Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:01




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Samochody o ponadczasowym designie 

Wybieramy samochód o ponadczasowym designie - możesz wybrać 3 pozycje
Citroen C4 3%  3%  [ 3 ]
Ford Focus I 6%  6%  [ 6 ]
BMW 8-reihe 13%  13%  [ 12 ]
Mercedes G-klasse 20%  20%  [ 19 ]
Citroen C5 I 1%  1%  [ 1 ]
BMW 5-reihe (E39) 15%  15%  [ 14 ]
Peugeot 406 3%  3%  [ 3 ]
Peugeot 206 1%  1%  [ 1 ]
Peugeot 406 Coupe 21%  21%  [ 20 ]
Renault Laguna II 3%  3%  [ 3 ]
Volkswagen Passat B5 5%  5%  [ 5 ]
Volvo XC90 8%  8%  [ 8 ]
Razem głosów : 95

Samochody o ponadczasowym designie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Z zewnątrz może i sprawiać takie pozory ale środek-koniec lat 80tych, max początek 90tych.
A może zrobić drugi temat z autami które źle znoszą upływ czasu i szybko się postarzały?
moi kandydaci to Mondeo I, Alfa 155, Fiat Bravo/Brava, Seat Toledo I/II, P 806/807, Evision/C8, Zeta/Phedra, Saab 9-3 I, Corolla e11, Citroen C5 I przed FL.
Ogólnie mam takie spostrzeżenia, że samochody niemieckie i francuskie dobrze znoszą próbę czasu, te pierwsze na zasadzie "coś co nigdy nie było w modzie nigdy nie wyjdzie z mody" a drugie z powodu odważnych/niecodziennych sylwetek i futuryzmu.
Odwrotnie jak włoskie, zazwyczaj wyróżniają się smakowitymi detalami bo sama linia nadwozia nie dość, że zachowawcza jak niemiecka to często jest jakby z poprzedniej epoki względem konkurentów( np. Julka czy Bravo II koncepcyjnie przypominają auta z epoki Golfa IV) i szybko się starzeją.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pią, 29.06.2012, 11:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7381
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
kilka propozycji ode mnie:

Rolls-Royce Silver Shadow
Cadillac Fleetwood MkI
Aston Martin Lagonda
Lincoln Continental MkIV SII
ZiL 114
Tatra 613
Jaguar XJ MkI
Volvo serii 200
Land Rover Defender
Mercedes-Benz G
Hummer H1
NSU Ro 80
Jaguar E-type
Chevrolet Corvette C3

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Ostatnio edytowany przez kulikowski, Nie, 01.07.2012, 1:36, edytowano w sumie 1 raz

Pią, 29.06.2012, 13:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Dżony napisał(a):
np. Julka czy Bravo II koncepcyjnie przypominają auta z epoki Golfa IV) i szybko się starzeją.

Buahahahaha :lol: A to dobre, naprawdę się uśmiałem :lol: Buahahaha :lol:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pią, 29.06.2012, 13:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
To wyprowadź mnie z błędu.
Jeśli chodzi o rozplanowanie wnętrza i wykorzystanie przestrzeni to niestety głębokie lata 90te.
Bravo i Giulietta mimo swoich wymiarów są po prostu ciasne i dość klaustrofobiczne.
Źle wykorzystują swoje wymiary zewnętrzne, w przypadku taniego popularnego kompakta jak Bravo czy normalnego nie premium jak Alfa to nie jest element włoskiego charakteru czy sportu(szczególnie w Bravo z gumowym układem kierowniczym) tylko wada konstrukcyjna albo jak kto woli nawiązanie do kompaktów z ery "przedfocusowej".
Image
obłe linie, klasyczne dwubryłowe nadwozie bez vanopodobnych zapędów, szczerze to nie ma żadnych znaków szczególnych, nawet przetłoczenia niezbyt finezyjne obowiązkowa lekko wznosząca się linia okien, jedynie detale ratują ten dość banalnie zaprojektowany samochód.
Bardzo podobne linie ma Hyundai i30 czy Astra IV i praktycznie każdy inny kompakt od końca lat 90tych do początku XXI wieku,
Porównaj to np. do
Image
samochodu o generację starszego
lub :
Image
To są moim zdaniem samochody zaprojektowane z pomysłem które nie wyglądają jak kolejny produkt golfopodobny i które mimo zaawansowanego wieku wciąż wyglądają świeżo.
A z Bravo niestety wróżę podobną sytuację do duetu Bravo/Brava w momencie premiery och i ach a pod koniec produkcji wyglądał niezbyt świeżo:
Image
vs
Image
i podobnie jest teraz gdy Bravo wchodziło na rynek zapowiadając powrót obłości podczas gdy mainstreamowy nurt designu pozostał przy ostrych kantach.
Bravo IMO jest kolejnym Fiatem który designersko nie trafił w swój czas.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Ostatnio edytowany przez Dżony, Pią, 29.06.2012, 14:24, edytowano w sumie 1 raz

Pią, 29.06.2012, 14:08
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Akurat przykład Alfy IMO kompletnie nie trafiony. Do tego klaustrofobiczne wnętrze, to raczej klasyka w tej marce, bo tak ma być. W Alfach kokpit celowo jest tak zrobiony, by kierowcę bardziej otaczał. Zresztą jechałem ostatnio E klasą coupe ostatniej generacji i miejsca tam też jest jak na lekarstwo, mimo, że normalna E klasa to kawał lory. Tak ma być i to nie relikt czy źle zaprojektowane wnętrze.

Z oceną designu Bravo też się nie zgodzę, bo widać, że jest to auto ciut młodsze niż opisywana Megane. To, że coś ma sylwetkę Golfa to nie znaczy od razu, że Golfem jest. Bravo akurat mimo oklepanej linii nadwozia wyglądało dzięki detalom świeżo i widać, że jest młodsze niż wspomniana Megane czy C4, chociażby dzięki reflektorom.

W starciu z nowymi autami obwieszonymi w ledy, pękate zderzaki etc. moim zdaniem już temat ponadczasowego designu się zatarł i widać, że są to auta zrobione kilka lat wstecz. Możemy raczej pójść w stronę które z aut wyprzedzały swój czas i wyglądały na generacje młodsze.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 29.06.2012, 14:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Detalom w tylnej części nadwozia dodajmy.
Bo pas przedni mocno inspirowany Audi ciężko za takowy uznać.
Tylne światła są rzeczywiście bardzo udanym projektem i chyba jedynym charakterystycznym w Bravo II, cały pakier sport i fabryczne alufelgi + paleta kolorów są bardzo umiejętnie dopasowane i właśnie te dodatki świadczą IMO o wyczuciu smaku Włochów a nie projekt tego samochodu.
Zwykłe srebrne Bravo Fresh jest po prostu nijakim samochodem bo jakiś ciekawy detal znajdzie się w pojeździ dowolnego producenta(np. w Golfie to bardzo masywny słupek C).
Nie mam nic do Fiata ale denerwuje mnie robienie z wszystkiego co Włoskie arcydzieła sztuki użytkowej, Bravo dostało jakąś nagrodę za design?
poza tym spójrzcie na ich poprzedników po latach.
Paradoksalnie najlepiej próbę czasu zniósł IMO "mało włoski" Stilo.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pią, 29.06.2012, 14:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Megane II wcale nie jest ponadczasowe. Rozumiem ze komus moze sie podobac bo jest dziwaczne ale z ponadczasowym to nie ma nic wspolnego. Tył w kształcie telewizora z połka to nie jest element ktory mozna nazwac ponadczasowym. Za kilkanascie lat ludzie beda patrzec z politowanie na te dziwactwa. To samo sie tyczy avantime i vel satis, kulfoniastych tworow, ktore nie przyjeły sie nawet w czasie produkcji a za jakis czas beda to przykłady na studiach dizajnerskich na to jak nie projektowac samochodow.


Pią, 29.06.2012, 15:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
To popatrz na Megane II i pomyśl, że to samochód sprzed 10 lat, przypomnij sobie z czym konkurował z Astrą II, Golfem IV itp. ma czystą i zwartą linię więc naprawdę nie wiem co w nim kulfoniastego.
Akurat ten samochód się obronił na rynku i zdobył parę nagród w tym COTY.
Poza tym spójrz kto stoi za tymi projektami Renault:
http://en.wikipedia.org/wiki/Patrick_Le_Qu%C3%A9ment
ciężko mu zarzucić braki w wykształceniu czy słabe portfolio.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pią, 29.06.2012, 17:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Wygląd jest kwestią gustu, osobiście uważam że Bravo nadal wygląda bardzo dobrze, widać że to już nie najnowszy model ale ciągle oglądam się za nim zwłaszcza kiedy jedzie w pakiecie sport.

Nie zgodzę się z :
Cytuj:
To są moim zdaniem samochody zaprojektowane z pomysłem które nie wyglądają jak kolejny produkt golfopodobny i które mimo zaawansowanego wieku wciąż wyglądają świeżo


W takim razie każdy samochód który ma coś dziwnego jest ponadczasowy, czy dziwactwa typu Pontiac Aztek lub Ssan Young Rodius są ponadczasowe ?


Paradoksalnie im mniej finezyjnie zaprojektowany samochód tym bardziej opiera się próbie czasu ( stąd za ponadczasowe uważa się właśnie VW, Skody i spółkę ), moda bardzo szybko się zmienia i taki Fokus 1 bardzo szybko stracił blask.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Pią, 29.06.2012, 17:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Dżony napisał(a):
Bravo i Giulietta mimo swoich wymiarów są po prostu ciasne i dość klaustrofobiczne.

Przestrzeń w środku nie świadczy i tym, że auto jest stare :roll:
Fiat Bravo jest obły a Renault Megane II i Citroen C4 kanciaste i nagle co się dzieje :?: Renault Megane III jest obłe, Citroen C4 II też :? Stilo konkurowało z Megane II i C4 I i też było kanciaste :>
Grzyws napisał(a):
( stąd za ponadczasowe uważa się właśnie VW, Skody i spółkę )

Skoda i spółka nie jest ponadczasowa :roll:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pią, 29.06.2012, 17:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
To zależy jak interpretuje się stwierdzenie ponadczasowa. Dla mnie auto ponadczasowe to takie które długi czasz ,,może się podobać,, i tak z upływającym czasem najlepiej radzą sobie auta mało finezyjne. IMO.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Pią, 29.06.2012, 17:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Grzyws napisał(a):
To zależy jak interpretuje się stwierdzenie ponadczasowa.

Jest na poprzednich dwóch stronach :wink: A tak w skrócie to auto które wygląda świeżo mimo upływu lat i ciężko stwierdzić pacząc na nie czy ma 10 lat czy 2 miesiące :wink: Np. taka skoda fabia trąci myszką na kilometr :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pią, 29.06.2012, 17:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Dżony napisał(a):
To popatrz na Megane II i pomyśl, że to samochód sprzed 10 lat, przypomnij sobie z czym konkurował z Astrą II, Golfem IV itp. ma czystą i zwartą linię więc naprawdę nie wiem co w nim kulfoniastego.
Akurat ten samochód się obronił na rynku i zdobył parę nagród w tym COTY.
Poza tym spójrz kto stoi za tymi projektami Renault:
http://en.wikipedia.org/wiki/Patrick_Le_Qu%C3%A9ment
ciężko mu zarzucić braki w wykształceniu czy słabe portfolio.

Radze odswiezyc dane w głowie. Megane II debiutowało w 2002 wiec jest konkurentem astry III debiutujacej w 2004. Astra wyglada lepiej moim zdaniem. To jest własnie auto ponadczasowe. Prosty, ciosany design ale ciagle moze sie podobac. Konkuruje tez z golfem V a nie IV ktory debiutował w 2003 ale te auto moim zdaniem jest okropne. Ani ponadczasowe ani ciekawe-klucha. W tym samym czasie produkowany pug 307 tez wyglada bardziej ponadczasowo. Jest tez kilka innych kompaktow ktore lepiej sie starzeja np. alfa 147, mazda 3, audi a3 nawet citroen c4 5d. Generalnie im wiecej wydziwien w designe, szczegolnie takich ktore chwieja proporcje sylwetki tym auto bardziej dziwaczne a z czasem mniej aktualne.
Tak, megane II jest ponadczasowe ale w wrsji CC. Tam sylwetka jest swietna.


Pią, 29.06.2012, 18:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Megane, C4 i Focus to idealne przykłady tego, że niecodzienna stylistyka jest hitem jednego sezonu. Dzisiaj te samochody mogą wyglądać świeżo i ciekawie, ale jeśli chodzi o design ewidentnie widać jak postarzały się przez ostatnie lata. Przekombinowanie w designie jest numerem na jeden raz.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Sob, 30.06.2012, 20:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Biorąc nazwę tematu na poważnie, to moje typy wyglądałyby tak:

Alfa Romeo RZ / SZ
BMW serii 8
BMW Z1
Citroen DS
Citroen SM
Citroen XM
FSO Beskid
Honda Civic przedostatnia
Mercedes-Benz 300 SL Gullwing
Peugeot 308 RCZ
Porsche 911
Renault Avantime
Saab UrSaab
Subaru SVX

_________________
>>>


Nie, 01.07.2012, 0:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 364
Miejscowość: Corby
Samochód: Civic Coupe D16Y7
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Czytam, czytam i durnowacieje.
Dla mnie ponadczasowy design to SL z lat `90, W124 coupe, cabrio, W140, BMW 8er, Citroeny DS, SM, 911 do modelu 993 włącznie. A auta w stylu BRAVA czy ASTRA nie wiem czy są ponadczasowe czy po prostu wzrok się już do nich przyzwyczaił więc takich w to bym nie wliczał


Pon, 02.07.2012, 9:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Guildford, Larch Avenue 65
Samochód: Składak
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
ja bym dorzucił BMW Z3... Mimo wieku auto cały czas wzbudza ciekawość przechodniów ;D

_________________
Aj koming bek, Jesturdej and my new name.


Wto, 10.07.2012, 20:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
A ja ostatnio przypomniałem sobie o Alfie 159... Gdyby debiutowała teraz a nie kilka lat temu, nadal wyróżniałaby się z tłumu - nic a nic się nie zestarzała.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Wto, 10.07.2012, 21:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Podbijam, alfa 159. Kiedyś sobie taką kupię (nie żartuję). tak btw połowe służb tych ochroniarskich bym zwolnił w piździec, połowe policji, tu straż miejską wy*ebał i cały ten temat też bym wy*ebał. Radosne kucowanie które auto jest ładniejsze, bo mi się podoba. Bez przesady.

_________________
locha lover


Wto, 10.07.2012, 21:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Samochody o ponadczasowym designie
Trochę mi zeszło na zrobieniu ankiety, ale nareszcie jest i możecie głosować.
Propozycje są eeee.... różne, ale chyba tak różne, jak nasze gusta. Z trzydziestu paru Waszych propozycji wrzuciłem powtarzające się ponad 1 raz.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 11.07.2012, 14:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018