Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 19:55




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Prestiż 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Prestiż
Prestiż (z fr. "urok, czary", z łac. præstigiare - "sztuczki magiczne", por. prestidigitator) - autorytet, poważanie, szacunek innych osób do danej osoby.
W socjologii prestiż jest subiektywnym kryterium stratyfikacji, opartym na wartościujących podstawach emocjonalnych i obiektywnych czynnikach stratyfikacji - wykształceniu, wykonywanym zawodzie, stylu życia, dochodach. Jest również jedną ze składowych statusu społecznego.
wiki

Przegladajac forum bardzo czesto widze teksty w stylu "Skoda jest dla plebsu" i mozna nia jezdzic tylko w kominiarce. Ciekaw wiec jestem co sprawia, ze uznajecie jedna marke za prestizowa, a inna za odpychajaca ?

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Czw, 21.02.2013, 2:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Prestiż
To, że ludzie piszący takie posty najczęściej wyglądają tak:

Image

I są mongołami. Koniec tematu imo

_________________
locha lover


Czw, 21.02.2013, 7:27
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Prestiż
kenji leżę.

No to fakt. Ogólnie umówmy się, co tu pisać o jakimkolwiek prestiżu budżetowej Skody, skoro na co dzień jeździ się używkami. Kadry menedżerskiej, która jeździ służbowymi E'klasami tu nie mamy :twisted:

Ogólnie musisz zapytać RR'a czym jest prestiż, bo on jedyny w Passacie B5 kombi TDi go posiada. No i powiedzmy lorda - Passat TDi w sedanie też ciut go jeszcze ma.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 21.02.2013, 9:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Prestiż
haha koniec tematu.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Czw, 21.02.2013, 13:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Prestiż
Zupełnie poważnie to nie wiem cały czas, o co Wam chodzi. Istotnie posiadanie kilkunastoletniego Pastucha jest prestiżowe w okolicach siedzib gmin, ale już np. w Krakau i Warschau, to raczej chyba w grę wchodzą wszelkie większe beemki, typy 5-er, 7-er lub X5/6 :>
Co do mnie osobiście, to z kultem bepiąteczki zaznajomiłem się już po jej nabyciu - u znajomego handlarza miałem oglądać Octavię, ale się sprzedała, więc na przejażdżkę zabrałem Paska i bardzo przypadł mi on do gustu.
Ciekawe, kiedy szczytem prestiżu czytanego ironicznie jako snobizm będzie posiadanie JDMów... Choć w W-wie chyba już trochę tak jest, skoro najczęściej kradzionymi samochodami są Toytoye.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 21.02.2013, 13:39
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: Prestiż
Ice napisał(a):

Ogólnie musisz zapytać RR'a czym jest prestiż, bo on jedyny w Passacie B5 kombi TDi go posiada. No i powiedzmy lorda - Passat TDi w sedanie też ciut go jeszcze ma.

Czuje się pominięty :( Też mam B5 kombi TDI i jeszcze jest sedan z V6 :( To jest taka kumulacja, że mogę prestiż wynosić wiaderkami

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Czw, 21.02.2013, 18:41
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Prestiż
Wybacz Neo(N) ale musiałem Cię pominąć... z zazdrości :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 21.02.2013, 19:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Prestiż
Ja mam do sprzedania B5 FL w kombi i TDI-ku więc mogę opowiedzieć jak prestiż się traci.


Czw, 21.02.2013, 19:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Prestiż
leże


Czw, 21.02.2013, 20:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: Prestiż
przemekp14 wyrazy współczucia 8)

Passat jak Passat - prestiż się wylewa z każdej szczeliny, ale jak już mowa o klasie wyższej i Phaetonie, to równie dobrze jakby miał znaczek Skody.
VW jest na fali w PL i Phaeton pewnie się odkuje, ale IMO w za małej ilości go wyprodukowali, żeby stanowił masę krytyczną jak Passat.


Czw, 21.02.2013, 20:49
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: Prestiż
Nie odkuje bo a) ma za mało "prestiżu" jak na klasę luksusową (więc czemu B5 jest prestiżowy?) b) koszty użytkowania tego auta mooocno odbiegają od tego co reprezentuje Passat. Ceny części i samej eksploatacji potrafią zaboleć :wink: Chociaż auto samo w sobie jest naprawdę świetne :)

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Pią, 22.02.2013, 11:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Prestiż
Ludzie zapominają, że Phaeton to jest Audi A8 w innym ubraniu, a nie Passat w innym ubraniu. :wink:


Pią, 22.02.2013, 11:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Prestiż
Z A8 to on dużo wspólnego nie ma. On dzieli podzespoły z bentleyem continentalem gt.


Pią, 22.02.2013, 14:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Prestiż
Phaeton i A8 mają dużo wspólnego... Ba, Phaeton pod pewnymi względami jest lepiej dopracowany od A8. Chociażby silniki, niektóre rozwiązania konstrukcyjne, skoro elementów we wnętrzu. A Bentley z nimi przecież też ma sporo wspólnego.


Pią, 22.02.2013, 14:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: Prestiż
Cóż, może zabrakło czegoś w stylu naklejki "Phaeton by Bentley" :twisted:

Nie wiem jak to się ocenia w marketingu, ale warto było dołożyć 'Logan by Renault' , żeby lud się przekonał.


Pią, 22.02.2013, 20:57
Profil

Postów: 134
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Astra F 1.6 Caravan
Post Re: Prestiż
t0m3k911 napisał(a):
Cóż, może zabrakło czegoś w stylu naklejki "Phaeton by Bentley" :twisted:

Nie wiem jak to się ocenia w marketingu, ale warto było dołożyć 'Logan by Renault' , żeby lud się przekonał.


No było przecież jeszcze "Lancia by Ferrari" :)


Pią, 22.02.2013, 22:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Prestiż
t0m3k911 napisał(a):
Cóż, może zabrakło czegoś w stylu naklejki "Phaeton by Bentley" :twisted:

Nie wiem jak to się ocenia w marketingu, ale warto było dołożyć 'Logan by Renault' , żeby lud się przekonał.


Ponoć na Bentleyu są naklejki pod listwami " inspired by B5 " ale nie wiem ile w tym prawdy.


Pią, 22.02.2013, 22:43
Profil

Postów: 134
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Astra F 1.6 Caravan
Post Re: Prestiż
Wy tu rozprawiacie o jakichś VAG-ach, Bentleyach a Citroen ponad 30 lat temu był na tyle arogancki, że w nazwach niektórych wersji Cx-ów bez ogródek umieszczał słowo "Prestige" :D


Pią, 22.02.2013, 23:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: Prestiż
Skoro Citroen 30 lat temu tak próbował się promować i mu średnio wyszło, to nie wiem czemu Lexus idzie w jego ślady w modelu GS - najbogatsza wersja nazywa się nie inaczej jak Prestige.

Widać każda marka zazdrości Niemcom :evil: Ciekawe jak jest prestiż po włosku 8)


Sob, 23.02.2013, 10:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Prestiż
t0m3k911 napisał(a):
Ciekawe jak jest prestiż po włosku 8)


Image


Sob, 23.02.2013, 11:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018