Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 17:11




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
2015 Renault Laguna IV 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2015 Renault Laguna IV
Cytuj:
Wyniki sprzedaży trzeciej generacji Laguny nie zadowalają Renault i koncern już myśli o wprowadzeniu poważnych zmian w gamie tego modelu. Czwarta generacja powinna trafić na rynek w 2012 roku
Dane płynące z rynku są bezlitosne. Podczas gdy sprzedaż Laguny II dochodziła nawet do 260 tys. sztuk rocznie, trzeciej generacji nie udało się do tej pory przekroczyć poziomu 100 tys. egzemplarzy. I to mimo zdecydowanie lepszej jakości, trwałości oraz programu gwarancyjnego (3 lata i 150 tys. km). Już pod koniec tego roku możemy zatem oczekiwać drobnego odświeżenia gamy, co pomoże utrzymać zainteresowanie modelem w czasie, gdy na rynek trafi rodzimy konkurent – Peugeot 508.

Przedstawiciele marki nie ukrywają jednak, że Lagunie potrzebne są znacznie dalej idące zmiany. Udało nam się dotrzeć do trzech projektów przygotowywanych przez zespół stylistów po kierunkiem nowego szefa designu marki Laurensa van den Ackera. Oczywiście, będą one jeszcze ewoluować, ale już pokazują kierunek, w jakim rozwija się ten model. Van den Acker – doświadczenie zdobywał w Audi, Fordzie oraz Maździe – chce wyraźnie podkreślić osobowość auta i nadać mu bardziej dynamiczny charakter z odrobiną seksapilu.

W dwóch projektach mających największe szanse na wdrożenie do produkcji widać jednak pewną ostrożność, która wynikać może z chęci utrzymania dotychczasowej grupy klientów. Najbardziej radykalny (..) raczej nie znajdzie uznania w oczach szefów koncernu, w każdym razie na pewno nie w przypadku 4. generacji.
Bez względu na to, który z pomysłów stylistów zostanie ostatecznie zaakceptowany, możemy być pewni wysokiej jakości auta oraz bogatego wyposażenia. Renault nie wyklucza także wprowadzenia do oferty hybrydy (we współpracy z Mercedesem).

Image Image Image
http://www.auto-swiat.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 26.07.2010, 10:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
Renault przy tworzeniu III generacji laguny z pewnością bardziej skupiło się na niezawodności, która podobno jest na wysokim poziomie no ale kosztem tego jest design, który nie każdemu przypadł do gustu. Mam nadzieję, że IV generacja poprawi się pod tym względem i laguna znowu będzie święcić tryumfy bo I i II generacja sprzedawały się całkiem przyzwoicie. Nie wypowiadam się na temat tych wizji bo znając życie pojawi się ich jeszcze ze 20 ;)


Pon, 26.07.2010, 13:02
Profil

Postów: 636
Miejscowość: Suwałki
Samochód: VW Passat B3
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
Szef marketingu Steve Norman zapowiedział, że Renault planuje zerwać z nazwą Laguna. Nie oznacza to, że firma przestanie produkcji modelu klasy średniej. Auto tej klasy będzie w ofercie, ale otrzyma nową stylistykę i inną nazwę. Renault w ten sposób chciałoby wymazać z pamięci kierowców model Laguna II, który przysparzał im wielu problemów.

Nie ujawniono jeszcze, jak będzie się nazywał nowy model. Wiadomo natomiast, że będzie to 5-drzwiowe coupe, takie jak Audi A5 Sportback. Samochód będzie bazą dla innych modeli, które przygotuje należąca do Renault firma Samsung. Następcę Renault Laguny poznamy w 2015 r


Śro, 16.03.2011, 18:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
proponujÄ™ Anugal. moĹĽe to odwrĂłci losy tego samochodu :D

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Śro, 16.03.2011, 18:10
Profil

Postów: 636
Miejscowość: Suwałki
Samochód: VW Passat B3
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
Ostatnio czytałem że następca Laguny może okazać się Crossoverem


Śro, 18.01.2012, 18:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
Matko, niedługo jeszcze UberGolfa zastąpią super-modnym-miejskim-stylowym Krosołwerem :roll: Oby to były tylko plotki rozsyłane przez nie do końca poinformowanych 'dziennikarzy' motoryzacyjnych z fantazją. :wink:

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Śro, 18.01.2012, 20:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
Temat dawno nie ruszany, a laguna podobno ma być w tym roku:

Image


Nie, 11.01.2015, 18:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
W październiku będziemy wiedzieć, co wymyślą ;)
Image
(c)planeterenault

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Ostatnio edytowany przez PiasQ, Pią, 16.01.2015, 8:56, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 15.01.2015, 8:32
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
U mnie ta fotka nie chodzi, chyba zabezpieczenie hotlinków dobrze działa na planeterenault.com :>

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 15.01.2015, 22:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
U mnie było widoczne, ale ok, podmieniłem :)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 16.01.2015, 8:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
Będziemy wiedzieć pewnie trochę wcześniej, daty ze zdjęcia to chyba faktyczne terminy wprowadzenia do sprzedaży.

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Pią, 16.01.2015, 13:43
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
Swoją drogą dziwne, że z wersją kombi (Estate?) zamierzają czekać prawie pół roku skoro od zawsze to ona stanowiła większość sprzedaży Laguny. No chyba że zamiast limuzyny zaszaleją z mieszaniną różnych segmentów. ;)


Pią, 16.01.2015, 16:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
Być może chcą, aby Laguna była kojarzona ze "standardowym" rodzajem nadwozia (na planete renault chodziły nawet ploty o Lagunie sedan), a kombi to coś "extra". Z resztą Renault jakiś czas temu ogłosiło, że nie chcą rezygnować z tak ważnego segmentu, więc być może będzie rewolucja.
Tak czy inaczej, dla mnie to ważna premiera, gdyż tu się zdecyduje, czy pozostanę przy Renault :P (Laguna III jest dla mnie niewygodna :/ ).

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 16.01.2015, 18:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
We wszelkich magazynach motoryzacyjnych od początku zapowiedzi nowej Laguny trąbią o eksperymentach z nadwoziem i że nowe wcielenie na pewno nie bedzie liftbackiem. W jednym z ostatnich wydań AŚ albo Motoru (nie ręczę który, bo kupuję na zmianę i nie pamiętam, co gdzie przeczytałem) uparcie twierdzili, że nowa Laguna będzie tylko sedanem, tak więc może wśród tej dziennikarskiej paplaniny jest jakieś ziarnko prawdy?


Sob, 17.01.2015, 21:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: 2012 Renault Laguna IV
Image




http://www.cochespias.net


Pią, 20.02.2015, 16:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Wizja raczej nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Tył za bardzo liftbackowy.

P.S. Można zmienić datę na 2015 ;).

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 20.02.2015, 17:12
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
AutoWeek to część AutoBilda, no nie? Zawsze mieli słabiutkie wizje.


Sob, 21.02.2015, 18:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Ale czołg na tej wizji. Większych drzwi się nie dało?

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Sob, 21.02.2015, 20:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
za duze okna!!!

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Nie, 22.02.2015, 1:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Mi się tam podoba, szkoda, że bez szans na seryjną wersję.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 22.02.2015, 10:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018