Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 20:02




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
2016 Chevrolet Spark/ Opel sub-Adam (Viva/Karl) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post 2016 Chevrolet Spark/ Opel sub-Adam (Viva/Karl)
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Odświeżona generacja Chevroleta Sparka, który od 2016 r. ma być oferowany w Europie pod szyldem Opla/Vauxhalla .

Źródło:
worldcarfans.com


Śro, 12.02.2014, 13:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Jeśli nie będzie tego w Europie pod znaczkiem Chevroleta to życzę Oplowi wszystkiego co najgorsze i sprzedaży na poziomie Agili 2gen. Co jak co, ale Chevy'ego GM'owi tak szybko nie podaruję :wink:

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Śro, 12.02.2014, 13:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Niech jeszcze dadzą Aveo jako biedniejszą Corsę (konkurencja dla Sandero) i Cruze w bardziej okrojonej wersji jako tańsza alternatywa dla Astry :mryellow: A nie, zapomniałem, przecież Opel jest premjum.

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Śro, 12.02.2014, 18:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 858
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Iceman napisał(a):
Jeśli nie będzie tego w Europie pod znaczkiem Chevroleta to życzę Oplowi wszystkiego co najgorsze i sprzedaży na poziomie Agili 2gen. Co jak co, ale Chevy'ego GM'owi tak szybko nie podaruję :wink:
Tak źle życzysz gliwickiej fabryce, produkującej Ople? Co Cię tak napadło na to koreańskie Daewoo ze zmienionym znaczkiem? Promować co w Polsce robione a nie życzyć wszystkiego najgorszego :evil:

Opel potaniał ostatnio i myślę że jak zniknie Chevrolet to będzie zupełnie inna polityka cenowa w Oplu. Opel miał być premium jak Chevrolet był w ofercie ale jak widać pomysł nie wypalił i od niego odchodzą. Problem w Oplu to zbyt duża liczba fabryk. GM najlepiej chciałby zamknąć wszystkie w Niemczech bo mają najdroższą produkcje. Taki Opel Adam gdyby był w Polsce produkowany miałby ceny podobne jak trojaczki VW produkowane na Słowacji a tak jest chyba najdroższym autem tego segmentu. To głównie miejsce produkcji winduje tak ceny tego samochodu. VW swoje tanie auto nie przez przypadek buduje na Słowacji.


Pią, 14.02.2014, 21:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Opanuj się, bo ci coś pęknie :lol: tak, życzę im źle - z rynku znika marka na wysokim poziomie w stosunku do ceny, z niebrzydka stylistyką , dobrym wyposażeniem i wysoka bezawaryjnością, o wiele bardziej wolałbym, aby zniknął Opel - co tam jest tak naprawdę ciekawego czego nie ma konkurencja? Chyba tylko zawyżone ceny w stosunku do tego co oferuje ta marka. To, że w Gliwicach robią Astry nie działa na mnie wcale, a na pewno nie tak, żebym płakał po zniknięciu fabryki.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Pią, 14.02.2014, 21:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
igor86 napisał(a):
Taki Opel Adam gdyby był w Polsce produkowany miałby ceny podobne jak trojaczki VW produkowane na Słowacji a tak jest chyba najdroższym autem tego segmentu.

Tu trochę przesadziłeś. Adam z założenia miał być konkurentem dla 500tki, a więc takim "maluchem premium". Natomiast Up, Citigo i Mii są klasycznymi tanimi przedstawicielami segmentu A.

Iceman napisał(a):
To, że w Gliwicach robią Astry nie działa na mnie wcale, a na pewno nie tak, żebym płakał po zniknięciu fabryki.

Ale odbiło by się to na całej polskiej gospodarce, a więc i pośrednio na Tobie.
Nowa generacja Cruze'a miała być produkowana w Gliwicach. Ciekawe czy pojawi się zamiast niego jakiś nowy Opel.


Pią, 14.02.2014, 22:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Ja mam nadzieję, że się jeszcze rozmyślą, GM ma straszne parcie na Opla. Nie starcza im 3 lokata w statystykach sprzedaży - myślą, że jak wycofają Chevroleta to nagle Opel pokona VW? Mogą co najwyżej wyprzedzić Forda, w co też wątpię.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Pią, 14.02.2014, 23:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 858
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Iceman napisał(a):
Z rynku znika marka na wysokim poziomie w stosunku do ceny, z niebrzydka stylistyką , dobrym wyposażeniem i wysoka bezawaryjnością,.
Po Daewoo też tak płakałeś? Na otarcie łez zawsze będziesz mógł sobie takiego Chevroleta sprowadzić z hAmeryki czy jakiejs innej Azji :P
Proponuje poczekać do prezentacji Astry V bo z tego co widzę Opel zaczął słuchac opini m.in nt przeładowanej przyciskami konsoli środkowej.(insignia po fl). Auto ma być lżejsze. Nie będzie Chevroleta to może pojawią się w przystępnych cenach Astry IV Classic.


Sob, 15.02.2014, 9:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Nie dogadamy się w tej kwestii, doceniam koreańskie modele od Chevroleta do Hyundaia, które obecnie często prezentują dużo wyższy poziom niż powszechnie uznawana europejska konkurencja, co do nowej Astry - może być jaka sobie chce, mnie ten model wcale nie interesuje.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Sob, 15.02.2014, 12:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Potwierdzam, że Astra V będzie miała w multimediach dużo mniej przycisków :)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Sob, 15.02.2014, 15:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 858
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Iceman napisał(a):
Nie dogadamy się w tej kwestii, doceniam koreańskie modele od Chevroleta do Hyundaia, które obecnie często prezentują dużo wyższy poziom niż powszechnie uznawana europejska konkurencja, co do nowej Astry - może być jaka sobie chce, mnie ten model wcale nie interesuje.

Ależ my się nie musimy dogadywać. Może się coś nie podobać bo to kwestia gustu ale zaraz życzyć wszystkiego złego i upadku :evil:
Opel i Chevrolet mają sporo wspólnej techniki. Doprawdy poza przystępną ceną nie widzę tego wyższego poziomu o którym piszesz. Tak jak wspominałem. Inna stylistyka może się podobać ale do ostatecznych porównań poczekajmy na prezentacje Astry V i Cruze'a II.
Co do Hyundaia to o ile wiem to większość modeli oferowanych w Europie powstaje na południu od Polski a co za tym idzie korzysta z tutejszych kooperantów.
P.S Jakbyś miał znajomych lub jakiś członków rodziny, którzy pracują w przemyśle motoryzacyjnym to byś inaczej pisał. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.


Sob, 15.02.2014, 15:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3271
Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Zgadam się z igor86, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink: sory Iceman, nic osobistego, ale ton twoich postów jest mega emocjonalny i trochę zalatuje gimbazą. Jasne, zgodze się, że wycofania Chevroleta jest trochę głupie, ale jak pokazywały dane ich sprzedaż w Europie nie była nie niewiadomo jak wysokim poziomie, a wymuszało to na GM pozycjonowanie Opla nieco wyżej, co okazało się klapą bo nikt nie będzie traktował Opla jako auta premium. Natomiast co do opinii na temat ich obecnych aut, to ok mogą ci się nie podobać jak mówili przedmówcy, ale twierdzić, że marka która jest na rynku 110 lat i jest 3 pod względem sprzedaży powinna zniknąć bo Twoim zdaniem nie ma niczego więcej niż inni, żeby było warto ją kupić jest nonsensem, równie dobrze można by zapytać a co ma mniej Opel, że nie można go kupić? No i pewnie tutaj można by argumenty wymienić, że ciasne, nudne itd, ale na tym właśnie polega rynek, że każdy ma swoje kryteria i według nich kupuje auta, skoro więc uważają w GM , że to jest droga żeby zwiększyć sprzedaż, to ich sprawa, trochę szkoda Cheviego, ale patrząc trzeźwo Opel ma jakieś milion sześćset trzy tysiące razy większe szanse w Europie mimo wszystko :wink:

_________________
"Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński


Sob, 15.02.2014, 18:22
Profil

Postów: 166
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Ludzie trochę luzu. To że ktoś życzy sobie, że taka czy inna marka ma zniknąć, to musi się ziścić? Ja miesiąc temu kląłem samsunga bo spalił mi się w kompie dysk tej firmy i jakoś na Koreańczykach nie zrobiło to wrażenia :D Chevroleta faktycznie szkoda, bo ludzie zaczęli się do niego przyzwyczajać. A przekonać Polaka w tej dziedzinie to duża sztuka. Ciekaw jestem sprzedaży Chevroleta w pozostałych krajach Europy - bo to pewnie jest kluczem do zrozumienia decyzji koncernu.


Nie, 16.02.2014, 11:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Image

Podobno montowany ma w nim być 3-litrowy silnik SGE (Small Gasoline Engine)

Źródło:
auto-swiat.pl


Pią, 14.03.2014, 23:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Le Cobusier napisał(a):
Podobno montowany ma w nim być 3-litrowy silnik SGE (Small Gasoline Engine)

3-litrowy silnik to chyba nie jest specjalnie mały :?

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Sob, 15.03.2014, 14:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Zapewne szło o 3-cylindrowy :)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Sob, 15.03.2014, 19:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
nowe fokti :
http://www.carscoops.com/2014/04/new-20 ... es-on.html
carscoop.com

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Pon, 14.04.2014, 20:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Vauxhall Viva
Image
Image
dailymail.co.uk

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 21.05.2014, 13:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Jak male subaru :D...

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Śro, 21.05.2014, 16:19
Profil

Postów: 620
Post Re: 2016 Chevrolet Spark/ Opel slotted below Adam
Jak Hyundai i10. W pośpiechu zapomnieli wyrwać zaślepkę po klamce ukrytej w słupku tylnej pary drzwi :lol:


Śro, 21.05.2014, 16:20
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018