Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 5:35




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 295 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Parkowanie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1015
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza [SD]
Samochód: S.Felicia Fiesta mk7
Post Re: Parkowanie
No to Honda poszalała

http://www.poboczem.pl/fotosy/zdjecie,i ... ,1,iTime,3

_________________
Ahh... ta Skoda :) Przemyslane Rozwiązania
Ahh... ten Ford :) Feel the Difference - Kinetic Design
Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi
Urodziłem się po to,aby jeździć ...


Nie, 26.02.2012, 22:49
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Parkowanie
Stare to, jakaś laska przyszalała :twisted:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 26.02.2012, 23:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Parkowanie
Cytuj:
Parkowanie po warszawsku

Do niecodziennej sytułacji doszło na placu zbawiciela o godzinie 14:30. Starszy mężczyzna zaparkował swoje auto na pasie

wydzielonym z ruchu drogowego. Pewnie nikt nie zwróciłby uwagi, gdyby nie zablokował skrzyżowanie i mimo próśb innych uczestników ruchu nie zabrał auta. Następnie udał się na pobliski przystanek tramwajowy, postał na nim jakiś czas i wrócił do pojazdu. Po powrocie jeden z uczestników ruchu próbował zablokować odjazd mężczyzny do przyjazdu służb miejskich, ale ostatecznie starszy mężczyzna odjechał.


http://www.tvnwarszawa.pl/absurdy,news, ... 38280.html

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 13.03.2012, 21:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Parkowanie
Zaparkował jak widać łamiąc wszelkie przepisy, ale mimo wszystko nikomu nie utrudnił ruchu. Jedynie trochę zasłaniał widoczność tym co wjeżdżali na rondo. Chyba redaktor z lekka przesadził, a ten drugi co zablokował częściowo rondo udając porządnego obywatela i chcąc wypchnąć Matiza to jeszcze gorszy typ. On zasługuje na skarcenie. Tylko to taksówkarz więc co się dziwić.


Wto, 13.03.2012, 22:18
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Parkowanie
Tak parkują pod Biedronką właściciele Passatów B5.
Full miejsca kawałek dalej, ale trzeba zaparkować pod samymi drzwiami sklepu, blokując stojak na rowery i wyjazd innym kierowcom :evil: wrrrr

Image

Image

Image

Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 18.04.2012, 8:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Parkowanie
U mnie jest tak na codzień,a nie od święta. Za każdym razem jak idę do supermarketu to muszę robić slalom między autami zaparkowanymi przez leniwych i bezczelnych kierowców. :roll:


Śro, 18.04.2012, 12:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Parkowanie
I jak tu wyjechać z posesji?
Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 20.06.2012, 10:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Parkowanie
Ja tam nie widzę problemu. Wiem, pojazd stojący w takim miejscu strasznie ogranicza widoczność i utrudnia wyjazd. Jednak w realiach dużego miasta, gdzie każdy metr się liczy często nawet SM przymyka oko i nie robi problemu jak ktoś stoi 5 cm od przejścia dla pieszych. Szanuje to, bo niestety, ale w zatłoczonym mieście stosowanie się do odległości parkowania od skrzyżowania czy przejścia dla pieszych po osiedlach, gdzie auto na aucie stoi IMO niewykonalne.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 20.06.2012, 10:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Parkowanie
Mnie też to strasznie wk*rwia ... ale też tak robię. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy natłukłem ponad 5tys km po mieście (elo kurierzy) i już mnie takie rzeczy nie dziwią - czasem nie ma po prostu wyjścia, żeby tak zostawić auto. Wiadomo, 75 proc kierowców którzy tak parkują to zjeby, a pozostali po prostu zostawiają auto na chwilę...

_________________
locha lover


Śro, 20.06.2012, 16:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Parkowanie
W tej okolicy jest wiele takich, którzy przyjeżdżają do pracy na te 8 h i też tak zostawiają

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 20.06.2012, 20:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Parkowanie
Ice napisał(a):
Ja tam nie widzę problemu. Wiem, pojazd stojący w takim miejscu strasznie ogranicza widoczność i utrudnia wyjazd. Jednak w realiach dużego miasta, gdzie każdy metr się liczy często nawet SM przymyka oko i nie robi problemu jak ktoś stoi 5 cm od przejścia dla pieszych. Szanuje to, bo niestety, ale w zatłoczonym mieście stosowanie się do odległości parkowania od skrzyżowania czy przejścia dla pieszych po osiedlach, gdzie auto na aucie stoi IMO niewykonalne.


Pojedź do Niemiec. Tam w centrum nie ma parkowania jak u nas, czyli w każdej wolnej dziurze, na zakazie itd. a samochodów nie ma tam mniej niż u nas.

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 21.06.2012, 7:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Parkowanie
Otóż to - to głównie kwestia kultury.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 21.06.2012, 8:41
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post Re: Parkowanie
ale jest masa cywilizowanych parkingów, wielopoziomowych, tam każdy pracodawca zapewnia miejsce do zaparkowania pracownikowi a u nas? biurowce na 2000 osób a miejsc parkingowych 200 dla najwyższego szczebla. Reszta na ulicę, nie wspominając o interesantach. U nas otwiera się bank w centrum wynajmując lokal w kamienicy i...? Znajdujesz miejsce 3 przecznice dalej takie jak na tym zdjęciu. Cudem. Bo jakbyś chciał zaparkować normalnie, to od razu możesz zapomnieć. To samo osiedla - Parkuję 4 bloki dalej na trawniku i dźwigam paczki z bagażnika 10 minut, myślisz że z wyboru? Bo mi wygodniej? Chciałbym stanąć normalnie pod swoim blokiem i nie wysiadać z auta w teren błotno-bagienny żeby codziennie czyścić buty, a nie nosić worek zaprawy półtora kilometra z auta do domu, bo nie ma wyboru bo tylko tam był wolny trawnik...

sorry, jeśli dla wielu jestem niekulturalny tylko dlatego, że posiadam samochód

zanim pomyślicie o kimś "burak", rozejrzyjcie się, czy ten ktoś miał w ogóle jakąś alternatywę...

_________________
Rover 75 V6 & other...


Czw, 21.06.2012, 8:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Parkowanie
Czy jeśli ktoś nie miał alternatywy to usprawiedliwia go do łamania przepisów parkując na trawniku czy na przejściu dla pieszych? Alternatywa jest, do centrum można jeżdzić KM. Najczęściej u nas to wygląda tak, że ktoś chce zaparkować jak najbliżej i robi to byle jak. A co do Niemiec, to zgoda, tam jest więcej parkingowców w centrum, ale jakby nie patrzeć kultura jest tam zupełnie inna.
U mnie w centrum miasta jest parking poziomowy z którego nikt nie korzysta z czystego lenistwa. A w koło wszystkie możliwe miejsca są zastawione w tym chodniki i trawniki. Ci co powinni tam parkować przyjeżdżają rano i zajmują wszystkie miejsca na ulicy, a ci co przyjeżdżają na chwilę w ciągu dnia to nie chce im się tam parkować, bo daleko.
Na osiedlu to samo; chociaż są miejsca parkingowe trochę dalej to mieszkańcy nowego bloku za wszelką cenę musieli zaparkować na chodniku pod samym wejściem do klatki, parkując czasem w dwóch rzędach zastawiając całkowicie chodnik. Teraz są słupki i muszą zaparkować kawałek dalej na wyznaczonym parkingu, albo zakupić miejsce postojowe pod budynkiem.

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 21.06.2012, 9:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Parkowanie
Ja tam się nie dziwię, że ludzie parkują gdzie popadnie. Bo niby gdzie indziej mają stawać? W warszawie nawet w strefie płatnego parkowania ciężko jest znaleźć miejsce, a to dlatego że jest ich zbyt mało. W Rotterdamie wzdłuż każdej ulicy są miejsca do parkowania, nawet w centrum. Nie ma tam żadnych słupków, barierek czy zakazów. W warszawie jest na odwrót. Nowo budowane osiedla to przykład totalnej paranoi. Miejsce w garażu 200 tys, na parkingu 50-60 tys. Kogo na to stać? A jak w gospodarstwie są dwa samochody, albo i więcej? Wyjdzie drożej niż samo mieszkanie. Dlatego obstawione są wszystkie miejsca dla gości. Zanim zaczniecie narzekać na kierowców, popatrzcie jaką mają alternatywę.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 21.06.2012, 10:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Parkowanie
lordzofmafia napisał(a):
Miejsce w garażu 200 tys, na parkingu 50-60 tys.

Dziwne rzeczy gadasz - wg moich informacji (moja branża) miejsce postojowe w garażu wielostanowiskowym to wydatek 20-35.000 PLN, na parkingu ok 5-10.000 PLN (http://www.domiporta.pl/oferty/sprzedam ... localprice)

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 21.06.2012, 10:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Parkowanie
Powiem Ci tak... Na osiedlu, na którym mieszka mój kumpel, miejsce w garażu kosztowało 180 tys, na parkingu 60 tys. Na osiedlu, na którym mieszka moja ciotka, miejsce w garażu 140 tys, parking 47 tys ;) Może teraz ceny faktycznie spadają, nie mam świeżych danych ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 21.06.2012, 11:16
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Parkowanie
Te są bieżące, może Twoi znajomi podawali włącznie z ceną pojazdów :P

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 21.06.2012, 11:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Parkowanie
Raczej nie ;) Jeżeli ceny faktycznie tak spadły, to tylko się cieszyć ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 21.06.2012, 11:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Parkowanie
RR ltd Co. napisał(a):
Dziwne rzeczy gadasz - wg moich informacji (moja branża) miejsce postojowe w garażu wielostanowiskowym to wydatek 20-35.000 PLN, na parkingu ok 5-10.000 PLN


Dokładnie, 200tysięcy za miejsce garażowe? :roll: Nawet jak na Warszawę to jest kosmos.

lordzofmafia napisał(a):
W Rotterdamie wzdłuż każdej ulicy są miejsca do parkowania, nawet w centrum. Nie ma tam żadnych słupków, barierek czy zakazów. W warszawie jest na odwrót.


Byłeś w tym Rotterdamie?
Kilka zdjęć z Amsterdamu, w Rotterdamie jest podobnie. Generalnie samochodów parkujących na ulicach jest tam mało, a ulice węższe niż w polskich miastach, wiele zakazów i nikt nie myśli, żeby parkować na nich. Samochody są odholowywane itd. Jest porządek. Dużo dróg rowerowych i stref pieszych, deptaków itd.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Zdjęcia nie moje, zapożyczone z skyscrapercity.com

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 21.06.2012, 11:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 295 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018