Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 23:51




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
COTY 2013 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: COTY 2013
Nie za takie rzeczy już się dawało COTY...

Ja bym dał na zachętę, bo samochód pod każdym względem robi na mnie duże wrażenie. Poza tym jakaś odmiana, bo z tego co pamiętam, to marka premium nie zdobyła tego tytułu.


Pon, 17.12.2012, 22:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: COTY 2013
Liczę na Toyobaru, jedyne które się IMO na plus z tych zwykłych wozidełek wyróżnia.
Mercedes już raz zdobył tytuł samochodu roku- W116 w 1974, 2 razy Audi i raz Porsche chociaż Audi w latach 1973 i 1983 raczej nikt do premium nie zaliczał.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pon, 17.12.2012, 22:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: COTY 2013
3co napisał(a):
Nie za takie rzeczy już się dawało COTY...

Ja bym dał na zachętę, bo samochód pod każdym względem robi na mnie duże wrażenie. Poza tym jakaś odmiana, bo z tego co pamiętam, to marka premium nie zdobyła tego tytułu.

No tak, fajnie ze Ci sie podoba tylko co z tego wynika. Mozna dac nagrode volvo v40 za poduszke chronica pieszego. Wyroznia to auto sposrod innych. Postep w dziedzinie bezpieczenstwa. A co ma mercedes czego nie ma volvo?( tylko nie design czy jakosc wnetrza bo to kwestia subiektywna)


Pon, 17.12.2012, 23:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: COTY 2013
Robak, powiedzmy że po części się z tobą zgodzę, ale zwolennik VAG z ich przeciwnikiem jednak nigdy nie dojdzie do konsensusu w 100%. My tu obstawiamy Clio, BeErZety czy Merca, a wygra Golf!

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Pon, 17.12.2012, 23:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: COTY 2013
...ale ja nie jestem zwolennikiem vaga.


Wto, 18.12.2012, 0:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: COTY 2013
Po twoich postach wnioskuję co innego i nie chodzi mi o ten temat :wink: Lecz to nic złego, ja jestem zwolennikiem Mazdy, po części Alfy, ale patrzę na nią coraz bardziej krytycznie jako markę, no i Volvo oraz KIA/Hyundai.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 18.12.2012, 0:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: COTY 2013
Właśnie, szkoda, że nie ma Mazdy 6. A z tego grona chciałbym, żeby wygrała Toyota, a pewnie wygra Golf lub Clio.

_________________
PB RWD jest wysoko


Wto, 18.12.2012, 15:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: COTY 2013
Robak napisał(a):
Za jaka rewolucje? Rewolucje tylko dla mercedesa nie dla motoryzacji.

No i dobrze. Nie wiem skąd wziął się ten durny mit, że COTY to z definicji konkurs na najbardziej przełomowe, innowacyjne i rewolucyjne auto. A szczególnie powtarzano takie teorie przy okazji wręczenia tego tytułu Leafowi i Apmerze/Voltowi, nie sądziłem jednak, że zakorzenią się one tak bardzo, ze co druga osoba będzie pisała, że COTY = Najbardziej Innowacyjne Auto Roku. Jeśli tak, to na tytuł COTY nie zasługuje jakieś 90% zwycięzców :wink:
Iceman napisał(a):
nikt mi nie powie, że pierwsza klasa A sprzedawała się dzięki stylizacji nadwozia bo go wyśmieję, tak samo jak nudne do bólu A3, które wybrały tylko i wyłącznie osoby nie zainteresowane A-Klasą i nie mające innego wyboru - kolejnych konkurentów w klasie w 'dawnych' czasach nie było, więc i producenci nie mieli powodu aby wypuszczać cacka.

Nadal nie zauważyłeś, że nie wszystko kręci się tylko i wyłącznie wokół wyglądu i nie wszystko kręci się wokół Twojego nieomylnego gustu?

PS Po ostatnich 2 werdyktach nie spodziewałem się takiej finałowej stawki, bardzo miłe zaskoczenie. IMO na tytuł zasługują japońskie RWD lub nowe Clio ;)

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Wto, 18.12.2012, 22:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: COTY 2013
Cytuj:
Dzień przed rozpoczęciem salonu w Genewie ogłoszono wyniki prestiżowego konkursu Car of the Year 2013. Pożądany przez producentów tytuł Samochodu Roku otrzymał Volkswagen Golf VII generacji!


To, to dopiero jest zaskoczenie :roll: :/

interia.pl

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 04.03.2013, 15:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post Re: COTY 2013
To już nawet nie jest śmieszne.

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Pon, 04.03.2013, 16:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: COTY 2013
Chyba lepiej, że Golf niż kolejny elektryk z piekła rodem ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 04.03.2013, 20:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: COTY 2013
Leże, po prostu leże.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Pon, 04.03.2013, 20:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: COTY 2013
No i baskont. Nawet szanuję tę decyzję - Golf, czyli po prostu das Auto. Auto, które niczego nie musi udawać, jest konkretne, niezwykle uniwersalne, ludzkie i nie jest głupią zabaweczką. Powiem więcej - hasło z reklamy "You need to know people to build das Auto" do mnie trafia. Jest w Golfie właśnie ta swego rodzaju magia, że jest to auto stworzone dla dosłownie każdego.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Pon, 04.03.2013, 23:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: COTY 2013
Coż za EMOCJONUJĄCY wynik plebiscytu :twisted:

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 05.03.2013, 11:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 81
Post Re: COTY 2013
Leżę i kwiczę :/ - ilu już ludzi pisało te same słowa... :/ :/


Wto, 05.03.2013, 15:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: COTY 2013
Przede wszystkim dobrze, że japońskie RWD na 2. miejscu, nie spodziewałem się tak dobrego wyniku :D

A co do Golfa to dobrze, że wygrał, COTY traci na prestiżu od lat, więc nie widzę powodu, żeby dramatyzować. Przede wszystkim w tym roku nie trzeba czytać gadek z wyssanymi z palca definicjami tego plebiscytu, jak na przykład to, że 'COTY to konkurs na innowacyjność, zieloność i postępowość', jak to było rok i dwa lata temu temu, gdy wygrały elektropierdy. Dobrze, że lekko ucicha ta pseudo-ekologiczna 'podnieta', już Renault przyznało się, że nie wyszło z elektrycznymi autami tak pięknie, jak zakładali, dodatkowo COTY wygrywa nie-elektryczne auto, oby tak dalej :twisted:

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Wto, 05.03.2013, 16:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: COTY 2013
A ja jestem mocno zawiedziony, ze GT86 jest dopiero drugie. Mialem nadzieje, ze powrot do samochodu wg. starych dobrych zalozen odniesie sukces, a tu nudny, zwykly Golf okazal sie zwyciezca...


Wto, 05.03.2013, 16:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: COTY 2013
Dla mnie wygrana Golfa nie jest zaskoczeniem, bo tego typu auto świetnie wpisuje się w kryteria tego plebiscytu.

_________________
PB RWD jest wysoko


Wto, 05.03.2013, 19:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: COTY 2013
bartez napisał(a):
tego typu auto świetnie wpisuje się w kryteria tego plebiscytu.

A jakie są kryteria tego plebiscytu :?:
Wygrana Golfa to chyba faktycznie próba podreperowania reputacji tego konkursu :> Ostatni 2 elektryki to porażka. Jeden się sprzedaje w śladowych ilościach a drugi w ogóle :roll: Taki Golf to z nagrodą czy bez i tak sprzeda się dużej ilości więc tytuł COTY w ogóle nie jest mu potrzebny :> :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 05.03.2013, 21:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: COTY 2013
Alfisti4ever napisał(a):
Ostatni 2 elektryki to porażka. Jeden się sprzedaje w śladowych ilościach a drugi w ogóle :roll: :

Podcieram się zdjęciami hybryd, ale tutaj akurat obronię ich honoru - Norwegii Leaf jest w czołówkach sprzedaży, w Holandii jeździ ich sporo na taksówce i prywatnych egzemplarzy też trochę było, podobnie jak Amper ;) Nie wiem jak w innych zachodnich państwach, ale pewnie jeszcze we Francji, Niemczech, Belgii czy tam Szwajcarii też nie ma tragedii ze sprzedażą tych aut ;)

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Wto, 05.03.2013, 22:31
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018