Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:28




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Wątek piwny 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Wątek piwny
Wspomniany już Koźla to ciekawe piwo - niby goryczka po każdym łyku, ale z czasem się człowiek przyzwyczaja i smakuje.

Widzę, że Celtyckie tez było omawiane - piłem to nad morzem. Niby słodkie, ale mocno schłodzone do dobrze zrobionego dorsza było super. Wziąłem siatkę do domu i wypiłem w jeden dzień :( Niestety u mnie nie do dostania.

_________________
HABEMUS SEDAN


Czw, 12.07.2012, 1:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Wątek piwny
W ten weekend przetestowałem dwa kolne piwa.
Pierwszy był Trybunał z browaru w Piotrkowie Trybunalskim. Piwo ma wagomiar 13 i 6% alkoholu. Jest to trunek trójsłodowy. Zawiera słód jęczmienny, pszeniczny i słody karmelowe... i chyba właśnie o te słody jest... za słodkie. Goryczka chmielowa jest ledwo wyczuwalna i to tylko po połknięciu. Orgia słodkich smaków strasznie dominuje nad smakiem piwa. Poza tym piwo jest strasznie "ciężkie". Chciało mi się po nim bardziej pić, niż przed jego wypiciem. Szkoda, ze jest tak przesłodzone bo cena poniżej 3zł za butelkę jest niezła.
Drugie piwo to Warnijskie wielozbożowe z orkiszem, z browaru Kormoran. Wagomiar 12,5 i 5,1% alkoholu. W jego skład wchodzą: słód jęczmienny, orkisz, słód pszeniczny, owies, płaskurka, słód żytni, pszenżyto i słody karmelowe. Mimo ogromnej ilości słodów piwo jest genialne! Idealnie wyważone proporcje goryczki i słodkości. Browarnicy z Kormorana pokazują, że można zrobić piwo wielosłodowe, które nie będzie za słodkie. Czapki z głów! Piwo jest lekkie i orzeźwiające. Szczerze polecam, mimo ceny w okolicach 6zł za butelkę.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Nie, 22.07.2012, 17:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Wątek piwny
Nie wiedziałem, że Amber robi też pszeniczne... Ale cena straszna :/

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 22.07.2012, 19:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Wątek piwny
RR ltd Co. napisał(a):
Nie wiedziałem, że Amber robi też pszeniczne... Ale cena straszna :/


W pubie płacisz tyle za 0,5l siuśkowatego carslberga z kija więc nie jest tak źle :wink:

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 22.07.2012, 21:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Wątek piwny
Ostatnio też zaczynam testować różne browary :) . Ma ktoś doświadczenie z piwami PINTA? Ostatnio próbowałem "Ognie Szczęścia" i dla mnie przegenialne.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 24.07.2012, 2:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Wątek piwny
Mam doświadczenia i to w większości pozytywne. PINTA przede wszystkim warzy style wcześniej u nas nieprodukowane (IPA, wędzonki) bądź zapomniane (Grodziskie). Tak naprawdę z ich piw nie podeszło mi raptem jedno ale nie ma go już na rynku. Resztę polecam pomimo ceny.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Wto, 24.07.2012, 6:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Wątek piwny
Fakt - eksperymentują na szeroką skalę.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 24.07.2012, 7:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Wątek piwny
Czy ja wiem czy to są eksperymenty? Poza Grodziskim to większość gatunków to piwa, które w innych krajach są albo bardzo popularne albo tradycyjne i rozpoznawalne. Działalność Pinty to raczej takie przeniesienie na nasz grunt w większości sprawdzonych i bardzo dobrych pomysłów (bo nawet podwójnego Wita już gdzieś w Stanach ktoś robił). Inna sprawa, że na rodzimym rynku wprowadzanie czegokolwiek co nie jest jasnym lagerem/za słodkim miodowym/pszenicą już jest swego rodzaju ekperymentem, bo nie wiadomo czy ludzie to kupią :/

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Wto, 24.07.2012, 7:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Wątek piwny
Właśnie miałem na myśli eksperymentowanie przez wprowadzanie takiej szerokiej gamy różnych piw, które, jak napisałeś, mogą się ciężko sprzedawać w Polsce. Ale zawsze trzeba pamiętać, że koneserów piwa w Polsce jest coraz więcej...

EDIT: Piwne ABC: http://jestkultura.pl/2012/wszystko-co- ... -browarow/

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 24.07.2012, 7:47
Profil

Postów: 104
Post Re: Wątek piwny
W ogóle zaskoczeniem było dla mnie jak dobrze do grilla sprawdza się Radler, tylko trzeba go dobrze schłodzić i kiełba od razu nabiera smaku...


Śro, 15.08.2012, 13:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: Wątek piwny
Pinta Pintą, ale właśnie mają premierę dwa nowe piwa z AleBrowaru :>


Śro, 15.08.2012, 22:01
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Wątek piwny
Co do Radlera, to nie warto przepłacać za koncernowe wynalazki - całkiem niezły Radler jest w Aldim. Tam też jest cały szereg piw z Browarów Łódzkich pod markami Aldiego - polecam.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 15.08.2012, 22:21
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Wątek piwny
Ja ostatnio zacząłem szperać za piwami, które w składzie mają... chmiel. Trafiłem ostatnio na browar ELKA, ponoć receptura radomska jeszcze sprzed wojny, która od 1999 roku się odnalazła i znów to tworzą. Nie wiem czy dostępny jest w szerszym rynku, czy tylko w lokalu, w którym akurat byłem. Całkiem smaczny, 6,2%.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 15.08.2012, 22:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018