Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 19:43




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
AWZ P70 Zwickau 
Autor Wiadomość

Postów: 9
Post AWZ P70 Zwickau
Pozddrawiam z mojej petki, AWZ P70,zakończyla sezon swój pierwszy w życiu po renowacji przebiegiem 4100 km,jest dotarta i daje właścicielowi wielka radość z jazdy. Może uda mi sie zarazić moją pasją na literę P jeszcze kogoś w Polsce.
Byliśmy petką na kołach w Góraszcze, na Bazarze w Warszawie- tam wygrała skuter, na rajdach w Janowie Lubelskim, Rzeszowie,Stalowej Woli, Ciechanowie, w Miluzie we Francji i w Zwickau w Muzeum Horcha w Fabryce matce.
Pozddr
RomekP70


Image


Pon, 06.09.2010, 21:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: AWZ P70 Zwickau
Jejku, śliczności, zazdroszczę pasji :shock: więcej fot, please

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 07.09.2010, 9:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: AWZ P70 Zwickau
Trzeba chyba połączyć z tym wątkiem http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=14&t=28906&hilit=p70+trabant. Poza tym ja też proszę o więcej zdjęć! A przy okazji znalazłem coś takiego

Image

Chciałbym zobaczyć ten model sklejony.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 07.09.2010, 13:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: AWZ P70 Zwickau
ten samochód chyba raczej powinien znaleźć się w naszym Garażu :>

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 07.09.2010, 13:58
Profil

Postów: 9
Post Re: AWZ P70 Zwickau
Mam oczywiście ten egzemplarz Małego Modelarza, nadchodzą długie jesienne wieczory i wreszcie może w tym roku skleję mój modelik- czeka 4 lata na sklejenie a w tym czasie skleiłem prawdziwe P70 oraz nabyłem kilka modelików 1:43 w różnych wersjach nadwozia.Zdjęć wkleję więcej albo wyślę na maila po prośbie-
mĂłj adres:
roman@gaweda.com
Na stronie Automobilklubu Rzeszowskiego w zakladce pojazdy zabytkowe jest opisana historia odbudowy mojej petki a zdjęcia z rajdów z jej udzialem autorstwa Pawła Hoffmanna również można na stronach AKrzeszowskiego zobaczyć
Pozddr
RomekP70


Pią, 17.09.2010, 17:14
Profil

Postów: 9
Post Petka czyli P70 w Polsacie (Wydarzenia w ub.niedzielÄ™)
Petka niestety w pokrowcu,raz w miesiącu będzie wietrzenie i przepalanie, w sezonie zrobiliśmy 5500km, tydzień temu jeszcze jeździła, wystąpiła w Wydarzeniach w Polsacie na samym końcu informacji w głównym wydaniu, Polsat zamieścił film na YT
http://www.youtube.com/watch?v=yrMQJ6eiwvE
pozddr


Nie, 05.12.2010, 18:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: AWZ P70 Zwickau
Mam nadzieję, że po zimie nie zapomni Pan o naszym forum i wrzuci jakieś aktualne zdjęcia i informacje o "petce". Bo to prawdziwy rarytas. Pozdrawiam

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pon, 06.12.2010, 9:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7451
Miejscowość: Warszawa
Post Re: AWZ P70 Zwickau
sedan
Image
(C) Wikipedia
Image
(C) Syrena.nekla.pl
Image
(C) Trabant-seite.de
Image
Image
(C) Flickr.com
Image
(C) Carblueprints.info

coupé
Image
(C) Wikipedia
Image
(C) Loqu.com
[wersja opisana w odrębnym temacie]

kombi
Image
(C) Wikipedia

film z yt
(C) Youtube.com
Cytuj:
AWZ P70 był to małolitrażowy samochód osobowy produkcji NRD, produkowany w latach 1955-1959 w fabryce VEB Automobilwerk Zwickau (potem VEB Sachsenring Automobilwerke Zwickau), bezpośredni poprzednik Trabanta. Po tym, jak w 1958 r. AWZ został połączony z dawną fabryką Horch, zmieniono nazwę samochodu na Sachsenring P70.

Był to pierwszy produkowany w NRD samochód z nadwoziem z tworzyw sztucznych (duroplast) i drewnianym szkieletem opartym na stalowej ramie skrzynkowej (analogicznej jak w samochodach Wartburg i krajowej FSO Syrenie), podobnie jak to było w modelu DKW7. Konstrukcja bazowała na produkowanym poprzednio w tej samej fabryce modelu IFA F8. AWZ P70 miał ten sam (nieco zmodyfikowany) dwucylindrowy silnik dwusuwowy, chłodzony wodą, o pojemności skokowej 690 cm³ i mocy 16 kW (22 KM) przy 3500 obr/min. Skrzynia biegów miała trzy przełożenia do przodu (przekładnia 3,44 - 1,69 - 1,00) i jedno do tyłu (4,73).

Rozmiary samochodu (długość-szerokość-wysokość): 3739 - 1499 - 1481 mm; rozstaw kół 2380 mm, prześwit - 190 mm. Samochód produkowany był w trzech wersjach nadwozia: limuzyna[1], coupé i kombi (dwie pierwsze wersje były dwudrzwiowe, wersja kombi - trzydrzwiowa); masa pustego pojazdu w poszczególnych wersjach wynosiła odpowiednio 800, 875 i 830 kg, a udźwig 320, 275 i 320 kg. Średnica zawracania tego samochodu wynosiła 10 metrów, prędkość maksymalna 90 km/h (coupé - 100 km/h).

Wyprodukowano ogółem około 38 tysięcy sztuk samochodów AWZ P70 (w tym 1,5 tys. w wersji coupé).

Dane techniczne
Producent: VEB Sachsenring Automobilwerke, Zwickau, Niemiecka Republika Demokratyczna
Okres produkcji: 1955-1959
Nadwozie: 2-drzwiowy sedan lub 2-drzwiowe coupé lub 3-drzwiowe kombi
Silnik: dwusuwowy, rzędowy, 2-cylindrowy, umieszczony z przodu
Ĺšrednica cylindra: 76,0 mm
Skok tłoka: 76,0 mm
Pojemność skokowa: 690 cm³
Stopień sprężania: 6,8:1
Moc maksymalna: 16 kW (22 KM) przy 3500 obr/min
Maksymalny moment obrotowy: 57 Nm przy 2500 obr/min
Skrzynia biegĂłw: 3-biegowa manualna, niesynchronizowana
Napęd: przedni
Długość: 3739 mm
Szerokość: 1499 mm
Wysokość: 1481 mm
Rozstaw osi: 2380 mm
Masa własna: 800-900 kg
Prędkość maksymalna: 90-100 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h: b/d
(C) Wikipedia
Syrena.nekla.pl
Trabant-seite.de
Flickr.com
Carblueprints.info
Loqu.com
Youtube.com

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Sob, 12.02.2011, 23:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: AWZ P70 Zwickau
RomekP70 napisał(a):
Pozddrawiam z mojej petki, AWZ P70,zakończyla sezon swój pierwszy w życiu po renowacji przebiegiem 4100 km,jest dotarta i daje właścicielowi wielka radość z jazdy. Może uda mi sie zarazić moją pasją na literę P jeszcze kogoś w Polsce.
Byliśmy petką na kołach w Góraszcze, na Bazarze w Warszawie- tam wygrała skuter, na rajdach w Janowie Lubelskim, Rzeszowie,Stalowej Woli, Ciechanowie, w Miluzie we Francji i w Zwickau w Muzeum Horcha w Fabryce matce.
Pozddr
RomekP70


Image


Ten Pan i jego petka wystąpiły w najnowszym odcinku "Legendy PRL-u" na TVN Turbo. Niesamowity właściciel bo samochód naprawia w fartuchu chirurgicznym. Pozdrawiam serdecznie.


Pon, 16.05.2011, 19:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: AWZ P70 Zwickau
Oglądałem ten odcinek. Pełen szacun dla Pana doktora :mryellow:

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pon, 16.05.2011, 19:19
Profil

Postów: 9
Post Re: AWZ P70 Zwickau
Pozddr,akurat zakończyłem suszyć petkę po Majówce Beskidzkiej, mamy już w kołach 7500 km od 10.03.2010r.W ubiegłym tygodniu miałem stłuczkę cywilnym autem, zastępcze od blacharzy sztuk 2 się zepsuły.Zaplanowałem zatem podróż do pracy (łącznie 160km) jak co środę - klasykiem PF125p1300 r.prod.1980, od 2 lat po renowacji.Niestety też się zepsuł ,w centrum Lublina zostałem z 3 i 4 biegiem(dzisiaj awarię usunięto,pękła śrubka przy dźwigni zmiany biegów. Ledwo dojechałem do domu z powrotem i oczywiście został mi tylko biało-niebieski wóz "operacyjny",którego akurat tego dnia nie planowałem używać. Petka dowiozła mnie do Kraśnika na operację bez problemu....,potem trasa Krasnik,Poniatowa,Lublin,Niemce(pod Lubartowem),Lublin.
W sobotę dzielnie wjechała na Kubalonkę pod rezydencję Prezydenta RP,na przełęcz Salmopolską...Dzisiaj do pracy do przychodni i na dwie wizyty domowe.
Pozdrawiam z Ortopetki
RomekP70


Pon, 16.05.2011, 21:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: AWZ P70 Zwickau
Cieszę się z kolejnej relacji, ponawiam prośbę o jakieś zdjęcia.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 17.05.2011, 9:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: AWZ P70 Zwickau
Przyłączam się do fanów tego tematu :)

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 17.05.2011, 9:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: AWZ P70 Zwickau
RomekP70 napisał(a):
Niestety też się zepsuł ,w centrum Lublina zostałem z 3 i 4 biegiem

Między innymi za to uwielbiałem swój poprzedni samochód, że dało się nim ruszyć z 3-go biegu. W obecnym nie ma o tym mowy :/

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Wto, 17.05.2011, 13:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: AWZ P70 Zwickau
No co ty, diesel nie da rady?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 17.05.2011, 13:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: AWZ P70 Zwickau
Z dwójki ciężko mu idzie, a o trójce można zapomnieć. W Vectrze między jedynką a dwójką prawie nie było różnicy. Trójkę w Vectrze mogę porównać do dwójki w Pasku... W Vectrze miałem krótko zestopniowaną skrzynkę, wiec takie triki dało się uskuteczniać ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Wto, 17.05.2011, 13:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: AWZ P70 Zwickau
U mnie też tak to działa :?

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 17.05.2011, 13:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7451
Miejscowość: Warszawa
Post Re: AWZ P70 Zwickau
petka Pana Doktora była ozdobą MotoNostalgii :mryellow:

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Wto, 31.05.2011, 16:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: AWZ P70 Zwickau
RomekP70 napisał(a):
Pozddr,akurat zakończyłem suszyć petkę po Majówce Beskidzkiej, mamy już w kołach 7500 km od 10.03.2010r.W ubiegłym tygodniu miałem stłuczkę cywilnym autem, zastępcze od blacharzy sztuk 2 się zepsuły.Zaplanowałem zatem podróż do pracy (łącznie 160km) jak co środę - klasykiem PF125p1300 r.prod.1980, od 2 lat po renowacji.Niestety też się zepsuł ,w centrum Lublina zostałem z 3 i 4 biegiem(dzisiaj awarię usunięto,pękła śrubka przy dźwigni zmiany biegów. Ledwo dojechałem do domu z powrotem i oczywiście został mi tylko biało-niebieski wóz "operacyjny",którego akurat tego dnia nie planowałem używać. Petka dowiozła mnie do Kraśnika na operację bez problemu....,potem trasa Krasnik,Poniatowa,Lublin,Niemce(pod Lubartowem),Lublin.
W sobotę dzielnie wjechała na Kubalonkę pod rezydencję Prezydenta RP,na przełęcz Salmopolską...Dzisiaj do pracy do przychodni i na dwie wizyty domowe.
Pozdrawiam z Ortopetki
RomekP70

Minęliśmy się w drodze na zameczek prezydencki. Przepuszczałem cały sznur starych wozów w tym Twój AWZ. :>

_________________
http://www.tanidrift.pl


Czw, 02.06.2011, 14:12
Profil

Postów: 9
Post Re: AWZ P70 Zwickau
Pozddr
A w miniony weekend bylismy petką na Motonostalgii w W-wie, za tydzień jedziemy do Lwowa na Grand Prix Lviv 2011,wraz z Janem Ripperem. Mój Dziadek do którego przez 18 lat należała petka urodził się we Lwowie, studiował tam prawo na UJK, grał w tenisa z Jadwigą Jędrzejewską. A teraz Jego autko odwiedzi Lwów, Babcia w 1934 roku kupiła koło Parku Stryjskiego kamienicę.......
Pozddr
RomekP70
p.s.a w ten weekend mój 24-letni syn jedzie autem swojego Pradziadka do własnego ślubu, drugie imię ma oczywiście po Pradziadku


Czw, 02.06.2011, 15:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018