Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 5:51




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Fiat 126 (1972) 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
Moch masz kultowy wĂłz ... szczegĂłlnie jara mnie (i przenosi w czasie) ten oldskulowy emblemat fiatowski na przodzie oraz chromowane lusterka... cool maan 8)

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 06.11.2006, 20:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Moch napisał(a):
PEŁNYMI bokami, a jest to prawdziwa sztuka, lepiej jest im "szkolić" jazdę na autach przednionapędowych, dłuższych, z jakimiś tam ABSami itp.


No, drifting FWD z ABSem to rzeczywiście trudna sztuka :lol:


Moch napisał(a):
Tylnonapędówki górą - szczególnie malacz


Nie ukrywam, to co maluchy A'grupowe pokazują to coś neisamowitego. Tanie koszta, ale z poważnymi autami nie ma szans. Fajna zabweczka, ale mówienie, że tylnonapędówki góą, szczególnie malacz, to tak jak by seryjnego Poloneza nazywać tylnonapędówką, która dzięki temu świenie się prowadzi etc. To nie ta epoka, nie ta liga. Malczar robi fajne boki, o ile zakręt jest krótki, bo w połowie brakuje mu mocy - nawet tych raśniętych nieco (nie mam na myśli hardcorowych A'grupowców"). Wielu kocha tą brykę i Cie rozumiem, bo znam pare osób które też swoje dopieszczają (do KJS'ów). Jednak tego nie rozumiałem i nigdy nie zrozumiem, zupełnie jak nie zrozumiem ludzi kupujących Dacię Logan. To nie ten bakcyl i to zawsze będzie dla mnie tylko Maluch.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 06.11.2006, 21:56
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 
Moch, a to nie Twoje auto?
Image
Ale poważnie: jak go zobaczyłem na ulicy, to płakałem ze szczęścia, taki był piękny i żałowałem że nie mam cyfrówki przy sobie, a tylko komórkę...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 06.11.2006, 22:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 314
Miejscowość: Łódź
Samochód: Mercedes;2*126p;R19
Post 
RR ltd Co. to auto mojego dobrego kolegi Bartka. Moje ładniejsze 8) , mogę Cię kiedyś przewieźć, a jak masz fajną bryczkę, to wspólna sesja zdjęciowa. U Bartka wspaniała rzecz to klasyczna półklatka bezpieczeństwa - opiera się ona na tylnych nadkolach - nie na tylnej półce tak jak te nowoczesne. W autku najbardziej zazdroszczę właśnie tej klateczki i magnezowych alufelg na stary rozstaw śrub (ale do mnie wyszykowane są już "poszerzone" stalówki seryjne).

_________________
http://www.retrostyle.xt.pl/


Pon, 06.11.2006, 22:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
Moch chciałbym pogratulować świetnego klasycznego "maluszka". Darzę ogromnym sentymentem to auto - jak wielu z nas (tych starszych ofkors) uczyłem się jeździć właśnie FIATem 126p (ale wersją '86, czyli po głębszym liftingu). Maluchowi można wiele zarzucić ale ja nie dam złego słowa powiedzieć na to auto. Szacunek :!:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Wto, 07.11.2006, 9:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 314
Miejscowość: Łódź
Samochód: Mercedes;2*126p;R19
Post 
markus, jeszcze wiele przed moim autem. Nie zostało ono oryginalne i nie zostanie. Delikatne akcenty z epoki, muszą się jeszcze pojawić. Będzie delikatnie obniżone zawieszenie, żeby nie był taki drzewołaz, gazowe amortyzatory, i beżowe "kubełki" z epoki (produkcji "tunera" 126p OBR SM) i to chyba tyle... Silniczek jest już teraz BAAAAAAARDZO mocny i paliwożerny :lol: .

_________________
http://www.retrostyle.xt.pl/


Wto, 07.11.2006, 9:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 20
Miejscowość: Wołczyn
Post 
Ten samochod taki jak na zdjęciach wygląda odlotowo 8) .Maze o takim szkoda że juz niema takich egzemplaży... :lol:


Wto, 02.01.2007, 19:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 23
Miejscowość: Niderlandy
Post 
Image
Image

© http://buzzybeeforum.nl/viewtopic.php?t=7403

_________________
Click here for my car pictures


Czw, 04.01.2007, 17:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post 
Piękne są te stare felgi... A maluszki z nimi to istne małe cudeńka.

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Czw, 04.01.2007, 18:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
i to jest maszyna !!! a nie te :podrĂłby" produkowane do 2000 roku !!!


Czw, 04.01.2007, 18:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2567
Miejscowość: Gdzieś na zachodnich rubieżach
Samochód: Volvo S80
Post 
Na przełomie lat 80tych i 90tych w mojej rodzinie były dwa Kaszlaki. Jednym z rocznika bodajże '86 woził się mój staruszek, drugim, kilkanaście lat starszym jeździł mój wujek. Kaszlak wujka był wykonany ponoć w znacznej mierze z części importowanych z Włoch (silnik 600ccm). W porównaniu z rydwanem mojego ojca był on praktycznie bezawaryjny.

_________________
Licencja na miłość
Embargo na sen


Czw, 04.01.2007, 21:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
Alex this black 126 is absolutely fantastic :shock: :shock: :shock:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Pią, 05.01.2007, 11:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 208
Miejscowość: Bydgoszcz
Post 
maluszki są niezniszczalne... i ta czerwień tego na zdjęciach... no ferrari się chowa... :):):)

chciałbym mieć takiego maluszka... :)
ale nie żebym jeździł nim, tylko żeby sobie stał i mógłbym go podziwiać :)

_________________
http://s2.footballteam.pl/index.php?v=new&polecil=35701#v - zapraszam na serwer 2 ;-)


Pią, 05.01.2007, 18:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
Nic dodać nic ująć. Poprostu nasz kochany Fiat :)

_________________
S T A N C E | W O R K S


Wto, 06.02.2007, 15:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
elCoyote napisał(a):
Najbardziej klimatyczne Maluchy to te z początku produkcji (o ile dobrze pamiętam w znacznej mierze składane z włoskich części) - silnik 600ccm, niklowane zderzaki, "pełna" podsufitka, felgi typu nocnik Wink oraz prędkościomierz wyskalowany do 130km/h.


Bonus napisał(a):
właśnie najbardziej klimatyczne były tak do 80 81 roku właśnie na tych felgach ( cytrynkach betoniarkach nocnikach ) szczególnie I seria gdzie był pionowy znaczek Polski fiat , klapa z dodatkowymi żeberkami , właśnie te silniki 600 były uważane za lepsze prawie pod każdym wzgędem od 650 .
tu masz takiego pierwsza seria 76'
Image

z tyłu w rządku siedzi brown też bardzo fajnie zrobiony , tyle że w orginale były zderzaki P4 ( wąskie plastiki w szarym kolorze no i akurat cięzko o nie)

aha w pierwszej serii na felgach w tym kółku był napisa fiat potem juz były bez :wink: :lol:


elCoyote napisał(a):
Kiedyś natrafiłem na egzemplarz z felgami alu, co najważniejsze były to felgi z "szerokim rozstawem szpilek", podzielone podwójnymi liniami na ćwiartki, w każdej z tych ćwiartek znajdował się dość spory otwór. Nie wiem czy wychodziło to z FSM, czy też zostały wydłubane przez prywaciarza w garażowej firmie... a może jakiś import z Włoch.

Z mojej styczności ze 126 również wyniosłem opinie o wyższości silnika 600 nad 650.


Bonus napisał(a):
tak sÄ… tu kolega z fpm ma takie w swoim . Image

powiem ci że nie wychodziły na takich , chyba jakieś prywaciarskie lub z importu , podobno sa fabrycznie krzywe ...


elCoyote napisał(a):
Bonus napisał(a):
podobno sa fabrycznie krzywe ...


To wskazuje na prywaciarza.

Kiedyś można było dostać sporo gadżetów. Do moich faworytów zalicza się wiatraczek, który miał umilać jazdę podczas upałów oraz wielofunkcyjny wskaźnik spełniający rolę obrotomierza i wskaźnika napięcia.
Swego czasu głośno też było o alternatywnym gaźniku, który to ponoć miał poprawiać osiągi zarazem zmniejszając spalanie, nazwiska konstruktora nie pamiętam. Jak można się domyślić żadnej rewolucji nie wywołał.


Bonus napisał(a):
Turbinka kowalskiego .
o to ci chodziło http://moto.allegro.pl/item288283870_no ... _126p.html ?


elCoyote napisał(a):
Bonus napisał(a):


Dokładnie o takie ustrojstwo, ponoć wskazania niespecjalnie odzwierciedlały rzeczywistość ;)


Bonus napisał(a):
tu jest filmik z tego jak działa , http://pl.youtube.com/watch?v=EmoFBXryW90 .
Były też normalne okrągłe Lumela obrotki .

_________________
http://www.exoticcars.pl


Wto, 25.12.2007, 12:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
markus dziękuje Ci bardzo, za uporządkowanie tematu...

Kilka zdjęć, świetnego Malucha [zdjęcia z dysku, bo jak wspominał Bonus FPM nie działa]:

Image
Image
Image

I Maluch Korozji:

Image
Image
Image
Image

_________________
S T A N C E | W O R K S


Wto, 25.12.2007, 17:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 216
Miejscowość: Kraków
Post 
SamochĂłd legenda. :D
Mój ojciec posiada od nowości PF 126p z 1978 r. Samochód jest w dobrym stanie, wystarczy tylko wymienić akumulator i jechać, no chyba, że dłuższy postój zaszkodził mu w jakiś sposób. :wink: Niestety oryginalność samochodu ucierpiała po modyfikacjach jakie przeprowadził chrześniak mojego ojca - "lotnicze" fotele, lekkie zwiększenie mocy silnika, sprzęgło(podobno) od CC.. Jednak wraz z ojcem mamy zamiar(niestety mam przeczucie, że skończy się to tylko na zamiarach) przywrócić autu w miarę oryginalny wygląd. :wink:


Wto, 25.12.2007, 17:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1391
Miejscowość: Racibórz
Samochód: 126p 652ccm
Post 
Ten zielony jest zajebi... czyj on jest pierwszy raz go na oczy widze :)


Wto, 25.12.2007, 19:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
MiaĹĽdĹĽÄ… mnie te oldskool'owe "malczany" :shock: :shock: :shock:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Śro, 26.12.2007, 10:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 351
Miejscowość: Kalety
Post 
Ja chce zielona w garaĹĽu. KAPITALNY jest!

_________________
Pozdro600


Śro, 26.12.2007, 13:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018