Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 2:48




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Rowerzyści vs kierowcy 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
Ja tam mam problem tylko z rowerzystami ninja - wiejskie drogi po zmroku, gdzie naprawdę może być nieciekawie i trzeba być kamikadze, żeby być takim cyklistą... ale w miejskim ruchu - nie mam z nimi problemu, częściej to kierowcy aut IMO są nie fair, bo rowerzysta jak w Indiach nie ma nic do gadania, masa rządzi ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 11.06.2013, 19:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
Bladyhel napisał(a):
Patrząc z dwóch perspektyw, bardziej denerwują mnie rowerzyści jako pieszego, niż jako kierowcę.

A mnie odwrotnie (co do pieszych). Głąby które ciągle muszą iść po ścieżce rowerowej, podczas gdy chodnik obok jest kompletnie PUSTY!. Taka sytuacja w Białymstoku to jest istna norma. Czasami też i chodnik i ścieżka jest zapchana istotami człekopodobnymi przemieszczającymi się na swoich nogach.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Śro, 12.06.2013, 18:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
A ja przyznam, że jako rowerzysta bardziej niż kodeksem drogowym kieruję się zdrowym rozsądkiem. Zdarza mi się przeskakiwać między ścieżką rowerową, chodnikiem i jezdnią, ale robię to zazwyczaj nie po to, żeby skrócić sobie drogę, tylko z myślą o bezpieczeństwie - swoim i innych. Jezdnia jest wąska, albo ruch duży - jeśli obok biegnie pusty chodnik to chrzanić przepisy, biorę chodnik. Jeśli widzę, że na chodniku robi się gęsto - upewniam się, że nic nie jedzie i wskakuję spowrotem na jezdnię. Jedyne czego nie robię i nie rozumiem to korzystanie z jezdni, gdy obok mamy ścieżkę rowerową. No i trzeba dodać, że mój sposób poruszania się na rowerze sprawdza się dobrze w Luksemburgu, gdzie chodniki zazwyczaj są puste, a i ścieżek rowerowych nie brakuje. W Polsce pewnie takie przeskakiwanie byłoby bardziej niebezpieczne, nie wiem, bo nigdy po mieście większym niż Białystok nie jeździłem.

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Pią, 14.06.2013, 12:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
BmwM5 napisał(a):
Bladyhel napisał(a):
Patrząc z dwóch perspektyw, bardziej denerwują mnie rowerzyści jako pieszego, niż jako kierowcę.

A mnie odwrotnie (co do pieszych). Głąby które ciągle muszą iść po ścieżce rowerowej, podczas gdy chodnik obok jest kompletnie PUSTY!. Taka sytuacja w Białymstoku to jest istna norma. Czasami też i chodnik i ścieżka jest zapchana istotami człekopodobnymi przemieszczającymi się na swoich nogach.


BmwM5 to chodzi Ci o to, że nie lubisz pieszych w ogóle, obojętnie czy jesteś za kółkiem czy rowerem? :) Mówi się, że rowerzystów nienawidzą piesi i kierowcy. Ale tak naprawdę to zawsze dwie inne grupy są przeciwko sobie, a pieszych się toleruje ze względu na chodniki, gdzie analogicznie ścieżek dla rowerzystów jest mało. Na szczęście ogólna kultura kierowców wzrasta i mówię to głównie jako pieszy.


Pią, 14.06.2013, 19:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 855
Miejscowość: Kołobrzeg
Samochód: Accord CM2
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
Triumph4111 napisał(a):
Jedyne czego nie robię i nie rozumiem to korzystanie z jezdni, gdy obok mamy ścieżkę rowerową.

http://www.youtube.com/watch?v=UEJvJZECRdE
Poznań, 13.06.2013, ul. Mieszka I około 12:40.
Jechałem do pracy.
Na całej długości tej ulicy jest ścieżka rowerowa. Sama ulica ma ograniczenie do 70 ( gdzie i tak jeżdżą 90-100 ) i dwa pasy ruchu. Blondi i tak woli ruchliwą drogę... Nie dogoniłem jej, żeby spytac się co chciała przez to osiągnąc, ale po tym jaki miała rower wnioskuję, że to kolejna co walczy o "prawa rowerów w mieście"...

_________________
... hontou?


Pią, 14.06.2013, 21:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
Bladyhel napisał(a):
BmwM5 napisał(a):
Bladyhel napisał(a):
Patrząc z dwóch perspektyw, bardziej denerwują mnie rowerzyści jako pieszego, niż jako kierowcę.

A mnie odwrotnie (co do pieszych). Głąby które ciągle muszą iść po ścieżce rowerowej, podczas gdy chodnik obok jest kompletnie PUSTY!. Taka sytuacja w Białymstoku to jest istna norma. Czasami też i chodnik i ścieżka jest zapchana istotami człekopodobnymi przemieszczającymi się na swoich nogach.


BmwM5 to chodzi Ci o to, że nie lubisz pieszych w ogóle, obojętnie czy jesteś za kółkiem czy rowerem? :) Mówi się, że rowerzystów nienawidzą piesi i kierowcy. Ale tak naprawdę to zawsze dwie inne grupy są przeciwko sobie, a pieszych się toleruje ze względu na chodniki, gdzie analogicznie ścieżek dla rowerzystów jest mało. Na szczęście ogólna kultura kierowców wzrasta i mówię to głównie jako pieszy.

Nie rozumiesz, w białym rowerzysta to zło wcielone. Piesi olewają fakt istnienia ścieżek rowerowych a kierowcy przyciskają ich do krawężnika. Ścieżek rowerowych w białym jest całkiem sporo, niektóre są stare jak świat i bardzo popularne a ludzie w tym mieście i tak się nie nauczyli i nie zapamiętali że ona w ogóle istnieje oraz zachowują się tak jakby nie wiedzieli że istnieje takie coś jak rower.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Sob, 15.06.2013, 10:57
Profil

Postów: 3
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
A mnie wkurza to jakim prawem rowerzyści jeżdżą po drogach skoro nie płacą podatków? My kierowcy pojazdów płacimy czasem nawet 3krotnie podatek na drogi, a oni nic i jeszcze spowalniają ruch.


Sob, 27.07.2013, 17:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
Mistrzu, rowerzysci o ile sa dorosli i placa pracuja, to tez placa podatki, ktore ida na utrzymanie drog...


Sob, 27.07.2013, 23:12
Profil

Postów: 10
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
najlepiej jest być i kierowcą i rowerzystą, wtedy łatwiej jest jednego i drugiego zrozumieć


Czw, 01.08.2013, 9:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 855
Miejscowość: Kołobrzeg
Samochód: Accord CM2
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
leila napisał(a):
najlepiej jest być i kierowcą i rowerzystą, wtedy łatwiej jest jednego i drugiego zrozumieć

raczej nie.
jadąc na rowerze klnę na kierowców, jadąc autem klnę na rowerzystów :twisted:
w obu przypadkach klnę na skuterki :P

_________________
... hontou?


Czw, 01.08.2013, 22:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 24
Miejscowość: Kraków
Samochód: Ford Fiesta
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
Zygfrydiusz napisał(a):
leila napisał(a):
najlepiej jest być i kierowcą i rowerzystą, wtedy łatwiej jest jednego i drugiego zrozumieć

raczej nie.
jadąc na rowerze klnę na kierowców, jadąc autem klnę na rowerzystów :twisted:
w obu przypadkach klnę na skuterki :P


Może i łatwiej zrozumieć ale mam tak samo jak Zygfrydiusz/
Do pracy jeżdżę samochodem i denerwują mnie niektórzy rowerzyści.
W weekend przesiadam się na rower i wtedy denerwują mnie niektórzy kierowcy ;)

Oczywiście to przypadki jednostkowe.

_________________
Zobacz Itasha - samochody jak z anime. Czyż nie śliczne? :D


Sob, 10.08.2013, 9:12
Profil

Postów: 5
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
Moim zdaniem największy problem jest w tym, że rowerzyści nie znają znaków. Poza tym wielu z nich jeździ po pijaku... ale to inna bajka. Mnie najbardziej denerwują ci co jadą sobie po chodniku i nagle ni z tego ni z owego wjeżdżają na jezdnię i jadą pod prąd. Nienawidzę takich matołów!


Pon, 06.01.2014, 0:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Rowerzyści vs kierowcy
Bylem w tym roku na wakacjach w Polsce, nie widzialem zadnych wiekszych problemow z cyklistami. Chcecie zobaczyc jazde bez trzymanki ? Zapraszam do nyc.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Pon, 06.01.2014, 5:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018