Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 16:40




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
2014 Renault Megane 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2014 Renault Megane
Iceman napisał(a):
To tylko plus w końcu A-klasa to jeden z najpiękniejszych hatchbacków w segmencie


Rly? Dobrze wiedzieć


Wto, 05.05.2015, 13:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2014 Renault Megane
R co? Codziennie widzę czarne A200 wygląda obłędnie w przeciwieństwie do przaśnego A3 , pokracznego 1er czy cee'da lub Golfa z bardziej plebsowatych lub aktualnego Megane wlasnie

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 05.05.2015, 13:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2014 Renault Megane
Szczerze powiedziawszy dziś w ogóle brakuje mi na rynku aut klasy kompakt, które byłyby tzw. "bezdyskusyjnie ładne". Bo mamy co? - Mazdę 3, Peugeota 308 (osobiście mi się średnio podoba) i Bravo, którego już nie produkują. No jeszcze Giulietta, aczkolwiek wiem, że sam nos Alf bywa dyskutowany.

I klasy A z pewnością nie zaliczyłbym do tego grona. Mam nadzieję, że nikt tego nie zrozumie w niewłaściwy sposób, bo wcale nie mówię, że klasa A jest brzydka, bo nie jest. (chociaż mnie osobiście się również średnio podoba). Niemniej, auto ma nietypowo zaburzone proporcje i profil rozdeptanej żaby z wytrzeszczem. Stąd też auto to zaliczyłbym prędzej do grona bardzo dyplomatycznej formułki z popularnych tygodników "może się podobać", aczkolwiek do tradycyjnych kanonów piękna to mu daleko. Chociaż fakt faktem, ze względu na znikomą konkurencję, pod względem dizajnu A klasa wypada dobrze.


Wto, 05.05.2015, 17:09
Profil

Postów: 292
Post Re: 2014 Renault Megane
Ja bym. Tą Mazda 3 nie przesadzał. Moim zdaniem wcale taka ładna nie jest, bardziej gdzieś po środku się plasuje, szczególnie przez dziwnie ścięty tył, który wygląda jak rozdeptany.
Co do ładnych kompaktów, to myślę, że Seat Leonjest całkiem w porządku.
Trudno mi wymienić coś co jeszcze można w tej klasie nazwać ładnym.

Renault zawsze było w jakiś sposób awangardowe, wnosiło powiew świeżości. Od trzeciej generacji Laguny i Megane i czasu, gdy z renault odszedł Le Quement nie dzieje się nic dobrego w tej marce pod względem wzornictwa.
Każde kolejne auto wygląda jak rozpuszczony żółty ser na kołach. Uważam, że auta z Fhansji nie powinny naśladować innych, a tutaj szykuje się chyba zlepek wsystkiego co jest na rynku - jak już ktos wspomniał w tym temacie.


Wto, 05.05.2015, 17:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2014 Renault Megane
rocker1 napisał(a):
Ja bym. Tą Mazda 3 nie przesadzał. Moim zdaniem wcale taka ładna nie jest, bardziej gdzieś po środku się plasuje, szczególnie przez dziwnie ścięty tył, który wygląda jak rozdeptany.
Co do ładnych kompaktów, to myślę, że Seat Leonjest całkiem w porządku.
Trudno mi wymienić coś co jeszcze można w tej klasie nazwać ładnym.

Renault zawsze było w jakiś sposób awangardowe, wnosiło powiew świeżości. Od trzeciej generacji Laguny i Megane i czasu, gdy z renault odszedł Le Quement nie dzieje się nic dobrego w tej marce pod względem wzornictwa.
Każde kolejne auto wygląda jak rozpuszczony żółty ser na kołach. Uważam, że auta z Fhansji nie powinny naśladować innych, a tutaj szykuje się chyba zlepek wsystkiego co jest na rynku - jak już ktos wspomniał w tym temacie.


Wiesz co, co do trójki też mam takie odczucia, no ale wszyscy się zachwycają no i nie da się powiedzieć, że jest źle zaprojektowana, bo nie jest. Z tyłu faktycznie dzieje się coś dziwnego (wręcz dla mnie podobnie do przypadku klasy A), ale ogólnie trudno się do czegoś przyczepić. Leon też mi się podoba, wręcz jest świetny jak dla mnie, ale nie słyszałem o nim jeszcze nigdzie żadnych opinii tego typu. Obawiam się ,że dla płci pięknej może być zbyt kanciasty no i w dużej mierze rzutuje na niego wizerunek Volkswagena. Dlatego pisząc o tym gronie bezsprzecznie ładnych kompaktów nie chciałem tam wtłaczać jakiegoś auta wg własnego "widzi mi się".

Ale już co do opinii na temat nowego wzornictwa Renault to się nie zgodzę. Przecież Clio chyba równie bezsprzecznie odebrało koronę najładniejszego auta klasy Punciakowi w 2012 roku. Już nie mówiąc o tym, jak sprzedaje się Captur na zachodzie. Niemniej, w przypadku Megane liczyłem na coś wystrzałowego, a nie klasę A dla ubogich po prostu. A to zapowiada się pod kamuflażem, mam nadzieję, że się mylę.


Wto, 05.05.2015, 18:05
Profil

Postów: 292
Post Re: 2014 Renault Megane
trudno zarzucić Clio, by było brzydkie, bo nie jest, ale mam wrażenie, że wiele "smaczków" stylistycznych nie pasuje do auta tej klasy. Bo w zależności od wersji wyposażenia wygląda albo swietnie (na ładnej feldze), to w biedniejszych wersjach śmiesznie. Konkurencja raczej nie ma tego problemu, bo np taka fiesta wygląda ciekawie nawet na kołpakach, polo wygląda tak samo nudno bez względu na wyposażenie.

Jednak dla mnie "popisem" kiepskiego designu w Renault ostatnich lat jest scenic (grand w szczególności), to auto jest zwyczajnie paskudne.
Z dobrych stylistycznie Renault ostatnich lat to chyba tylko Twingo, ale trudno by się nie nie zachwycać, kiedy poprzednicy byli paskudni.

Co do Mazdy 3, to mam wrażenie, że najbardziej jednak szpeci ją skąpstwo producenta/importera. Ekspresyjna forma, nazywana marketingowo sportową i malutkie brzydkie kółeczka niezależnie od wersji wyposażenia (nawet te w skypassion są jakby za małe).


Wto, 05.05.2015, 21:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2014 Renault Megane
Dla mnie dizajn obecnych Mazd jest rewelacyjny, ale również bardzo tendencyjny - sprawdza się genialnie tylko w sedanach. Jednak to nie temat o Maździe 3 :P Swoje obawy co do Megane już wyraziłem - obym się mylił :roll: Swoją drogą obecne Megane przeszło już 2 czy nawet 3 liftingi (kto by to liczył? xP), a dalej nie poprawili IMO najbardziej wstrętnego tyłu w klasie. Sorki, ale już Tiida chyba lepiej wyglądała bez kitu. To miejsce rozdzielenia świateł między klapą bagażnika a tylnymi błotnikami jest tak niefortunne, że dla mnie psuje cały efekt.


Wto, 05.05.2015, 22:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2014 Renault Megane
Render coupe

Image

Image
Teophilus Chin

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 02.10.2015, 14:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2014 Renault Megane
Kojarzy się z Brerą :wink: Z tego co mówili, to nie będzie wersji 3d ale fajnie żeby powstała :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pią, 02.10.2015, 15:25
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2014 Renault Megane
Pora na testy kombiaka zwanego Sport Tourer.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
autoevolution

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 22.01.2016, 15:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018