Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 2:04




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Niedroga nawigacja - jaka? 
Autor Wiadomość

Postów: 6
Post Niedroga nawigacja - jaka?
Szukam jakiejś niedrogiej nawigacji, która sprawnie doprowadzi mnie z punktu A w mieście X do punktu B w mieście Y w Polsce.
Znalazłem taką http://www.skapiec.pl/site/cat/44/comp/4940501 ale wydaje mi się ona podejrzanie tania. Czy moje obawy są słuszne? Mieliście styczność z tą navi?


Czw, 26.09.2013, 13:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Masz jakieś dodatkowe wymagania odnośnie nawigacji? (np: wielkość wyświetlacza, zainstalowane mapy). Z tego co wyczytałem nie ma w pudełku: pokrowca i zasilacza do gniazdka samochodowego.
Brakuje danych co do obsługiwanych kart pamięci( mapy trzeba gdzieś aktualizować).
Z tańszych producentów jest jeszcze Lark.


Czw, 26.09.2013, 14:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Navio 505 jest ogólnie dobrym sprzętem, na pewno w zestawie jest zasilacz samochodowy. Spokojnie obsłuży karty do 16GB i ma 4GB wewnętrznej pamięci. Larka nie polecam, jest to sprzęt "niestabilny produkcyjnie", czyli każda seria produkcyjna może mieć inne bebechy. Goclever jest pod tym względem pewniejszy.
Gorsza sprawa z mapami, te w Navio 505, ale też w każdym LArku są kiepskiej jakości - można jednak zainstalować inne, np. Automapę lub iGo.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 26.09.2013, 16:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Mam dwa Larki w domu, jeden ma prawie 5 lat, drugi coś ponad 2. W sumie to spoko, stary długo szuka sygnału. Dawali w TP to brałem i w sumie nie mogę specjalnie narzekać. Chorwację całą na tym zjeździłem w tym roku i nie miałem z nimi problemu. Aczkolwiek sprzęt na pewno nie jest najwyższej klasy, ale o tym mówi nam już cena :twisted: Co do map Larka się nie wypowiem, bo w życiu na nich ani kilometra nie przejechałem.


Pią, 27.09.2013, 23:52
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Długo używałem bardzo taniej nawigacji GoClever - po stronie zalet na pewno atrakcyjna cena, stabilność i bardzo szybkie korygowanie trasy jeśli inaczej pojedziemy (nawet drogie modele np. Larków mają z tym często problem). Niestety jakość wyświetlacza słabiutka no i przede wszystkim cyrki zarówno z aktualizacją ich firmowej mapy (która tak na marginesie nie jest tragiczna i brakuje jej jedynie oznaczeń niektórych CPN-ów itp.) jak i zainstalowaniem innej (np. AutoMapy). Jeśli nie zamierzasz często aktualizować mapy to warto się skusić. W przeciwnym wypadku odradzam.


Sob, 28.09.2013, 11:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
cobra napisał(a):
Niestety jakość wyświetlacza słabiutka

W tej cenie nic lepszego nie dostaniesz. Nawet droższe Mio mają z tym problem. Jeśli chcemy wysoką jakość wyświetlacza, to trzeba już celować wyżej, w jakiegoś TomToma, Garmina.
cobra napisał(a):
jak i zainstalowaniem innej (np. AutoMapy).

W żadnym wypadku nie widzę problemu z zainstalowaniem AM w GoCleverze. Każdy obecny GC ma w ustawieniach wybór ścieżki do programu nawigacyjnego. Program instalujesz na karcie pamięci - żadna filozofia. Być może miałeś jakiś stary model, który jeszcze potrzebował tzw. "odblokowania". W tej chwili stanowcza większość navi jest odblokowana fabrycznie.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 30.09.2013, 16:02
Profil

Postów: 28
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Też używam goclavera, mam wgraną automapę i daje radę.
Uważam że nie ma co przepłacać za urządzenie, trza mieć dobre oprogramowanie i już.

_________________
Komfortowy i bezpieczny przewóz osób z busy Kraków i wynajem busów Kraków. To nasza pasja!


Wto, 01.10.2013, 21:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Również jestem posiadaczem nawigacji goclever a dokładniej navio 505. Korzystam z fabrycznie zainstalowanej mapy i puki co nie miałem żadnych problemów z dojechaniem do celu. Działą płynnie bardzo płynnie a jakoś wyświetlanego obrazu jest zupełnie wystarczająca.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Śro, 02.10.2013, 19:07
Profil

Postów: 2
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
a ja polecam Lark Freebird, długo już z niej korzystamy i jeszcze nas nie zawiodła ;)

_________________
Pościel satynowa - sklep internetowy


Pią, 04.10.2013, 8:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Tak jak wcześniej pisałem, Larki mają bardzo niestabilną produkcję - można trafić bardzo dobrą sztukę, a można trafić słabe, awaryjne. Zależy co spłynie z Chin.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 04.10.2013, 10:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Skąd masz takie informacje? Miałeś w ogóle Larka? GoClever faktycznie tani jak na 5 cali i zapewne w miarę wygodny w użytkowaniu. Parę lat posłuży.


Pią, 04.10.2013, 11:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Jakbyś spojrzał na moją "stopkę", to byś wiedział, że nieco doświadczenia w systemach nawigacyjnych mam ;).

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 07.10.2013, 9:31
Profil

Postów: 6
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Kupiłem te nawigacje i byłem już z nią w kilku dłuższych trasach. Generalnie daje radę:) Nawet lepiej niż się spodziewałem. Całkiem dokładnie lokalizuje i w odpowiednim momencie mówi 'skręć...' :)


Wto, 08.10.2013, 14:52
Profil

Postów: 10
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
ja mam teraz ten sam problem z zakupem takiego sprzętu i zastanawiam się czy ta nawigacja będzie się nadawać? czy ktoś już z tego sprzętu korzystał?


Pon, 14.10.2013, 11:34
Profil

Postów: 3
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
polecam wszystkim Larka, cała rodzina go ma i wszyscy są zadowoleni

_________________
http://www.roberttomaszewski.com/


Pią, 18.10.2013, 11:10
Profil

Postów: 3
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
a Lark nie zaczyna przypadkiem świrować, jak się zjeżdża z głównej drogi?

_________________
www.biurohera.pl


Wto, 22.10.2013, 10:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Zależy od odbiornika GPS i oczywiście oprogramowania nawigacyjnego. Tak jak już wspominałem - można trafić dobrego stabilnego Larka, ale można też trafić egzemplarz niestabilny z kiepskim odbiornikiem.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 22.10.2013, 11:02
Profil

Postów: 5
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Garmin ma fajne i w sumie niedrogie nawigacje. Polecam zajrzeć na allegro.


Pon, 06.01.2014, 0:13
Profil

Postów: 7
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Też polecam garmina. Ja mam tego http://www.skapiec.pl/site/cat/44/comp/6902465
W trasie sprawuje się idealnie.
W mieście czasami trochę źle moim zdaniem dobiera trasę - czasami niepotrzebnie komplikuje trasę.
Ogólnie jest ok.


Śro, 08.01.2014, 13:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Niedroga nawigacja - jaka?
Garmin ma jedną wadę wspólną z TomTomem - na tych urządzeniach w razie czego nie zainstalujemy alternatywnego oprogramowania. W Garminie dodatkowo jest pewien dziwny myk - mapy dostarczane od Navteq'a posiadają drogi, które będą w przyszłości oddane do użytku, jednak Garmin często ich nie blokuje, przez co może nas prowadzić przez nieistniejące jeszcze drogi.
Zaletą Garminów jest dostępny system TMC - informacje o ruchu drogą radiową, niepotrzebny jest internet ani abonament.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 08.01.2014, 18:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018