Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 5:15




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Dziennikarstwo motoryzacyjne 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post Dziennikarstwo motoryzacyjne
Wszystkich zainteresowanych szlifowaniem warsztatu dziennikarskiego w obszarze motoryzacji , zapraszam tutaj: http://www.xxx właśnie ruszyły zapisy na studia dziennikarstwo motoryzacyjne. Czy myślicie, że jest zapotrzebowanie na takich dziennikarzy ?


Wto, 15.05.2012, 8:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
Nie wydaje mi się by było duże zapotrzebowanie na takich dziennikarzy.
Zresztą który dziennikarz kończył dziennikarstwo? w przypadku dziennikarza motoryzacyjnego przydałoby się wykształcenie w kierunku np. mechaniki i budowy maszyn a to dziennikarstwo jako dodatkowy dla podszlifowania warsztatu.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Wto, 15.05.2012, 12:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
Przeczytane 200 numerów Auto Świata, prawo jazdy, fetysz w postaci mięciutkiego plastiku, nazywanie każdego liftingu 'niewidoczną kosmetyką', znajomość na podstawach techniki i ew. wujek w jakimś wydawnictwie - tak wygląda CV większości polskich 'dziennikarzy'.

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Wto, 15.05.2012, 15:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
Taka prawda, niektórym możemy jeszcze dopisać doświadczenie wyścigowe/rajdowe i tyle. Dla mnie nie ma przyszłości w tym zawodzie, nie mam wujka w AŚ... :/

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Wto, 15.05.2012, 15:59
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
Gardzę dziennikarstwem motoryzacyjnym, a polskim to już szczególnie. Banda łysiejących hipsterów w lanciach i citroenach. Równie dobrze mogliby swoimi czyściutkimi rączkami pisać rezenzje mebli tapicerowanych w magazynach dla pań. Od zawsze powtarzam, że motoryzacja aby istnieć nie potrzebuje dziennikarzy tylko zniesienia akcyzy na paliwo.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 15.05.2012, 17:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
Mógłbym być całkiem dobrym dziennikarzem motoryzacyjnym. CV -> OBR

_________________
http://www.tanidrift.pl


Wto, 15.05.2012, 18:52
Profil

Postów: 2
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
W takim razie czy nie warto tego zmienić? Zamiast 'dziennikarzy' - ludzie, którzy po takich studiach będą mieć wiedzę nie raz o wiele większą niż 'dziennikarz' ze stażem?Oczywiście zgadzam się z Tobą Dżony, że taki dziennikarz powinien znać podstawy mechaniki, ale równie ważne jest to zrozumieć, przełożyć na słowa, skierować do odbiorców i tu myślę, że jest miejsce dla takiej specjalizacji jak dziennikarstwo motoryzacyjne na DSW.


Pon, 21.05.2012, 8:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
Myślisz, że w Polsce jest takie zapotrzebowanie na moto dziennikarzy? Bo ja nie. 1/4 po takich studiach być może zrealizuje swoje plany, a reszta z dyplomem będzie rzeźbić kebaba. Zupełnie jak niedoszli politolodzy, socjolodzy, psychologowie, europeiści itd.

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Pon, 21.05.2012, 15:53
Profil
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
POŃCZAK napisał(a):
Mógłbym być całkiem dobrym dziennikarzem motoryzacyjnym. CV -> OBR


Napisz zatem coś sensownego, a ja postaram się żebyśmy to opublikowali :wink:


Wto, 22.05.2012, 18:46
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
Darmo to nie problem pisać ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 22.05.2012, 19:41
Profil
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
Skoro darmo to nie problem zapraszam również Ciebie :wink:


Wto, 22.05.2012, 21:04
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
W dobie setek portali informacyjnych pisać za darmo do jakiegoś serwisu to naprawdę żaden przywilej ani wyróżnienie, to miałem na myśli.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 22.05.2012, 22:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 855
Miejscowość: Kołobrzeg
Samochód: Accord CM2
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
Dziennikarstwo studiuję, a i tak jako specjalność magisterską wybiorę sobie reklamę bo mam taką możliwość.

Proszeeee Cię. Studia nic mi w tym nie pomogły, żeby choć trochę wejść do tego świata. Guzik obchodzi ludzi jakie mam wykształcenie. Mam dobre zdjęcia robić i czasem coś napisać. Wszystko.

Z d*py ten kierunek jest. Że niby jakie przedmioty specjalnościowe miałyby być ?

_________________
... hontou?


Śro, 23.05.2012, 0:24
Profil
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
Ice napisał(a):
W dobie setek portali informacyjnych pisać za darmo do jakiegoś serwisu to naprawdę żaden przywilej ani wyróżnienie, to miałem na myśli.

A kto pisał o portalu :?: :>
Moja propozycja dotyczyła normalnej prasowej publikacji w tytule który można wziąć, dotknąć, polizać (jak ktoś lubi :) ). Innymi słowy w ... drukowanej gazecie. Pewnikiem i przedruk trafiłby do netu, ale to już jakby rykoszet.
A czy to jest wyróżnienie ? Nie wiem, sam to oceń.

A co do samego "dziennikarstwa motoryzacyjnego" moje skromne zdanie: uważam że nie może być wiarygodny ten kto żyje (dosłownie) z opisywania produktów firm które utrzymują gazetę (czytaj: dają do niej reklamy). Jakoś nie wyobrażam sobie, aby np. Toyota po szczerym artykule o nowej Avensis chciała dać w tej samej gazecie jej reklamę.

Zupełnie inną sprawą są same osoby które "parają" się tym zajęciem. Przykładowo: jak wiarygodnie może przeprowadzić test Mercedesa S-Klasse człowiek który na codzień porusza się ... Seicento ? Dostaje samochód max na parę godzin i ... mamy "wiarygodny" test :)


Śro, 23.05.2012, 8:48
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: Dziennikarstwo motoryzacyjne
Ice napisał(a):
W dobie setek portali informacyjnych pisać za darmo do jakiegoś serwisu to naprawdę żaden przywilej ani wyróżnienie, to miałem na myśli.


Pozostaje jednak elementarna kwestia - JAK ktoś pisze...

_________________
http://www.exoticcars.pl


Pon, 16.07.2012, 20:14
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018