Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 7:18




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
2015 Toyota Prius 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2015 Toyota Prius
Wow. Tymi dwoma modelami można straszyć dzieci po nocach.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 30.08.2015, 12:48
Profil

Postów: 620
Post Re: 2015 Toyota Prius
A jednak Prius odpłynął w stronę zwyczajności. Nie ma już w nim urody czegoś, co nie chciało być liftbackiem i poszło nieco za daleko w stronę karawanu, choć na szczęście designerzy podcięli linie tył w stylu "ogona Kamma" (ponoć opływowego z natury). Najbliżej temu nadwoziu do idei pierwszego Priusa - trochę sedan i trochę kompaktowy liftback, czyli wymierający gatunek na rynku.
Dlaczego w stronę zwyczajności? Bo wariackie są tylko lampy i kawałek niby-spojlera na klapie, jak w ostatnich Civicach, CR-Z i Insightach. No i ten czerniony słupek C. Kształty drzwi typowo jak w Toyocie, podkręcony tylko detale. Jakby chodziło o to, że Priusy jednak są normalne i tylko światłami dają znak, że to one. Mrs hybrydy ;)


Pon, 31.08.2015, 11:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2015 Toyota Prius
Dobrze, że u nas to nie jest takie popularne i nie będzie straszyć na ulicy :roll: :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 31.08.2015, 16:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2015 Toyota Prius
Myślę, że marketingowcy Toyoty wiedzą co robią. Ja bym podzielił kierowców Prisuów na dwie grupy:
1. Chcą, żeby wszyscy widzieli, że są eko i jeżdżą hybrydą.
2. Chcą jeździć sprawdzoną alternatywą dla diesla i niekoniecznie się wyróżniać.
Widocznie tych pierwszych jest więcej, dlatego Toyota postawiła na rozpoznawalność.

Ja nawet mógłbym sobie kupić hybrydę (Yaris i Auris wydają się całkiem ciekawe i cenowo też nie szokują), ale w życiu nie kupiłbym czegoś takiego. Chociaż w sumie teraz jeżdżę japońskim dziwolągiem, więc kto wie, czy mi się nie odwidzi. ;)


Pon, 31.08.2015, 21:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2015 Toyota Prius
Ja szczerze mówiąc gdybym stanął dzisiaj przed wyborem oszczędnego kompakta- bardzo poważnie brałbym pod uwagę ofertę Aurisa HSD. Samochód który setkę robi w 10 sekund, spala przy tym 5.5 litra, jeździ całkiem przyjemnie- prowadzi się pewnie i fajnie wybiera nierówności. Naprawdę fajna fura.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Wto, 01.09.2015, 12:41
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2015 Toyota Prius
Nie wiem przy jakim przebiegu w naszych realiach to się tak naprawdę kalkuluje.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 01.09.2015, 15:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2015 Toyota Prius
Aż sam się zdziwiłem jak zacząłem przeglądać cennik: https://pdf.sites.toyota.pl/spec_auris_2015.pdf
W porównaniu do podobnego (patrząc na osiągi) diesla 1.6 w full opcji wychodzi nawet taniej (pińcet zł, no ale zawsze coś), dodatkowo do diesli nie można mieć automatów. W niższej wersji jest to 1500 zł, ale na niekorzyść hybrydy.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Śro, 02.09.2015, 16:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: 2015 Toyota Prius
Piotr_24 napisał(a):
Nie wiem co Japońscy projektańci wciągają nosem , ale grubo przesadzają


Pyl radioaktywny z reaktora... inaczej tego sie nie da wytlumaczyc...

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Nie, 06.09.2015, 19:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Toyota Prius
Przód jest ciekawy. Na zdjęciu prawdziwego egzemplarza (a nie wizji czy szkicu) naprawdę przyciąga i skupia wzrok, chociaż klasycznych kanonów urody to on raczej nie spełnia. Tył wydaje mi się natomiast jakąś wypadkową wybuchu Fukushimy z odrzutami projektu Toyoty FCV (co najzabawniejsze - ona sama wygląda jak odrzut lub bardziej upośledzona siostra Multipli). Chociaż i tak wiadomo, że w wypadku tego samochodu technologia stoi na czele i to "ekologiczność" zadecyduje o powodzeniu auta. TYlko ciekawe jak w takim razie Toyota bedzie chciała równocześnie zachwalać napęd wodorowy?


Nie, 06.09.2015, 22:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018