Obecny czas: Wto, 19.03.2024, 3:52




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Dodatki do oleju 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post Dodatki do oleju
Dodajecie? Jeśli tak to jakie i czy działają?


Wto, 18.08.2015, 19:20
Profil

Postów: 27
Post Re: Dodatki do oleju
Sprecyzuj jakie dodatki masz dokładnie na myśli,bo moim zdaniem jeżeli wybierasz dobry i sprawdzony olej,to nie potrzebujesz już żadnych innych dodatków aby go ulepszać.


Pią, 16.10.2015, 8:53
Profil

Postów: 61
Post Re: Dodatki do oleju
Czasem chcąc dodać coś do oleju,sprawić aby silnik był żwawszy czy wyczyszczony,w praktyce możesz sobie bardziej zaszkodzić i zniszczyć go niż faktycznie pomóc. Zgadzam się,że najlepsza opcją jest po prostu bazować na dobrym oleju,dedykowanym przez producenta i o nic innego nie musisz się martwić.


Wto, 21.06.2016, 8:26
Profil

Postów: 5
Post Re: Dodatki do oleju
Czy dodawanie dodatków do oleju, może sprawić, że silnik będzie cechował się dłuższą żywotnością? A może po prostu lepiej zainwestować w lepszy olej?


Pon, 22.08.2016, 13:25
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Dodatki do oleju
Na pewno nie zaszkodzi.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 15.09.2016, 8:07
Profil

Postów: 9
Post Re: Dodatki do oleju
Znam wiele osób które stosują takie dodatki i dobrze na tym wychodzą, nie narzekają, natomiast ja osobiście bazuję tylko na dobrym oleju który wymieniam regularnie i nic złego się nie dzieje.


Pią, 16.12.2016, 11:47
Profil

Postów: 75
Post Re: Dodatki do oleju
Są to różne dodatki do silnika, które poprawiają jego kondycję zapobiegają też korozji co jest niezwykle istotne. Osobiście też często je stosuję i nie dzieje się nic złego, wręcz przeciwnie- pod warunkiem iż będą one z pewnego źródła, sklepu.


Czw, 09.02.2017, 12:38
Profil

Postów: 15
Post Re: Dodatki do oleju
Zimą nie lałbym dodatków, tylko po prostu olej zimowy. Taki z tolerancją do niskich temperatur.
Mam tutaj na myśli oleje zimowe, a więc chociażby 0W-20. A więc oleje które dbają o mniejsze spalanie i chronią silnik zimą.


Nie, 12.02.2017, 9:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Dodatki do oleju
xawer111 napisał(a):
Sluchajcie, czy warto zmieniać olej czesciej niz zaleca producent? Mam praktycznie nowe auto i nie wiem... Szkoda mi zbyt dlugo jezdzic na oleju, bym chcial zmieniac 2x czesciej....

To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko rozbija się o styl jazdy i o stosowany olej. Wysokiej klasy olej przy zwykłym użytkowaniu pozwoli nawet wydłużyć okresy, ale jak nakurwitsu srogie to i słusznie robisz jak wymieniasz 2x częściej + filtr.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Nie, 24.12.2017, 20:56
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Dodatki do oleju
uważajcie co dolewacie :twisted:
http://www.urod.ru/news/84920/

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Sob, 30.12.2017, 17:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018