Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:46




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Cobrowe opowieści ;-) 
Autor Wiadomość

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
i złagodniała kolejna ikona motoryzacji ... :( ale nie ma co płakać - w sercach pozostanie przedewszystkim stare RT / 10 coś cudownego ...


Sob, 24.07.2004, 14:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1648
Miejscowość: Łódź
Post 
Ice napisał(a):
Nie ma co porównywać Cobry i Vipera, bo oba auta to ikony motoryzacji, i obydwa sa rownie fenomenalne

w sumie racja :P ,mozna tez patrzec na to z innej strony
1.kupujesz Vipera by pokazac ze masz kase
2.kupujesz Cobre by pokazac ze masz klase
:P


Sob, 24.07.2004, 16:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Tylko czemu temat trafił do klikowalni :?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 24.07.2004, 17:22
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
Sonsiatt napisał(a):
...
w sumie racja :P ,mozna tez patrzec na to z innej strony
1.kupujesz Vipera by pokazac ze masz kase
2.kupujesz Cobre by pokazac ze masz klase
:P ...


Z takim podejściem chłopcze kup sobie lepiej helikopter , albo czołg - co ty mówisz :?: Takie auta może w 1-2% są z tego powodu kupowane - reszte przewaznie kują KONESERZY - choć Viper jest w bardziej ogólnej produkcji , a i mam w cholere replik Cobry - ale mało kto kupuje nawet kopie dla szpanu - bo to je bezsens ...


Sob, 24.07.2004, 18:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1648
Miejscowość: Łódź
Post 
:? ja to rozumiem inaczej.Widze kolesia w viperze to sobie mysle ze ma kaske i kupil extra bryke bo wszyscy chca chca ja miec a jego stac.Widze kolesia w Cobrze to mysle ze koles ma kaske ale i klase bo jednak pokusil sie na autko ktorzy wszyscy chca miec bo jest nie tyle extra wozkiem ale i kawalkiem historii,klasykiem.Autkiem z dusza.Faktem jest ze Viper to prawdziwe superauto ale Cobra ma jednak to cos co mnie przykuwa.Nie jeden by wzial Challegera sprzed 30 lat niz np nowa 911.I moze sobie kupie ten pierniczony czolg z moim podejsciem :P:P:P


Sob, 24.07.2004, 19:27
Profil

Postów: 2008
Post 
Nie obraź się Viper,ale dla mnie ktos kto kupuje Vipera robi to tylko po to,aby meskim konkurentom opadły kopary pod dyskoteka, a pieknej części światowej populacji szybciej zaczeło bić serce... Ten samochód ma robić dobre wrażenie. Super osiagi sa tam przy okazji.

Cobra-sportowiec z duszą,bezkompromisowy. Takim nie jeździ się na dyskoteke,bo własciciel nie musi juz nic nikomu udowadniac. Cobra ma klasę. Viper zupełnie nie.

_________________
Tu es foutu darling


Sob, 24.07.2004, 19:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Viper -> Kawaler do 30-tki
Cobra -> Kawaler po 30-ce

;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 24.07.2004, 19:49
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
Panowie - a ja uważam ze i Viper i Cobra to dwa cooltowe w tym momencie auta sportowe. Czy taki samochód kupuje się dla szpanu :?: nie wiem - ja bym w zyciu czegoś takiego nie zrobil ... dla mnie prędzej takie Cayenne jest pod szpan kupowane - ale te samochody chyba nie ... zwłaszcza , ze typowy szpaner (w tym momencie w USA) podążał by za modą i raczej kupił sobie auto typu "hot import" - i maksymalnie je stuningował , by robiło wrażenie - a w Polsce - no cóż , w naszych realiach , dla niektórych coś wiecej jak malcz może być już szpanem :wink: a co dopiero tak drogi samochód... Co by jednak nie mówić - wszystkim którzy szpanują swoimi samochodami - mówiemy stanowcze NIE :!: :twisted: :twisted: :wink:


Sob, 24.07.2004, 19:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Po pierwsze, to chole***e żałuję, że przeniosłem ten temat do Klikowalni :( (nie sądziłem, ze wybuchnie taka gorąca dyskusja :)), ale następnym razem się poprawię, obiecuję :) (człowiek uczy się na błędach :().

A teraz do rzeczy. Nie da się ukryć, że Viper jest żywą legendą. Pierwsza seria z początku nie była wcale taka typowo-zwyczajnie seryjna ;), choćby ze względu na to, że Viper był składany ręcznie :). Po drugie, to koleś który jeździ na dyskę, nie kupi sobie Vipera pierwszej generacji z początku produkcji, bo...było to auto bezkompromisowe, zero ABS-u, wspomagania, dachu, bocznych szyb, automatu etc. Dopiero po jakiś 2-3 latach Dodge zaczął dodawać "udogodnienia". To auto miało być Cobrą końca XX wieku (zresztą wkład w projekt Vipera miał też Caroll Shelby :)), a motto przy tworzeniu auta brzmiało: "Maksimum swobody, minimum ozdoby". I tak rzeczywiście było. Nie mozna mówić, że Viper nie ma klasy, a Cobra ją ma. Obydwa auta ją mają, z tym że na Vipera stać każdego bogatszego głąba (używane nie są takie drogie), ale to samo jest z takimi autami jak Corvette C4 czy C5, Porsche Boxster itd. Cobry taki koleś nie kupi, choć go sna to stać, bo on jest za głupi żeby zrozumieć czym to auto jest i pojąc jego piękno oraz wdzięk :). Na tym polega różnica pomiędzy prawdziwym fanem motoryzacji, a...dresem ;). eF nie możesz oceniać kogoś tylko po tym czym jeździ (trochę mnie zawiodłeś swoim podejściem do tematu :roll:)!!! Powinieneś oceniać po tym dlaczego to auto kupił. Ja jeśli bym miał Vipera, to nie po to, żeby jakieś tępe panienki wyrywać spod dyskoteki (której zreszta nie znoszę, błeeeee....:evil:), Ja bym go kupił, żeby się nim cieszyć, cieszyć się z samego posiadania tego auta, możliwości jeżdżenia nim, wsłuchiwania się w jego pomruk silnika i wydechu (ale Dodge'a (wersja USA), nie Chryslera (wersja EU), który jest wykastrowany przez europejskie normy hałasu :evil:), codziennie móc na niego popatrzeć, nacieszyć nim swoje oczy o poranku etc. :D. Cały problem polega na tym, że Viper jest teraz i Ty o nim mówisz z perspektywy dnia dzisiejszego i z tej samej perspektywy mówisz też o Cobrze. I tu tkwi błąd. Podam przykład, Ford Mustang. Patrząc w odniesieniu do dnia dzisiejszego, fani motoryzacji ślinią się na jego widok (ja też, ja też...:twisted:) i uważają go za legendę, auto stricte klasyczne. Ale spójrzmy teraz na Mustanga z perspektywy lat '60. Każdy frajer i gnojek mógł mieć to auto. Mustang był tym w latach '60 czym Renault Megane Coupe/Cabrio i jemu podobne auta w latach '90. Rozumiesz już o co chodzi. Wymień mi jakieś współczesne auto (nie nawiązujące do przeszłości tj. np. Morgan :)), dzięki któremu bez obawy możesz powiedzieć: "Koleś ma tą brykę, bo kasę, ale przede wszystkim ma styl. On go nie ma dla szpanu!!!". Nie ma takiego auta. Tylko auta klasyczne, bądź sprzed kilkudziesięciu lat mogą się pochwalić klasą i stylem, ale tą klasę i styl wykuwały sobie one przez te wszystkie lata, one się z tym nie urodziły ;).

Co do Challangera, to jestem chory na to auto :D. Nigdy nie zapomnę filmu "Vanishing Point" i głównej roli Dodge'a Challangera R/T w kolorze Egg Shell White :D. On jest po prostu boski :razz:, współczesnej 911-stki to bym nawet nie chciał w d**ę kopnąć :evil:, bo po prostu przy nim ona wymięka jak masło z olejem na Słońcu :twisted:!!!

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Sob, 24.07.2004, 21:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2421
Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
Post 
cobra -> to nie auto... to bajka :lol: w Polsce robia repliki od 40. tys. w gore mozna miec cacuszko.... :roll: :lol: :lol: :lol:

_________________
|| http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."


Sob, 24.07.2004, 21:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Viper ale ĹĽeĹ› tyradÄ™ pie****Ä…Ĺ‚. :wink: :lol: Ale masz racjÄ™. :D

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Sob, 24.07.2004, 21:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Skoro mam racjÄ™, to w takim razie, gdzie jest wĂłdka :? :D :lol: ;)???
Poza tym, nie będzie mi tu eF pierdół opowiadał :twisted: :lol: ;)!!!

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Sob, 24.07.2004, 22:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Viper napisał(a):
Skoro mam racjÄ™, to w takim razie, gdzie jest wĂłdka :? :D :lol: ;)???


Mogiem mejlem wysłać. :lol: Może być?? :wink: :lol: :lol:

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Sob, 24.07.2004, 22:03
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
K0RN napisał(a):
cobra -> to nie auto... to bajka :lol: w Polsce robia repliki od 40. tys. w gore mozna miec cacuszko.... :roll: :lol: :lol: :lol:


No nasza dyskusja włąsnie od jednej z tworzonych w Polsce replik sie zaczeła :wink: :twisted: i trzba przyznać , że jest to jedna z najdoskonalszych na świecie :!:

Viper napisał(a):
... A teraz do rzeczy. Nie da się ukryć, że Viper jest żywą legendą. Pierwsza seria z początku nie była wcale taka typowo-zwyczajnie seryjna , choćby ze względu na to, że Viper był składany ręcznie . Po drugie, to koleś który jeździ na dyskę, nie kupi sobie Vipera pierwszej generacji z początku produkcji, bo...było to auto bezkompromisowe, zero ABS-u, wspomagania, dachu, bocznych szyb, automatu etc. Dopiero po jakiś 2-3 latach Dodge zaczął dodawać "udogodnienia". To auto miało być Cobrą końca XX wieku (zresztą wkład w projekt Vipera miał też Caroll Shelby ), a motto przy tworzeniu auta brzmiało: "Maksimum swobody, minimum ozdoby". I tak rzeczywiście było. Nie mozna mówić, że Viper nie ma klasy, a Cobra ją ma. Obydwa auta ją mają, z tym że na Vipera stać każdego bogatszego głąba (używane nie są takie drogie), ale to samo jest z takimi autami jak Corvette C4 czy C5, Porsche Boxster itd. ...


Dokładnie :!: Przecież naprawde wielu ludzi stać na różne samochody - popatrzmy choć by na rynek aut urzywanych - ludzie teraz masowo kupują Pandy - a za taką Pande - można np. urzywane Eclipse poprzedniej generki kupić i to naprawde w dobrym stanie i wogóle - i co :?: i nic - ludzi stać w gruncie rzeczy na takie samochody - ale jednak tego nie robią - bo biorą to co praktyczne :!: Tak naprawde najbardziej szpanerskimi samochodami są wszelkiej maści SUV/y - bo to ma naprawde nieraz niezłe właściwości terenowe (jak choć by Cayenne) a nigdy nie zjeżdża z drug utwarodzonych ... ale no każdy zamiast kupować kombi (choć ja np RS6 albo E55 AMG bym wolał :twisted: ) to jednak kupują te terenówki bo moda taka i wogóle , a nie wykorzystują tak naprawde tych samochodów ...

Viper napisał(a):
... Powinieneś oceniać po tym dlaczego to auto kupił ...


Ja tam ludzi wogóle nie oceniam po samochodach - jedynie gdy idzie o jakieś ściaganie - ale to wtedy już chodzi o rywalizacje :wink: no i ukochane BMW - jak widze kolesia w E30 z rurą od odkurzacza zamiast tłumika to mam nieodparte wrażenie , ze siedzi tam "pasiasty" młodzieniec :twisted: ale tak - to raczej nie po tym powinło sie oceniać czlowieka.

Viper napisał(a):
... Ja bym go kupił, żeby się nim cieszyć, cieszyć się z samego posiadania tego auta ...


Ja też , bo pewno jak bym na niego uzbierał to już na paliwo by mnie stać nie było :twisted: :wink: ale tak całkiem poważnie - no to sam widok tego samochodu może sprawić , że dzień staje się piękny :!: i z cała pewnością nie jeździł bym nim na dyskoteki : bo wógle na takie imprezy nie chodze :P oraz dlatego , że pojawiło by sie 100 tys. dziełch dla których tylko dlatego byłbym kimś - bo podjechałem tym cudem ... a to jest bezsens :!:

Viper napisał(a):
... Cały problem polega na tym, że Viper jest teraz ...


No niestety - nowy Viper (obecny) to i tak nie jest dla mnie samochodem już takim typowo sportowym - raczje szpanerską bulwarówką , brakuje mu agresji którą posiadał RT/10 ... natomiast równie dobrze można powiedzieć , że ludzie którzy nie wiem kupują auta jak RR - robią to dla szpanu :? przecież to jest na tyle droga zabawka - że osobe którą na nią stać to i tak pewno już jest sławna :wink: więc raczej wszelkiego rodzaju szpan jest im zbędny ...

Viper napisał(a):
... Wymień mi jakieś współczesne auto (nie nawiązujące do przeszłości tj. np. Morgan ), dzięki któremu bez obawy możesz powiedzieć: "Koleś ma tą brykę, bo kasę, ale przede wszystkim ma styl. On go nie ma dla szpanu!!!" ...


Jest taki jeden samochĂłd - przynajmiej dla mnie - nazywa sie Maserati MC12 'Stradale" Image i jego 50 egzemplarzy nie pozostanie szpanerskimi samochodami - a po prostu oczkami w kolekcjach koneserĂłw ...
No i to chyba tyle - RT/10 strasznie bym chciał mieć , nowego też (ale raczej bym go sprzedał :P). Nie ma (dla mnie) wątpliwości - oba auta cooltowe i genialne ... naszczęscie za czasów Cobry nie było Liftów , a jak coś było dobre - to nowy model nie powstawał (przynajmiej szybko :P).
"Lepsze wrogiem dobrego" - to chyba najkrótszy opis nowego Vipera - coś co miało być godnym następcą - stało sie raczej nieudaną (zmieniająca styl :( ) kopią ...


Sob, 24.07.2004, 22:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2421
Miejscowość: Wieluń(Łódzkie)/Dublin
Post 
krotsze te posty troche, bo mnie zaczunaja oczy :shock: bolec :wink:

_________________
|| http://www.roverki.pl ||
|| http://www.mg-rover.org ||
|| http://www.alfa156.net ||
"Tylko auta z duszą..."


Sob, 24.07.2004, 22:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
DeusZ napisał(a):
naszczęscie za czasów Cobry nie było Liftów


Oj były i to częstrze niż teraz. W Stanach co roku prawie każde auto przechodziło lift. Cobra się mu oparła bo nie było czego zmieniać. Poza tym wyprodukowano jej mało a lifty kosztują.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Sob, 24.07.2004, 22:15
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
No tu mi chodziło o Cobre konkretnie :wink: z tymi liftami - fakt , że non-top coś zmieniali :twisted:


Sob, 24.07.2004, 22:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Do DeusZa:
Z tym ocenianiem ludzi, to nie chodziło mi o całokształt człowieka, ale o sam powód kupna tego auta. Dla dresa odpowiedź jest prosta: "Chcę wyrywać laski spod dyski, hehehe..." (jak już mówiłem, dyska feee...burn it, burn it down :evil:(a te "latające" dziołchy mogłyby jeszcze pobrudzić lakier na Viperze, hehehe...:lol: :lol: ;)), a np. dla mnie to, to co wyżej napisałem (moja motywacja kupna Vipera ;)). Wiadomo, że żeby ocenić człowieka, to trzeba go poznać w różnych dziedzinach życia etc. Mnie chodziło, o to, że eF ocenia ludzi po tym czym jeżdżą (to straaaasznie powierzchowne :roll:), a nie po tym np. dlaczego kupili to dane auto ;). Rozumiesz już o co chodzi ;)?

Co do Maserati, to wyjÄ…tek, bo to krĂłtka seria, a takie od razu sÄ… klasykami i majÄ… juĹĽ "lekko" zbudowany styl i klasÄ™ ;) (podobnie jak F40, McLaren F1, 911 GT1 itd. itp. :)).

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Sob, 24.07.2004, 22:40
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
ano rozumiem - mam nadzieje , że nie bede w nikogo oczach zerem - z racji chęci kupna Omegi A :wink: choć ostatnio kopia lotus/a troche mi w głowie zawróciła :twisted:


Sob, 24.07.2004, 22:45
Profil

Postów: 2008
Post 
Viper,jesteś chlubnym wyjątkiem w podejściu do Vipera-szanuje to i przepraszam za płytką i nieprzemyslana opinię na Twój temat-wybaczysz? :twisted:

Jeśli chcesz miec ten samochód z miłości [a jak ja mówie,że kocham jakies auto,to odrazu bluzgi na mnie leca-a tu prosze,kolejny lovelas :twisted: :wink: ] to ok. W dodatku jak stwierdziłes nie lubisz dyskoteki,wiec jestes dla mnie czysty imidżowo:)

Ale wydaje mi się,że duzo ludzi kupuje Vipera nie ze względu na jego piękno wewnętzrne[silnik itepe],ale ze względu na jego fizjologie-on jest niezastąpiony jesli chcemy zrobić dobre wrażenie,zaszpanować. Nie zaprzeczysz chyba Viper...

_________________
Tu es foutu darling


Nie, 25.07.2004, 8:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018