Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:46




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1047 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Następna
Forumowy brainiac... 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Forumowy brainiac...
W Mondeo z 2004r nie ma żadnych chlapaczy, goła blacha na progu i nadkolu identycznie jak tutaj. Dodatkowo Mondeo ma o 50 000km większy przebieg i lakier jest OK, rdza też się nie pojawia. Ogólnie przecież żaden samochód nie ma fabrycznie jakiegoś zabezpieczenia tego miejsca i nic się w większości z nich nie dzieje :wink: Jak się z nim będę widział to zrobię fotki każdego nadkola, ostatnio nie chciałem go już wkurzać :lol: Identyczną sytuację miał z Grande Punto.

P.S Co do " wyjątkowo ostrego traktowania " to pominę, gość może nie jest Alfistą, ale o autko dba niesamowicie, wszystko robi samemu ( łącznie z rozrządem i innymi sprawami ). Pozatym felgi 17', więc nikt autem raczej po szutrze i lesie nie jeździ :roll:

P.S2 Co do poprzedniego modelu ( rozumiem, że 156 ) to powinieneś wiedzieć: http://forum.alfaromeo.pl/viewtopic.php?p=4206 ( pierwszy lepszy link z google ).


Pon, 13.05.2013, 21:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Forumowy brainiac...
przemekp14 napisał(a):
P.S Co do " wyjątkowo ostrego traktowania " to pominę, gość może nie jest Alfistą, ale o autko dba niesamowicie, wszystko robi samemu ( łącznie z rozrządem i innymi sprawami ). Pozatym felgi 17', więc nikt autem raczej po szutrze i lesie nie jeździ

Ostre traktowanie nie oznacza brania udziału w rallycrossie :roll: To raczej szybkie ruszanie z miejsca, jazda z dużą prędkością, może palenie gum czy jakieś zimowe drifty :> A poza tym na wiosnę polskie drogie po "łataniu dziur" przypominają szutrowe trasy :/
przemekp14 napisał(a):
Co do poprzedniego modelu

Powinienem sprecyzować, że chodzi o 166 bo to 166 miała do tej pory najlepsze zabezpieczenie blach spośród modeli z poprzedniej dekady :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 13.05.2013, 22:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Forumowy brainiac...
Nie wiedziałem, że szybka jazda autostradą ( czyli Alfa trzeba jeździć na niej 70km/h ?) zalicza się do wyjątkowo ostrego traktowania. 166 nie była poprzedniczką 159 tak samo jak chociażby Insignia nie jest następczynią Omegi. Problem fatalnej jakości lakierów w Alfie był i jak widać nadal niestety występuje. Nawet nie wiedziałem, a sporo osób się na forach skarży na łuszczenie lakieru na progach i nadkolach oraz nienormalnych odpryskach na masce i zderzaku przednim. Wychodzi na to że mit o jakości Alfy nie do końca można uznać za obalony. W zasadzie kuzyn nie miał problemu tylko z silnikiem, bo cześć zawieszenia zdążył już zrobić, tak samo jak wspomaganie. Na 160kkm to nie mało. Silnik 1,9 JTD 150KM nie sprawia, prawie żadnych, prawie - bo EGR już zdążył się skończyć niedawno. Szkoda bo to fajne auto jest, taka alternatywa dla oklepanej vectry, mondeo czy passata ( bo IMO do premium to jeszcze daleko pod chyba każdym względem )


Wto, 14.05.2013, 3:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Forumowy brainiac...
przemekp14 napisał(a):
Nie wiedziałem, że szybka jazda autostradą ( czyli Alfa trzeba jeździć na niej 70km/h ?) zalicza się do wyjątkowo ostrego traktowania.

Czyli nie traktuje auta ostro i zamiast to napisać wprost to prawisz jakieś durne wywody :roll:
przemekp14 napisał(a):
166 nie była poprzedniczką 159 tak samo jak chociażby Insignia nie jest następczynią Omegi.

Image

To wie nawet małe dziecko a ja wspomniałem o Alfie 166 jako tej która miała do tej pory najlepsze blachy a pochodziła jeszcze sprzed 2000 roku :> :wink: Poza tym Alfa 159 bezpośrednio nie jest następcą 166 jednakże w momencie braku następcy AR 166 to właśnie 159 stała największym modelem gamy i stanęła na jej czele :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 14.05.2013, 10:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Forumowy brainiac...
1.
Alfisti4ever napisał(a):
Ciekawe, w starszym modelu tego nie widziałem


Nie wiem, albo nie potrafię zrozumieć Twoich postów, albo powinieneś pisać troszkę bardziej rzeczowo, bo niestety nie rozmawiamy twarzą w twarz i dla mnie jeśli mówisz o poprzedniku 159, to jasne jest, że mówisz o 156. Jednak jak się okazuje dalej...

2.
Alfisti4ever napisał(a):
Powinienem sprecyzować, że chodzi o 166


Tak, powinieneś.

3.
Alfisti4ever napisał(a):
To wie nawet małe dziecko


W pierwszym i drugim poście sprawiłeś wrażenie jakbyś tego nie wiedział, choć pewnie niechcący skoro na Alfach się znasz.


1.
Alfisti4ever napisał(a):
Może te progi to wynik wyjątkowo ostrego traktowania samochodu przez właściciela


Dla mnie wyjątkowo ostre traktowanie dla auta klasy średniej używanego na co dzień to właśnie jazda po jakiś drogach leśnych bądź też szutrowych/żwirowych z jakimiś nieodpowiednimi prędkościami.

2.
Alfisti4ever napisał(a):
Ostre traktowanie nie oznacza brania udziału w rallycrossie :roll: To raczej szybkie ruszanie z miejsca, jazda z dużą prędkością,


Dla Ciebie to szybkie ruszanie z miejsca i jazda autostradowa. Nie zrozumiemy się pod tym względem. Dla mnie diesel klasy średniej właśnie służy do szybkiego pokonywania dystansów. Szybkie ruszanie z miejsca może rozwalić sprzęgło i dwumasę, a nie lakier na progach, no szanujmy się...

3.
Alfisti4ever napisał(a):
Czyli nie traktuje auta ostro i zamiast to napisać wprost to prawisz jakieś durne wywody


Wytłumaczyłem dokładnie, nie wiem po co te uszczypliwości :roll: .

Nie powinieneś chyba brać tak mocno do siebie wad wytkniętych Alfie Romeo, lub ja zrobiłem to w jakiś sposób, który Cię obraża, choć nie sądzę. Jakieś durne obrazki prosto z forum dla gimnazjalistów pozostaw raczej dla siebie, bo niczemu to nie służy. Ani to śmieszne, ani fajne :wink:

Pozatym, nie wierzę że problem łuszczącego i podatnego na obicia lakieru w autach grupy Fiata ( Bez wyjątków, łącznie ze Stilo, GP, Lancią i niestety Alfą 159 ) nie jest Ci znany, skoro w nicku prezentujesz się jako Alfista, a to zobowiązuje do znakomitej znajomości włoskiej motoryzacji i tak jesteś odbierany przez innych ze względu na między innymi nick.
Ogólnie wymiana zdań dość niepotrzebna i nie na poziomie, więc jeśli czymś uraziłem to sorry, raczej niechcący. Próbowałem przytaczać jakieś argumenty, a Ty wylatujesz z tekstami jak 14 latek z urażoną dumą.


Wto, 14.05.2013, 21:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Forumowy brainiac...
No i po co takie wywody :/ Zdania powyrywane z całości na które podopisywałeś odpowiedzi :roll:
Wystarczyło napisać, że auto jest użytkowane normalnie i uszkodzenia nie powstały w jakichś ekstremalnych warunkach :>
A starszy model wcale nie musi oznaczać poprzednika :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 14.05.2013, 22:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Forumowy brainiac...
Z czerwonych Alf 156 lakier potrafił schodzić płatami ... mi w Lybrze też w wielu miejscach się łuszczył ...
Poza tym, kolega od 159 powinien mieć pretensje do samego siebie - Alfą jeździ się na lawecie - wtedy kamienie nadkola nie obiją.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 15.05.2013, 1:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Forumowy brainiac...
Co to jest wiązka silnika i jakie jest jej zadanie?

Edit: tak się tutaj wszyscy zawsze znają na mechanice a nikt nie potrafi odpowiedzieć :roll:

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Czw, 23.05.2013, 11:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 200
Miejscowość: Gniezno/DE-Witten
Samochód: Mercedes CL 500
Post Re: Forumowy brainiac...
wiazka silnika to sa przewody i wtyczki do przeroznych czujnikow i osprzetu silnika ktore ida do sterownika silnika aby mogl poprawnie pracowac.Teraz z innej beczki znajomy mowil ze za palenie w aucie mozna wyrwac mandat,prawda to?

_________________
Wyznaje tylko w jedną religie.
Mercedes

20 kwietnia 2011-na świat przychodzi moja ukochana córeczka Zuzia!
19.11.2010-ślub z moją ukochaną Monisią


Czw, 30.05.2013, 22:23
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Forumowy brainiac...
Za kopcenie w swoim prywatnym aucie nie, natomiast w służbowym owszem.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 31.05.2013, 8:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 200
Miejscowość: Gniezno/DE-Witten
Samochód: Mercedes CL 500
Post Re: Forumowy brainiac...
dzieki za odpowiedz.ciekaw jestem ilu przedstawicieli sie do tego stosuje

_________________
Wyznaje tylko w jedną religie.
Mercedes

20 kwietnia 2011-na świat przychodzi moja ukochana córeczka Zuzia!
19.11.2010-ślub z moją ukochaną Monisią


Pią, 31.05.2013, 8:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Forumowy brainiac...
Jakie jest wasze podejście do zakupów przez internet? Byliście kiedyś oszukani? Poruszam ten temat, gdyż kolejny już raz kupuję po zakończonej aukcji, z ustawki przez mail a nie bezpośrednio z alledrogo. Jak do tej pory wszystko działa na zasadzie wzajemnego zaufania, ale chyba porzucę takie kupowanie ze względu na zasadę 'nosił wilk razy kilka'. Czy bylibyście np. na tyle odważni/głupi by kupować coś przelewem na tablica.pl? :>


Pon, 03.06.2013, 19:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Forumowy brainiac...
Poza oficjalną aukcją tylko i wyłącznie odbiór osobisty. Kupowanie w ciemno przez tablice etc. aż prosi się o to, żeby ktoś Cię wydymał - zero możliwości reklamacji zakupionego towaru etc.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 03.06.2013, 22:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Re: Forumowy brainiac...
Ja regularnie robię zakupy na allegro (ciuchy, sprzęt, gry), Familo (art. spożywcze, gospodarcze) i inne sklepy, również te z obsługa PayPal.

Jeżeli chodzi o oszustwa w sklepach gdzie sprzedają inni ludzie, to na allegro miałem dwie wpadki. Raz przysłał mi brudną koszulke wyglądającą jak lump (poszly negatywy, nie dogadaliśmy się bo chciał winę zrzucić na mnie) i raz kupiłem grę którą cwaniak miał w języku włoskim. W tym przypadku dałem pozytywa bo nie chciało mi się spinać - twierdził że zgodne z opisem. Dla mnie to było celowe zatajenie tak kluczowej informacji.

Z tablicą słyszałem za to różne akcje, ze np chlopak wyslał jakąś część do auta (chyba kompletna pompa paliwa) i chcieli zrobić zwrot. Zgodził się, to dostał to samo, ale zdemontowane. Prawdopodobnie wymienili zepsute częsci na te dobre i oddali ;)


Pon, 03.06.2013, 23:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Forumowy brainiac...
Też kilka razy zdarzylo mi się kupić coś już po zakończeniu aukcji. Wydaje mi się, że kluczem do udanej transakcji są jak zwykle oceny sprzedającego - od kogoś z wieloma negatywami na pewno bym poza aukcją nie kupił. Na szczęście dużo uczciwych sprzedających chętnie kończy transakcje poza allegro - i trudno im się dziwić, bo prowizje małe nie są. Ostatnio udało mi się dostać interesujący mnie przedmiot z rabatem, ponieważ miał wadę (która mi w niczym nie przeszkadzała). A w opcji kup teraz bym takiej możliwości nie miał...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Czw, 06.06.2013, 8:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7383
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Forumowy brainiac...
Kresowiacy.com napisał(a):
Ile kosztowała benzyna w II RP?
8 grudnia 2013

Image

Każdy, kto posiada samochód chwyta się za kieszeń, na myśl o odwiedzeniu stacji benzynowej. Paliwo do naszych aut stale drożeje, czyszcząc bezczelnie nasze portfele. Czy zawsze tak było?

Okazuje się, że nasi dziadkowie (o ile posiadali auto) również ubolewali podczas tankowania.

Według danych z „Małego Rocznika Statystycznego” z 1939 roku, w Polsce było zarejestrowanych 41 948 samochodów, z czego 5216 to taksówki, 2038 – autobusy, a 8609 – ciężarówki.

Jak z tego wynika, samochody posiadali naprawdę nieliczni. Na tysiąc osób przypadał jeden samochód! Dlaczego tylko tyle? Składa się na to wiele czynników m.in. drogie auta, fatalne drogi i… wysokie ceny benzyny!

Okazuje się, iż w latach ’30, litr benzyny kosztował 80 gorszy, co w przeliczeniu na dziś wynosi około 8 złotych! W 1936 roku, gdy był kryzys ceny spadły do 68 groszy, co i tak było wówczas ceną zatrważającą. Dla porównania, przeciętny obywatel zarabiał tygodniowo mniej więcej 24 złote.

Kto odpowiada za tak wysokie ceny paliwa? W dużej mierze władze. W latach ’30 powołano Państwowy Fundusz Drogowy. Budżet tej organizacji opierał się na opłatach od mandatów za przekroczenie przepisów drogowych, reklamach umiejscowionych przy drogach oraz opłat od pojazdów mechanicznych.

Coraz to większa liczba obciążeń sprawiła, iż wielu kierowców zrezygnowało z posiadania auta. Dlatego też, między 1931 a 1933 liczba zarejestrowanych samochodów spadła z 39 400 do 26 000. Tylko ceny paliwa stale pięły się w górę.

W połowie lat trzydziestych kierowcy się zbuntowali. Dzięki temu ceny paliwa trochę spadły. W 1936 roku członkowie komitetu motoryzacji przy ministrze komunikacji postulowali o obniżenie ceny paliwa do 35 groszy. Pomysł ten oczywiście nie został wprowadzony w życie, gdyż zdaniem ministra skarbu zbytnio uszczupliłby dochody budżetu.

Tak więc, problem z wysoką ceną paliwa był, jest i zapewne nadal będzie aktualny…

J.K. (#)


(C) Kresowiacy.com

[PS. J. K. to nie ten o którym myślicie :wink: # - tu: Autor: Jarek Kefir]

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Wto, 10.12.2013, 2:09
Profil

Postów: 4
Post Re: Forumowy brainiac...
Bladyhel napisał(a):
Jakie jest wasze podejście do zakupów przez internet? Byliście kiedyś oszukani? Poruszam ten temat, gdyż kolejny już raz kupuję po zakończonej aukcji, z ustawki przez mail a nie bezpośrednio z alledrogo. Jak do tej pory wszystko działa na zasadzie wzajemnego zaufania, ale chyba porzucę takie kupowanie ze względu na zasadę 'nosił wilk razy kilka'. Czy bylibyście np. na tyle odważni/głupi by kupować coś przelewem na tablica.pl? :>

Ja na Allegro już mnóstwo rzeczy kupowałem i nigdy nie miałem problemu. Może mam szczęście po prostu, ale przede wszystkim kieruję się opinią o sprzedawcy. Sprawdzam czy ma jakieś negatywne komentarze (jak tak to jakie) i czy dużo osób już u niego kupiło. No i raczej kupuję drobne przedmioty, a nie takie za kilka tysięcy zł.


Czw, 19.12.2013, 15:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Re: Forumowy brainiac...
Odświeżam bo własnie pracuję nad modelem Mercedesa S AMG i od zawsze zastanawiało mnie dlaczego taki element szpecący grill jest montowany w Mercedesach:

Image

Coś dam się domyślam po co to, ale mógłby mi ktoś dać prawdziwą odpowiedź.

Zdaję sobie sprawę, że temat mógłbyć poruszany, ale nie umiem wyszukać :D


Śro, 08.01.2014, 23:21
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Forumowy brainiac...
Jest to element aktywnego tempomatu ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 08.01.2014, 23:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Re: Forumowy brainiac...
Dzięki za odpowiedź. Mogli to jakoś estetyczniej zrobić...


Śro, 08.01.2014, 23:31
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1047 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018