Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:59




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Zalew nowych samochodów w Twoim rejonie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Ostatnio stałem prawie godzinę na przystanku pod sądem w Częstochowie czekając na autobus (dwa kursy nie przyjechały). Przez ten czas, dla zabicia czasu, liczyłem auta. Wyszło mi ponad 40 Passatów B6 (głównie czarne i srebrne), 20 Golfów VI (w tym Plusy i kombi), 12 Sedici/SX4, 15 Octavii FL, trzy nowe Polo, jeden Fiat 500 (biały; w Cz-wie są cztery: ten, czerwony, biały z szachownicą na dachu i niebieski), siedem Alf 159 i dwie Brery. A tak ogólnie to masa Audi A5 - i to nie tylko coupe, ale także biały kabriolet. Od groma jest czarnych Cayenne i Q7. Widać też modę na amerykańskie wersje aut - dużo tego sprowadzonego jeździ, głównie minivany i Jeepy. Widziałem też Nissana 370Z.

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Czw, 24.12.2009, 15:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Będąc na święta w Wawie zauważyłem wysyp Volvo XC60 - masakra ile tego było, aż mi obrzydło :P W Szczecinie jeździ ich bardzo mało. Zdziwiła mnie też ogromna ilość Polonezów - na zachodzie polski już ich się prawie nie spotyka a w samej Warszawie widziałem ich kilkanaście.

_________________
locha lover


Wto, 05.01.2010, 17:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
W ostatnich dniach w mojej dzielnicy zauważyłem wysyp Fiatów Grande Punto i Punto Evo - aż sprawdziłem cennik Fiata czy sprzedają je za półdarmo :D

_________________
PB RWD jest wysoko


Wto, 05.01.2010, 18:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 797
Miejscowość: Gliwice / Lubliniec
Samochód: Audi A4
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
U mnie śmigają dwie normalne 500-tki i jedna w wersji Abarth , jest Hummer H4 , Lexus , nowa Laguna kombi . Wiem ze niebawem pojawi sie Skoda Superb w najdrozszej wersji .

_________________
Live ist brutal in zasadzkas


Wto, 05.01.2010, 20:22
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Piotr_24 a czy ty w ogóle przeczytałeś o co chodzi w tym temacie?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 05.01.2010, 22:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Ice, może Piotr_24 mieszka w mieścinie tak ogromnej, że jak pojawi się jedna Skoda to już zalew będzie :> :lol: :mryellow:


Wto, 05.01.2010, 22:31
Profil

Postów: 26
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
W wawie coraz więcej Volvo C30 jeździ, auto typowo miejskie, ekonomiczne, to i w mieście go widac najwięcej.


Czw, 07.01.2010, 18:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Może to jeszcze nie zalew, ale w aktualnym numerze Auto Świata jest info, że Mercedes zebrał już w Polsce prawie 30 zamówień na SLS-a, co jak na nasz rynek wydaje się być liczbą sporą. No i potwierdza fakt, że bogaci ludzie w naszym kraju mają mało fantazji - do tej pory każdy sportowy samochód z wyższej półki to była 911-tka, teraz dołączą SLSy. Gdybym miał kasę i szukał takiego samochodu, ściągnąłbym sobie np. Spykera - dla samej przyjemności posiadania pojazdu, o którego istnieniu nie ma pojęcia 99% społeczeństwa :twisted:


PS W Warszawie zaroiło się od MiTo...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Wto, 08.06.2010, 17:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
No fakt, z 911 na SlS'y wszyscy się przerzucają, co chwile słychać choćby o osobach z tv, które to zakupiły/dostały sls'a.

W Białymstoku zaś widzę co raz więcej ( ku mojej radości ) BMW x6, najwyraźniej osoby chcące kupić x5 decydują się na x6 ( i dobrze :twisted: ), za to zwróciłem uwagę na brak maluchów ( o przejechał jeden za oknem akurat :P ) i polonezów, stojąc ostatnio w oknie uczelni przy jednej z głównych ulic w ciągu kilku minut ( a w tym czasie przejechało okolo 200 samochodów ) zauważyłem jednego malucha i to pod koniec badania tego, a polonezy to naprawdę rzadkość teraz, no oczywiście czasem na jakimś parkingu widać ale trzeba stwierdzić, że ludzie już odchodzą od tego.


Wto, 08.06.2010, 17:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
co do SLS'ów - gwiazdy dostają ten sam egzemplarz :mryellow: są bodajże 2 egzemplarze na Polskę, i ludzie show biznesu dostają je na miesiąc... z zakupem ma to mało wspólnego :P ot, przechodzone używki. ale fakt, jest tego spooro :) podobno oficjalnie w tym roku przewidzianych jest 49 sztuk + prywatny import ;)


Wto, 08.06.2010, 17:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 713
Miejscowość: skarland
Samochód: Focus 1.8 TDCI '08r.
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Nie mieszkam w jakimś Miami Vice, szkieletczyzna raczej nie jest zbyt bogatym regionem. Ale tak jak pisał Johny u mnie też jest mnóstwo nowych A6, nadzwyczaj dużo w porównaniu do konkurencji jest też Ifiniti FX35. Z takich bardziej przyziemnych to: Passat, Avensis, Octavia, a z małych to król wśród PH Yaris.


Wto, 08.06.2010, 20:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3006
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Piotr_24 napisał(a):
U mnie , jest Hummer H4 .



a w ofercie producenta jeszcze go nie ma...

_________________
NIE KIKAJ W TO

Kto zajmuje sie Twoja dziewczyna gdy ty jestes tu?

ze swiata statystyk-90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes ;)


Wto, 08.06.2010, 23:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Mój rejon to to jeszcze może nie jest, ale chciałem podzielić się paroma refleksjami motoryzacyjnymi po miesięcznym pomieszkiwaniu w Luksemburgu. Kraj, jak wiecie, biedy nie klepie, więc spodziewałem się widoków ciekawszych niż te oferowane przez nasze rodzime drogi. Trochę się jednak rozczarowałem... Samo miasto Luksemburg to taka większa wioska, ledwie 200 tyś mieszkańców, a więc nawet mniej niż Białystok. Siedziba mnóstwa banków i różnych instytucji unijnych. Gdy teraz o tym myślę - faktycznie trudno spodziewać się motoryzacyjnej fantazji po bankierach i urzędasach UE. No ale po kolei. Pierwszym co się rzuca w oczy, gdy idziemy luksemburską ulicą, to zatrzęsienie aut klasy kompakt premium. Zaryzykowałbym stwierdzenie (pewnie można to jakoś zweryfikować) że najpopularniejszym kompaktem jest tam BMW serii 1 - we wszystkich możliwych wersjach. Dosłownie jest ich mnóstwo. Niewiele mniej spotyka się zresztą A3-ek. Ogromną popularnością cieszą się też hot-hatche - Focusy RS, Megane RS, Golfy GTI i Leony Cupra. Sporo jest aut segmentu B w wypasionych wersjach - Swifty, Abarthy GP, MiTo, Mini, Citroeny DS3, Hyundaie i20 (u nas chyba są za drogie w porównaniu do i30 bo prawie się ich nie widzi). Inną uderzającą rzeczą jest ilość kabrioletów i małych coupe - pełno jest SLK, Z4, TT, Boxsterów, 207 CC, 308 CC, Focusów Cabrio, MGF-ów, MX-5 i Scirocco. Reasumując luksemburczycy uwielbiają z jakichś bliżej nieokreślonych powodów auta małe. Dziwne, zważywszy, że przy takie ilości mieszkańców problemów z korkami czy miejscami parkingowymi jakichś większych nie ma. Być może powodem jest to, że do zmotoryzowanych należy również, niewątpliwie niemała grupa samotnych, starszych osób. Możecie wierzyć albo nie, ale widziałem babcię za kierownicą Focusa RS...
Jeśli chodzi o auta większe niż klasa kompakt, to jest ich zdecydowanie mniej niż na naszych ulicach. Co do modeli to w zasadzie to samo co u nas, tylko zdecydowanie mniej jest japończyków. Zresztą we wszystkich klasach da się to zauważyć, chyba mieszkańcy wolą wspierać rodzimą, europejską produkcję. Aut segmentu F widziałem dosłownie kilka (w tym parę ślicznych Quattroporte). Być może luksemburczycy nie lubią się afiszować zasobnością portfela w takim stopniu jak Polacy. Znacznie mniej jest też SUV-ów - a pickupów w zasadzie się nie spotyka. Te pierwsze, które u nas często pełnią rolę samochodów rodzinnych, ustępują tu miejsca vanom, których jest całkiem sporo. Są to głównie S-Maxy, Grand Picasso, 5008 i Sceniki.
W porównaniu do innych krajów Beneluxu zaskoczyła mnie za to stosunkowo mała liczba aut zabytkowych - ledwie parę DS-ów, jakaś starsza 911-tka, Spitfire, Cobra i SAAB 96. Wiadomo - więcej niż w Polsce, ale już z taką Holandią równać się nie mogą. Jeśli chodzi o wiek aut to rzuca się w oczy brak form przejściowych - albo mamy auta nowe, kilkuletnie, albo zabytki pełną gębą. Samochodów 20-letnich można by ze świecą szukać...
Podsumowując, luksemburskie ulice zaskoczyły mnie brakiem fantazji i monotonią. Jestem przekonany, że przez miesiąc chodzenia dzień w dzień po Warszawie spotkałbym więcej ciekawych okazów. Nie wiem jak wy, ale ja przed każdym wyjazdem do innego kraju, zawsze odczuwam pewien dreszczyk emocji na myśl o spotkaniu z inną fauną motoryzacyjną. Rzeczywistość często jednak weryfikuje te oczekiwania... W Luksemburgu prawdziwy motoryzacyjny dreszcz przeszedł mnie tylko raz. W ciemnej uliczce, grubo po północy, usłyszałem za plecami dźwięk od którego stawały wszystkie włoski na rękach... i nie tylko rękach... Po chwili, z upajającym bulgotem V8-emki, majestatycznie przetoczyła się TVR Cerbera. W tym otoczeniu wyglądała jak potwór z całkiem innej bajki... Nie musiałem nawet spoglądać na tablice by domyślić się, że nie ma charakterystycznych żółtych blach z literką "L"...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Nie, 19.09.2010, 22:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Wygląda na to, że to dosyć skromny naród i zamiast leczyć kompleksy w E klasie preferują usadzić babcie w RS. Szacunek :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 20.09.2010, 7:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Ja zaobserwowałem dużo Infinity FX35 (+S), nowej C-klasy, 7er (750 F01) i mnóstwo 'nowej' S-klasy (S500).

Nie widuję natomiast tyle Passatów B6, Audi A5/A6/A8 i BMW X6 - których było zatrzęsienie w pierwszej połowie tego roku.

_________________
HABEMUS SEDAN


Pon, 20.09.2010, 20:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Cytuj:
W ubiegłym roku sprzedano w Polsce 333 552 samochody osobowe (także z homologacją ciężarową); to o 4,17 proc. więcej niż w roku 2009. Królują Skody, Volkswageny i Fordy

Takie wyniki przekazał PAP instytut Samar, monitorujący rynek motoryzacyjny w Polsce. Z analizy wstępnych danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika natomiast, że w 2010 roku zarejestrowano w naszym kraju 315 139 nowych aut osobowych, o 15,95 proc. więcej w porównaniu z poprzednim rokiem.

Różnica między sprzedażą a rejestracją wynika z kilku przyczyn, m.in. z przesunięcia w czasie momentu rejestracji, rejestracji pojazdów w poprzednich miesiącach zadeklarowanych przez importerów jako sprzedane, "przesunięcia" zapasów z magazynu producenta na place dilerów oraz uwzględnienia aut przedsprzedażnych, które ostatecznie dotarły do klientów. W dalszym ciągu utrzymuje się też - chociaż w niewielkiej skali - zjawisko reeksportu. Przykład? Według CEPiK w ubiegłym roku zarejestrowano 19,7 tys. Volkswagenów (sprzedaż: 27,9 tys.).

Szczególnie wiele transakcji miało miejsce w ostatnim miesiącu ubiegłego roku. Producenci poinformowali o sprzedaży w grudniu ponad 35,9 tys. nowych aut osobowych, aż o 26,18 proc. więcej w porównaniu z grudniem poprzedniego roku. Zdaniem szefa Samaru Wojciecha Drzewieckiego wzrost liczby rejestracji w grudniu to efekt oddziaływania na rynek kilku czynników, wśród których najistotniejsze wydają się być dwa: zapowiedź zmian w podatku VAT, dotyczących zarówno klientów instytucjonalnych, jak i osób fizycznych kupujących auta do prywatnego użytku, oraz wejście w życie normy EURO V, która stawia wyższe wymagania w zakresie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, co może się wiązać z ewentualną podwyżką cen samochodów.

Jego zdaniem, w ub. r. osoby fizyczne, nabywające auto do prywatnych celów, wykazywały umiarkowane zainteresowanie kupnem, chociaż i tu w ostatnich miesiącach zapanowało pewne ożywienie. Rekompensowały to zakupy tzw. klientów instytucjonalnych. Ożywienie w tym segmencie rynku utrzymało się do końca roku, chociaż, z powodu gorączkowych zakupów, już w październiku pojawiły się kłopoty z realizacją tegorocznych zamówień.

Dotyczy to głównie aut z "kratką", czyli osobowych z homologacją ciężarową, dających możliwość pełnego odpisu VAT. W ciągu całego 2010 roku stanowiły one 30,78 proc. rynku. Najwięcej takich samochodów sprzedała Skoda, która zarejestrowała w Polsce 15 tys. 372 aut "z kratką", a dalej w kolejności: Ford - 9811 sztuk, Opel - 7688, Toyota - 6996 oraz Kia - 6242.

Image

Tytuł lidera sprzedaży na polskim rynku zachowała Skoda. Czeski producent w 2010 roku sprzedał tu ponad 37,8 tys. aut, o 0,26 proc. mniej niż rok wcześniej. Udział Skody w naszym rynku wyniósł w ub. roku 11,35 proc. Największą popularnością cieszyła się Octavia (14 661 sztuk) oraz Fabia. Ponad połowę sprzedanych aut napędzały silniki Diesla (50,43%).

Na pozycji wicelidera utrzymał się Volkswagen ze sprzedażą ponad 27,8 tys. samochodów - o 4,61 proc. więcej niż w 2009 roku. Udział Volkswagena w rynku sięgnął 8,35 proc.

Na trzecim miejscu znalazł się Ford, który w listopadzie wyprzedził Fiata. Łączna sprzedaż tego producenta wyniosła ponad 26,8 tys. pojazdów, co jest wynikiem na poziomie 2009 roku. Udział Forda w rynku to 8,06 proc.

Na czwartym miejscu jest Fiat. Sprzedaż włoskich aut wyniosła na koniec roku ponad 25,8 tys. sztuk, o 18,52 proc. mniej niż przed rokiem. Udział włoskiego producenta w rynku wyniósł 7,76 proc.

Sklasyfikowana na 5. miejscu Toyota znalazła ponad 25,1 tys. klientów, o 9,71 proc. mniej niż w 2009 roku. Udział Toyoty w rynku to 7,53 proc.

Spośród marek sklasyfikowanych na dalszych miejscach w tym rankingu, największą dynamiką wzrostu sprzedaży wyróżniły się: Citroen (11. miejsce, ponad 13,4 tys. sztuk, +40,21 proc.) oraz Nissan (12. miejsce, ponad 12,1 tys. sztuk, +21,50 proc.).

Jeżeli chodzi o prywatny import samochodów używanych, to w ubiegłym roku zarejestrowano ich w Polsce 722 tys. 913, o 1,81 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wśród sprowadzonych aut najwięcej jest w wieku od 4 do 10 lat - stanowią 46,16 proc. wszystkich sprowadzonych do Polski samochodów. Auta w wieku powyżej 10 lat stanowiły 42,96 proc. importu, natomiast samochody najmłodsze - w wieku do 4 lat - zaledwie 10,88 proc. importu.

W rankingu najchętniej sprowadzanych do Polski samochodów używanych liderem niezmiennie pozostaje Volkswagen. W 2010 roku zarejestrowano w Polsce 130 tys. 385 aut tej marki, o 1,31 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2009 r. Wiceliderem pozostaje Opel - 88 tys. 642 sprowadzonych samochodów (mniej o 2,53 proc.). Dalsze miejsca w kolejności zajmują: Renault, Ford, Audi, BMW, Peugeot, SEAT, Mercedes i Toyota.

Marcin Sobolewski, źródło: PAP, IBRM Samar, "Dziennik Gazeta Prawna"

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pon, 10.01.2011, 9:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Trochę wrażeń motoryzacyjnych z Ukrainy, a konkretnie z Odessy. Słowo klucz - kontrast. Na ulicach setki (tysiące?) Ład. Głównie wszelkie wariacje na temat modelu 2107, część w stanie oryginalnym, ale wiele po tuningu świadczącym o iście ułańskiej fantazji właścicieli. Do tego Samary, Nivy, Priory i Kaliny. Poza tym - Wołgi - wszystkie generacje, włącznie z najstarszą M21. Trochę Moskwiczy, nieliczne Zaporożce.

No i druga strona chorągiewki - takiej ilości wypasionych terenówek jak tam, nie widziałem nigdzie. Najwięcej jest Land Cruiserów 200 (najnowszych), Range Roverów i Lexusów RX, poza tym: Cayenne, G-Klasse, ML-Klasse, GL-Klasse, Q7, Infiniti FX, Pajero, Outlandery, Toyoty Sequoia, X5, X6, Murano, Armady. Z luksusowych osobówek S-Klasse, 7er, Lexusy LS, sporo Bentley'ów.

Jeśli chodzi o coś pośredniego, najwięcej jeździ Lanosów i nowych Camry (!). W zasadzie NIE ISTNIEJĄ na rynku marki takie jak Fiat, Alfa, Lancia, Peugeot, Citroen, Opel, SAAB, Volvo. Jeździ trochę Fordów, VW, Skód i Renault (głównie Dustery i Logany). Absolutnie królują marki koreańskie (Daewoo/Chevrolety i Hyundai'e, Kii mniej), chińskie (Chery, Geely i Great Wall) i japońskie.

No i teraz najciekawsze - peeełno soczystych JDM-ów. Bluebirdy, Cimy, Laurele, Chasery, Cedric'i, Corony, Crowny i Presidenty. Większość we wspaniałym, złomnikowym stanie. Później wrzucę trochę fotek :wink:

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Czw, 30.06.2011, 19:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Czekam na te foty 8)

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 30.06.2011, 20:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Że 2 światy tam są wiedziałem,że Dustery jako Reno też wiedziałem,że chińczyków dużo jeździ również wiedziałem,ale że Cimy i Presidenty..czekam na foty :o

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Czw, 30.06.2011, 20:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Zalew nowych samochodĂłw w Twoim rejonie
Po wizycie na Ukrainie miałem identyczne odczucia.
Albo widzi się biedotę albo bogactwo, czegoś takiego jak klasa średnia praktycznie nie ma i to widać po tamtejszej motoryzacji.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Czw, 30.06.2011, 23:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018