jest mniejsze od lewego ??

Nie jest to żadne cięcie kosztów tak jak twierdzi Seth
Chodzi po prostu o to że w ten sposób VAG chciał aby samochodami łatwiej się parkowało w ciasnych szczelinach. Dzięki mniejszemu lusterku ponoć bardziej można było się "przytulić" prawą stroną do np. ściany


Albo do samochodu na prawym pasie....


Sob, 07.06.2008, 20:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Forumowy brainiac...
nie wierze w tą teorię... skoro tak jest, to czemu lewego też nie zmniejszyli? Z lewej też czasem trzeba się przytulić przy parkowaniu. Mocno to naciągane.

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Sob, 07.06.2008, 21:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Forumowy brainiac...
no mefisto ma rację. nowy Passat już ma dwa normalne lusterka, czyli w tym samym rozmiarze. Trzeba jednak zauważyć że w tych mniejszych lusterkach były lustra które bardziej przybliżały. nie wiem dlaczego ale może dlatego że szwabi nie dowidzą na prawe oko

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Sob, 07.06.2008, 21:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Forumowy brainiac...
Jak dla mnie to też nie jest właściwe wytłumaczenie, ile może to dać więcej miejsca, centymetr, dwa? Jeśli chodzi o cięcie kosztów to też wątpie, różnica w cenie pomiędzy normalnym lusterkiem, a mniejszym pewnie jest niewielka jeśli w ogóle jest.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Sob, 07.06.2008, 21:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Forumowy brainiac...
Cytuj:
rzeba jednak zauważyć że w tych mniejszych lusterkach były lustra które bardziej przybliżały.

Sprzedaje je już trochę i tego nie zobaczyłem jakoś. Zazwyczaj jest Lewe Asferyczne prawe wypukłe, albo oba wypukłe

Cytuj:
Jeśli chodzi o cięcie kosztów to też wątpie, różnica w cenie pomiędzy normalnym lusterkiem, a mniejszym pewnie jest niewielka jeśli w ogóle jest.

Jest, i to wzglednie spora. ok. 2-3 Euro w hurcie na kompletnym lusterku. Przemnóż to przez ponad milion samochodów ;)

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Sob, 07.06.2008, 21:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Forumowy brainiac...
Seth napisał(a):
nie wierze w tą teorię... skoro tak jest, to czemu lewego też nie zmniejszyli? Z lewej też czasem trzeba się przytulić przy parkowaniu. Mocno to naciągane.

Lewego nie pomniejszyli bo zakładając że ktoś "przytuliłby się" lewą stroną do czegokolwiek to kierowca musiałby wyjść innymi drzwiami. A pasażer przecież nie zawsze jeździ z kierowcą więc z tamtej strony teoretycznie rzadziej według VW się wsiada/wysiada. Naciągane - przyznaję racje. Poza tym to prawda że różnica w takim lusterku to tylko błahe milimetry :roll: Poza tym jeśli ktoś chce się gdzieś "przytulić" to może zawsze złożyć lusterka i po problemie.
Co do samej teorii którą podałem to nie ja ją wymyśliłem...Po prostu chyba w 2003 był test Fabii w Auto Świecie i tam było coś na ten temat powiedziane.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Nie, 08.06.2008, 11:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post Re: Forumowy brainiac...
ok. 3-4cm jest krĂłtsze prawe lusterko...

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Nie, 08.06.2008, 11:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Forumowy brainiac...
Dlaczego w Chinach nawet najmocniejsze samochody mają ograniczenie do 180 km/h ? Czy Policja ściga kogoś kto jednak jedzie więcej niż 180 km/h ? Np. jakiegoś europejczyka ;) :> :wink:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 08.06.2008, 11:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1047 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018