Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 4:27




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Kacik czytelnika 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Kacik czytelnika
Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematami poruszanymi przez Suworowa, to polecam mu też Marka Sołonina. Obaj panowie bardzo często dyskutują ze sobą na łamach własnych książek. Czasami się ze sobą zgadzają, czasami dochodzą do innych wniosków. Czasami także dworują sobie z oponenta. Niemniej jednak historia ZSRR, odkrywana na nowo przez obu pisarzy, jest jednocześnie pasjonująca i przerażająca. Czasami też nie można powstrzymać się od śmiechu, czytając o głupocie i obłudzie tamtych czasów.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Wto, 04.12.2012, 13:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Kacik czytelnika
3co napisał(a):
ale po wymęczeniu Summa technologiae
Ło jezu, ja tego wymęczyłem może ze 20 stron i podziękowałem. Najbardziej lubię chyba Fiasko.

_________________
locha lover


Wto, 04.12.2012, 18:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Kacik czytelnika
Mam taką zasadę, że jak zacznę, to muszę skończyć. I to się tyczy też książek. ;)

Polecam Awantury na tle powszechnego ciążenia Tomasza Lema (syna Stanisława) o ojcu.


Wto, 04.12.2012, 18:39
Profil
Online
Awatar użytkownika

Postów: 7455
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Kacik czytelnika
nie ma to jak dobra satyra :arrow: polecam "Zebrane utwory poetyckie" Janusza Szpotańskiego wydanie Puls, Londyn 1990 (z "Banią w Paryżu").

Poza tym jestem fanem Ossendowskiego, Fiedlera, Verne'a, literatury alpinistycznej, podróżniczej, motoryzacyjnej, historycznej, publicystycznej i katolickiej.

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Ostatnio edytowany przez kulikowski, Czw, 06.12.2012, 16:49, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 05.12.2012, 1:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Kacik czytelnika
kulikowski mógłbyś polecić jakieś książki o motoryzacji? czytałem o Polskiej motoryzacji bodajże do 1957 roku i książkę o historii motoryzacji do początku lat 40 no i o historii samochodów terenowych, bo to znalazłem w bibliotece a o terenówkach dostałem i tyle, a przyznam, że poczytałbym jeszcze.
Zwracam się do Ciebie bo widzę, że o historii motoryzacji masz chyba największe pojęcia na tym forum.
Pozdrawiam.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Śro, 05.12.2012, 12:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Kacik czytelnika
Ja polecę to: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/79968/sa ... -wyscigowe oraz http://czajla.republika.pl/formula/litin-zarys.jpg
Dobrze mi się czytało w czasie leżenia bykiem na mazurach.

Znalazłem też coś takiego i znalazło się w kolejce do zakupu: http://prt.robi.to/sklep/?4,polskie-samochody-wyscigowe

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Śro, 05.12.2012, 22:59
Profil
Online
Awatar użytkownika

Postów: 7455
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Kacik czytelnika
Dżony napisał(a):
kulikowski mógłbyś polecić jakieś książki o motoryzacji? czytałem o Polskiej motoryzacji bodajże do 1957 roku i książkę o historii motoryzacji do początku lat 40 no i o historii samochodów terenowych, bo to znalazłem w bibliotece a o terenówkach dostałem i tyle, a przyznam, że poczytałbym jeszcze.
Zwracam się do Ciebie bo widzę, że o historii motoryzacji masz chyba największe pojęcia na tym forum.
Pozdrawiam.

mówisz i masz - w większości stare ale jest też trochę nowych :arrow: no to lecimy:
• Andrzej Bogunia-Paczyński - Pierwszy polski automobil; Krakowski Dom Kultury, Kraków, 1988
• Ciężarówki Świata 1993 Katalog; Print Shops Prego, Warszawa, 1992
• Julian Dąbrowski, Daniel Nalazek, Marcin Stiasny - Warszawskie autobusy i trolejbusy; Wydawnictwo Betezda, Rybnik, 2005
• Jerzy Dembiński - Album samochodów FSO - Klub Pracowników i Przyjaciół FSO, Warszawa, 2004
• Fabryka Samochodów Osobowych 1951-1976; Krajowa Agencja Wydawnicza, Warszawa, 1976
• Mirosław Górski - Historia konstrukcji samochodów FSO 1951 - 2006; Oddział Warszawski SIMP/Klub Pracowników i Przyjaciół FSO, Warszawa, Wyd. II, 2009
• Juliusz Jerzy Herlinger - Wielki wyścig; Biuro Wydawnicze "Ruch", Warszawa, 1971
• Witold Jeleń, Wojciech Szanter - Kolekcja samochodów; Wydawnictwo Harcerskie "Horyzonty", Warszawa, 1976
• Adam Jońca, Rajmund Szubański, Jan Tarczyński - Pojazdy Wojska Polskiego Wrzesień 1939; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1990
• Nina Lengyel - Formuła 1 Legenda i rzeczywistość; Wydawnictwo "Sport i Turystyka", Warszawa, 1984
• Karol Jerzy Mórawski - Syrena samochód PRL; Wydawnictwo Trio, Warszawa, 2005
• Opowieść o FSO historia tej warszawskiej fabryki; Oddział Warszawski SIMP/Klub Pracowników i Przyjaciół FSO, Warszawa, 2010
• Antoni Ossowski - Samochody dostawcze i minibusy; Wydawnictwa komunikacji i Łączności, Warszawa, 1992
• Władysław Paszkowski, Leszek Małkowski - Zanim wystartujesz; Wydawnictwo "Sport i Turystyka", Warszawa, 1983
• Mieczysław Płocica, Bartosz Winiarki - Mikrus MR-300 3 lata produkcji 50 lat historii; Wydawnictwo Piwi, Kraków, 2011
• Zdzisław Podbielski - Polski FIAT 125p/FSO 125p; Wydawnictwo ZP, Warszawa, 2009
• Zdzisław Podbielski - Samochody francuskie; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1986
• Zdzisław Podbielski - Samochody włoskie; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1986
• Zdzisław Podbielski - Samochody Republiki Federalnej Niemiec; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1987
• Zdzisław Podbielski - W fabryce samochodów; Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", Warszawa, 1987
• Zdzisław Podbielski - Wielka encyklopedia wytwórni samochodów A-D; Adi Car, Łódź, 1992
• Zdzisław Podbielski - Samochody japońskie; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1991
• Wojciech Połomski - Pojazdy samochodowe i przyczepy Jelcz 1952 - 1970; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 2010
• Wojciech Połomski - Pojazdy samochodowe i przyczepy Jelcz 1971-1983; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 2011
• Aleksander Marian Rostocki - Historia starych samochodów; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1988
• Aleksander Marian Rostocki - Kochajmy stare gruchoty; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1977
• Aleksander Rummel - Polskie konstrukcje i licencje motoryzacyjne w latach 1922-1980; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1985
Witold Rychter - Dzieje samochodu; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1987
• Witold Rychter - Moje dwa i cztery kółka; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1985 [reedycja 2003]
• Witold Rychter - Skrzydła i motory; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1991
• Adam Słodowy - Samochód bez tajemnic; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1966
• Samochody osobowe Katalog 1989-1990 Młody Technik numer specjalny; Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", Warszawa, 1989
• Samochody PRL-u; Dom Wydawniczy Księży Młyn, Łódź, 2010
• Samochody stulecia Katalog; Print Shops Prego, Warszawa, 2000
• Samochody Świata 1993 Katalog; Print Shops Prego, Warszawa, 1992
• Samochody Świata 1998 Katalog; Print Shops Prego, Warszawa, 1997
• Samochody Świata 2006 Katalog; Print Shops Prego, Warszawa, 2005
• Samochody terenowe Świata 1993 Katalog; Print Shops Prego, Warszawa, 1992
• Samochody w PRL-u (opr. Magdalena Binkowska); Wydawnictwo Dragon, Bielsko-Biała, 2011
• Samochody wyścigowe; opr. Juraj Porazik, Jan Oravec; Wydawnictwo "Sport i Turystyka", Warszawa, 1987
• Stare samochody; opr. Juraj Porazik, Jan Oravec; Wydawnictwo "Sport i Turystyka", Warszawa, 1981
• Marcin Stiasny - Atlas autobusów; Poznański Klub Modelarzy Kolejowych, Poznań, 2008
• Stanisław Szelichowski - Sto lat polskiej motoryzacji; Krakowska Oficyna SAB, Kraków, 2003
• Świat wspaniałych samochodów Encyklopedia; red. Kevin Brazendale; Muza, Warszawa, 2001
• Jan Tarczyński - Pojazdy Powstańców Warszawskich 1944; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 2009
• Jan Tarczyński - Polskie motocykle 1918-1945; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 2001, 2005
• Jan Tarczyński, Witold Jeleń - Samochody CWS; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1991
• Jan Tarczyński, Tomasz Szczerbicki - Samochody osobowe Polski FIAT 508 i 518; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 2003
• 1000 sportowych samochodów; Firma Księgarska Olesiejuk, Ożarow Mazowiecki, 2007
• Dobiesław Wieliński - Ciężarówki historia; Agencja Apra, Bydgoszcz, 2005
• Zbigniew Więckowski, Jan Zasel - Kierowca amator; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1976
• Krzysztof Wiśniewski - Samochody osobowe opisy techniczne i dane regulacyjne cz.1; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1987
• Krzysztof Wiśniewski - Samochody osobowe opisy techniczne i dane regulacyjne cz.2; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1987
• Krzysztof Wiśniewski - Samochody osobowe opisy techniczne i dane regulacyjne cz.3; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1988
• Andrzej Zieliński - Polskie konstrukcje motoryzacyjne 1947-1960; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 1985 [reedycja 2005]
• Andrzej Zieliński - Polskie konstrukcje motoryzacyjne 1961-1965; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 2008
• Andrzej Zieliński - Samochody osobowe dzieje rozwoju; Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa, 2009



Tapir napisał(a):
Znalazłem też coś takiego i znalazło się w kolejce do zakupu: http://prt.robi.to/sklep/?4,polskie-samochody-wyscigowe

Powodzenie, rok temu zamawiałem i książka do mnie nie dotarła :evil: :twisted:

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Czw, 06.12.2012, 3:58
Profil

Postów: 3
Post Re: Kacik czytelnika
Jestem w trakcie czytania książki "Zamieć śnieżna i woń migdałów". Krótka nowelka, w której akcja dzieje się bardzo szybko i bez żadnych spektakularnych zwrotów. Lekkie choć nieporywające opowiadanie. Taka książeczka dla zabicia zbędnego czasu. :)

_________________
Kto pyta nie błądzi. oprogramowanie cnc


Sob, 16.02.2013, 0:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Kacik czytelnika
Przez swieta zajalem sie bardzo nietypowa lektura. Mianowicie ksiazka napisana przez samego Juliusza Cezara. "O wojnie galijskiej". Opowiada ona o wyprawie wojennej do Gali i takie tam. Zajebista jak dla mnie. Mozna sie duzo dowiedziec, o tym jak postepowac z ludzmi, a w tym Julek byl mistrzem.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Nie, 17.02.2013, 15:48
Profil

Postów: 3
Post Re: Kacik czytelnika
Polecam książkę "Jim w lustrze" autorstwa Ingera Edelpeldta. Książka o odkrywaniu siebie, akceptacji, poszukiwaniach swojego miejsca w świecie, rozmowach, a także o zagubieniu. Polecam, warto :)

_________________
Cel bez planu jest tylko życzeniem. szkolenie psa warszawa


Czw, 21.02.2013, 20:48
Profil

Postów: 3
Post Re: Kacik czytelnika
Właśnie skończyłam czytać „Spaloną żywcem”. Opowiada o kobiecie, która żyje w religii islamskiej i o tym jak traktowane i poniżane są kobiety. Historia tej dziewczyny jest niesamowita. Została ona oblana benzyną przez swojego szwagra i podpalona. Stanęła w ogniu, ale przeżyła i zdecydowała się opowiedzieć całą tą historię. Więcej nie powiem, zostawię szczyptę tej ciekawości i naprawdę szczerze polecam. :)

_________________
Idę wolno ale nie cofam się nigdy. naprawa komputerów poznań


Czw, 28.02.2013, 22:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3
Post Re: Kacik czytelnika
polecam Russendisko Wladimira Kaminera, jeśli ktoś lubi polsko/niemieckie stosunki;)

_________________
żyj, jakbyś miał umrzeć jutro.


Czw, 18.04.2013, 16:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4
Post Re: Kacik czytelnika
Aktualnie czytam Boga Urojonego, polecam jeżeli ktoś lubi tę tematykę, a z książek fabularnych nadrabiam zaległości z twórczości Stephena Kinga (części Mrocznej wieży)


Pią, 07.06.2013, 12:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018