Switch to full style
Zdjęcia szpiegowskie i wizje modeli przedprodukcyjnych
Wyślij odpowiedź

Re: 2015 Renault Laguna IV

Pią, 06.03.2015, 17:14

No to Renault za rok ma wymienioną gamę modelową, a wliczając Scenica i Koleosa to za 2 lata wszystkie auta będą nie starsze jak 5 lat. Nieźle.

Re: 2015 Renault Laguna IV

Pią, 06.03.2015, 17:55

Mikewind: wąsiki będą ewidentnie. Dobrze widać to na tych spyshotach:

Image
Image
Image

Tutaj dodatkowo widać, że jednocześnie kierunkowskazy będą w tych paskach, a nie kloszu głównym:

[img]http://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/all-new-2016-renault-laguna-flagship-sedan-spied-for-the-first-time-photo-gallery_1.jpg[/i
ZBYT DUŻE ZDJĘCIE - RR

worldscoop

Re: 2015 Renault Laguna IV

Sob, 07.03.2015, 16:31

Hm, w takim razie rozczarowanie. Nie wiem po co? Zabieg na siłę.
Nie wiem jak musieliby to wykonać żeby te wąsiki wyglądały nie odpustowo.

Re: 2015 Renault Laguna IV

Sob, 07.03.2015, 19:44

Pewnie właśnie tak jak w koncepcie RS01, no ale to już zobaczymy później ;)

Re: 2015 Renault Laguna IV

Nie, 08.03.2015, 20:08

Ja bardzo jestem ciekaw jak zaprojektują wnętrze tego samochodu. Jeździłem różnymi nowymi Renault i niestety ten element zawsze najbardziej zgrzytał. Nie było tam spójności, ani nowoczesnego "feelingu". A najbardziej przeraziło mnie wnętrze Koleosa - niby SUV za 150 000 zł, a jakość jak w autku miejskim za 1/4 tej kwoty miejscami. Gdzie, jak nie w Lagunie można przenieść jakość wykończenia na wyższy poziom? :)

Re: 2015 Renault Laguna IV

Nie, 22.03.2015, 15:59

Wnętrze:
Image

Tyłek:
Image
Image

I kolejna wizja:
Image

planeterenault.com

Re: 2015 Renault Laguna IV

Nie, 22.03.2015, 21:22

Czy ttylko ja nie widzę zdjęć tyłu?
A wnętrze zapowiada się super.

Re: 2015 Renault Laguna IV

Nie, 22.03.2015, 21:45

Hotlinki nie działają...

Re: 2015 Renault Laguna IV

Wto, 24.03.2015, 16:30

A więc mamy kierę z Espace, panel MultiSense z Espace i jak się domyślam pokrętło klimatyzacji wyzierające spod pokrowca też z Espace.
Ciekawe czy tablet dadzą pionowo jak w Espace czy poziomo jak w Kadjarze.

Przebąkuje się o tylnym pasie podobnym do pierwszego Renault Safrane czy też Dodge'a Darta - a więc pas świetlny na całej klapie.
No właśnie - Safrane? Czy tak nazwie nowy model Renault? Raczej będzie to zupełnie nowa nazwa by podkreślić że auto urosło do rozmiarów Mondeo czy Superba.

Auto zostanie pokazane w czerwcu. Sprzedaż ruszy po wakacjach równocześnie z premierą we Frankfurcie.
Tylko kto kupi wóz z silnikami max. 1.6?

Re: 2015 Renault Laguna IV

Wto, 24.03.2015, 18:24

Warto dodać, że te nieszczęsne 1.6 w Espace są łączone tylko ze skrzyniami automatycznymi EDC za wyjątkiem diesla 130 KM, który jest dostępny wyłącznie w podstawowej wersji.
Nie wiem jak w Renault wyobrażają sobie sprzedaż samochodu z turboflaszkami, łączonymi wyłącznie z automatami, zamiast chociażby normalnego 2.0 dCi czy 2.0T.
Francuzi przebąkują, że "tablet" będzie ułożony tak jak w Espace, czyli pionowo.

Re: 2015 Renault Laguna IV

Śro, 06.05.2015, 20:49

Image
planeterenault.com

Re: 2015 Renault Laguna IV

Śro, 06.05.2015, 21:34

Nie widać foty.

Re: 2015 Renault Laguna IV

Śro, 06.05.2015, 21:48

A Renault nie miało zrezygnować z modelu Laguna i zastąpić całkiem czymś innym? Przynajmniej z nazwy ;) Z tego co pamiętam, tłumaczyli się tak, że właśnie Laguna niezbyt dobrze się kojarzy (wysoka awaryjność) i czas odciąć się od tej nazwy.

Re: 2015 Renault Laguna IV

Śro, 06.05.2015, 23:23

Nazwa miała być ta sama, ale we wstępnych fazach projektu "Laguna IV" Renault głowiło się nad zastąpieniem tradycyjnego sedana crossoverem w stylu coupe ze względów marketingowych i faktu, że w klasie średniej przez ostatnie kilka lat sprzedaż spadła na rzecz suvów i crossoverów. Nieco później jednak przyszła chyba wizja zrobienia po taniości Kadjara i osobno Laguny, która jednocześnie teraz zastąpi 2 modele w sumie (jak u Peugeota z 508) - Lagunę i Latitude.

Re: 2015 Renault Laguna IV

Czw, 07.05.2015, 8:07

MoonWalk, nowy model przedstawiany jest przez Renault jako "następca Laguny", a nie "nowa Laguna", więc bardzo prawdopodobne iż nazwa będzie inna. Na planete renault ciągnie się wątek o nowej nazwie.

Re: 2015 Renault Laguna IV

Czw, 07.05.2015, 10:53

Auto nie zostało jeszcze oficjalnie ujawnione, więc skąd można to wiedzieć? Poza tym co czytam zagraniczne strony czy nawet polskie na temat następcy auta, wszyscy piszą o nowej Lagunie. Z tego co wiem, auto ma być pokazane w wakacje, więc w sumie wtedy wszystkiego się dowiemy.

Chociaż sprzedaż poprzedniej Laguny nie była winą złej famy poprzednika, a już bardziej bardzo kontrowersyjnej urody :P Zresztą, wystarczy zwrócić uwagę na rynek wtórny, żeby zorientować się, że Laguna II o dziwo schodzi jak świeże bułki :shock:

Re: 2015 Renault Laguna IV

Czw, 07.05.2015, 12:10

I wszystko jasne…koszty koszty. Czyli Espace V.
Ale nie ma w tym nic złego - dziennikarze chwalą Espace V za całokształt w tym system sterowania.

Image

Re: 2015 Renault Laguna IV

Czw, 07.05.2015, 12:13

MoonWalk, jakbyś zerknął na pierwszą stronę tego wątku, to byś widział zdjęcie z prezentacji Renault. Nie ma tam mowy o "nowej Lagunie".
Image

Re: 2015 Renault Laguna IV

Czw, 07.05.2015, 14:23

MoonWalk napisał(a):Chociaż sprzedaż poprzedniej Laguny nie była winą złej famy poprzednika, a już bardziej bardzo kontrowersyjnej urody :P Zresztą, wystarczy zwrócić uwagę na rynek wtórny, żeby zorientować się, że Laguna II o dziwo schodzi jak świeże bułki :shock:


Uroda, urodą- Laguna III jest po prostu ciasna jak na klasę średnią. To też myślę wpływało na sprzedaż.
A co do używanych egzemplarzy, to w sumie Laguna okazuje się być naprawdę niezawodnym wozidłem, które potrafi tłuc ciężkie kilometry i nie stękać. ;)

Re: 2015 Renault Laguna IV

Czw, 07.05.2015, 19:36

PiasQ napisał(a):MoonWalk, jakbyś zerknął na pierwszą stronę tego wątku, to byś widział zdjęcie z prezentacji Renault. Nie ma tam mowy o "nowej Lagunie".
Image


Jakbyś przewinął trochę w dół pod tym zdjęciem to byś zauważył, że sie tam udzielałem. Poza tym... przyjrzyj się dobrze temu zdjęciu :)

C5tourer - tu masz rację, na pewno wygląd to nie jedyny czynnik decydujący o zakupie. Niemniej, jeśli chodzi o rynek wtórny miałem na myśli Lagunę II, o której awaryjności krążą już legendy xd
Wyślij odpowiedź